Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 71
 1. #1
  Operation System Maska e Montoya
  Antarsuar
  14-11-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Talking A ju plqejn fasulet?!!

  Ju pelqejne fasulet more anetar te forumit??!une vdes per to,sidomos kur jashte bie shi shpesh here i haj ato duke i shoqeruar me limon,domate,turshi lakre ose domateje sebashku edhe me kripe ,ohhh zot po me leshon goja leng ,besoj se dhe juve apo jo eeee hi hi hi!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  lol hahah, mua me pelqejn por nuk vdes per to :P
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 3. #3
  Larguar.
  Antarsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 32 postime
  lol Mua me pelqejn shume. I kam qejf me qep te njoma ose me speca djegese.  PS: fasule me orize jane shkelqyer

 4. #4
  Operation System Maska e Montoya
  Antarsuar
  14-11-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ne fakt harrova te vija edhe 2 gjera qe i pelqej shume ,dhe ato jane : Paidhaqet me Limon ,Tava e kosit dhe Tava e Baltes!
  Kush nuk i ka provuar shpresoj ti provoje dhe te me kujtoje!

  Nese provoj dicka te mire do tjua them qe ta provoni dhe ju ........ciao ciao nga MONTOYA

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  loooool.. Me pelqejn dhe mua ne dimer shume!
  Be yourself and you will always be in fashion.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Postuar m par nga Veshtrusja


  PS: fasule me orize jane shkelqyer
  po me pelqejn shume me orize gjithashtu
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2003
  Vendndodhja
  italia
  Mosha
  42
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Grosha, o zot sa e mir eshte, po ca me bo per surprizat nga mbrapa se...... Ska problem per groshen sakrifikohem!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e lorina
  Antarsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  Middle Earth- :)
  Mosha
  41
  Postime
  79
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Fasulet me oriz jane shume te mira.. Ajo ne kohen e Enverit quhej gjella e miqesise. Kjo qe per shkak te marredhenieve me kinen. Kina na jepte orizin.. lol

  lorina
  I can't understand why people are frightened by new ideas. I'm frightened of old ones

 9. #9
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime n 104 postime
  Para dy ditesh nje shoqja ime me tregoi se qiqrat mund ti gatuash dhe si gjelle. Qiqrat me pare i kam ngrene te pjekura apo dhe sallate, po asnjehere si gjelle. Me poshte po ju shkruaj nje recete te thjeshte per te gatuar qiqrat. Po e shkruaj tek tema e fasuleve, pasi gatuhen pak a shume njesoj si fasulet.

  Gjell me qiqra

  Nje nate perpara se ti gatuani, mund ti lini ne uje te ngrohte gjate nates. Para drekes, nderrojuni ujin dhe jepuni nje vale. Me pas nderroni ujin perseri, hidhuni kripe, vaj ulliri dhe ereza sipas deshires (borzilok etj), lereni te ziejne derisa ti shikoni si nje mase te perbashket (pra mos jene te ndara qiqrat nga uji). Dhe ne fund servirini me mish te pjekur, salce kosi e sallate.


  Kenaquni

 10. #10
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  fasulet me te shijshme jane me pasterma-mish te thare
  shume te miraaa...

 11. #11
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  35
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  une nuk i ha fasulet po vdes per to si thote Montoya....

  pastaj ashu si i ha ai me limon me turshi....aiuuuuuuuuuu...

  Une jam ne It...hame fasule i here ne vit e kam fjalen per ato shqiptaret..se italiane ka sa te duash po ato tonat jane fixim....nejse...

 12. #12
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  35
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Fiori
  Para dy ditesh nje shoqja ime me tregoi se qiqrat mund ti gatuash dhe si gjelle. Qiqrat me pare i kam ngrene te pjekura apo dhe sallate, po asnjehere si gjelle. Me poshte po ju shkruaj nje recete te thjeshte per te gatuar qiqrat. Po e shkruaj tek tema e fasuleve, pasi gatuhen pak a shume njesoj si fasulet.

  Gjell me qiqra

  Nje nate perpara se ti gatuani, mund ti lini ne uje te ngrohte gjate nates. Para drekes, nderrojuni ujin dhe jepuni nje vale. Me pas nderroni ujin perseri, hidhuni kripe, vaj ulliri dhe ereza sipas deshires (borzilok etj), lereni te ziejne derisa ti shikoni si nje mase te perbashket (pra mos jene te ndara qiqrat nga uji). Dhe ne fund servirini me mish te pjekur, salce kosi e sallate.


  Kenaquni
  Fiori po une qe nuk kam ngrene ndonjehere qiqra ose kam ngrene e si mbaj mend si i behet se kam degjuar dhe per qiqra ne hell!!!

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga MrMaximus
  fasulet me te shijshme jane me pasterma-mish te thare
  shume te miraaa...
  I ke rene pikes, MrMaximus.
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

 14. #14
  Larguar Maska e lone_star
  Antarsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Houston, TX
  Mosha
  39
  Postime
  224
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Grosha me pilafin shkojne shume. Edhe ca turshi jane mrekullia vete.
  Sidomos kur jashte eshte ftohte...

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e dEvoLLiU
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  ketu ku nuk mungon rakia ,dhe me fund pihet dollia :)
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  sidomos po ti hash naten fle rehat :P

 16. #16
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime

  LoooL

  Hahahh Clloje Teme Me Te Vertet Per te Qeshur.
  Te Mira jane Dreqkat Po Sec Kane Ca Si..... :P
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 17. #17
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Une kam nje tenxhere duke gatuar tani....
  Seriozisht e kam.

 18. #18
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Antarsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  35
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga CLAY_MORE
  Hahahh Clloje Teme Me Te Vertet Per te Qeshur.
  Te Mira jane Dreqkat Po Sec Kane Ca Si..... :P
  e re clay ca kane re??....

  hihihihihiDD....

 19. #19
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Antarsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  kur kena fest bojm grosh :P
  o-le-le firma

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Mua me pelqejne fasulet ala meksikance
  Te shptohesh do t thot t transformohesh prej Perendise, t ribhesh ashtu si Ai donte q ne t ishim q nga fillimi!

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. A ju pelqejne filmat `Jo-Hollivudiane`
  Nga panchovilla n forumin Kino-Televizioni npr Bot
  Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 01-09-2009, 18:47
 2. Washingtonit i plqejn qent e plakur, dhe jo qent e rinj
  Nga Xhuxhumaku n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 15:17
 3. Ju Pelqejne Femijet?
  Nga km92 n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 15-07-2006, 17:02

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •