Close
Faqja 5 prej 8 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 158
 1. #81
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Anėtarėsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  47
  Postime
  367
  "Koncert ne vitin 1936" (vazhdim)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 2. #82
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Anėtarėsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  47
  Postime
  367
  Filmi "Balle per balle" 1979
  Regjizor: Kujtim Cashku, Piro Milkani
  Interpretojne: Bujar Lako, Sulejman Pitarka, Mevlan Shanaj, Timo Flloko, Kadri Roshi, Arben Imami, Thimi Filipi, Agim Shuke, Rajmonda Bulku, Katerina Biga etj.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #83
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Anėtarėsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  47
  Postime
  367
  "Balle per balle" (vazhdim)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 4. #84
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Anėtarėsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  47
  Postime
  367
  Filmi "Mysafiri" 1979
  Regjizor: Hysen Hakani
  Interpretojne: Xhemal Tafaj, Stavri Shkurti, Esma Agolli, Thimi Filipi, Petraq Xhillari etj.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 5. #85
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Anėtarėsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  47
  Postime
  367
  "Mysafiri" (vazhdim)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 6. #86
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Anėtarėsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  47
  Postime
  367
  Filmi "Ne shtepine tone" 1979
  Regjizor: Dhimiter Anagnosti
  Interpretojne: Eptan Lohja, Tatjana Leska, Robert Ndrenika, Mimika Luca, Bujar Asqeriu, Roza Anagnosti etj.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 7. #87
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Anėtarėsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  47
  Postime
  367
  "Ne shtepine tone" (vazhdim)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 8. #88
  i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
  Anėtarėsuar
  13-10-2002
  Vendndodhja
  Munich, Germany
  Mosha
  47
  Postime
  367
  Do te vazhdoj edhe me filma te tjere deri ne vitin 1987.
  Jane gjithsej edhe 56 Filma deri tek "Vrasje ne gjueti", me te cilin perfundon edhe ky album i famshem i filmave te asokohe.

  Rezi

 9. #89
  goca babit Maska e babetironsja
  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Vendndodhja
  tironse ne chicago
  Mosha
  32
  Postime
  61

  na ke knaq

  undefined Un jam vajze e Pandi sikut dhe me foton e brazdave na ke knaq. HIHI RROFSH.
  Alba pride Is on my mind
  Albanian blood is my kind
  step aside n let us through
  cuz its all about da Alba crew
  Albanian love is all around
  4 my fellow Albanians never let me down
  show your pride n say its tru
  cuz Albanian genes can b in u

  i copied that but i love it.
  ALBANIA(tirona) rocks ..............

 10. #90
  ALBANIAN ATTITUDE
  Anėtarėsuar
  10-10-2003
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  291
  Bravo shume gjė e bukur kjo qe te pėrdoresh FOTO, se titujt nga njė here nuk te kujtojnė gjė. Unė i kam pare qe te gjitha para 90’s. Ėshtė e tmerrshme te mendosh qe nuk ka pasur njė film te dėshtuar. Ato janė te gjitha kryevepra. Mos harroni edhe veshtiresite qe ka pasur Kinematografia si nga teknologia edhe nga “liberalizmi” i kohės.

  Unė njė dėshire kam nga ty, po ka mundėsi te me gjesh njė fotografi te njė Aktori te madh shqiptar. Nuk jam i sigurt por mund ta quajnė Bexhet Nelku. Ai ka bere 2-3 role te vetme. Pėr rolin qe e kėrkoj unė ėshtė Gjermani tek URA (Kur zbardhi njė dite) si edhe mėsuesin tek i teti ne Bronz. Me sa di unė ai fitoi njė ēmim modest ne Kanes si roli me i mire gjerman i te gjitha kohėrave. Por kur u dha ēmimi ai kishte 1 jave qe kishte vdekur ne spital, edhe Koha e Enverit e la atė ne heshtje. Ai ka pasur njė te ēare ne fytyre si Skarface (Origjinale). Ka qene shume fytyre e tmerrshme pėr filma me gangsterė.

 11. #91
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Kush do ma kujtoje nje batute nga "Mesonjetorja" kur prifti nderkohe qe po shuante thengjij ne uje, thoshte...ketu do te vije edhe Andoni....edhe ky...edhe ai....te gjithe ketu do te vini...nje dite !
  Where does a thought go when it's forgotten?

 12. #92
  S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
  Anėtarėsuar
  18-04-2002
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  41
  Postime
  432
  Kam nevoje per ndihme, nga anetaret qe kane lindur para '80-es.

  Te kjo foto, pervec R. Ndrenikes, te tjereve s'ua di emrat. Mund te me ndihmoni.
  Ju lutem, jo hamendje. Nese e dini me siguri si i kane emrat, lutem te mi thoni:

  Yhyyyy, sa kisha pa shkruar ketu...!
  ===============================================
  Mbi dallgėt e jetės kjo udha ime e gjatė,
  unė rrėxohem dhe... ngrihem prapė!

 13. #93
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  Ky djali eshte Bujar Asqeriu, gruaja tani sme kujtohet po gjehet kollaj se ka lozur ne shume filma, ndersa vajza cik veshtire pasi prvec ketij filmi nuk besoj te kete luajtur ne ndonje film tjeter.
  To look life in the face....

 14. #94
  ALBANIAN ATTITUDE
  Anėtarėsuar
  10-10-2003
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  291
  Robert Ndrenika, mimika luca, Tatjana Leska, Bujar Asqeriu.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nikas : 15-11-2006 mė 04:33

 15. #95
  ALBANIAN ATTITUDE
  Anėtarėsuar
  10-10-2003
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  291
  Kurse ai cuni i vogel e kishte emrin Eptan Lohja. Po eshte e vėrtetė tatjana si edhe Eptani nuk kane luajtur me. Me kujtohet njė interviste e eptanit kur ishte rreth te 12-14 ne RTSH e atėhershme. Shume interesante.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 16. #96
  S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
  Anėtarėsuar
  18-04-2002
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  41
  Postime
  432
  Falemnderit per ndihmen.
  Yhyyyy, sa kisha pa shkruar ketu...!
  ===============================================
  Mbi dallgėt e jetės kjo udha ime e gjatė,
  unė rrėxohem dhe... ngrihem prapė!

 17. #97
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
  Kush do ma kujtoje nje batute nga "Mesonjetorja" kur prifti nderkohe qe po shuante thengjij ne uje, thoshte...ketu do te vije edhe Andoni....edhe ky...edhe ai....te gjithe ketu do te vini...nje dite !
  "Ketu do vije edhe Shega, edhe yt shoq, Kozmai, ketu do te vije edhe Stefan Bardhi. Bile edhe yt bir, Andoni, ketu do te vije!!!"


  Pas pak, prifti i shkisheron gjithe ata qe flasin ne gjuhen e "mallkuar" shqipe, futen ca qirij ne uje (qe mua me dukesh zift), pamja e nje kafke tmerron Tullumbacen (Selmen), dhe goces faqeplluqe i bie te fiket....

  ps: Kjo quote eshte marre nga Zombie , ne nje rep qe me ka pas lene dikur. So nuk dua te marr kredit per dicka qe e ka thene ai.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #98
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Po lexoja tek forumi i besimtareve dhe me terhoqi vemendjen nje nick "...Kajtazi" dhe mu kujtua nje teater kukullash per femije " Shega" me duket titullohej...apo s'ka patur me kete titull?
  Mbaj mend qe beu ( agai ) ne kete pjese teatrale quhej Kajtaz. A e kujton dot njeri apo ja fus kot une, megjithese s'besoj.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #99
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
  Po lexoja tek forumi i besimtareve dhe me terhoqi vemendjen nje nick "...Kajtazi" dhe mu kujtua nje teater kukullash per femije " Shega" me duket titullohej...apo s'ka patur me kete titull?
  Mbaj mend qe beu ( agai ) ne kete pjese teatrale quhej Kajtaz. A e kujton dot njeri apo ja fus kot une, megjithese s'besoj.
  teater kukullash me titull "shega" smaj mend une te kete patur. je e sigurt qe e ka pas kshu emrin.
  ose na thuj skenarin me mire :P
  To look life in the face....

 20. #100
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Ka qene nje Shega ka qene po dhe une se mbakam mend mire . Po qe ka qene nje me Shegen e di mire .lol

  Cora qe e vente me punu shume kete Shegen ai Agai right ? Qe mbante kovat e pusit . Sa keq na vinte aman per ato kuklla sikur te ishin prej verteti .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 5 prej 8 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Nostalgji Adoleshence-Brezi 1975-1985
  Nga PINK nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 10-04-2009, 09:07
 2. Filmat e huaj historik (mitologjik) !
  Nga Kryeplaku nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 31-03-2007, 17:38
 3. TOP10 - 2005 (filmat mė te preferuar)
  Nga autori nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 07-01-2006, 12:21
 4. Filmat Qe kane bere Historine e Kinemase
  Nga autori nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 15-07-2005, 15:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •