Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 61
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-10-2003
  Postime
  78
  Me falni, ndofta jam jashte teme.
  Po filmi "Lori Larosh" ju kujtohet.Me ate patinatoren?Me duket ishte film kanadez.Une nga ai film fillova ta dashuroj patinazhin dhe vazhdoj.Ha ha na u zgjua nostalgjia.Kemi pare gjera te lezecme, pse jo??
  :^lulja

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  londer
  Postime
  4

  edhe nje

  Mua mu kujtua edhe nje film tjeter nga koha e rinise . Kthim ne Eden, sa i bukur ka qene.
  ciao ciao people
  whatever

 3. #23
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Ashtu sic tha edhe Kuqja,me ato filma qe jepte TVSH,doemos qe Shtepia ne ishull do ishte interesant.Grate e lagjes time dikur digjnin gjellen se harroheshin pas Katanit,apo linin hekurin ne prize se po u shkonin lotet ujevare nga Skllavja Izaura.

  PS sa per filmin ne fjale ajo qe kerkonte te tmerronte protagonisten e filmit duke levizurkukllat apo perden ishte e motra e saj.Jam i bindur kush e shikon sot nuk do i beje pershtypje.

  Me te mira.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2002
  Postime
  495

  Re: edhe nje

  Postuar mė parė nga Im just a bird
  Mua mu kujtua edhe nje film tjeter nga koha e rinise . Kthim ne Eden, sa i bukur ka qene.
  ciao ciao people
  Nese te ka marre malli per kete film, hidhu nje sy fotografive ne kete link:

  http://www.forumishqiptar.com/showth...5&pagenumber=2

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Postuar mė parė nga Kuqalashja


  Librin e ka shkruar Ibseni. Nese s'gjeni dot filmin, te pakten lexoni librin.
  Per ata qe duan ta lexojn librin. Mund ta gjeni online tek >

  http://www.bibliomania.com/0/-/frameset.html

  Zgjidhni : Section - Drama
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Reina : 05-02-2004 mė 00:01
  Be yourself and you will always be in fashion.

 6. #26
  ehhh me verte qe keto filma na kane lene mbresa te vecanta. Une jo vetem qe mbaj mend sekuenca te filmave si : Lori Larosh, Kthim ne Eden, Shtepia..., etj etj por mbaj shume mire mend dhe momentet qe e kam ndjekur, ditet me ke kam qene etj lol,.......Anabelaaaa thnx qe na e solle kete teme per te kujtuar femijerine!

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Asgje Living in Vain!
  Na kujtojne femijerine siduket - e si ishte jeta atehere qe i kujtojme me kaq nostalgji.
  Be yourself and you will always be in fashion.

 8. #28
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  Dikush permendi qe "Shtepia ne ishull" ishte Australian po une jam i sigurte qe eshte o Suedez o Norvegjez.
  Dhe "Kthimi ne Eden" besoj se njihet me teper me emrin popullor Stefania.
  Ah kohera te bukura ato po mos na i kujtoni me se na remind qe po ikim tatepjete.
  Filmat e mi me te preferuar kane qene "Macistja" dhe "Arriten Titanet" me Kriosin (Giuliano Gemma).
  Nje serial tjeter i njohur ishte ai Francez "Ana ne rrjedhen e viteve" qe ia kujtoj edhe sot kolonen zanore.
  Bushspeak: War is Peace

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-08-2002
  Postime
  24
  Aman me car temash hapni, po doni te me lini duke qare gjithe diten sot???????? Gjithesesi doja te dija eshte Shtepia ne ishull apo Shtepia e kukullave. Une e mbaj mend qe ka qene kjo e dyta. Gjithesesi me jepni nje pergjigjje sepse dua shume ta shoh dhe nqs dini nje menyre se si mund ta gjej me thoni.

 10. #30
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  Postuar mė parė nga mirela
  Gjithesesi doja te dija eshte Shtepia ne ishull apo Shtepia e kukullave. Une e mbaj mend qe ka qene kjo e dyta.
  Titullin e kishte "Shtepia ne Ishull" por shtepia ne fjale ishte e mbushur plot me kukulla (qe i levizte motra e protagonistes kur ajo nuk ishte aty ) besoj se te ndihmova ndopak.
  Bushspeak: War is Peace

 11. #31
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Titulli i filmit eshte "Shtepia ne ishull" dhe eshte film Norvegjez.
  Qe atehere rashe ne dash-uri me skandinavine e qenka nje semundje e pasherueshme. Se tallem.
  Filmi ka qene shume i bukur dhe pak i frikshem per kohen kur ne ishim beb-usha.


  Ps. Sa shikoj kete nick "Ju flet Tirana" me duket sikur po i uluret Birce Hasko Pavlina Manit tek Radiostacioni, lol...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga My_Soul : 07-02-2004 mė 17:17
  HAKUNA MATATA

 12. #32
  po ate filmin me nje anije ne det kush e mban mend..."Tre vjet..." ka muziken fantastike. Deri vone une dhe nje shok i klases time e kendonim por tani sme kujtohet me!

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-11-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  11
  Nuk eshte " Tre vjet.." , por "Dy vjet pushime" !

 14. #34
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  Postuar mė parė nga Living in Vain
  po ate filmin me nje anije ne det kush e mban mend..."Tre vjet..." ka muziken fantastike. Deri vone une dhe nje shok i klases time e kendonim por tani sme kujtohet me!
  Eshte e cuditshme pasi eshte nje nga filmat e rralle qe i mbaj mend muziken dhe titullin po s'e mbaj mend fare filmin, mgjthse kam lexuar edhe librin ne kohe rekord (5-6 ore me duket).
  Bushspeak: War is Peace

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Anisela
  Anėtarėsuar
  20-01-2004
  Postime
  765
  Ky film eshte bazuar ne romanin "Shtepija e kukullave"...Ankth....Mua nga te gjithe filmat e huaj qe televizioni Shqipetar ka shfaqur,me ka pelqy "Skllavja Izaura"fantazi...
  Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  Po patet mundesi sillni dhe titujt e librave nga te cilet jane pershtatur librat si dhe autoret...keshtu qe edhe po s'gjetem filmin, te lexojme librin te pakten.
  Ose titujt ne anglisht...i di njeri?

  Ana ne rrjedhen e viteve...si e kisha harruar kete...Mbaj mend qe ishte nje bjonde me floke te gjata e sec kishte nje histori te ngaterruar me vellain (dare i say incest? lol). Tirana...would you confirm it?

 17. #37
  rezistenca nuk vdes Maska e ju flet Tirana
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  ne kafenene e preferuar
  Postime
  99
  Postuar mė parė nga Kuqalashja
  Mbaj mend qe ishte nje bjonde me floke te gjata e sec kishte nje histori te ngaterruar me vellain (dare i say incest? lol). Tirana...would you confirm it?
  Edhe une mbaj mend bionden me floke te gjata dhe babain me mustaqe. ate punen e incestit tani qe ma kujtove ti me duket shume e mundshme po do kete qene nga ato incestet ku vlla e moter dalin me vone qe s'jane vlla e moter (si puna e Sharon Stone kur iku ne Angli ke ai filmi qe s'e mbaj mend tani)

  Doni me pa incest tamom o njerez ikni shifni filmin e ri te Bertoluccit "The dreamers", dhe ky nuk preferon nga ato inceste e rreme po nga ato sade qe i bejne krenar gjithe banoret e West Virginias. Ngjarja ndodh ne Parisin e 68's kur studentat kane marre rruget dhe kane paralizuar tere Francen. Duket interesant po nuk e besoj te jete, mgjthse une e kam nda menjen qe do e shof sa te mbaroj nje dreq paper qe eshte due neser.

  P.S Kuqe per librin e "Dy vjet pushime" une kujtoja se e kishte shkruar Alexandre Dumas po nuk doli ashtu. As Daniel Defoe nuk ishte. Kerkimi vazhdon...
  Po kerkoj te gjej edhe librin mbi te cilin eshte bazuar "Arriten Titanet"
  Bushspeak: War is Peace

 18. #38
  Postuar mė parė nga Mjau
  Nuk eshte " Tre vjet.." , por "Dy vjet pushime" !
  ah ok, thnx for reminding me that!

  me pelqen me te vertet. Se di se me c.emocione do e shikoja sot dhe do doja ta kujtoja muziken e tij dhe nje here......

  kurse firmit "Skllavia Hizaura" ia mbaj mend:

  la sum garum geeeeee la sum gaaaaaaaaaaa rum gaaaaaa..........etj etj ....lol film i bukur dhe ky!

 19. #39
  Happy to be a woman Maska e Egla-tina
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Postime
  245
  ne radhe te pare eshte i vetem filem qe nuk mund ta quaj klasik mme mire tmerues.
  e kame pare per here te pare kur kame qene e vogel kur tv shqiptare vendosi te jape filma te huaj . ishte i frikshem me dy fjale nuk e di nese e jep akoma tv ne shqiperi se ketu ku jame eshte nje reth kujtese.

 20. #40
  Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
  Anėtarėsuar
  20-09-2003
  Vendndodhja
  Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
  Mosha
  39
  Postime
  324
  Te paudhe, qysh paskeni haruar Zhosin qe duhet jete i pari ne listen e filmave te huaj qe shihnim atehere?

  Harohet Zhos Profesionisti e melodia Chi Mai e Morricones aty kur e vret ai zagari e bie Zhosi e era i fryn tek pantallonat?

  Nga halli,
  derrit i thuhet dajo.

  Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
  Sa shumė vėllezėr paska patur!

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ministrat e brendshėm dhe fati i tyre!
  Nga Agim Doēi nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 17-05-2009, 07:24
 2. Strudel klasik me petė shtėpie
  Nga AjSi nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-04-2009, 17:48
 3. PDSH-ja formon "Qeveri Nėn Hije"
  Nga nusret nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 29-10-2008, 18:39
 4. Filmi i fundit qė keni ndjekur....(2006)
  Nga mad nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 359
  Postimi i Fundit: 15-02-2007, 16:36
 5. Ezdalin Gorani dhe Manjola Hasani
  Nga shigjeta nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 15:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •