Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
 1. #1
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172

  Ofertat me te reja per pune

  Pershendetje!

  Qe kur mora ne dore drejtimin e ketij nenforumi kisha nje ide per te hapur nje teme me oferta pune. Problemi qendronte vetem tek sigurimi i informacionit. Une u perpoqa qe te krijoj disa lidhje ose te gjeja faqe interneti te firmave ose institucione shteterore, por jane shume shume te pakta. Mgja une po mundohem tju sjell te gjitha informacionet qe do te kem.
  Do tju lutesha qe cdo informacion qe keni ta shtonit ne faqen tone.
  Duke shpresuar ne bashkpunimin tuaj,
  Ju faleminderoj!

  mariglennora

 2. #2
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172
  Oferte pune ne bashkine e Tiranes

  -Nė zbatim tė ligjit nr. 8549, dt.11.11.1999 “Statusi i Nėpunėsit Civil”, si dhe Urdhėrin nr. 431 prot.dt. 11.9.2003, Bashkia e Tiranės shpall konkursin pėr njė vend tė lirė pune, nė pozicionin Drejtor i Drejtorisė sė Prokurimeve Publike.
  Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”.

  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin

  • Tė kenė kryer arsimin nė Fakultetin e Drejtorisė dhe Ekonomisė.
  • Tė kenė mbi 2 vjet pėrvojė nė punė.
  • Tė njohin programet bazė tė kompjuterit, preferohet me ēertifikatė tė njohur nga Ministria e Punės dhe Ēėshtjeve Sociale.
  • Tė njohin njė gjuhė tė huaj tė BE.
  • Tė kenė aftėsi tė mira organizuese, komunikuese dhe kėrkuese pėr realizimin e detyrave.

  Pėrshkrimi specifik i punės:

  Organizon, koordinon dhe kontrollon punėn e sektorėve qė ka nė varėsi. Pėrpilon dhe paraqet pėr miratim pranė kryetarit tė entit prokurues planin vjetor tė punės nė varėsi tė fondeve dhe destinacionit tė tyre. Relaton pranė kryetarit tė entit prokurues nė ēdo kohė mbi ecurinė e procedurave tė prokurimit dhe problemet e hasura gjatė zbatimit tė tyre. Kėrkon nga sektorėt kryerjen e procedurave tė prokurimit nė afat dhe nė pėrputhje me legjislacionin nė fuqi.
  Paraqitja e dokumentave
  Kandidati duhet tė paraqesė brenda datės 11.10.2003 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:
  " Kėrkesėn pėr aplikim.
  " Curriculum Vitae
  " Ēertifikatė pėrbėrje familjare.
  " Fotokopje tė diplomės dhe listės sė notave tė noterizuara.
  " Ēertifikata kualifikimi (nė rast se ka).
  " Vlerėsim pune nga punėdhėnėsi i fundit.
  " Dėshmi e gjėndjes gjyqėsore dhe mjeksore.
  Konkurimi ėshtė i hapur pėr nėpunėsit civilė tė tė njėjtės klasė nėpėrmjet procedurave tė lėvizjes paralele, ngritjes nė detyrė si dhe pėr kandidatėt jashtė administratės publike sipas procedurave tė pranimit nė shėrbimin civil.
  Konkurimi do tė bazohet mbi njohuritė pėr Kushtetutėn, Kodin e Procedurave Administrative, ligjin “Statusi i nėpunėsit civil”, ligjin nr. 8652 dt.31.7.2000 “Pėr organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, legjislacioni pėr prokurimet publike.

  - Nė zbatim tė ligjit nr. 8549, dt.11.11.1999 “Statusi i Nėpunėsit Civil”, si dhe Urdhėrin nr. 431/1 prot.dt. 11.9.2003, Bashkia e Tiranės shpall konkursin pėr njė vend tė lirė pune, nė pozicionin Pėrgjegjės nė Sektorin e Projekteve tė Infrastrukturės pranė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Punėve Publike.
  Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”.

  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin

  • Tė kenė kryer arsimin e lartė preferohen : Fakulteti i Inxhinierisė sė Ndėrtimit.
  • Preferohet tė kenė mbi 3 vjet pėrvojė nė punė.
  • Tė njohin programet bazė tė kompjuterit, preferohet me ēertifikatė tė njohur nga Ministria e Punės dhe Ēėshtjeve Sociale.
  • Tė njohin njė gjuhė tė huaj tė BE.
  • Tė kenė aftėsi tė mira organizuese, komunikuese dhe kėrkuese pėr realizimin e detyrave.
  Pėrshkrimi specifik i punės:
  Organizon, koordinon dhe kontrollon punėn e sektorit dhe tė specialistėve qė ka nė varėsi. Pėrpilon dhe harton projekte tė rrjetit tė furnizimit dhe rrjetit tė kanalizimeve. Ideon projekte pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės rrugore nė tė gjithė natyrėn e tyre.

  Paraqitja e dokumentave

  Kandidati duhet tė paraqesė brenda datės 11.10.2003 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:
  " Kėrkesėn pėr aplikim.
  " Curriculum Vitae
  "Ēertifikatė pėrbėrje familjare.
  " Fotokopje tė diplomės dhe listės sė notave tė noterizuara.
  " Ēertifikata kualifikimi (nė rast se ka).
  " Vlerėsim pune nga punėdhėnėsi i fundit.
  " Dėshmi e gjėndjes gjyqėsore dhe mjeksore.
  Konkurimi ėshtė i hapur pėr nėpunėsit civilė tė tė njėjtės klasė nėpėrmjet procedurave tė lėvizjes paralele, ngritjes nė detyrė si dhe pėr kandidatėt jashtė administratės publike sipas procedurave tė pranimit nė shėrbimin civil.
  Konkurimi do tė bazohet mbi njohuritė pėr Kushtetutėn, Kodin e Procedurave Administrative, ligjin “Statusi i nėpunėsit civil”, ligjin nr. 8652 dt.31.7.2000 “Pėr organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, legjislacionin nė fushėn e hartimit tė projekteve tė infrastrukturės nėntokėsore.
  PAUCA SED MATURA

 3. #3
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172
  “AFORSA” sh.p.k.
  “Aforsa” sh.p.k. ėshtė njė agjenci punėsimi e hapur tre muaj mė parė dhe e licensuar nga Ministria e Punės dhe e Ēėshtjeve Sociale. Avni Zeqo, presidenti i kėsaj kompanie, thotė se, gjatė kėtyre tre muajve, pranė kėsaj agjencie janė regjistruar rreth 1 mijė tė papunė. “Shumica e kėtyre punonjėsve janė specialistė qė e kanė pėrfunduar fakultetin,” shprehet Zeqo. “Prej kėtyre, agjencia ka arritur tė punėsojė rreth 30 punėtorė brenda vendit. Shumica janė punėsuar nė Tiranė, por ka edhe nga ata qė janė punėsuar nė Durrės, Rrogozhinė etj.,” vazhdon Zeqo. Punėsimin nėpėr rrethe kjo agjenci arrin ta realizojė nėpėrmjet agjentėve qė janė tė shpėrndarė nė tė gjithė Shqipėrinė. Ndėrkohė qė njė numėr i konsiderueshėm i tė papunėve tė regjistruar pranė kėsaj agjencie janė punėsuar jashtė vendit, nė Itali, Amerikė e Greqi, falė kontratave qė “Afrosa” ka me agjencitė e tjera jashtė vendit. Njerėzit qė duan tė regjistrohen nė kėtė agjenci nuk paguajnė asgjė. Detyrimin pėr tė paguar e ka kompania qė kėrkon punėtorė. Agjencia e arrin fitimin nė rast se punėsimi realizohet, pasi kompania nė kėtė rast duhet t’i paguajė agjencisė gjysmėn e rrogės sė parė qė do tė marrė punėtori. Ndėrsa pėr ata qė duan tė punėsohen jashtė shtetit, tarifat e punėsimit janė mė tė larta dhe nė kėtė rast duhet tė paguajė edhe punėtori, edhe kompania. Pėr tė ardhmen, agjencia kėrkon tė zgjerohet nė tė gjitha rrethet e vendit, me qėllim qė tė jetė sa mė afėr nevojave tė biznesit shqiptar, qė ata tė kenė mundėsi tė punėsojnė njerėzit e pėrshtatshėm
  PAUCA SED MATURA

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e jonidapasho
  Anėtarėsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  selanik
  Mosha
  42
  Postime
  488
  SHUME INTERESANTE KJO TEME.

  SHQIPERIA DITA DITES KA ZHVILLIME,

  GJITHE TE MIRAT
  feja e shqiptarit eshte shqiptaria

 5. #5
  @njoftime.com Maska e Benni
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  anes Elbes, anes Sprees
  Postime
  56
  nje faqe qe me terhoqi vemendjen.

  http://www.ofertapune.com/


  Edhe pse nuk ka aq shume vende pune, ja vlen ta vizitosh.

  A ka ndonje faqe te ngjashme per tregun shqiptar te punes?
  A ka iniciativa per te bere dicka te tille ne internet?
  Beni eshte gati tju ndihmoj si gjithmone:

  Me pune vullnetare pa lek e pa pare!

 6. #6
  Law Student Maska e Arlind
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  SE London
  Mosha
  37
  Postime
  210
  un te them te drejten sbesoj se do gjesh ndonje te afte dhe qe mbush keto kriteri mariglen

  nejse un te uroj gjith te mirat dhe te falenderoj per kete teme pasi mund te jet shum e perdorshme dhe e nevojshme per antaret ne shqiperi .
  Tropojan Virus

 7. #7
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172
  PROJECT FOR OIL IN KAZKHSTAN  Pershkrimi

  APPLICATIONSE Manager, Welding Foreman, Planning Engineer,Mechanical Eng.
  Environmental Engineer, Total Quality Specialist,Production off-shore Superint.
  Tel: ETS,Switzerland, Tel. +41 91 921 01 21
  URL: Contact.Neziri,
  e-mail: ets.neziri@ticino.com
  Mobil: ++41 76 412 49 89
  PAUCA SED MATURA

 8. #8
  interesante kjo tema

  mund te kete shume zhvillim nese ka pak interes

  edhe une si beni ofrohem vullnetar per te ndihmuar

 9. #9
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172
  Viola Gjoni - 14/04/2004

  Biznesi: “Tregu i punės ka mungesė tė burimeve njerėzore”

  Pėrfaqėsuesit e bizneseve mė tė mėdha janė takuar me pėrfaqėsues tė universiteteve shqiptare pėr tė diskutuar mbi bashkėpunimin nė tregun intelektual tė punės


  Mungesa e njė tregu intelektual tė kualifikuar ka bėrė qė komuniteti i biznesit dhe komuniteti universitar tė organizojnė njė tryezė tė rrumbullakėt bashkėpunimi pėr interesa tė ndėrsjella midis dy palėve. Ditėn e djeshme nė mjediset e hotel “Sheraton” ėshtė paraqitur projekti i titulluar “Ditėt e karrierės” mbi ēėshtjet qė shtrohen sot pėr zgjidhjen dhe rekrutimin e burimeve njerėzore. “Tregu i punės nuk ėshtė njė treg i rregulluar, por ėshtė njė treg i deformuar, dhe nė veēanti tregu intelektual i punės ėshtė njė treg spontan”, - ėshtė shprehur Luan Bregasi, kryetar i Dhomės sė Tregtisė dhe Industrisė sė Tiranės si prezantues i projektit tė bashkėpunimit midis biznesit dhe universiteteve. Sipas tij, qėllimi i kėtij takimi qė do tė pasohet me tė tjera takime nė ditėt e ardhshme, ėshtė qė tė bėhet sa mė shumė tė jetė e mundur qė biznesi tė marrė rolin e njė rregullatori tė tregut intelektual tė punės. Janė mė se 120 kompani private qė kanė shprehur interesin e tyre pėr tė bashkėpunuar nė kėtė projekt nė kuadėr tė zhvillimit tė njė tregu intelektual tė kualifikuar. Kanė marrė pjesė nė takim dhe kanė shprehur shqetėsimet dhe propozimet e tyre pėrfaqėsues nga kompanitė: “2K Group”, “AM Group”, “Vodafon”, AMC, “Western Union”,”Ferlut”, pėrfaqėsues nga: Universiteti i Tiranės, i Ekonomisė, Inxhinierisė, Shkencat e Natyrės etj., si dhe ministri i Punės dhe Ēėshtjeve Sociale Ėngjėll Bejtaj. Mendimin e biznesmenit Koēo Kokėdhima se “po shpenzojmė shumė pėr rekrutimin e burimeve njerėzore pėr arsye se universitetet e vendit nuk po nxjerrin specialistė tė njė niveli tė lartė”, e kanė mbėshtetur dhe biznesmenėt e tjerė tė pranishėm. Ndėrsa Dhori Kule, dekan i Fakultetit tė Ekonomisė, ėshtė shprehur: “Ne prodhojmė njė produkt qė biznesi e pėrdor dhe nuk mund tė bėjė pa tė, ashtu si dhe ne kemi nevojė pėr biznesin”. Sipas Kules, tregu i punės nuk ėshtė primar, por ėshtė pasojė e disa tregjeve tė tjera. Pėr kėtė duhen rregulluar politikat ekonomike nė mėnyrė qė tė bėjė tė vlefshėm dhe tregun e punės. Veē tė tjerash, ėshtė theksuar se roli i shtetit duhet tė jetė mė veprues, ai duhet tė krijojė strategji dhe politika tė atilla qė t’i paraprijė kėrkesės dhe ofertės sė tregut tė punės. Njė gjė e tillė ėshtė pohuar dhe nga ministri Bejtaj pėr pozicionin kyē qė ka ministria qė ai pėrfaqėson, por qė nuk ka qenė i tillė deri tani. Ndėrsa Shezai Rrokaj, rektor i Universitetit tė Tiranės, ėshtė shprehur se nisma e sotme pėrbėn njė urė komunikimi dhe afrimi midis dy komuniteteve qė bizneset tė shikojnė pranė universitetit atė “lėndė” qė u shėrben pėr prespektivėn e zhvillimit tė bizneseve. Diskutimet e takimit tė sotėm do tė monitorohen dhe do tė sistemohen pėr t’u lėnė rrugė tė hapur interesave tė ndėrsjella. Duke filluar nga java e ardhshme, sipas njė grafiku tė pėrcaktuar, kompanitė private tė interesuara do tė shkojnė nėpėr fakultete pėr tė prezantuar nevojat qė ato kanė pėr menaxherė, mė pas do t’u jepet mundėsia studentėve tė intervistohen nga kompanitė private.

 10. #10
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172
  Vende pune te shpallura nda Departamenti i administrates publike

  Detajet e punes me reference 609

  Data e Shpalljes 2/27/2004

  Data e Konkursit

  Pershkrimi
  Pergjegjes Sektorit te Drejtesise dhe Ceshtjeve te Brendshme
  Drejtoria e Integrimit Europian
  Ministria e Integrimit Europian

  Faza 1: 1/4/2004
  Faza 2: 4/4/2004
  Faza 3:

  Kriteret

  te kete mbaruar arsimin e larte ne degen juridik ose shkenca politike, perbejne avantazh studimet pasuniversitare per ceshtjet europiane
  te kete jo me pak se 2 vjet experience
  te njohe gjuhen angleze, perben avantazh njohja e nje gjuhe te dyte
  te perdore programet baze te kompjuterit
  te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Fusha e Testimit


  njohuri mbi procesin e stabilizim-asociimit dhe maredheniet Shqiperi - BE
  njohuri mbi historine, funksionimin, strukturat, instrumentat ligjore, vendimarjen ne BE
  raportet e Shqiperise ne Procesin e Stabilizim-Asociimit
  ligji nr 9131, dt 08.09.2003 "Per regullat e etikes ne administraten publike"


  Data e Konkursit

  Pershkrimi
  Pergjegjes Sektorit te Profesioneve te Lira
  Ministria e Drejtesise

  Faza 1: 5/4/2004
  Faza 2: 9/4/2004
  Faza 3:

  Kriteret

  te kete mbaruar arsimin e larte ne fakultetin e drejtesise
  te kete jo me pak se 3 vjet experience ne pune
  te njohe nje gjuhe te BE
  te perdore programet baze te kompjuterit
  te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Fusha e Testimit

  e drejta kushtetuese
  e drejta administrative
  ligji nr. 9109, dt 17.07.2003 "per profesionet e avokatit ne Republiken e Shqiperise"
  ligji nr. 8790, dt 10.05.2001 "Per Noterine"
  Kodi procedurave administrative
  ligji nr. 9131, dt 08.09.2003 "per regullat e etikes ne administraten publike"

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e huggos
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Vendndodhja
  Hell-As
  Postime
  869
  Pergezime per temen Mariglen,

  Nje informacion do te doja vecse nese eshte e mundur te gjendet. Ku variojne rrogat dhe sigurimet shoqerore te punetoreve apo specialisteve ne Shqiperi, pasi kam pershtypjen se ka nje ndryshim teper te madh midis rrogave shteterore dhe atyre private. A ka ndonje ligj te shkruar per kete ceshtje? A ka dikush shembuj praktike nga Shqiperia?

  Dhe meqe pata mundesine te shkruaj, do te doja te sygjeroja qe ta organizonim edhe me mire kete teme ne baze komuniteti. Psh shqiptare te ndryshem te forumit me banim te perkohshem jashte, qe jane te interesuar te kthehen ne Shqiperi brenda nje kohe te caktuar te aplikojne cilesite e tyre per bashkepunime te ndryshme ne Shqiperi. Une vete jam i interesuar ne gjetjen e bashkepunetoreve te tille, brenda ketij viti.
  E nese merr zhvillimin e duhur, kete teme mund ta botojme edhe ne AlbaSoul si nje direktori e vecante per nje perhapje e pjesmarrje me te gjere.

  Cdo zhvillim, eshte ne doren tuaj..


  krejt miqesisht,
  huggos
  detyra ime ėshtė qė me gjithė fuqinė time t'i shėrbej kėtij brezi; duke bėrė kėshtu, njėkohėsisht, kam dhėnė kontributin tim mė tė mirė edhe pė brezin e ardhshėm... - george mueller

 12. #12
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172
  Hugoss
  Keto dite po punoj per nje teme qe ka te beje me sistemin e taksave ne shqiperi.
  Sigurimet shoqerore edhe pse nuk bejne pjese tek taksat jane nje pjese shume e rendesishme e te ardhurave te buxhetit per kete jam munduar te gjej ndonje material por nuk kam mundur. Edhe ministria e punes dhe ceshtjeve sociale e cila merret me kete pune nuk ka nje faqe te saj. Prandaj eshte shume e veshtire te gjesh informacion per sigurimet.
  Une di qe per sigurimet shoqerore gjysmen e paguan punedhensi dhe gjysmen puntori, por tarifat nuk i di.

  Ndersa ne lidhje me idene qe ke hedhe edhe une kur e kam hapur te njejten gje kam menduar, por si fillim kam pare nese eshte e mundur te gjesh kontakte ne Shqiperi. Une jam gati per cdo bashkpunim. Kete do ta hedh per te shqyrtuar edhe te forumi i moderatorve dhe te shohim se si do te vendoset.

 13. #13

 14. #14
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172
  Bashkia e Tiranės shpall konkursin pėr njė vend tė lirė pune si Drejtor nė Njėsinė e pėrgatitjes dhe Koordinimit tė Projekteve.

  Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”

  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin

  Tė ketė kryer arsimin e lartė me note mesatare mbi 8.5
  Tė ketė pėrvojė nė hartimin dhe menaxhimin e projekteve, nė punėn me OJQ dhe donatorė.
  Tė ketė njohuri tė mira kompjuterike nė programet bazė.
  Tė njohė njė gjuhė tė huaja tė BE, njohja e nje gjuhe te dytė, tė tretė pėrbėn avantazh.
  Tė ketė aftėsi tė mira manaxhuese.

  Pėrshkrimi specifik i punės:

  Organizon, punėn pėr realizimin e projekteve nė lidhje me prioritetet e Bashkisė. Pėrpilon formėn e plotė tė ēdo projekti tė dale nga Njėsia. Ndjek dhe monitoron nga afėr fazat e projekteve. Kontakton drejtpėrdrejt me donatorė, institucione tė ndryshme OJQ dhe biznesin. Pėrgatit informacione periodike pėr drejtoritė e bashkisė nė kuadėr tė aplikimeve dhe programeve qė ofrojnė donatorėt.

  Paraqitja e dokumentave
  Kandidati duhet tė paraqesė brėnda datės 03.05.2004 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:

  .........................
  ..........................


  Specialist nė Njėsinė e pėrgatitjes dhe Koordinimit tė Projekteve

  Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”

  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin

  Tė ketė kryer arsimin e lartė me note mesatare mbi 8
  Tė ketė pėrvojė nė hartimin dhe koordinimin e projekteve .
  Tė ketė njohuri tė mira kompjuterike nė programet bazė.
  Tė njohė njė gjuhė tė huaja tė BE, njohja e nje gjuhe te dytė, tė tretė pėrbėn avantazh. .
  Tė ketė aftėsi tė mira komunikuese koordinuese dhe tė punės nė grup.
  Pėrshkrimi specifik i punės:

  Pėrgatit raporte narrative , vleresuese pėr projektet dhe tė realizojė shpėrndarjen nė gjithė partnerėt. Informon dhe sensibilizon tė gjithė donatorėt lidhur me projektet e pėrgatitura. Koordinon projekte tė pėrbashkėta me OJQ, institucione tė tjera qė marrin pjesė si donatorė. Synon pėrfshirjen e tė rinjve nė projekte qė kanė tė bėjnė me mjedisin, kulturėn arsimin.

  Paraqitja e dokumentave
  Kandidati duhet tė paraqesė brėnda datės 03.05.2004 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:

  ............................
  ............................

  Pėrgjegjės nė Sektorin e Politikave Arsimore pranė Drejtorisė sė Shėrbimeve Njerėzore.

  Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”

  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin

  Tė ketė kryer arsimin e lartė, nė degėt mėsuesi.
  Tė ketė pėrvojė nė punė mbi 10 vjet.
  Tė ketė njohuri kompjuterike nė programet bazė.
  Tė njohė njė gjuhė tė huaj tė BE.
  Tė ketė aftėsi tė mira, komunikimi dhe aftėsi pėr tė punuar nė grup.
  Tė ketė aftėsi tė mira manaxhuese.
  Pėrshkrimi specifik i punės:

  Organizon, drejton, koordinon dhe kontrollon punėn e specialistėve qė ka nė varėsi. Planifikon zbatimin e strategjive tė miratuara arsimore.Rekomandon pėrparėsitė politike dhe strategjike tė Bashkisė nė fushėn e arsimit. Pėrgatit projektet sipas treguesve tė miratuar pėr rikonstruksionin dhe ngritjen e objekteve tė reja arsimore. Studimi i gjendjes sė institucioneve arsimore nė qytetin e Tiranės, identifikimi i nevojave, pėrcaktimi i prioriteteve. Ndėrmjetėson me komunitetin dhe donatorė qė operojnė nė fushėn arsimore.

  Paraqitja e dokumentave
  Kandidati duhet tė paraqesė brėnda datės 26.04.2004 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:


  .............................
  .............................


  Specialist nė Sektorin e Politikave Arsimore pranė Drejtorisė sė Shėrbimeve Njerėzore.

  Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”

  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin

  Tė ketė kryer arsimin e lartė, nė degėt mėsuesi.
  Tė ketė pėrvojė nė punė mbi 10 vjet.
  Tė ketė njohuri kompjuterike nė programet bazė.
  Tė njohė njė gjuhė tė huaj tė BE.
  Tė ketė aftėsi tė mira, komunikimi dhe aftėsi pėr tė punuar nė grup.
  Pėrshkrimi specifik i punės:

  Kryen studimin e shpėrndarjes territoriale tė institucioneve arsimore nė qytetin e Tiranės, gjėndjes sė objekteve dhe identifikon nevojat dhe prioritetet. Plotėson dokumentacionin pėrkatės tė objekteve tė arsimit parauniversitar dhe nė bashkėpunim me drejtoritė pėrkatėse kryen regjistrimin e tyre nė pronėsinė e Bashkisė Tiranė. Ndjek zbatimin e projekteve pėr investimet nė arsimin parauniversitar.

  Paraqitja e dokumentave
  Kandidati duhet tė paraqesė brėnda datės 26.04.2004 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:

  .......................
  ......................

  Drejtor nė Drejtorinė e Marrėdhėnieve Publike.

  Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”

  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin

  • Tė ketė mbaruar arsimin e lartė.
  • Tė ketė rreth 5 vjet pėrvojė nė punė.
  • Tė njohė njė gjuhė tė huaj preferohet gjuha angleze.
  • Tė ketė njohuri tė mira nė pėrdorimin e kompjuterit nė programet bazė.
  • Tė ketė pėrvojė pune nė marrėdhėniet me publikun dhe nė drejtim.
  • Tė ketė aftėsi tė mira komunikuese, organizuese, aftėsi pėr tė punuar nė grup.

  Pėrshkrimi specifik i punės:

  Organizon, drejton, koordinon, kontrollon punėn e sektorėve qė ka nė varėsi. Ndjek mbarėvajtjen e procesit tė komunikimit me qytetarėt qė i drejtohen Bashkisė pėr zgjidhjen e problemeve ė tyre. Ndjek procesin e grumbullimit, pėrpunimit, analizės, publikimit dhe ruajtjes tė tė dhėnave statistikore pėr Bashkinė e Tiranės. Realizon komunikimin me median e shkruar dhe elektronike qė ka nė fokus Bashkinė e Tiranės. Ndjek punėn pėr pėrmirėsimin e teknologjisė sė komunikimit elektronik pėr Bashkinė e Tiranės.Mban kontakte periodike me 11 njėsitė Bashkiake dhe bashkėrendon punėn me komisionet Qytetare qė janė ngritur dhe funksionojnė pranė Bashkisė Tiranė.

  Paraqitja e dokumentave
  Kandidati duhet tė paraqesė brėnda datės 23.04.2004 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:

  ..............................
  .............................

  Specialist nė Sektorin e Informacionit dhe Teknologjisė sė Shėrbimit, pranė Drejtorisė sė Marrėdhėnieve Publike.

  Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”

  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin

  • Tė ketė mbaruar arsimin e lartė nė degėn Informatikė
  • Tė jetė i familjarizuar me Windows ‘98/NT/2000/XP
  • Tė ketė njohuri dhe praktikė me gjuhėt e programimit, mundėsisht tė pėrdorė HTML, Javascript, PHP, ASP, etj
  • Tė ketė njohuri tė protokollit TCP/IP
  • Preferohet tė ketė pėrvojė pune.
  • Tė ketė njohuri tė mira tė gjuhės angleze
  • Tė jetė i aftė tė punojė nė grup

  Pėrshkrimi specifik i punės:

  Instalimi, konfigurimi dhe krijimi i programeve software sipas kėrkesave tė departamenteve tė ndryshėm. Krijimi dhe update-imi i faqes elektronike tė Bashkisė. Mirėmbajtja dhe menaxhimi i Rrjetit tė Brendshėm tė Bashkisė (LAN). Mbėshtetje dhe trajnimi i punonjėsve sė Bashkisė pėr pėrdorimin e programeve kompjuterike.

  Paraqitja e dokumentave
  Kandidati duhet tė paraqesė brėnda datės 24.04.2004 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:

  ................................
  ................................

  Pėrgjegjės nė Zyrėn e Koordinimit me Njėsitė Bashkiake dhe Komisionet Qytetare, pranė Drejtorisė sė Marrėdhėnieve Publike.

  Kandidati duhet tė plotėsojė kėrkesat e pėrgjithshme nė pėrputhje me nenin 12 tė ligjit nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”

  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatin

  • Tė ketė mbaruar arsimin e lartė.
  • Tė ketė eksperiencė pune nė menaxhim , ose nė administrate.
  • Tė ketė aftėsi tė shkėlqyera komunikuese.
  • Tė njohė tė paktėn njė gjuhė tė BE.
  • Tė jetė i pėrkushtuar dhe sistematik.
  • Tė jetė i aftė tė punojė nė grup dhe nėn presion.

  Pėrshkrimi specifik i punės:

  Mban kontakte periodike me 11 Njėsitė Bashkiake tė Qytetit tė Tiranės. Bashkėrendon marrėdhėniet Bashki-Njėsi bashkiake-Qytetar. Organizon dhe koordinon punėn me Komisionet Qytetare qė janė ngritur dhe funksionojnė pranė Bashkisė Tiranė. Bashkėpunon ngushtė dhe me Sektorin e Statistikave tė Bashkisė.

  Paraqitja e dokumentave
  Kandidati duhet tė paraqesė brėnda datės 24.04.2004 nė Drejtorinė e Burimeve Njerėzore kėto dokumenta:

  Kėrkesė pėr aplikim per te gjitha vendet e punes e njejteCurriculum Vitae
  Certifikatė pėrbėrje familjare.
  Fotokopje tė diplomės dhe listės sė notave tė noterizuara.
  Certifikata kualifikimi (nė rast se ka).
  Vlerėsim pune nga punėdhėnėsi i fundit.
  Dėshmi e gjėndjes gjyqėsore dhe mjekėsore
  Konkurimi ėshtė i hapur pėr nėpunėsit civilė tė tė njėjtės klasė nėpėrmjet proēedurave tė lėvizjes paralele, si dhe pėr kandidatėt jashtė administrates publike sipas proēedurave tė pranimit nė shėrbimin civil.

  Konkurimi do tė bazohet mbi njohuritė pėr Kushtetutėn, Kodin e Procedurave Administrative , Ligjin nr. 8652 dt.31.7.2000 “Pėr organizimin dhe funksionimin e qeverisjes vendore”, Ligjin nr.8549 dt.11.11.1999 “Statusi i nėpunėsit civil”.

 15. #15
  edhe ne linkun e meposhtem te faqes se biznesi.com.al, mund te gjeni oferta pune mjaft ndihmese:

  http://www.biznesi.com.al/punesime/listoofertat.php

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  Kerkohet nje drejtor administrate per nje kompani ne Tirane. Preferohet te kete mbaruar inxhinierine por nuk eshte e domosdoshme si kerkese. Duhet te kete 10 + vite experience. Orari i punes eshte 8 me 4.
  Te interesuarit te me dergojne nje email me resume, nr e telefonit ku mund te kontaktohen, nr e telefonit te ish punonjesve per arsye verifikimi, dhe pagesen e kerkuar.

  Emaili im eshte manifesto42@hotmail.com.
  Faleminderit.

 17. #17
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172
  Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire, ne pozicionin Specialist i Etikes Masave Disiplinore dhe Promovimit ne Sektorin e Menaxhimit dhe Zhvillimit te Burimeve Njerezore, ne Departamentin e Administrates Publike ne Keshillin e Ministrave
  Kanditati, duhet te plotesoje kerkesat e pergjithshme ne perputhje me nenin 12 te ligjit Nr.8549, date 11.11.1999,"Statusi i nepunesit Civil".

  Kerkesa te vecanta per kandidatet
  • Te kete mbaruar Fakultetin Juridik, perbejne avantazh studimet dhe kualifikimet pasuniversitare ne fushen juridike
  • Te kete njohuri te gjuhes angleze, (te vertetuar me deshmine perkatese)
  • Te njohe mire programet baze te punes ne kompjuter.
  • Te kete aftesi komunikuese si dhe te punes ne grup

  PAGA eshte 9000 leke + 2% te vjetersise ne vit + 30 000 leke

  PARAQITJA E DOKUMENTEVE :
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 03.12.2004 ne Kutine Postare me Nr.1751 keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, te pakten nje leter rekomandimi, vertetimin e gjendjes gjyqesore si dhe te pakten nje leter rekomandimi nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave perben skualifikim te kandidatit)

  KONKURIMI Konkurimi eshte i hapur per nepunesit civil ekzistues nepermjet procedurave te levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre si dhe per kandidatet jashte administrates publike nepermjet procedurave te pranimit ne sherbimin civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 07.12.2004 ne seline e Keshillit te Ministrave do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite mbi menaxhimin e burimeve njerezore, Legjislacionin e sherbimit Civil, te drejten kushtetuese, te drejten administrative si dhe mbi organizimin dhe funksionimin e administrates publike, Ligjin 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.

 18. #18
  kerkuesi
  Anėtarėsuar
  13-09-2002
  Vendndodhja
  ne vendin tim
  Mosha
  39
  Postime
  1,172
  1 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Inspektor ne Sektorin e Metodologjise dhe Raportimit ne Drejtorine e Auditit te Brendshem, ne Ministrine e Rendit Publik.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin Juridik
  • Te kete jo me pak se 5 vjet eksperience pune ne profesion
  • Te kete njohuri te nje gjuhe te BE (te vertetuar me deshmine perkatese te njohur nga legjislacioni ne fuqi)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit eshte ne nivelin e pagave ne sherbimin civil
  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 20.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).
  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 23.12.2004 ne seline e Ministrise se Rendit Publik do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet mbi njohurite mbi menaxhimin e fondeve publike, Kodi etik per auditet e brendshem dhe te kartes se auditimit te brendshem publik, Standartet e auditimit dhe Udhezimet e nxjerra nga Ministria e Financave ne zbatim te tyre, Ligjin 9009 dt. 13.02.2003 “Per Auditimin e Brendshem ne Sektorin Publik”, Ligjin nr. 7971 dt26.07.1995 “Per Prokurimet Publike” me ndryshimet perkatese si dhe aktet ligjore dhe nenligjore ne zbatim te tij, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per Rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.  2 Departamenti i Administrates Publike rishpall konkurimin per 2 vende te lira per pozicionin Specialist ne Sektorin e Organizimit Personelit dhe Trajnimit te Gjyqesorit ne Drejtorine e Organizimit Gjyqesor, ne Ministrine e Drejtesise.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".

  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin Juridik, perbejne avantazh studimet dhe kualifikimet pasuniversitare brenda dhe jashte vendit ne fushen e juridike
  • Perben avantazh eksperienca ne profesion, ushtruar ne (sipas perparesise), sistemin e drejtesise (gjyqesor, prokurori, etj), administraten publike apo profesionet e lira.
  • Te kete njohuri te nje gjuhe te huaj (rradha e preferences: anglisht, frengjisht, gjermanisht italisht)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter

  Paga e pozicionit eshte ne nivelin e pagave ne sherbimin civil

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 09.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 14.12.2004 ne seline e Ministrise se Drejtesise do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite mbi te drejten kushtetuese; mbi Kushtetuten dhe Kodin e Procedurave Administrative, Ligji 9131 dt. 08.09.2003 “Per Rregullat e Etikes ne Administrate Publike”, si dhe ne vecanti njohuri mbi rregulloren per organizimin dhe funksionimin e Institucioneve gjyqesore, prokurori dhe KLD, legjislacionin mbi ZABGJ, mbi menaxhimin e burimeve njerezore, sistemin e formimit fillestar dhe vazhdues te magjistrateve si dhe organizimin e gjyqesorit.  3 Departamenti i Administrates Publike rishpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Zyren e Marredhenieve me Jashte ne Drejtorine e Marredhenieve me Jashte dhe Publikun, ne Ministrine e Drejtesise.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Arsimin e Larte, preferohet dega Juridik, Marredhenie Nderkombetare, Diplomaci, Shkenca Politike perbejne avantazh studimet dhe kualifikimet pasuniversitare ne fushen e Marredhenieve Nderkombetare
  • Perben avantazh eksperienca ne Administraten Publike
  • Te kete njohuri te gjuhes angleze (te vertetuar me deshmine perkatese)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit eshte ne nivelin e pagave ne sherbimin civil

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 09.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 14.12.2004 ne seline e Ministrise se Drejtesise do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite ne gjuhen angleze, rreth procesit te Stabilizim Asocimit te Shqiperise ne BE (site i KM www.keshilliministrave.al), Ligjin nr. 8371 dt. 09.07.1998 “Per Marreveshjet dhe Traktatet”, Ligji nr. 8678 dt. 14.05.2001 “Per funksionimin e Ministrise se Drejtesise” mbi Kodin e Procedurave Administrative, Ligji 9131 dt. 08.09.2003 “Per Rregullat e Etikes ne Administrate Publike”.
  4 Departamenti i Administrates Publike rishpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Perkthimeve Zyrtare ne Drejtorine e Bashkepunimit Gjyqesor Nderkombetar, ne Ministrine e Drejtesise.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin e Gjuheve te Huaja, dega Anglisht ose Fakultetin e Drejtesise ne gjuhen Angleze si dhe njohuri shume te mira te nje gjuhe te dyte (te vertetuar me deshmine perkatese), perbejne avantazh studimet dhe kualifikimet pasuniversitare
  • Perben avantazh eksperienca ne Administraten Publike
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit eshte ne nivelin e pagave ne sherbimin civil

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 09.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes (nese kerkohet), certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 14.12.2004 ne seline e Ministrise se Drejtesise do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite me shkrim dhe me goje te gjuhes Angleze ne terminologjine e profilit, mbi Kodin e Procedurave Administrative, Ligji 9131 dt. 08.09.2003 “Per Rregullat e Etikes ne Administrate Publike


  5 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Analizave, Politikave Buxhetore, ne Drejtorine e Buxhetit, ne Ministrine e Financave.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin e Ekonomik, dega Finance
  • Te kete njohuri te gjuhes angleze (te vertetuar me deshmi te njohur nga legjislacioni ne fuqi)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit eshte ne nivelin e pagave ne sherbimin civil

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 10.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten dy letra rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 14.12.2004 ne seline e Ministrise se Financave do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite mbi Programin Buxhetor afatmesem, si dhe Udhezimin vjetor te Buxhetit, Ligjin nr. 8379 dt. 29.07.1998 “Per hartimin e zbatimin e e Buxhetit te Shtetit ne Republiken e Shqiperise”, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”,  6 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Menaxhimit te CASH-it & Parashikimit Financiar, ne Drejtoria e Thesarit, ne Ministrine e Financave.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin e Ekonomik
  • Te kete njohuri te gjuhes angleze (te vertetuar me deshmi te njohur nga legjislacioni ne fuqi)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit eshte ne nivelin e pagave ne sherbimin civil
  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 10.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten dy letra rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).
  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 14.12.2004 ne seline e Ministrise se Financave do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite mbi administrimin e llogarive bankare, mbi manualin e klasifikimit buxhetor te shpenzimeve dhe te ardhurave, Marreveshjen vjetore te Ministrise se Financave me Banken e Shqiperise per zbatimin e Buxhetit te Shtetit si dhe Udhezimin e Thesarit, si dhe Udhezimin vjetor te Buxhetit, (materiale qe mund te merren prane Ministrise se Fianancave) Ligjin e Bankes se Shqiperise, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”,


  7 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Prokurimeve dhe Shpronesimeve ne Drejtorine Juridike, ne Ministrine e Industrise dhe Energjitikes.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin Juridik
  • Te kete njohuri te nje gjuhe te BE-s, preferohet gjuha angleze (te vertetuar me deshmine perkatese te njohur nga legjislacioni ne fuqi)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira menaxhuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit: Eshte ne kategorine IV-b – (29 986 + 186 leke per cdo vit vjetersi)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 04.01.2005 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 07.01.2005 ne seline e Ministrise se Industrise dhe Energjitikes do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet mbi njohurite baze te zhvillimit te procedurave te prokurimit duke u bazuar ne Legjislacionin e prokurimit publik, te drejten kushtetuese dhe administrative, e drejta civile “Menyrat e fitimit dhe humbjes se pronesise”, Kodi i Procedures Civile – pjesa e pergjithshme – pjesa e III, “Ankimet dhe Ekzekutimet”Kodin e Procedurave Administrative, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.  8 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Mbikqyrjes, Drejtoria e Pergjithshme Elektroenergjitike, ne Ministrine e Industrise dhe Energjitikes.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin e Inxhinierise Elektrike
  • Perbejne avantazh njohurite ne drejtimin dhe organizimin e sektorit elektrik
  • Te kete njohuri te nje gjuhe te BE-s
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira menaxhuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit Eshte ne kategorine III-b – (50 666 + 186 per cdo vit vjetersi)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 04.01.2005 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 07.01.2005 ne seline e Ministrise se Industrise dhe Energjitikes do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet mbi njohurite mbi Strategjine Kombetare te zhvillimit te Energjise, mbi Dokumentin e Politikave te Sektorit Elektrik, Ligjin nr. 8306 dt. 14.03.1998 “Per Strategjine e privatizimin te Sektoreve me rendesi te vecante”, si dhe Ligji nr. 9072 dt. 22.05.2003 “Per Sektorin e Energjise Elektrike”, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.

  8 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Programim Zhvillimit dhe SKZHES ne Drejtorine e Programim Zhvillimit, ne Ministrine e Industrise dhe Energjitikes.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Arsimin e Larte ne nje nga deget e Fakultetit Ekonomik
  • Te kete njohuri te nje gjuhe te BE-s
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira menaxhuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit eshte ne kategroine IV – a – (40 326 + 186 leke per cdo vit vjetersi)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 04.01.2005 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore si dhe te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 07.01.2005 ne seline e Ministrise se Industrise dhe Energjitikes do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet mbi njohurite mbi vleresimin ekonomik te shoqerive si dhe hartimin e Programeve te zhvillimit Ekonomik dhe Financiar te tyre, mbi Strategjine Kombetare per Zhvillimin Ekonomik dhe Social, Ligjin nr. 8334 dt. 23.04.1998 “Per privatizimin e Shoqerive tregtare qe veprojne ne Sektoret jo Strategjike”, Ligjin nr. 8306 dt. 14.03.1998 “Per Strategjine e privatizimin te Sektoreve me rendesi te vecante”, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.  9 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Kontrollit te Investimeve ne Drejtorine e Auditimit te Brendshem, ne Ministrine e Rregullimit te Territorit dhe Turizmit.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin Ekonomik
  • Te kete jo me pak se 5-vjet eksperience ne pune ose te kete fituar titullin e ekspertit kontabel
  • Te kete njohuri te nje gjuhe te BE (te vertetuar me deshmine perkatese te njohur nga legjislacioni ne fuqi)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit: Eshte ne kategorine III-B (9000 + 2 % vjetersi ne vit + 40000)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 21.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 23.12.2004 ne seline e Ministrise se Rregullimit te Territorit dhe Turizmit do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite mbi mbi menaxhimin e fondeve publike, Kodi etik per auditet e brendshem dhe te kartes se auditimit te brendshem publik, Standartet e auditimit dhe Udhezimet e nxjerra nga Ministria e Financave ne zbatim te tyre, Ligjin 9009 dt. 13.02.2003 “Per Auditimin e Brendshem ne Sektorin Publik”, Ligjin nr. 7971 dt26.07.1995 “Per Prokurimet Publike” me ndryshimet perkatese si dhe aktet ligjore dhe nenligjore ne zbatim te tij, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per Rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.


  10 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 2 vend te lire ne pozicionet:
  - Specialist ne Sektorin e Monitorimit te Financimeve te Huaja ne Drejtorine e Monitorimit dhe Koordinimit te Projekteve
  - Pergjegjes Sektori ne Sektorin e Koordinimit ne Drejtorine e Monitorimit dhe Koordinimit te Projekteve,
  ne Ministrine e Rregullimit te Territorit dhe Turizmit.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Arsimin e Larte preferohen:
  o Per pozicionin Specialist: kandidatet qe kane mbaruar fakultetin e Inxhinierise se Ndertimit
  o Per pozicionin Pergjegjes: Kandidatet qe kane mbaruar fakuletin Ekonomik
  • Te zoteroje nje Gjuhen Angleze (te vertetuar me deshmine perkatese te njohur nga legjislacioni ne fuqi)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit: Eshte ne kategorine IV-B (9000 + 2 % vjetersi ne vit + 20000)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 21.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 23.12.2004 ne seline e Ministrise se Rregullimit te Territorit dhe Turizmit do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet mbi njohurite ne gjuhen angleze (paraqitja e kandidateve nen nivelin mesatar perben skualifikim) kushtet e pergjithshme per kontratat e sherbimit financuar nga Komunitetit Europian, si dhe Udhezimin dt. 17.02.2003 “ Per evidentimin, rregjistrimin, perdorimin dhe raportimin e financiameve te huaja ne kuadrin e projektve dhe marreveshjeve me donatoret e huaj”, Manualin e prokurimeve te BB si dhe manuali i procedurave te programit PHARE si dhe Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per Rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.

  11 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Programimit dhe Monitorimit te Investimeve ne Drejtorine e Programimit Ekonomik, ne Ministrine e Rregullimit te Territorit dhe Turizmit.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin Ekonomik
  • Te kete njohuri te nje gjuhe te BE (te vertetuar me deshmine perkatese te njohur nga legjislacioni ne fuqi)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit: Eshte ne kategorine IV-B (9000 + 2 % vjetersi ne vit + 20000)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 21.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 23.12.2004 ne seline e Ministrise se Rregullimit te Territorit dhe Turizmit do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite mbi buxhetin dhe financat, mbi preventivat dhe situacionet ne pergjithesi, dhe ne vecanti per Ligjin nr. 8379 dt. 29.07.1998 “Per hartimin e zbatimin e Buxhetit te Shtetit ne Republiken e Shqiperise”, Ligji nr. 7971 dt. 26.07.1995 “Per Prokurimin Publik” me gjithe ndryshimet perkatese, si dhe aktet ligjore dhe nenligjore ne zbatim te tij, si dhe ligjin nr. 8652 dt. 31.07.2000 “Per organizimin dhe Funksionimin e qeverisjes vendore”, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.

  12 Departamenti i Administrates Publike rishpall konkurimin per 2 vende te lira ne pozicionet:
  - Specialist ne Sektorin e Kontrollit te Territorit ne Drejtorine e Planifikimit te Territorit,
  - Specialist ne Sektorin e KRRTRSH ne Drejtorine e Planifikimit te Territorit,

  ne Ministrine e Rregullimit te Territorit dhe Turizmit.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin Inxhinierise se Ndertimit
  - Per pozicionin Specialist ne Sektorin e KRRTRSH – perbejne avantazh kandidatet qe kane mbaruar ne :- degen Arkitekture ose Urbanist
  • Te kete kete njohuri te gjuhes angleze (te vertetuar me deshmine perkatese te njohur nga legjislacioni ne fuqi)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit: Eshte ne kategorine IV-B (9000 + 2 % vjetersi ne vit + 20000)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 22.12_.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 24.12.2004 ne seline e Ministrise se Rregullimit te Territorit dhe Turizmit do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet mbi njohurite nga fusha e ndertimeve urbane (duke shfrytezuar materialet akademike), per Ligjin nr. 8402 dt. 10.09.1998 “Per kontrollin dhe disiplinimin e punimeve te ndertimit”, Ligji nr. 8405 dt. 17.09.1998 “Per Urbanistiken”, si dhe Ligjin nr. 8408 dt. 25.09.1998 “Per Policine e Ndertimit”, Kodin e Procedurave administrative, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.

  13 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e PMU-Infrastrukture Ujore, ne Ministrine e Rregullimit te Territorit dhe Turizmit.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Fakultetin Inxhinierise, perben avantazh eksperienca ne projekte me financim te huaj
  • Te zoteroje gjuhes angleze (kusht skualifikues)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit: Eshte ne kategorine IV-B (9000 + 2 % vjetersi ne vit + 20000)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 22.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore si dhe te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 24.12.2004 ne seline e Ministrise se Rregullimit te Territorit dhe Turizmit do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet mbi njohurite ne gjuhen angleze, mbi Manualin e procedurave te programit PHARE (D.S.Imanual, PRAG), (Materiale te cilat mund te merren prane Ministrise, ne Drejtorine perkatese) Ligji nr. 8561, dt. 22.12.1999 “Per Shpronesimet dhe marrjen ne perdorim te perkohshem te pasurise prone private” si dhe Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.

  14 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Burimeve Njerezore, Statistikes dhe Marredhenieve me Publikun dhe Sherbimeve, Ne Drejtorine e Menazhimit te Burimeve Njerezore dhe Sherbimeve, ne Ministrine e Rregullimit te Territorit dhe Turizmit.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Arsimin e Larte
  • Te kete njohuri te gjuhes angleze
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit: Eshte ne kategorine IV-B (9000 + 2 % vjetersi ne vit + 20000)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 22.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes (nese kerkohet), certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit (nese ka), vertetimin e gjendjes gjyqesore si dhe te pakten nje leter rekomandimi.(Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 24.12.2004 ne seline e Ministrise se Rregullimit te Territorit dhe Turizmit do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite mbi hedhjen dhe perpunimin e te dhenave statistikore, menazhimin e burimeve njerezore, njohuri mbi te drejten per informim dhe transparencen ne dhenien e informacionit, Legjislacionin e Sherbimit Civil, Kodin e Procedurave administrative, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.

  15 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 2 vende te lira ne pozicionin Specialist ne Agjencine e Baseneve Ujembledhes Mat dhe Vjose ne Drejtorine e Zhvillimit te Turizmit, ne Ministrine e Rregullimit te Territorit dhe Turizmit.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kene mbaruar arsimin e larte ne nje nga deget e Fakultetit te Inxhinierise
  • Te kete njohuri te nje gjuhe te BE
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit: Eshte ne kategorine IV-B (9000 + 2 % vjetersi ne vit + 20000)

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 22.12.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit (nese ka), vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).

  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 24.12.2004 ne seline e Ministrise se Rregullimit te Territorit dhe Turizmit do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite mbi Konceptin e pasurive ujore, pasurite ujore ne kuptimin ekonomik dhe social, nevojat per uje ne aspektin gjeografik, klimatik, teknologjik dhe social, shperndarja ne territor e pasurive ujore dhe ndikimi i tyre ne shperndarjen demografike, (mund te shfrytezohet literatura akademike), si dhe politiken qe ndjek Ministria e Regullimit te Territorit per shfrytezimin e rezervave ujore (Informacion qe mund te merret prane MRRTT), Ligji nr. 8093, dt. 21.03.1996 “Per rezervat ujore”, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.  16 Departamenti i Administratės Publike shpall konkurimin pėr 1 vend te lire ne pozicionin Inspektor ne Drejtorine e Kontroll-Revizionit, ne Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve.
  Kandidatėt duhet tė plotėsojnė kėrkesat e pėrgjithshme pėr pranimin nė Shėrbimin Civil nė perputhje me Nenin 12 tė Ligjit nr.8549, datė 11.11.1999, "Statusi i Nėpunėsit Civil".
  Kėrkesa tė veēanta pėr kandidatėt
  • Tė ketė mbaruar Fakultetin Juridik dhe Fakultetin Ekonomik
  • Te kete jo me pak se 5-vjet eksperience ne pune ose te fituar titullin e Ekspertit Kontabel
  • Tė njohe nje gjuhe te huaj (te vertetuar me deshmine perkatese te njohur nga legjislacionin ne fuqi)
  • Tė njohė dhe tė pėrdorė programet bazė tė kompjuterit
  • Te kete aftesi komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga mujore: Eshte ne kategorine III-B (9000 + 2 % vjetersi ne vit + 40000)

  PARAQITJA E DOKUMENTEVE:
  Kandidati duhet tė paraqesė brenda datės 23.12.2004 nė Kutine Postare Nr. 1751, kėto dokumente: kėrkesėn pėr aplikim, CV-nė, fotokopje tė diplomės dhe listės sė notave, tė librezės sė punės, certifikatave te kualifikimit, dėshmisė sė kompjuterit, vėrtetimin e gjėndjes gjyqėsore, te pakten nje leter rekomandimi (te mbyllur ne zarf), nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit)..

  KONKURIMI: Konkurimi ėshtė i hapur pėr nėpunėsit civilė tė sė njėjtės klasė nėpėrmjet procedurave tė lėvizjes paralele. Nėse vendi nuk plotėsohet nga kėta kandidatė, konkurimi zhvillohet me kandidatėt jashtė administratės publike, sipas procedurave tė pranimit nė sherbimin civil.

  Pas verifikimit paraprak, me datė 28.12.2004 nė selinė e Ministrine e Kultures, Rinise dhe Sporteve, do tė shpallet lista e konkurentėve, qė do tė vazhdojnė mė tej konkurimin si dhe data kur do tė zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do tė bazohet ne njohuritė e pergjithshme mbi menaxhimin e fondeve publike, Kodi etik per auditet e brendshem dhe te kartes se auditimit te brendshem publik, Standartet e auditimit dhe Udhezimet e nxjerra nga Ministria e Financave ne zbatim te tyre, Ligjin 9009 dt. 13.02.2003 “Per Auditimin e Brendshem ne Sektorin Publik”, Ligjin nr. 7971 dt26.07.1995 “Per Prokurimet Publike” me ndryshimet perkatese si dhe aktet ligjore dhe nenligjore ne zbatim te tij, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per Rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.


  17 Departamenti i Administrates Publike shpall konkurimin per 1 vend te lire ne pozicionin Specialist ne Sektorin e Certifikimit ne Drejtorine e Perafrimit te Legjislacionit, ne Ministrine e Integrimit Europian.
  Kandidatet duhet te plotesojne kerkesat e pergjithshme per pranimin ne Sherbimin Civil ne perputhje me nenin 12 te ligjit nr.8549, date 11.11.1999 "Statusi i nepunesit civil".
  KERKESA TE VECANTA PER KANDIDATET
  • Te kete mbaruar Arsimin e Larte ne degen Juridik preferohen specialitet ne te drejten europiane dhe/ose nderkombetare, me note mesatare mbi 8
  • Te kete njohuri shume te mira te gjuhes angleze (te vertetuar me deshmi te njohur nga legjislacionin ne fuqi)
  • Te perdore programet baze te punes ne kompjuter
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe te punes ne grup

  Paga e pozicionit eshte ne nivelin e pagave ne sherbimin civil

  Paraqitja e dokumenteve:
  Kandidati duhet te paraqese brenda dates 30.11.2004 ne Kutine Postare Nr.1751 te Departamentit te Administrates Publike, prane Keshillit te Ministrave keto dokumenta: kerkesen per Aplikim, CV-ne, fotokopje te diplomes dhe librezes se notave, te librezes se punes, certifikateve te kualifikimit, deshmive te gjuheve te huaja dhe kompjuterit, vertetimin e gjendjes gjyqesore, te pakten nje leter rekomandimi, nje numer telefoni per tu kontaktuar si dhe adresen e plote te vendqendrimit. (Mosparaqitja e plote e dokumentave sjell skualifikim te kandidatit).
  KONKURIMI eshte i hapur per nepunesit civil te te njejtes klase me procedurat e levizjes paralele dhe te ngritjes ne detyre, nese vendi nuk plotesohet nga keta kandidate, konkurimi zhvillohet me kanditatet jashte Administrates Publike, sipas procedurave te sherbimit civil.
  Pas verifikimit paraprak, me date 02.12.2004 ne seline e Ministrise se Integrimit Europian do te shpallet lista e konkurenteve, qe do te vazhdojne me tej konkurimin si dhe data kur do te zhvillohet testimi me shkrim dhe intervista me goje. Konkurimi do te bazohet ne njohurite mbi tekniken legjislative, mbi Procesin e Stabilizim Asociimit (Marreveshja e Stabilizim Asociimit MSA, Partneriteti Europian PE, Raportet Vjetore te BE-se) materiale qe mund te merren prane Ministrise se Integrimit Europian ose ne adresen e internetit www.keshilliministrave.al, njohuri mbi te drejten publike dhe te drejten europiane (njohuri nga tekstet akademike), njohuri mbi historine, funksionimin, strukturat, Instrumentat ligjore, vendimarrjen ne BE, Ligjin nr. 9131 dt. 08.09.2003 “Per rregullat e Etikes ne Administraten Publike”.

 19. #19
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Pak kerkesa paskan, nejse. Po nuk i gjetet ndonje mik Marges keq e keni punen, lol.
  HAKUNA MATATA

 20. #20
  süsses Mädchen Maska e Pink^ Pearl
  Anėtarėsuar
  01-11-2004
  Vendndodhja
  .
  Mosha
  39
  Postime
  240
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganoid : 01-12-2004 mė 11:32

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ministria e Transporteve bllokon fluturimet e "Albatros"
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 08-12-2007, 18:23
 2. Shkėlqimi dhe rėnia e shokut Nano
  Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 571
  Postimi i Fundit: 20-09-2007, 11:46
 3. Bursa
  Nga Gerrard nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 09-04-2007, 13:42
 4. Skandali i telit te bakrit: Turqit do te kene monopolin
  Nga StormAngel nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 01-09-2004, 20:02
 5. Implikimi i pushtetareve ne krimin e organizuar
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-08-2002, 04:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •