Close

Rezultati i Sondazhit: Perse e vizitoni forumin shqiptar?

Votues
202. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Mė pėlqen tė mėsoj gjėra tė reja

    57 28.22%
  • Mė pėlqen tė hedh mendimet e mia

    25 12.38%
  • Mė pėlqen tė debatoj idetė

    41 20.30%
  • Mė pėlqen tė bėj propagandė

    3 1.49%
  • Mė pėlqen tė reklamoj

    0 0%
  • Qė tė vras kohėn kot

    8 3.96%
  • Pėr gallatė e pėr t'u tallur

    11 5.45%
  • Mė pėlqen vetėm tė lexoj

    11 5.45%
  • Futem vetėm se ka shqiptarė

    20 9.90%
  • Dua tė krijoj shoqėri tė re

    8 3.96%
  • As vetė nuk e di pse futem

    8 3.96%
  • Tjetėr

    10 4.95%
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 89
  1. #41
    Because Dreams Happens Maska e BaseNameB
    Anėtarėsuar
    13-07-2002
    Vendndodhja
    Ne kete Bote
    Postime
    25
    Perse e vizitoni forumin shqiptar?
    SePse
    Me pelqen te mesoj gjera te reja
    Me pelqen te hedh mendimet e mia
    Me pelqen te debatoj idete
    Me pelqen te lexoj
    jam lotesisht dakord me te
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    God made Adam And Eve not Adam And Steve

  2. #42
    ZGALEMI I FURTUNES Maska e Randi
    Anėtarėsuar
    21-01-2003
    Vendndodhja
    N.Y U.S.A
    Postime
    147
    Kurre nuk kam menduar se nuk kam me nevoje per te mesuar dicka te re.

    Randi.
    Budallai eshte gjithmone i bindur se asnje me shpejt se ai nuk e kupton njeriun e mencur.

    :q qetesi

  3. #43
    Love's Lover Maska e ice_storm
    Anėtarėsuar
    24-12-2003
    Vendndodhja
    fajv 1 for
    Postime
    1,043
    un sot jam rregjistruar keshtu qe nuk ju jap nje pergjigje te sakte por besoj
    per debat ideshe
    ene sepse ka shqiptar
    domini sumus
    sumus servi
    ubicumque
    nusquamque

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-12-2003
    Vendndodhja
    London
    Postime
    4
    Forumin shqiptar e vizitoj per te mesuar me shume te reja rreth jetes dhe realitetit.. Se eshte edhe ajo fjala sa te rrosh do me sosh fjale e vjeter nga populli yne liridashes..
    Gezo ne rini se c`do gje eshte me kufi!!!.. Love who loves you and hate who hates you..

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-12-2003
    Vendndodhja
    usa jax_fl
    Postime
    25
    me pelqen qe te mesoj gjera te reja ne forum prandaj dhe votova per te paren dhe nuk me pelqen kurr qe te shikoj te debatojne njeri me tjetrin me pelqen te krijoj nje shoqeri te re por jo te futem se ne forum ka shqipetar dhe me pelqen te lezoj disa tema qe jane me te vertet interesante dhe sidomos me shume disa fotografi t e qytetit te vlores nga reni

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e MICH
    Anėtarėsuar
    10-08-2003
    Vendndodhja
    T.H.E M.I.C.H.I.G.A.N S.T.A.T.E
    Postime
    146
    Albo e vizitojme se o burim info .culture . argetim . njohje.
    ect ect.
    *"The Whole Problem With The World Is That Fools And Fanatics Are Always So Certain Of Themselves, But Wiser People So Full Of Doubts."*
    * LifE RunS FasT If u Don'T StoP SometimeS & LooK AraunD YoU'LL MisS IT!*"What is moral is what you feel good after, and what is immoral is what you feel bad after."Life is a mystery to be lived, not a problem to be solved.Love is like a fire, it can either warm your heart or burn your house down.It is foolish to deal with a fool.After dark all cats are leopards.

  7. #47
    LiL1InABigWorld
    Anėtarėsuar
    03-01-2004
    Vendndodhja
    U.S.A
    Postime
    25
    Megjith se jam e re dhe nuk di ca behet ktu ne kete forum por un mendoj se arsyja ime qe hy ktu esht sepse ngaqe jemi pak si larg nga shqiperia dhe jo shum veta ktu ku jetoj flasin shqip dua te flas me shum shqip dhe mos haroj asgje nga vendi jon i famshem (Shqiperia ) he pra te flasim pak per shqiperin tani se na ka mar malli
    "Korcare "jam dhe ashtu do ngelem

  8. #48
    your incubus
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    456
    ok, une e vizitoj forumin, sepse ekziston ne te, nje rryme e nendheshme por shume e fuqishme amatoresh e simpatizantesh te letersise ne gjuhen shqipe e mbi te gjitha sepse me pelqen ideja e te qenurit nje gjethe e rene ne kete rryme.

    tani, une kisha nje pyetje, te cilen e kisha per albon. ne pothuajse pese vjet te forumit shqiptar (duke pershire edhe kohen e forumit te vjeter), ti vete, cfare mendon se anetaret e forumit presin prej tij, perse e vizitojne, cfare e ben kaq popullor, dhe cfare mund te ofrosh me shume, (sigurisht brenda mundesive)? do kisha deshire qe edhe administratore te tjere te jepnin mendimin e tyre. dhe thjesht nga kurioziteti, do doja te dija sa prane reales eshte numri 11 800, e ne qofte aq prane sa mendoj, atehere forumi shqiptar eshte qytet me i madh se tepelena, bie llafi.
    gjuha jote eshte blu blu blu blu blu ne portokalli

  9. #49
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet nė Bllog
    18
    Kulla, forumi lexohet nga nje numer 10fish me i madh se ata qe marrin pjese ne te duke dhene mendime. Numri i anetareve te rregjistruar apo numri i atyre qe shkruajne nga keta anetare te rregjistruar nuk ka shume rendesi.

    Eshte ne mentalitetin e trasheguar te shqiptareve qe te preferojne te heshtin se sa te shprehin mendimet e tyre. Kjo shpjegon faktin se nje pjese e heshtuar lexon ne heshtje forumin pa u rregjistruar fare, ose nje pjese e anetareve te rregjistruar nuk shkruajne pasi u pelqen te lexojne. Veshtiresia tjeter eshte ana teknike e orientimit ne Internet dhe mungesa e eksperiences. Rreth 70% e atyre qe vizitojne forumin kane me pak se 6 muaj qe kane zbuluar Internetin dhe jane ende ne fazen e eksplorimit te "botes virtuale".

    Nese do ta permblidhja me nje fjali arsyen perse nje forum i tille ekziston, une do te thosha, qe shqiptaret te rifitojne te drejten e fjales ne nje medium ne te cilin nuk duhet te jesh politikan, nuk duhet te jesh shkencetar, nuk duhet te jesh gazetar, nuk duhet te jesh i biri i biznesmenit apo pasanikut, qe te japesh mendimin tend. Mjafton te jesh shqiptar.

    Fjala ka ekzistuar para gjithe universeve dhe eshte pushteti i fjales se lire qe ende nuk ka zene rrenje sic duhet ne mendjet dhe zemrat e shqiptareve.

    Arsyeja tjeter eshte edukimi dhe emancipimi i brezave te shqiptareve por jo me frymen e nje propagande te mbrapshte sic u be per 50 vjet, por me frymen e nje debati te hapur ne te cilin marrin pjese te gjitha grupmoshat, te gjitha klasat e shoqerise, te gjitha krahinat e Shqiperise. Debati eshte gje e madhe pasi ne te pervec budallait qe i di te tera, te gjithe te tjeret mesojne pa perjashtim.

    Nese per ju pjesmarrja ne forum eshte humbje kohe, per mua eshte nje kontribut i cmuar qe jepet per emancipimin demokratik te shoqerise shqiptare. Ndryshimi i madh fillesen e ka tek ai ndryshimi i vogel ne mendjen e nje njeriu.

    Albo
    "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

  10. #50
    BLACK_KNIGHT
    i/e ftuar
    Pershendetje
    Une futem ne forum per te qene gjithnje ne kontakt me patriotet e mi neper bote.
    Per te biseduar me shoqerine qe kam krijuar ketu ne forum.
    Per te me ndihmuar ne disa raste ku kam nevoje per keshilla edhe verejtje.
    Per te ndihmuar nje shoke, shoqe ose anetar kur kam mundesine ta bej.
    Edhe mbi te gjitha sepse kam gjetur nje ngrohtesi te vecante ketu ne forum nga shumica e anetareve ku te cilet i quaj shoke me plot gojen
    Me respekt Endri

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-12-2003
    Vendndodhja
    belgjik
    Postime
    4
    me pelqen te mesoj gjera te reja.futem se ka shqiptaaaaar

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-11-2003
    Vendndodhja
    roma
    Postime
    13
    Mė merr malli per gjuhėn dhe pėr tė gjitha gjėrat tona. Mė merr shumėėėėėėėėėė malli! Kam ndjesinė e ēuditshme qė kėto vite qė po kaloj larg vendit tim (qė po bėhen ca si shumė), nuk janė tė vėrteta, mė duket sikur do kthehem prapė aty ku jam nisur dhe do t'i gjej tė gjitha nė vend, si atė ditė qė pėr herė tė parė u largova nga toka ime. Paradoks i tmerrshėm, se e kisha ėndėrruar kėtė "botėn e lirė" gjithė jetėn. Dhe ika... Tani jam si ne mes tė diēkaje ... dhe koha fluturon ... dhe unė vazhdoj tė jetoj si kot ... dhe hyj nė forum, mė duket sikur hyj nė kafet e tiranės, mė duket sikur ...
    Anonima52

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Reni
    Anėtarėsuar
    24-07-2002
    Vendndodhja
    Vlore
    Postime
    30
    Pershendetje te gjithe antareve te forumit.
    Une futem ne forum per te debatuar idete fundja forum eshte per kete eshte bere
    Zemra eshte e vetmja pasuri qe nuk blihet e as shitet por vetem dhurohet!!!

  14. #54
    ABC Maska e bicjani
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    poshte gjallices
    Postime
    130
    pershendetje.
    Ne rradhe te pare kalon kohen dhe Ƨaste te bukura.
    Se dyti ka shume gjera te bukura dhe gjithashtu te jeper rasti te mesosh gjera qe me pare nuk i dije.
    Dhe te jepet rasti te shprehesh mendimet e tua ,dhe kjo eshte nje gje shume e bukur..
    .................................................. ..........
    .................................................. ..........
    .................................................. ..........

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e S`ka Lezet
    Anėtarėsuar
    29-01-2004
    Vendndodhja
    Michigan USA
    Postime
    129
    Ardhja ime ketu eshte aksidentale por mos te ishte nevoja dhe malli qe me beri te insistoja...une nuk do isha ketu.Me pelqen te debatoj dhe te shkembej ide...por mungesa e gjuhes angleze me ben te mendohem dy here... sepse me kater gjuh rrezikoj te krijoj boshlliqe ne gjuhen angleze...Forumi juaj eshte fantastik dhe attraktiv ashtu sic jane dhe vete anetaret ketu...Kam frekuentuar shume forume te huaja... dhe tani kam gjetur disa fusha interesante politike dhe jopolitike por jo forumet specifike....Tani kam filluar te merrem me shkrime te gazeta shekulli...por nuk me duket se ka seriozitet per te luftuar dhe ndryshuar gjendjen atje...dhe si rrjedhoj do vazhdoj te mbaj nje prezence sporadike...
    Keni bere nje pune shume te mbare per te mbajtur nje dritare besimi dhe komunikimi...
    Money talks..abuse walks...

    General Trial of Tears HVO/OKH

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e krokodili_73
    Anėtarėsuar
    14-06-2003
    Postime
    382
    Une vi ketu sepse e para, kur kame kohe te lire me pelqen te shkruaj edhe shkrime me baze politike, e dyta sepse mejep nje ide se si evolon apo sa ka evoluar ajo qe dua te quaj truri I shqiptareve te rinj dhe krahasimi qe vjen nga kjo gje, tjeter se me pelqen te bej debat me arsye politike dhe duke bere keshtu mendoj se mund te jap kontributin tin e evolucionin e shqiptareve si evropiane.
    Tani, per mendimin tim ky forum ka nje handicap te madh, moderatoret dhe rregullat e tyre. Duje qene se pothuajse te gjithe moderatoret ketu jane dhe fanatiker te politikes se salles, gjykimi I tyre eshte shume bias kur vjen puna per te penalizuar te tjeret, deri ne ate pike ku ndihesh qe te kufizohet e drejta e shprehjes se mendimit. Mendimi im eshte se moderatoret duhet ta kufizojne veprimtarine e tyre ne ruajtien e rregullave si mos perdorimi I gjuhes ekstreme, racizmit, homofobise, ect dhe jo te nderhyjne ne shkrime, te mundohen te modifikojne mendimet e te tjereve qe I masin me kutin e tyre. Po per mendimin tim cave u erresohen syte dhe te penalizojne ose sillen si bashibozuker ballkanike me mentalitete te ndryshkura albaneze. Perfundimi, ky forum do perfundoje ne nje forum te tipit yes-man dhe kjo eshte per te ardhur keq.

  17. #57
    antar
    Anėtarėsuar
    19-01-2004
    Vendndodhja
    rrotull Dajtit
    Postime
    58
    vij tek forumi se gjej gjithcka shqip,marr informacin per cfardo ndodh ne atdhe,
    me pelqen te komunikoj me bashkeatdhetaret,pse jo dhe te shkembej mendimet me ta.

    Shume faleminderit STAFIT
    Urime te vazhdojn keshtu
    [size]Ashtu kuptova se ne te vertet
    kisha arritur ne SHQIPERI
    nje vend me nje mije bukurira
    por i shkelur nga nje turme,e cila
    ushqen nje fare urrejtje kunder bukuris
    keshyu n.q.s ne SHQIPERI bukuria eshte e perbuzur dhe shkelmuar ska dyshim se fisnikeria nje nga
    virtytet e vjetra te kombit shqiptar
    eshte ende gjalle......
    FAIK KONICA[/size]

  18. #58
    ...........
    Anėtarėsuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    Kto jan arsyet e mija

    Mė pėlqen tė mėsoj gjėra tė reja
    Mė pėlqen tė hedh mendimet e mia
    Mė pėlqen tė debatoj idetė
    Qė tė vras kohėn kot
    Pėr gallatė dhe ngaqe ka Shqiptare nga vende te ndryshme te botes, keshtu meson e degjon gjera interesante
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

  19. #59
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Kam deshire qe te dij mendimet e Shqipetareve per tema te ndryshme dhe normal kam deshire te jap idete e mija per ato subjekte.
    pershendetje!
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  20. #60
    legally brunet Maska e maz
    Anėtarėsuar
    14-09-2002
    Vendndodhja
    ne planetin tim
    Postime
    194
    Un futem ne forum se me pelqen te debatoj, se ka shqiptar & per ne qe jemi larg shqiperis sikur ndjehemi me afer vendit dhe njerzve tane. Po futem & se ka ca djem aq cute qe ka lezet me u fol po spo them emra se u ritet mendja. Mund te zesh dhe shoqeri, sic u takova un me Ervisen dhe tani takohemi when we can. Nejse ika tani x x x
    SO CLOSE UR EYES AND LET ME KISS U & WHILE U SLEEP I WILL MISS U

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
  2. Identiteti evropian i shqiptarėve
    Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  3. Gjergj Kastrioti sipas pikėpamjeve antishqiptare
    Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
  4. Bashkėpunoni me forumin shqiptar
    Nga Albo nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 03-11-2003, 08:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •