Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 81
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  38
  Postime
  11

  A e dini pse jeni krijuar?

  Kerkoj nga antaret , qe te jene aktiv ne kete teme , per ata qe ju intereson qellimi i krijimit te tyre.

 2. #2
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Sepse kishte mundesi.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  38
  Postime
  11
  leila
  nuk ishte pytja pse kishte mundesi apo jo.
  PO pytja ishte A e dini qellimine ardhjes ne kete bote.
  Faleminderit

 4. #4
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Pyetjen e kuptova shume mire, por nga ta marrin vesh ne qellimin pse kemi ardhur?
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  38
  Postime
  11
  e vjen keqe lejla shume nga ti qe nuk e dine , pergjigjen e kesaj pytje por nese deshiron ta gjesh pergjigjen , kete nuk mund ta gjesh askund tjeter perveq ne KURAN.
  Ndoshta nuk e ke ditur se kjo pytje ka lidhej me fe edhe kete veq Islami mund ta spjegoj.
  Faleminderit per interesim.

 6. #6
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Beje me te sakte kete, i dashur Burim. Ju nuk kerkoni filozofi me kete pyetje por thjesht t'ju recitojne Kuranin. Kjo teme eshte me e pershtatshme tek "Mesime nga Kurani".

  Hajde te lexoj gjithe Kuranin une tani e te kerkoj pergjigjen qe keni nder mend. Besoni ne telepati?
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e leci
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,742
  deri tani kisha vaguar neper bote duke kerkuar qellimin e jetes time.
  tani qe lexova kete teme jeta ime do marri nje rruge tjeter.
  duhet te lexoj sesben kuranin per te kuptuar pse kam ardhur ne jete.
  flm qe na hapet syte..
  i mjeri une ku paskam qene deri tani...
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Jo se di akoma.. kam enderra plot po qellimin pse jam krijuar se di akoma.. shpresoj ta zbuloj
  Be yourself and you will always be in fashion.

 9. #9
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Reina, hajde te them une ca mundesi e pastaj le te vendosim ne cilit grup i perkasim.

  - Jemi krijuar per te vazhduar rracen

  - Jemi krijuar nga nje aksident apo bashkim i kemikateve

  - Jemi krijuar nga nje rrace tjeter (alienet, per shembull) per te na studjuar

  - Jemi krijuar nga nje rrace tjeter (alienet, per shembull) qe te zbaviten gjithe diten duke na pare ne sic shikojme ne telenovelat

  - Jemi krijuar nga Zoti/Allahu per arsyen qe ti sherbejme

  - Jemi krijuar nga Zoti/Allahu per arsyen qe te zbaviten gjithe diten duke na pare ne sic shikojme ne telenovelat

  - Jemi krijuar nga prinderit per qejf

  - Jemi krijuar nga prinderit prej nje aksidenti

  - Jemi krijuar nga prinderit prej zakonit

  - Jemi krijuar nga prinderit prej presionit qe te gjithe te martuarit duhet te kene femije (gjithashtu, prej tradites)

  Ka shume arsye... dhe mos qeshni duke lexuar kete liste pasi shume njerez i besojne keto gjera seriozisht.

  Biblen dhe Kuranin i kam lexuar ne 3 gjuhe keshtu qe nuk po flas nga injoranca. Nuk anoj tek asnjera fe, pasi une besoj qe gjithshka eshte e mundur.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 10. #10
  e panjohura Maska e *Ema*
  Anėtarėsuar
  17-08-2003
  Vendndodhja
  rruga e pyllit
  Mosha
  41
  Postime
  111
  qellimi i jetes eshte mister...

  ca here na duket sikur i kemi rene ne te, se ajo qe po bejme, ose ajo cka duam te bejme eshte qellimi i jetes sone... dhe pastaj?!?!

  pastaj del dicka tjeter, dikush tjeter perpare dhe gjitheshka ndryshon, dhe qellimi i jetes behet dicka tjeter. E zeza behet e bardhe, e bardha e zeze.

  paper
  Encompassed in a love so profound,
  incomparable to all he has known.
  Propelled into this wondrous whirlwind,
  his heart understands she is his alone.

 11. #11
  madmoiselle Maska e angeldust
  Anėtarėsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Jam krijuar se maja dhe baja vduqen per nje bebi...

  .. qe te mbahet ndezur oxhaku de
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-12-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  23
  Perse kemi ardhur ne jete???? Dihet mire qe na sollen ne jete per te vazhduar llojin dhe qe ne do te sjellim ne jete te tjeret prape per te vazhduar llojin dhe qe te ndodhe kjo gje,kane futur si menyre dashurine(pa pa pa sa u punon mendja te shkreteve per te na genjyer :P )Tani edhe me Kuranin e Burimit,prape tek e njejta qafe dalim....

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2003
  Postime
  730
  Postuar mė parė nga Leila
  Reina, hajde te them une ca mundesi e pastaj le te vendosim ne cilit grup i perkasim.

  - Jemi krijuar per te vazhduar rracen

  - Jemi krijuar nga nje aksident apo bashkim i kemikateve

  - Jemi krijuar nga nje rrace tjeter (alienet, per shembull) per te na studjuar

  - Jemi krijuar nga nje rrace tjeter (alienet, per shembull) qe te zbaviten gjithe diten duke na pare ne sic shikojme ne telenovelat

  - Jemi krijuar nga Zoti/Allahu per arsyen qe ti sherbejme

  - Jemi krijuar nga Zoti/Allahu per arsyen qe te zbaviten gjithe diten duke na pare ne sic shikojme ne telenovelat

  - Jemi krijuar nga prinderit per qejf

  - Jemi krijuar nga prinderit prej nje aksidenti

  - Jemi krijuar nga prinderit prej zakonit

  - Jemi krijuar nga prinderit prej presionit qe te gjithe te martuarit duhet te kene femije (gjithashtu, prej tradites)

  Ka shume arsye... dhe mos qeshni duke lexuar kete liste pasi shume njerez i besojne keto gjera seriozisht.

  Biblen dhe Kuranin i kam lexuar ne 3 gjuhe keshtu qe nuk po flas nga injoranca. Nuk anoj tek asnjera fe, pasi une besoj qe gjithshka eshte e mundur.

  lejla zemra them per qellimin e jetes.. perse Zoti me ka krijuar.. te gjej rrugen time.. te jem e sigurt per ate rrug qe do vazhdoj..
  Be yourself and you will always be in fashion.

 14. #14
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Postuar mė parė nga leci
  deri tani kisha vaguar neper bote duke kerkuar qellimin e jetes time.
  tani qe lexova kete teme jeta ime do marri nje rruge tjeter.
  duhet te lexoj sesben kuranin per te kuptuar pse kam ardhur ne jete.
  flm qe na hapet syte..
  i mjeri une ku paskam qene deri tani...
  As po i shtoj as po i heq asnje presje nga ato qe tha miku i nderuar Leci.
  Aman o popull,kur u bete kaq besimtare.
  Inderuar nismetar i temes ,mendoj se do vdes pa marre vesh pse erdha ne jete ,se nuk kam nderment te lexoj kuranin.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 15. #15
  Larguar Maska e cunimartum
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  39
  Postime
  680
  As po i shtoj as po i heq asnje presje nga ato qe tha miku i nderuar Leci.
  Aman o popull,kur u bete kaq besimtare.
  Inderuar nismetar i temes ,mendoj se do vdes pa marre vesh pse erdha ne jete ,se nuk kam nderment te lexoj kuranin.
  I nderuar Kolomb s'ka nevoje te lodhesh shume. S'po te le te vdesesh i paditur

  Dhe UNE s'i krijova njerezit dhe xhinet pervecse te me adhurojne. (KUR'AN)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga cunimartum : 01-09-2003 mė 18:36
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

 16. #16
  HUNDLESH Maska e altin55
  Anėtarėsuar
  01-02-2003
  Vendndodhja
  Vlore Al
  Postime
  1,325
  Jo kaq naive o popull Burimi ju thote shendet ju i thoni plac !!!

  Roni dhe adhuroni Zotin tuaj

  Dhe do ta shifni sa e bukur do tju duket jeta

  All-llahu ju zgjerofte zemren per te pranuar Islamin

  Paqe
  SUKSESI ME I MADHE QE NJERIU MUND TE ARIJ NE KETE JETE! ESHTE BINDJA NDAJ ALLAHUT TE MADHERUAR

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e troptit
  Anėtarėsuar
  04-07-2002
  Vendndodhja
  Ne ate pjese te tokes qe me takon
  Postime
  109
  edituar...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga armandovranari : 05-09-2003 mė 00:28
  JO NEGOCIATA! VETĖVENDOSJE! WE SHALL NEVER FORGET!

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  38
  Postime
  11
  ju antari TROPTIT nuk eshte kjo teme per kafsh si ju . por per njerz qe e dine qellimin e krijimit.

  Se edhe kafshet nuk boj asgje tjeter veq ato gjera qe i permende ti.
  ki kujdes ne shprehje se mund te te mungoj gjuha.

 19. #19
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,558
  Po kafshe jemi... vetem lloj tjeter, aq.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-08-2003
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  38
  Postime
  11
  Lehjla nuk e ke edhe aq keq se sipas mendimeve tua , nuk dallon shume prej kafsheve edhe disa si ti.

  Por dije se te gjitha krijesat tjera jan nen urdhrat e Zotit dhe nuk bejn asnje devijim nga ajo per cka jon krijuar , ndersa njeri eshte lene i lire per ta zgjedhur vet rrugen e drejt.

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Fantazmat! Shpirti dhe mishėrimi nė njė trup tjetėr
  Nga White_Angel nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 250
  Postimi i Fundit: 01-06-2011, 11:16
 2. Pėrgjigje Pyetjeve Materialiste!
  Nga Omari nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 09-11-2006, 23:19
 3. Kush Na Solli NĖ KĖtĖ BotĖ, Pasuri E Kujt Jemi Dhe Pse Jemi Krijuar...
  Nga Bekim Ismaili nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2004, 05:35
 4. A eshte feja Islame e perkryer?!
  Nga Gjoni nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 02-03-2003, 20:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •