Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558

  Lindita Arapi

  Ngjyra e sėmurė

  Profil
  Shenjtėrie
  Dridhėrohet
  Nėn neon.

  E verdhė
  Limon.

  Kaq e bukur si e sėmurė
  Kam frikė
  T' ia shoh fytyrėn
  Mos e vras
  Asnjė fije ere. Asnjė fije
  ere. Asnjė fije ere
  S' ka rozė mė tė dėshtuar
  Se ajo qė hyn tė ngroh kėtė ēast
  Ngjyrė e sėmurė
  Digjet
  Nė ethe pa zjarrmi, ethe pa zjarrmi
  dhe pa zjarrmi
  Ėshtė shėrimi

  Njollė gjaku

  Nė dhoma te Bardha
  Shtruar
  Nė shilte te Bardha
  Hyjnė
  Tė fisit me qeleshe te Bardha
  Ulen.
  Fshijnė djersėt me shami te Bardha
  Pinė
  Kafenė tė nxehtė me filxhana te Bardha.
  Urojnė
  Nusen veshur me tė Bardha
  Tė trashėgohen
  Nė ditė tė tjera te Bardha
  Ngrihen
  Pėr gosti, therin delet e Bardha.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 2. #2
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 3. #3
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Nga libri KUFOME LULESH 1992

  UNE TE DUA

  Une te dua
  Qetesisht
  Sic marrin fryme te kamurit.
  Per ato qe kam humbur
  Kaq fort te urrej
  Si nje i vdekur vrasesin e vet.
  Meqenese kembet do te kalben
  Nje dite
  Une te dua egersisht -
  Kafshe qe shqyen prene e vet.
  E di qe s'do te thithim ajer:
  Nje dite mes ferrash, Duke mos bere zgurme
  Do te ngordhin,
  Duke u qelbur ne ate are pa ere
  Qe emrin ka Harrim...
  Une te dua...
  Kur mbi ty peshtyj,
  Jam une qe te lepij me gjuhe
  Qetesisht.
  Te dua!
  Sa kohe jemi bashke,
  Nuk e di, pasta,
  S'e di, te dehurit s'majne mend c'marresi bejne.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 4. #4
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Libri: KUFOME LULESH

  KUSHEDI

  Dhe varrit tim do t'i vije era
  Kasolle e kalbur ne shi...
  Pastaj asgje
  Gjithcka tokes do t'ia kthej
  (gjithsa i mora)
  Kaq thjesht
  Si nena merr kripe e vaj hua.
  Pastaj asgje.
  Kushedi pas sa kohesh,
  mbase do te jem nje lule e bukur
  (ose gjemb)
  Ose te jem det
  ose buke... buke te hahet
  Kushedi...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 18-09-2003 mė 14:54
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 5. #5
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 6. #6
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 7. #7
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Libri: NDODHI NE SHPIRT
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 8. #8

  lindita Arapi - poezi

  IZOLIM


  Blu e ftohtė
  Blu e nxirė nė mėngjes
  Verė veremi
  Verė veremi
  Paqe nė mushkėri
  Me hapėsirė sa njė shami
  Ēdo ēast tė pastėr, si qielli
  Qė reflekton mbi pasqyrė
  Asnjė fije pluhur, asnjė fije pluhur

  Izolim i qartė nė verė
  Verė veremi
  Indiferencė
  A do tė vijnė nesėr, pasnesėr
  Tė mė pėrshėndesin ndonjėherė
  Apo vetėm veremi i verdhė
  Do tė vijė e gjelbėrohet
  deri nė kalbėzimin e fundit...

  Kanė ikur
  Vera ėshtė verė pushimi, gjithkund
  jo nė kafazin mavi.

  I marr erė trupit
  Tė ndiej sa do tė zgjasė jeta...
  Lėviz
  Trėndafil i nxirrė
  Mushkėri tė sėmura.

  Lindita Arapi - foto
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Askusho : 05-09-2012 mė 12:28

Tema tė Ngjashme

 1. Lindita Dragusha
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-08-2019, 14:10
 2. Lindita Theodhori!
  Nga Brari nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 29-06-2018, 12:37
 3. A do ktheheni nė Shqipėri pas diplomimit?
  Nga Eve nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 87
  Postimi i Fundit: 11-06-2006, 06:34
 4. Flet bashkėshortja e zv/kryeministit Ilir Rusmali
  Nga Brari nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-03-2006, 18:58
 5. Vrau nė Irlandė, tenton kthimin nė Shqipėri !
  Nga White_Angel nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 03:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •