Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558

  Vjollca Dibra

  E di

  E di
  do tė kthehesh
  me jehonėn e gjėmės
  e me sy tė verbėr

  Vallė
  pse sonte kujtimet
  ringjallin diēka
  tė vdekur kaherė
  Shirat bien

  Ditė e ngrysur
  pa diell

  janė lot
  shirat qė bien
  e bartin mbeturinat
  e kohės
  bashkė me tė kaluarėn tonė
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-08-2009
  Postime
  26
  E Di dhe SHIRAT BIEN, dy poezi qe shprehin shume. Mendoj se te arrish te realizosh artistikisht "unin" tend ,( qofte dhe ne dy poezi), ke thene shume deri ketu dhe ke shume per te thene. Shpresojme (dhe urojme) te keshe prurje te reja. Besoj se e bukura do te te tundoje perseri. Me respekt Xhemal Gora.
  01. 10. 2011

Tema tė Ngjashme

 1. Vajzat shqiptare i martojnė me meshkuj sllavė
  Nga Renea nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 890
  Postimi i Fundit: 08-07-2013, 18:22
 2. Gjendja e fėmijėve jetimė shqiptarė
  Nga Albo nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 12-11-2010, 17:19
 3. Ka vdekur Vjollca Luka?
  Nga ^ZeMra^ nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-12-2006, 14:34
 4. Shpirtat e zinj!
  Nga ALBA nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 05-01-2004, 07:08
 5. Jonuz Tafaj
  Nga erzeni nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-12-2002, 13:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •