Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  ~¤Ļs §ōōō..Mmmm Mmmm Gōōd Maska e PaMeLaA
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  In My Skin!
  Mosha
  38
  Postime
  189

  Humor:11 Vjecari

  11 vjecari
  Bisedues i vogel jam, operatoret frike nuk i kam,
  10 marr ne mesime,
  Babin peshkatar e kam,
  Mami shet frute e perime.

  Me shoket on-line bejme bisede cdo dite,
  Duke u share me fjale me keq se femijte.

  Shoqet i kam te mira, ca jane te bukura - princesha,
  E ca jane te shemtuara qe shiten te zgjuara dhe te fusin kunja,
  Por, une kam qene portier dhe nuk pyes per bomba.

  Rrofte Interneti se na solli ne drite,
  Sheroi edhe gjyshin qe nuk shihte me syte
  Ne shtepine tone e kemi bere me liste,
  Ne oren 5 te mengjesit ndizet Kompjuteri i shtepise.

  I pari eshte babi qe rrin duke lexuar lajme,
  Por, jane edhe me figura me teta te zhveshura,
  Se i pashe nje dite tek vrima e deres,
  Dhe, ai ishte duke thene, "edhe keto kurva te lene pa mend!"

  Pastaj, futet gjyshi qe klikon tek bursa sa leke ka investuar,
  Deshiron te shtoj me teper sepse Sudja i kishte marr tek breket.
  Gjyshin e kam trim, futet edhe ne CHAT me emrin, "I BUKURI,"
  I hodhi ne toke grate.

  Pastaj, gjyshja futet ne dhome ja jep gjyshit disa shpulla,
  Se ngeli ne chat me njerez duke u zene,
  E na felliqi fare kete mahallen tone.

  Rreth ores 7 vjen mami me vrap klikon tek horoskopi,
  Qe te shoh a do te kete fat,
  Pastaj, shkon tek ca Faqe Interneti te kota,
  Me lule e lojera, ku shesin tesha te te vdekurve,
  Argjendari dhe receta supash me lekura Arabi.

  Pastaj, gjyshja futet gjyshja,
  Nuk me lejojne mua, me bejne gati per shkolle,
  Gjyshja futet tek lojerat, kazinot qe luhen pa pare te fitoj dollare.
  Keshtu, eshte bere afro 2 vite pa pushuar,
  Por asgje ajo akoma nuk ka fituar,
  Sepse i bejne dredhi.

  Deri ne oren 1 nderrojne vendet me gjyshin,
  Karrigen ngrohte e mbajne, deri sa te vije klyshi,
  Keshtu me quajne ata mua.

  Per 5 minuta ha dreke,
  I pastroj duart me sapun,
  Shkoj dhe e pushi gjyshin,
  Duke i thene duke ju lutur qe te me leshoj vendin
  Sepse e kam rradhen.

  Ai me shikon dhe me thote me pertese:
  "He, more kopil, a je kthyer ti?"
  "Cfare eshte kaq shpejt sot,
  Apo i ke leshuar oret e fundit per te ardhur ne shtepi?"

  Jo, more i them, kisha 6 ore dhe mezi kam ardhur se po bie bore,
  Kur boren e shikon, ai habitet fare,
  "Bre, bre," thote si nuk e shoh fare,
  "Dikur binte me floke tash e hedhin keshtu me nje cope."
  "Po si nuk i shoh fare?"
  "Po kur ka rene ne toke?"
  "Po keshtu eshte kur qendron ne ekran dhe merresh me lope," ja pret gjyshja gjersa gjellen ben.

  Me vrap ne karrige, shkoj dhe ulem,
  Me miun e vogel klikoj tek Chat-i, ose catia,
  Ashtu sic i thote teta Xhevria,
  Dhe futem tek dhome Shqiperia,
  Zgjedh dy goca, duke shkruar zhgarravina.

  Ngacmoj Lozonjaren sepse ajo luan me mua,
  E shtyj Katundaren sepse ajo don pak dru.
  I bej firma Lolites, sepse ajo me don mua,
  Mendon se jam i mire,
  Djale 20 vjeqar me pasuri dhe veture, ne kupe per tu pire.

  Edhe keshtu me genjeshtra kam zene dy te dashura,
  Njera quhet Djella, kurse tjetra Salvatore,
  E para eshte stiliste, e dyta piktore.
  Thone se jane simpatike, por me duken konviktore,
  Me thone se jane punetore.
  Sidomos me goje, qendisje e pune dore.

  Por gjyshe me ka thene: Femrave naze mos ju bej,
  Te gjitha jane te veqanta, asnje nuk eshte e njejte,
  Keshtu, oret kalojne prinderit vijne ne shtepi,
  Mami e zbraz thesin tek dera,
  Shtrihet ne divan se eshte lodhur.

  Babi vjen me vone, sjell 5 a 6 peshq,
  Duket shume i lodhur, me floket si dreq,
  E plas muhabeti, lesh politike,
  Fillojne te sharat keq, fluturojne jasteket,
  Por, une rri tek dhoma e mbyllem me celes,
  Kompjuterin nuk e ndez deri ne mengjes!

 2. #2
  ALB4EVER
  Anėtarėsuar
  09-12-2002
  Vendndodhja
  new york
  Mosha
  39
  Postime
  83
  kjo ishte e lezetshme
  baby if u give 2 me
  i'll give it 2 u
  i know what u wan

 3. #3
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  38
  Postime
  2,071
  hahahahaha Pamela hallall yllo me ke knoq sa kam qesh kur e kam lexuar ika shnet edhe po pate te tjera ver se qenkan shum te bukura edhe te forta .

 4. #4
  i larguar Maska e glaukus 001
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  581

  Arrow

  I paskan ndryshuar ca fjale dhe kane harruar te vene emrin e autorit: glaukus ...

  Origjinali tek Humor i zgjedhur ->

  KETU


  chat-i & kompjuteri jane eshte bere te rendesishem prandaj edhe e meritonin nje lloj bejtjeje ...

  falemnderit per komentet

  Sa kerkon e sa te duhen?
  Burrat nga detyra s'druhen,
  trimi i mire do t'te jape,
  Sot me vrap e neser prape.
  Hidhni, hidhni tok dollare,
  te mos mbetemi te share.

  Mbahu nene mos ki frike,
  Se ke djemte ne Amerike.

  Bijte e beses Skenderbeut,
  qe i dalin zot atdheut!

  Do te ndihim pa kursyer,
  per ty, nena jone e vyer,
  qe me drit' e nder te thuresh,
  dhe me bijt' e tu te mburresh.
  - Fan Noli -

 5. #5
  ~¤Ļs §ōōō..Mmmm Mmmm Gōōd Maska e PaMeLaA
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  In My Skin!
  Mosha
  38
  Postime
  189
  Ja edhe disa te tjera..
  Historike
  Burri: Gruaja ime sa herė shkoj nė shtėpi bėhet historike.
  Bashkebiseduesi: Mos do tė thuash histerike?
  Burri: Jo, historike. Gėrmon nė tė kaluarėn time.

  Gjermani, Italiani dhe Shqiptari
  Pas vdekjes se tyre, Gjermani, Italiani dhe Shqiptari, ishin ftuar nga Zoti per ti pyetur rreth shkaqeve te vdekjes se tyre.
  Gjermani pergjigjet: Pasi bleva nje Mercedes, duke e vozitur shpejt u rrotullova me te dhe vdiqa.
  Italiani pergijgjet: Pasi bleva nje Ferrari, duke e vozitur shpejt bera nje aksident dhe vdiqa.
  Shqiptari pergjigjet: Pasi bleva nje Golf4 vdiqa nga uria.

  Ėnderra
  I Biri: Babi, kam pare nė ėndėrr sikur mė dhe 500 Euro.
  Babai: Mbaji biri im dhe blej ēfare tė duash.

  Gjinia e mizave
  Gruaja e shikon burrin me nje vrasese mizash ne dore duke kerkuar sa andej ketej i inatosur.
  Gruaja: Cfare po ben?
  Burri: Po vras mizat, nuk e veren?
  Gruaja: Po mire, te pakten ke vrare ndonje?
  Burri: Dy femra dhe tre meshkuj.
  Gruaja: E si e kuptove gjinine e mizave?
  Burri: Sepse tre ishin tek nje kanace birre e hapur, kurse dy te tjerat tek telefoni.

  "Drejtori i shkolles eshte idiot !" I thote nje djale nje vajze qe kishte aty afer.
  "E di ti kush jam une?" e pyet vajza.
  "Jo."
  "Une jam vajza e drejtorit."
  "Po ti e di kush jam une?" pyet djali.
  "Jo" pergjigjet ajo.
  "Shyqyr Zotit !"

  Artani kthehet nga shkolla dhe i thote te atit se ka marre 4 ne matematike.
  "Pse?" e pyet i ati.
  "Mesuesi me pyeti sa bejne 2x3?' dhe une i thashe 6'"
  "Po aq bejne!"
  "Pastaj ajo pyeti sa bejne 3x2?'"
  "Ku ***** eshte ndryshimi?"
  "Po tamam keshtu i thashe edhe une!"

  Doktori me tha se mbas operacionit do me bėjė tė ec me kembet e mia.
  Dhe a e bėri?
  Po. Per me tė paguar paratė e operacionit shita makinen dhe tani eci ne kembet e mia.

  - Doktor, ju lutem shpejt. Djali im ka kaperdire nje brisk rroje."
  - Po vij menjehere. A keni bere ndonje gje deri tani ?"
  - Po, u detyrova me u rru me briskun e gruas.

  Suksesi eshte ...

  Ne moshen 4 vjec sukses eshte te mos shurrosh ne breke.
  Ne moshen 12 vjec sukses eshte te kesh shoke.
  Ne moshen 16 vjec sukses eshte te kesh patente shoferi.
  Ne moshen 20 vjec sukses eshte te besh seks.
  Ne moshen 35 vjec sukses eshte te kesh para.
  Ne moshen 50 vjec sukses eshte kesh para.
  Ne moshen 60 vjec eshte te besh seks.
  Ne moshen 70 vjec sukses eshte te kesh patente shoferi.
  Ne moshen 75 vjec sukses eshte te kesh shoke.
  Ne moshen 80 vjec sukses eshte te mos shurrosh ne breke.

  Pret autobusin polici me te shoqen dhe me djalin e tyre 5-vjecar. Autobuzi s’po vinte dhe femija merzitet dhe fillon te pyese te emen:
  -Mami kur vjen autobuzi.
  -Ja bir, sa ta laje xhaxhi autobuzin se eshte bere pis.
  Pas 10 minutash:
  -Mami kur vjen autobuzi.
  -Ja bir sa ta pastroje xhaxhi.
  Pas 10 minutash:
  -Maaaaaaaaaaaaaaaaaamiiiiiiii, kur vjen autobuuuuzi…
  -Ja bir sa ta lyeje xhaxhi.
  Ne kete moment nderhyn polici:
  -Po ai zog kurve, tani e gjeti ta lyeje autobuzin?

  Hyn nipi ne dhome dhe sheh gjyshen qe po shihte nje film porno ne tv dhe ky i cuditur i thote: “Uuu gjyshe, cfare po shef ashtu? Ato s’jane gjera per ty”.
  Dhe gjyshja ia kthen: “Jo mor jo, vetem du me pa a kane me u marre ne fund kta te dy.”
  æ~*¤(K)(L) §wėčt Īńńō¢źńt Åńgźl (F)(K)¤*~?

 6. #6
  i/e larguar Maska e llokumja
  Anėtarėsuar
  17-07-2003
  Vendndodhja
  Underneath_your_cloths
  Mosha
  36
  Postime
  91
  hahhaahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  shume te bukura ishin qe te tere
  na shkruaj perseri

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e MICH
  Anėtarėsuar
  10-08-2003
  Vendndodhja
  T.H.E M.I.C.H.I.G.A.N S.T.A.T.E
  Mosha
  40
  Postime
  146
  hihihihih pam
  *"The Whole Problem With The World Is That Fools And Fanatics Are Always So Certain Of Themselves, But Wiser People So Full Of Doubts."*
  * LifE RunS FasT If u Don'T StoP SometimeS & LooK AraunD YoU'LL MisS IT!*"What is moral is what you feel good after, and what is immoral is what you feel bad after."Life is a mystery to be lived, not a problem to be solved.Love is like a fire, it can either warm your heart or burn your house down.It is foolish to deal with a fool.After dark all cats are leopards.

 8. #8
  ...
  Anėtarėsuar
  26-11-2003
  Vendndodhja
  PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
  Postime
  1,430
  HOLLAND...

Tema tė Ngjashme

 1. 77 vjeēari martohet me njė grua 60 vjet mė tė re
  Nga Hyllien nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 28-03-2009, 18:41
 2. Nuk fitoi vizėn amerikane, hidhet nga ballkoni 52 vjeēari
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 24-07-2006, 17:45
 3. Vetėvaret 13- vjeēari, “Dėshmitar i Jehovait”
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-07-2005, 05:20
 4. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-06-2005, 15:11
 5. Qėllohet pėr vdekje 25 vjeēari, nė Tiranė
  Nga Beqari002 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 03-12-2002, 19:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •