Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 37
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Mall, epsh dhe dashuri

  Malli i bardh..

  Ti mall me thua
  dhe une e di
  me mall me fton,
  perseri.

  Me mall me sheh
  dhe mall serish
  mall kam dhe un,
  te dyfishte.

  Mall me puth
  te puth me mall
  sa mall qe kemi,
  mall te bardh.

  Per E.
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ....
  Ta dua eren kur bejme dashuri
  me mbyll syte me duar
  te marr ere tani.

  Dhe gjuhen ta dua ngadal kur me thith
  me kafsho dhe buzen
  dhe me thith serish.

  Qafen edhe veshin mi jep ti lepij
  mos thuaj eshte turp
  te dua tani.

  per E.
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 3. #3
  Maska e Liridona
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  41
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  ***

  Pergezime Vala per poezite e mrekullueshme e tere lepirje!mos na ler me keto te lutem!
  Liridona

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Flm Liridona
  keto jane ca nga poezite e fundit
  te tjerat do i ve ndonje dite kur do jem me ne disponim
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 5. #5
  your incubus
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  456
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  he, tha, ke filluar te merresh me pune te zeza?
  jo, jo, vetem me te bardhe.

  bej shaka.
  gjuha jote eshte blu blu blu blu blu ne portokalli

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hahahhaha kulla
  e bardh fare eshte, bore.
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 7. #7
  yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
  Anėtarėsuar
  12-09-2002
  Vendndodhja
  the black light
  Postime
  1,787
  Faleminderit
  0
  30 falenderime nė 30 postime
  Mall


  ne tė gjithė mall kemi miq,
  kush mė shumė e kush mė pak,
  dikush pėr dikė qė e ka afėr,
  dikush pėr dikė qė e ka larg.

  me mall ne jemi tė mbuluar,
  si dikur me borė, dimėr, e shi.
  mall do kemi po tė jemi bashkė,
  mall do kemi, po u ndamė pėrsėri.

  kėshtu me mall, sipėr supeve,
  si ushtarėt e vjetėr, vimė e vemė,
  me mall u lindėm, me mall u ushqyem,
  nė damarė jo gjak, po mall ne kem'...  Epsh

  mė kap fort, thotė ajo..
  dua ta ndjej fuqinė e duarve tua,
  dhe ndienjėn e lėkurės tėnde
  nė trupin tim..

  mos harro ta sjellėsh diellin,
  prej andej nga vie ti,
  epshi im shuhet vetėm,
  me zjarrin tėnd..  Dashuri

  u mbėshtet pėr brrylin tim,
  unė tė dua tha,
  dhe jo vetėm me fjalė,
  po tė tėrin tė dua,

  kėtu, tani, nesėr, atje...

  e ti mos harro tė viesh gjithmonė,
  nė perėndim tė diellit,
  dhe nė agim,

  tė trokasėsh nė derėn time,
  me njė bukė nė dorė,
  dhe njė palė kėpuca tė vjetra,

  qė tė mund ta dėgjoj,
  cicėrrimėn e zogjėve,
  qė zgjohen e flejnė,
  nėn hapat e tu,
  rėndė nėpėr asfalt..


  p.s. Vala_79, pėrgėzime pėr temėn. Poezitė i ke shumė tė bukura.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une dhe ti

  Brigjeve me zuri nostalgjia
  nje mik i vjeter, nje mik i ri
  mbetem detrave te trazuar
  larg une, shume me larg ti.

  Per ne hodhen zarin (e fatit)
  Shpirtra te humbur ne gjithesi
  Plima zogjsh qe kurre su takuam
  larg une, shume me larg ti.

  Me thane se shpresa kurre nuk vdes
  Ndaj dhe se vrava, tradheti;
  Sa shume te desha vrases
  Larg une, shume me larg ti.

  1999
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  [QUOTE]Postuar mė parė nga AsgjėSikurDielli

  Epsh

  mė kap fort, thotė ajo..
  dua ta ndjej fuqinė e duarve tua,
  dhe ndienjėn e lėkurės tėnde
  nė trupin tim..

  mos harro ta sjellėsh diellin,
  prej andej nga vie ti,
  epshi im shuhet vetėm,
  me zjarrin tėnd..  kjo ishte wowwwww
  aq shume diell kishte ne kete strofe me verbove syte dhe me dogje lekuren Trim
  a thua c'destinacion eshte ai qe ka ka shume zjarr?!

  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Zgjimi

  Duke shtrire krahet kam mbetur
  dhe rrenjet mbi dhe si peme
  ererat e jugut po fryejne
  nga gjumi spo zgjohemi, flejme.

  Qyqet kane ndertuar tashme folete
  qetesi, heshtje, si mort pa lot
  kembana kishe nga larg degjohen
  ne akoma s'po zgjohemi dot.

  Dheu, qefin per te verteten
  qielli si pelerin kufomat mbulon
  ti mik me jep pak zemer
  se neser dielli ndoshta me zgjon.

  2001
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kam edhe 1 poezi te kadarese qe dua ta ndaj me ju, e di qe ky nuk eshte vendi po mes gjerave qe shkruaj un dua te vendos edhe poezi qe i kam shume per zemer.

  Nje vajze

  Duke te puthur pa te dashur
  Sa here ata ne shpirt te vrane
  Buzepergjakur nga te kuqte
  E tu, si vrases shkuan prane.

  Dhe ti e vetme mbete.Bosh
  mbene syte e tu ne nete bilbilash
  si sheshi i shkrete ku posa ndodhi
  nje katastrofe automobilash.

  Tani kur shkon rruges se Dibres
  Ata me sy te ndjekin pas
  Pastaj me brryl i bien shokut:
  "E sheh filanen? E kam pas...."

  Dhe ti ul koken shpejton hapin
  T'arrish tek shoqja sa me shpejt
  Te perseritesh fjalet standart
  Ah, njelloj jane te gjithe djemt.

  Te dyja t'ulura prane radios
  Do ndizni heshtur nje cigare
  Tek supi i saj ne fjale lajmesh
  nje cast dremitja do te marre.

  Dhe do te coje tek nje rruge tjeter
  M'e gjere, m'e bukur dhe m'e re
  atje ne sfond fabrikash njerezit
  nga kembet sdo te vene re.

  Atje kur t'ecesh midis turmash
  ne nje grup djemsh ndoshta midis
  Dikush me brryl do ti bjer shokut
  " E sheh filanen? Ishim miq."

  1968

  Ismail Kadare
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Miq

  Vdis me the qe te jetosh,
  lapidar te kam ngritur
  ne zemren time.
  Heroine e skalitur ne mendje
  e dashura mikesha ime.

  Flej me the qe te zgjohemi,
  nen carshaf te virgjer
  ne dhomen time.
  Petal trendafili i fildishte
  e shtrenjta mikesha ime.

  Me duaj me the se te dua,
  kam puthje te zjarrta
  ne buzen time.
  Te dua me shpirt miku im
  Te dua mikesha ime.

  Nentor'03
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  S'do fundosem me kete anije
  jam e forte, mund te notoje
  ti relikt do mbetesh ne fund deti
  un nga porti tjeter do vazhdoj.


  ....
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 14. #14
  i/e larguar Maska e Studenti-Te
  Anėtarėsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  Ne pluhur
  Postime
  215
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  SI TAKOJ BOTĖS TĖNDE

  Do tė iki njė ditė
  dhe ndoshta sdo tė kthehėm kurr pėr TY
  nėpėr shi do t’mė kėrkosh
  duke i ėndėrruar hapat e mij!
  Nėse mė ėndėrron
  hudhi ėndėrrat,
  nėse mė takon
  fshehu diku,
  nėse nuk mund tė durosh
  kalo nga njė vrimė nė tjetrėn botė
  se une kėtė jetė smundem ta kuptoj!
  Ndoshta njė ditė
  do te kthehėm nga ajo rrugė,
  pas teje do tė vij edhe unė
  por si skelet i coptuar,
  do tė trishtoj,
  dhe sdo tė shfaqėm kurr para teje,
  e Ti do tė kthehesh e vetmuar
  se kėshtu e ndjejė!.........

  Per ty Vala

 15. #15
  i/e larguar Maska e Studenti-Te
  Anėtarėsuar
  09-09-2002
  Vendndodhja
  Ne pluhur
  Postime
  215
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mbrėmja e kėsaj Vjeshte-Dimri

  Tė shkruaj ty nė kėtė mbrėmje tė ftohtė
  Nė mbrėmjen e kėsaj nate Vjeshte-Dimri
  ti ėndėrrojė sytė , buzėt, fotografin
  dhe i pėrshpėrisė fjalet e tua (tė shkruara)
  dhe ashtu si nė ėndėrr
  vij e mbėshtetėm nė gjoksin tėnd!
  Dhe kur shkėndijat e hėnės
  mi shėndriten sytė nė ballė
  mė ndanė nga TI dhe ENDRRA
  fjalėt mė mbetėn nė fytė
  dhe fyti me thahet dhe shkrimi pėrfundon
  ……..
  ……..

 16. #16
  GuEsS...? Maska e Leandra
  Anėtarėsuar
  24-10-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar mė parė nga Vala_79
  ....
  Ta dua eren kur bejme dashuri
  me mbyll syte me duar
  te marr ere tani.

  Dhe gjuhen ta dua ngadal kur me thith
  me kafsho dhe buzen
  dhe me thith serish.

  Qafen edhe veshin mi jep ti lepij
  mos thuaj eshte turp
  te dua tani.

  per E.
  E mrekullueshme, lol. S'ke ci shton apo heq....
  Une me ty pata fillu
  vec ta bej tjetrin xheloz,
  e tash me ty jam dashuru,
  ...kjo pune me ben nervoz....

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  leandra

  flm shum
  e sa per ate qe ske cti shtosh me jam dakord edhe un.me mire kur ca gjera i lihen imagjinates ti perfundoje
  apo jo
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njeri

  Ti thua s'di lodhje
  dhe serish mbahesh tek une
  te kuptoj, e di,
  je ne enderr, je ne gjume.

  Per dhimbje ti s'di
  tek fshin ngadal lote
  psheretin ngadal heshtur
  sa e rende per ty eshte kjo bote?

  Hidherimit s'ja di fillimin
  dhe serish te shikoj te zemeruar
  prano qe edhe ti je njeri
  qe je i brishte, i stermunduar.
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per tek ty

  Me koken ne re
  ne koke me dore
  me doren ne zemer
  me zemren peshe
  vij dhe te kerkoj ty.
  Me kembet ne toke
  nga kembet qe dridhen
  me syrin qe flet
  nga syri qe te shikon
  vij dhe te flas ty.
  Nga pesha e fjaleve
  me fjalet qe flet
  nga zemra qe dridhet
  me zemer te dashuroj
  iki nga rruga qe erdha per tek ty.
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Vala_79
  Anėtarėsuar
  07-03-2003
  Vendndodhja
  BallKan
  Mosha
  40
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gjuhe, e shtrenjta ime

  Mjalte, mjalte gjuhe e memes sime
  si gure i cmuar e brilijant,
  si vale ne valezime
  gjuhe e memes sime.

  Bute, bute si pendel gjuha ime
  e thjesht, e madhe, e larte,
  zoje e rende dhe trime
  gjuha ime.

  Embel, embel tingellon gjuhe e ime
  gjymengjyreshe-ylber plot tinguj,
  gurre e pashterruar qe me sjell gezime
  gjuhe e ime.

  Nentor '03
  If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  Catherine Aird

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ardian-Christian Kyēyku
  Nga Eagle nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
 2. Ceshtja e lirise Ndertrinitare
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-07-2006, 11:51
 3. Koncepti i Dashurisė Kristiane
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
 4. Ja dhe nje tjeter, per Dashurine
  Nga green nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 14:25
 5. Eshte komedi apo tragjedi ?
  Nga Dito nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-11-2004, 11:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •