Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
  1. #1
    i shplodhur
    Anėtarėsuar
    28-11-2002
    Vendndodhja
    Boston
    Postime
    289

    Ditar enderrash

    Ju ftoj te gjitheve ta shfrytezojme kete teme per te hedhur ato enderra qe na lene mbresa dhe nese eshte e mundur te perpiqemi edhe ti zberthejme ose te japim mendimet tona lidhur me to.

    Duhet te jete interesante te lexosh enderrat e njeri-tjetrit. Mbase ketu mund ta gjejme vertet nje Bashenderr si tek "Nepunesi i Pallatit te Enderrave" te Kadarese! Psh pas 10-15 enderrave te zgjedhim me te miren.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga armandovranari : 11-08-2003 mė 02:40

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    ohhhh tani mu kujtua nje dhe mua kur isha e vogel (well akoma kame dyshime se mos nuk ishte ender )

    Anyway mbaj mend une tani kur isha ne shqiperi ne moshe 4-5 vjece ne Fier....well dhoma qe flija une kishte dhe ballkone dhe ishim ne kat te pare...une tani gjithmon shikoja sikur tek dera e ballkonit mbrapa xhamit vinte nje burre plak dhe me shikonte...me ishte fiksuar keq dhe ju thoshja gjithmon prinderve qe dikush vjen tek dhoma dhe me shikon (ehhh aq e bukur paskam qene qe nuk i ngopeshin syt tjetrit nate per nate? )
    Anyway mbaj mend qe ne te vertet prinderit nuk i jepnin rrendesi se kur ngrihesha nga gjumi une duke qar ju tregoja deren e xhamit dhe ju thoshja qe ta ndjekin njeriun qe atie... ai zhdukej kur shikonin ata me thoshin qe ishte ender dhe mos te trembem por nate per nate e njejta ender??? hmmm edhe tani kur e mendoj kete budallek kame frik (pa prit te shikoj tek dritarja se mos eshte ndo nje :-pppp)


    Alda.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Postuar mė parė nga xXx-GirL16-xXx
    ohhhh tani mu kujtua nje dhe mua kur isha e vogel (well akoma kame dyshime se mos nuk ishte ender )

    Anyway mbaj mend une tani kur isha ne shqiperi ne moshe 4-5 vjece ne Fier....well dhoma qe flija une kishte dhe ballkone dhe ishim ne kat te pare...une tani gjithmon shikoja sikur tek dera e ballkonit mbrapa xhamit vinte nje burre plak dhe me shikonte...me ishte fiksuar keq dhe ju thoshja gjithmon prinderve qe dikush vjen tek dhoma dhe me shikon (ehhh aq e bukur paskam qene qe nuk i ngopeshin syt tjetrit nate per nate? )
    Anyway mbaj mend qe ne te vertet prinderit nuk i jepnin rrendesi se kur ngrihesha nga gjumi une duke qar ju tregoja deren e xhamit dhe ju thoshja qe ta ndjekin njeriun qe atie... ai zhdukej kur shikonin ata me thoshin qe ishte ender dhe mos te trembem por nate per nate e njejta ender??? hmmm edhe tani kur e mendoj kete budallek kame frik (pa prit te shikoj tek dritarja se mos eshte ndo nje :-pppp)


    Alda.
    me kujtau dhe mua kur dhe qe u zhduk, mbaj mend kur isha 8 vjece dhe kisha vajtur me motrat ne fshat, meqe nena dhe gjyshi jetoj atje, mire nejse, do na fillonte shkolla prandaj gjyshi was going to drive us back home, nejse po binte shi shume, dhe ishte mjegull jashte, pas makina ndalloj, dhe gjyshi doli jasht te shikonte ca kishte makina, nejse une grita koken dhe po shikoja qellin pastaj vura re nje balkon midis reve, motra e pan gjithashtu, dhe kur i tham nenes, u zhduk...
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  4. #4
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    Enderrat ahhhh ka enderra te bukura edhe te keqija po enderrat jane thjesht edhe vetem fantazi, por ke gje e kam kuptuar me kohe edhe perse shpesh her shoh nje enderr qe me frikeson shume edhe kur me del gjumi jam bere qull ne djers.
    Endrren qe une shoh eshte qe une kam dhimbje te fuqishme ne bark shtrohem ne spital me bejne analizat edhe dal qe te dyja veshkat i kam te shkatruara edhe edhe po nuk u bente operacioni per nje jave une do vdisja. mir u gjet veshka e re qe une do merja por gjate operacionit zemra ime pushon.
    edhe ketu me del gjumi por kur zgjohem sic e thashe edhe me siper jam i bere qull ne djers ne fillim spara me bente pershtypje ndersa keto kohe me ka hyre pak fryka edhe pse Enderra jan thjesht nje fantazi ne mendien tone.

  5. #5

    Anėtarėsuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Endrra qe kam pare para 4 muajsh e nuk do e harroj aq frike pata u ngrita duke qare nga krevati...

    Isha ne plazh koha ishte vrenjtur ..isha ne breg te detit ..bregu ishte i piset si dhe uji ...
    po veshtroja me vemendje ...kur papritur me doli babi mbrapa kraheve edhe niset te futet ne uje ....pasi lahet kthehet e me thot qe Lorena hajde lahu se uji eshte shume i mire nga ke frike?..

    kaq mbaj mend ........di qe u cova e tmerruar

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e *~2*DiE*4~*
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Vendndodhja
    Australi
    Postime
    14
    une zakonisht s'i mbaj mend endrat qe shikoj fare por njere pashe nje qe s'e haroj kure pale po s'e shikoja dot as macen per nja 1 jave se ma shpifte...
    isha ne dhomen time me gjithe tezen qe eshte ne ny dhe hapa gardhiropin dhe shikoj nje merimange te madhe dhe te zeze qe c'te te them, une u hodha perpjete...kur ngjitur me merimangen pashe ca mace te vogla qe ishin mbeshtjelle me rrjeten e merimanges dhe ishin te ngordhura...dhe une i thashe tezes "u ce ketu qenkerkan keto kemi ter javen qe po i kerkojme"...ne ate kohe merimanga me pa dhe nisi te me ndiqte...une kam shume frike nga merimangat dhe nisa te vrapoja mbi krevat e reth e rotull...po e therisja tezen te me ngihmonte po ajo s'levizte fare
    pastaj mora nje si pune hekur dhe po e godisja po nuk po vriteshe...dhe sesi u kthye ne macja tone dhe i shikoja ter vrimat neper trup ngaqe e kisha goditur une dhe po i dilte gjak por nuk ngordhte aman...pastaj u zgjova
    po mundohesha ta merrja vesh cfare do thoshte kjo por hic asgje

  7. #7
    Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
    Anėtarėsuar
    20-09-2003
    Vendndodhja
    Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
    Postime
    323
    Jam duke ecur me nje shokun tim ne nje korridor me dysheme te llustruar. Jemi te dy te qeshur dhe po bisedojme per dicka. Ne fund te korridori gjenden reth 8 shkalle qe te zbresin poshte ne dy dyer te medhaja. Harijme tek shkallet dhe nderkohe qe jemi ne mes te tyre hapen dyert dhe dy vajza te cilat nuk i kemi pare me pare shfaqen para nesh dhe po ecin larte ne punen e tyre. Ne u biem pak ne sy ne mos fare. Ndalojme biseden dhe mendohem se sa sy te bukur paska ajo ne te dhjathte, (ne anen time). Kur jemi ne te njejten shkalle, kap ate nga krahu dhe me nxitim ngjitem larte duke e marr ate me vete. Kjo eshte disi e habitur por nuk flet. Shoqja e saj nuk na ndjek nga mbrapa. Ngjisim shkallet te dy, dhe vazhdojme te ecim andej nga me pare po vija deri sa ne te majte del nje korridor tjeter. Aty kthehemi majtas, dhe e mbeshtes per muri. I fus duart nga mbrapa dhe obsesisht filloj ta puth duke i thithur gjuhen. Vazhdoj duke i hequr rrobat dhe ne ate kohe ajo pyet dicka qe nuk me kujtohet. Kjo me ben te zmbrapsem e te humbas interes ne te. Pa thene ansje fjale e le dhe vazhdoj rrugen drejt shkalleve.

    Kte enderr e kam pare disa here ne menyra te ndryshme. Fantazi seksuale kam te kryej seks me nje te panjohur.
    Nga halli,
    derrit i thuhet dajo.

    Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
    Sa shumė vėllezėr paska patur!

  8. #8
    i shplodhur
    Anėtarėsuar
    28-11-2002
    Vendndodhja
    Boston
    Postime
    289
    Nje enderr qe e kam pare disa vite me pare dhe me ka mbetur ne mendje:

    Ishim nje grup i madh njerezish , njiheshim me njeri-tjetrin, une isha me familjen time, aty afer kisha nje komshi, pra pak a shume njerez qe njiheshim. Po qendronim ne nje fare aeroporti dhe po prisnim avionin. Duhej dhe pak kohe para nisjes dhe une thashe po dal njehere nje xhiro ketej rotull para se te nisemi.
    shume afer me pisten ishte nje fshat (qyteze e vogel) , dukej si e pabanuar, por nuk duhet te kishte shume kohe ashtu. Kur po hyja dallova nje tip varri , dukej qe ishte i rendesishem, nuk ndalova por vazhdova , pak me poshte pashe nje tip zdrukthtarie , jashte sheshi ishte mbushur me ashkla druri te bardha, une i pashe mire , ishin ashkla, dukej sikur sapoi shte lene puna pergjysjme, nuk hyra brenda, erdha rrotull nje blloku shtepish, kur po kthehesha prape thashe te ndaloja njehere tek varri te shoh. Kur u afrova vura re se toka rreth e rotull ishte pak me balte, por e trashe, vura re kembet qe mu bene pak pis, varri mbahej me disa zinxhire ne te kater anet ngulur ne toke, sic duket qe te mos leviste pllaka. U perpoqa qe te dalloja emrin por nuk mundja, ose nuk mu fiksua ne koke, me duhej te kthehesha, pista ishte afer, kur u ktheva te gjithe njerezit dhe familja ime ishin aty duke pritur, shume veta ngrinin kokat lart, mu be njehere sikur ishim lakuriq, por nuk dalloja gje, thjesht ideja, pastaj njelloj si me pare ne pritje. Kaq, nuk pashe me teper, ketu mbaroi.

    Nuk e di , edhe tani qe e kujtova me duket shume e vecante si enderr.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Endrra, kjo kur*va e realitetit kam lexuar diku.

    Verviteni pak kete timen si t'ju vije per mbare. X-i u ul gjunjazi, me perqafoi nga kembet tek ngasherente e kerkoi te martoheshim. Kishte dhe nje unaze, tentoi te ma vinte ne gisht pa marre akoma pergjigje nga mua. C'i thoni ju kesaj? Ndarje them une.

  10. #10
    jetoj per tri dashuri Maska e alto_sicila
    Anėtarėsuar
    01-11-2003
    Vendndodhja
    RHONE
    Postime
    65
    Postuar mė parė nga *~2*DiE*4~*
    une zakonisht s'i mbaj mend endrat qe shikoj fare por njere pashe nje qe s'e haroj kure pale po s'e shikoja dot as macen per nja 1 jave se ma shpifte...
    isha ne dhomen time me gjithe tezen qe eshte ne ny dhe hapa gardhiropin dhe shikoj nje merimange te madhe dhe te zeze qe c'te te them, une u hodha perpjete...kur ngjitur me merimangen pashe ca mace te vogla qe ishin mbeshtjelle me rrjeten e merimanges dhe ishin te ngordhura...dhe une i thashe tezes "u ce ketu qenkerkan keto kemi ter javen qe po i kerkojme"...ne ate kohe merimanga me pa dhe nisi te me ndiqte...une kam shume frike nga merimangat dhe nisa te vrapoja mbi krevat e reth e rotull...po e therisja tezen te me ngihmonte po ajo s'levizte fare
    pastaj mora nje si pune hekur dhe po e godisja po nuk po vriteshe...dhe sesi u kthye ne macja tone dhe i shikoja ter vrimat neper trup ngaqe e kisha goditur une dhe po i dilte gjak por nuk ngordhte aman...pastaj u zgjova
    po mundohesha ta merrja vesh cfare do thoshte kjo por hic asgje
    Thone se gjaku e prish endrren,nuk duhet te kesh frike,dmth,s'ka te beje asgje me realitetin.
    Keshtu thone plakat
    Jetoj per tri dashurite e mia......

Tema tė Ngjashme

  1. Ndarje nga vetja...
    Nga Fiori nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 17-06-2009, 21:23
  2. Pėshpėrimė...
    Nga whisper nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 624
    Postimi i Fundit: 11-09-2006, 06:01

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •