Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
  1. #1
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418

    Ndoshta po,ndoshta jo...!

    Pershendetje te dashur antar te ketij forumi! Kisha deshire qe t'ju drejtoja nje pyetje qe mua sonte me shqeteson....dhe do doja mendimin dhe pergjigjen tuaj:
    A e keni ndjere ndonjehere veten te vetmuar dhe te braktisur nga gjithcka?

    Keni arritur ndonjehere te mendoni se jeta juaj nuk ka me kuptim....gjithcka ju duket genjeshter,saqe dhe veten nuk e besoni me.....saqe gjithcka t'ju duket si nje enderr qe gjithmon do e shikoni dhe qe ju sjell vetem dhimbje ne zemer,shpirt dhe mendime te trubulla qe j'ua bejne jeten te merzitshme?

    Me respekt Bledi!
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  2. #2
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anėtarėsuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    BlEdIi halli hallit nuk i ngjan,,,dhe ti e di mire qe une jam shume pesimiste gje kjo e e urrej.Nuk e kisha menduar kurre qe qe do perballesha me shume gjera ne kete moshe,,po ja qe gjithcka qenka e shkruar nga lart.

    Prandaj une do te thoja vetem kete shprehje,qe une e perdor shpesh dhe me qeteson sodopak.Largoje mendjen nga gjithcka.
    Degjo muzik me ze te larte qe te mos degjosh zhurmat e kesaj bote.

  3. #3
    Perjashtuar Maska e Mona
    Anėtarėsuar
    03-07-2002
    Vendndodhja
    Away from you....
    Postime
    134
    Sikur tha ajo me siper dhe une jam shume pesimiste per gjithcka. Vetem shkolla me shtyn jeten te eci perpara, se perndryshe nuk do jetoja me....e ardhmja me duket nje enderr e keqe dhe e kam shume inate kete gje, c'ti besh....

  4. #4
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603

    Re: Ndoshta po,ndoshta jo...!

    Postuar mė parė nga BlEdIi
    Pershendetje te dashur antar te ketij forumi! Kisha deshire qe t'ju drejtoja nje pyetje qe mua sonte me shqeteson....dhe do doja mendimin dhe pergjigjen tuaj:
    A e keni ndjere ndonjehere veten te vetmuar dhe te braktisur nga gjithcka?

    Keni arritur ndonjehere te mendoni se jeta juaj nuk ka me kuptim....gjithcka ju duket genjeshter,saqe dhe veten nuk e besoni me.....saqe gjithcka t'ju duket si nje enderr qe gjithmon do e shikoni dhe qe ju sjell vetem dhimbje ne zemer,shpirt dhe mendime te trubulla qe j'ua bejne jeten te merzitshme?

    Me respekt Bledi!
    o BLEDI sido qe te ndothe ne jete jeten duhet ta jeto ashtu si te vjene nuk duhet te behesh pesimist
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
    Anėtarėsuar
    03-12-2002
    Vendndodhja
    e humbur diku
    Postime
    206
    Po pikerisht sonte dhe te them te drejten s'kisha qare qysh foshnje sa kam qare sonte, ishte nje ndjenje sikur cdo gje ishte kunder meje ne kete bote, sikur sonte nuk kisha asnje njeri me ke te flas si dua une e lire dhe pa pengesa, etj, etj. Mos u perserite me kurre kjo ndjenje
    Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

  6. #6
    Postuar mė parė nga As^Dibrane
    Po pikerisht sonte dhe te them te drejten s'kisha qare qysh foshnje sa kam qare sonte, ishte nje ndjenje sikur cdo gje ishte kunder meje ne kete bote, sikur sonte nuk kisha asnje njeri me ke te flas si dua une e lire dhe pa pengesa, etj, etj. Mos u perserite me kurre kjo ndjenje

    Kush ta prishi.. ma thuaj?

  7. #7
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Ēfare ka Bledi qe qenka merzitur kaq shume? Keshtu bejne burrat?
    Hajt tani, shko andej nga humori e lexo disa nga barsaletat qe kane sjelle Jola e Ferdi .
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #8

    Re: Ndoshta po,ndoshta jo...!

    Postuar mė parė nga BlEdIi
    Pershendetje te dashur antar te ketij forumi! Kisha deshire qe t'ju drejtoja nje pyetje qe mua sonte me shqeteson....dhe do doja mendimin dhe pergjigjen tuaj:
    A e keni ndjere ndonjehere veten te vetmuar dhe te braktisur nga gjithcka?

    Keni arritur ndonjehere te mendoni se jeta juaj nuk ka me kuptim....gjithcka ju duket genjeshter,saqe dhe veten nuk e besoni me.....saqe gjithcka t'ju duket si nje enderr qe gjithmon do e shikoni dhe qe ju sjell vetem dhimbje ne zemer,shpirt dhe mendime te trubulla qe j'ua bejne jeten te merzitshme?

    Me respekt Bledi!
    Kam nje solucion nqs i pershtatesh...
    Me thuaj me sa njerez nga forumi je njoftur? Me sa nga keta flet dit per dit ne MSN apo te tjere messengers? Sa prej ketyre ju ke hapur zemren? Sa te kan mbeshtetur? Kalon me shume kohe ne forum apo jashte tij? -----> Bej nje pushim prej forumit...do ndihesh ai Bled qe ke qene...

  9. #9
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    Barsaletat te bejn te qeshesh me zor,un nuk qesh dot me zor nqs nuk me qesh shpirti dhe zemra.
    Te jesh larg te gjithve atyre qe te do zemra nuk besoi se duhet te jesh optimist...aq me teper kur dhe ata qe do ti afrosh te largohen dhe nuk te besojn.
    Jeta nuk eshte as perralle e as engjellore....ajo vjen si vjen...here dimer e here behar....jeta nuk eshte shkolle,jeta nuk eshte dashuri,jeta nuk eshte pesimiste apo optimiste....jeta eshte jete qe as un as ti se di...eshte enigme qe kurre nuk ka fund....eshte GENJESHTER.
    Keshtu mendoi un dhe jam 22 vjec gati....kete mendim kam patur e kete kam.Sado qe kam qene i lumtur e pran gjithckaje kurre mendimi im nuk ka qene optimist per te ardhmen e botes,njerzeve dhe timen.
    Qe te jesh i lumtur dhe optimist duhet te degjosh,shikosh dhe besosh gjithcka,por ama dhe gjithcka te jete optimiste dhe jo te mbjell lufte...dhe ti ta quash veten optimist...se jo per gje po me duket si nje here e nje kohe kur i madhi dhe i humburi enver thoshte:
    Hani buk me miell misri se amerika dhe gjith bota po vdes nga uria...dhe o burra optimista shqiptaret!

    Se di,ndoshta dhe jam un gabim apo mendja ime....po deri me sot nuk ka ndryshuar......
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  10. #10
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418

    Re: Re: Ndoshta po,ndoshta jo...!

    Postuar mė parė nga Nuska
    Kam nje solucion nqs i pershtatesh...
    Me thuaj me sa njerez nga forumi je njoftur? Me sa nga keta flet dit per dit ne MSN apo te tjere messengers? Sa prej ketyre ju ke hapur zemren? Sa te kan mbeshtetur? Kalon me shume kohe ne forum apo jashte tij? -----> Bej nje pushim prej forumit...do ndihesh ai Bled qe ke qene...
    Nuska:
    Ne msn mesanger kam patur disa,kurre nuk e kam kaluar numrin 10 deri me sot te regjistruar atje...dhe sot qendrojn vetem dy.
    Po te te them te drejten nuk me cuditin ato qe me thone ne msn por ato qe lexoi neper forum dhe qe me thon te tjeret ne mp!
    Dhe jan ca tipa qe fryhen dhe shesin mendje dhe qe nuk pranoin qe llapin lart e posht....dhe qe mua me cudit qe pse nuk ma thon ne sy por flasin mbas kraheve.
    Ne forum un kam bere mungesa nqs do pyesesh Nuska....nuk me terheq me,eshte mbush me kalamaj qe vetem te shesin mendje dhe qe ju pelqen vetja...nuk eshte me ai qe ka qene....por te mos harrojm se te njejtit njerez qe gjen ne forum kemi dhe ne jeten reale....ather ca duhet te mendojm dhe te themi?
    Ka perjashtime nuk diskutohet,ka njerez qe ja vlejn te lexosh postimet e tyre....ka dhe nga ata/ato qe fluturoin me presh ne **** dhe qe e mendojn jeten nje loj bilardo.
    Dhe kjo te ben Pesimist...sepse nuk ke ku te trokasesh!

    Ps: E di qe ndoshta per moderatoret e ketij nen forumi do duket ky post si jasht teme dhe do e fshin si kan bere me shume te tjere te mit ne kete nen forum...por ju them qe eshte per temen dhe nqs dikush e kupton eshte plotesesht per temen...mos e fshini ju lutem!

    Me respekt Bledi
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  11. #11
    Nje moment tashi i dashur Bled...te dergojne MP fyese apo te marrin neper goje anetaret e "nderuar" te ketij forumi dhe ti ja u ve veshin kaq shume??? O Bled, jeta nuk esht forum...Pse i le kalamajte te te ulin poshte? E meritojne ata kete kenaqesi?

    Bled, neser esht dite e re

  12. #12
    VlonjaT Maska e BlEdIi
    Anėtarėsuar
    11-10-2002
    Vendndodhja
    Nj
    Postime
    418
    Nuska nuk eshte se kalamaket me ulin posht por me vjen inat qe jan disa qe kan llogjiken time dhe arsyen qe i besojn fjalet e tyre.

    Ty si do te te duket kjo:
    Te degjosh qe dikush flet se ti e ke dashuruar kur vetem ke fol ne msn me te dhe nuk i ke pare as foton....biles biles ajo nuk pushon dhe shume te tjere e besojn dhe flasin pas saj....bledi pelqen kete dhe nuk pelqen kete,ai do kete dhe nuk do ate....me nje fjal mendojn se dashuria eshte nje nat ne krevat se kalamake qe jan dhe kur ju thua qe a ka mundesi te takohemi thone qe ky na dashuron....si te tingellojn keto fjale ty....dhe aq me teper kur i thua si njeri boll fole...te thote te eshte fiksuar se un nuk kam fol...me vjen te qesh por kam dhe seder qe me vret.
    Dhe jam njeri qe duroi shume por po arrite deri ne palc te gjej dhe nuk pyes me se do humbas per vete po vetem ta degjeneroi ate qe po llap dhe qe mos ta shohi me driten e djellit.
    Nuk me vret forumi Nuska,por njeriu ka nje karakter e seder dhe qe kudo ka nje personalitet,dhe kur te tjeret bazohen ne fjalet e disa kalamajve qe ti dikur i ke respektuar dhe i ke konsideruar miq interneti ata/ato perfitojn nga kjo dhe flasin sikur te te njohin shume mire.
    E di qe nuk do arrish ta kuptosh se per ke e kam fjalen,por dje ishte nje dhe sot jan disa dhe shume te tjere qe ju besojn atyre disave.
    Me vret Nuska,me vret shume sidomos kur te thon ate qe se ke dhe qe as e ke pat nderment.
    Neser eshte dit e re,por te njejtit njerez na rrethojn serrisht...e njejta gje,e njejta bote...dhe e njejta dite me te sotmen por qe vetem emrin e ka e premte e cila ka nje ore qe ka hyre.

    Te pershendes dhe dua dhe un te mos j'ua ve veshin llafeve por jam tip i till qe me vret me shume fjala sesa plumbi.
    "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

  13. #13
    Un nuk ju besoj...

    Lexova dicka rreth kesaj gjeje qe po me thua ti andej nga tema e cifteve me duket... dhe te siguroj une, edhe pse tani je i vrare, pas ca kohesh do qeshesh me veten dhe do kesh cik turp nga vetja qe u merakose kaq shume. (believe you me ... )

    Keshille per ato qe flasin keq per Bledin: Get a #@$!%@ life !

  14. #14
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Bledo sot te kam dhene nje vote sepse me pelqen sinqeriteti yt dhe sepse te kam klient te rregullt ne kafen time..haahahaa
    Neser do te te shkruaj patjeter se po me mbyllen syte vllait.
    Ciao dhe mos e rruj shume peshkun se ke per te pare sa mire do behet.

  15. #15
    Perjashtuar Maska e deniel
    Anėtarėsuar
    01-07-2003
    Vendndodhja
    shqiperi
    Postime
    23
    o bled mos dashuro asnjeher kur e di qe nuk te duan ose kur e mendon se sdo te lidhesh me ate se do semuresh kot edhe do te rri mendja aty gradoje zero kur jane keto raste ne raste te tjera e ke ne dore vete zgjedhjen.

  16. #16
    Sindi Maska e ac/dc
    Anėtarėsuar
    30-04-2003
    Vendndodhja
    Durres ** Beach **
    Postime
    255
    o bled kush eshte ajo vajze qe te ka bere keshtu ,po ty te kemi cunin me te mire te forumit mer jahu,e hengert mortja ate ishalla qe te ka bere keshtu te hapesh kete teme,mos u merzit lale,se ka sa te duash dalim bashke vij e te boj nje vizite lala dhe dalim e gjujme bashke ,ciao vellacko
    K.F.B

  17. #17
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Bledi me vjen keq qe jeton momente te tilla po sje i vetmi.Une jam nje nga ata qe kalon shpesh momente te tilla.Po ja pra kjo eshte ajo qe shume nga ne e kerkuan ashtu si piratet e deteve dikur ku me ca harta te vjetra ne duar kerkonin ishujt e thesareve te groposura aty.
    E mira me ty eshte se ti nuk fshihesh,e njeh realitetin,e shikon ne sy,dhe jam i bindur se ke zotesine dhe kurajon qe te dalesh nga gjendja e krijuar .Ben mire qe shprehesh,rrefehesh,ndoshta kjo eshte nevoje e brendshme e njeriut,per tu cliruar nga brengat nga dhembja.
    Te uroj me gjithe zemer dhe sinqeritet qe deshperimet dhe psheretimat e tua ti marre era e ti shperndaje neper bote larg teje o miku im.
    Dhe mos harro ne kete bote erdhe ,pra linde i vetem,dhe do ikesh pra do vdesesh po i vetem
    Gjithe te mirat dhe shpresoj se do vij shpejt dita ku ju vlonjatetdo gjendeni prane tek nje prej dashurive tuaja te medha DETIT.
    Sinqerisht kolombi.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    si than dhe te tjere anetar bledi do qeshesh me von me ndjenjat qe te lendojn tani. dhe si eshte shpreja "what doesn't kill you, makes your stronger". "Cfare ste vret, te ben me te fort".
    ah dhe dicka tjeter per njerezit qe mendoje se i kishe miq.
    eshte ne situata te tilla te veshtira qe nje njeri e kupton kush eshte miku vertete.

    take care!
    Reina
    Be yourself and you will always be in fashion.

  19. #19
    Perjashtuar Maska e Mona
    Anėtarėsuar
    03-07-2002
    Vendndodhja
    Away from you....
    Postime
    134
    Kete faze e kalojne te gjithe...Dhe mua shume here me merzitet jeta, shyqyr qe nuk me ka shkuar menaj asnjehere te vras veten se e kisha bere aq keq kam qene dhe ndohta prape jam....Kam qare dhe bertitur, por askush nuk me degjoi (ashtu me dukej mua), atehere e vetmja gje me ngeli ishte ti lutesha Zotit dhe e bera...dhe vetem tek AI kam shprese dhe flas(qe te mso me duket vetja e marre duke folur em vete), se njerezit me duket sikur nuk kutpojne. Kur erdha ketu humba tre gjera shume te cmueshme per mua, qetesine e shpirtit, dashurine qe ishte gjithcka per mua, dhe shoqerine qe nuk rrija dot pa to, sa here kam ia lutur qe ne mengjes te mos zgjohesha me per nje vuajtje tjeter, por u zgjova dhe po eci ashtu si eshte Shkruar(po thojme)......kjo eshte jeta ime, jotja apo dikujt tjeter.........

  20. #20
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Postuar mė parė nga BlEdIi
    Barsaletat te bejn te qeshesh me zor,un nuk qesh dot me zor nqs nuk me qesh shpirti dhe zemra.
    Te jesh larg te gjithve atyre qe te do zemra nuk besoi se duhet te jesh optimist...aq me teper kur dhe ata qe do ti afrosh te largohen dhe nuk te besojn.
    Jeta nuk eshte as perralle e as engjellore....ajo vjen si vjen...here dimer e here behar....jeta nuk eshte shkolle,jeta nuk eshte dashuri,jeta nuk eshte pesimiste apo optimiste....jeta eshte jete qe as un as ti se di...eshte enigme qe kurre nuk ka fund....eshte GENJESHTER.
    Keshtu mendoi un dhe jam 22 vjec gati....kete mendim kam patur e kete kam.Sado qe kam qene i lumtur e pran gjithckaje kurre mendimi im nuk ka qene optimist per te ardhmen e botes,njerzeve dhe timen.
    Qe te jesh i lumtur dhe optimist duhet te degjosh,shikosh dhe besosh gjithcka,por ama dhe gjithcka te jete optimiste dhe jo te mbjell lufte...dhe ti ta quash veten optimist...se jo per gje po me duket si nje here e nje kohe kur i madhi dhe i humburi enver thoshte:
    Hani buk me miell misri se amerika dhe gjith bota po vdes nga uria...dhe o burra optimista shqiptaret!

    Se di,ndoshta dhe jam un gabim apo mendja ime....po deri me sot nuk ka ndryshuar......
    Bledo me vika sinqerisht keq qe te paska mberthyer trishtimi por nuk me vjen cudi. Jetojme ne kurbet dhe kurbeti te keput vella.
    Une per shembull kam ndryshuar 95% nga ai qe kam qene. S,me shijon asgje dhe gjithcka me duket kot ketu ne Angli biles edhe emrin wolf power me duhet t,ja referoj atij qe isha ne Shqiperi haaa.
    Mungesa e miqve, e njerezve te familjes femrave shqiptare , rrugeve qe kemi shkelur etj te gerryen zemren dhe ne nje menyre qe se kupton. Vjen nje moment qe shikon qe behesh i ftohte ne vetvete dhe harmonia qe kishe nuk eshte me.Kam miq te mite qe kane ardhur te me takojne ne Angli biles edhe idh te dashura ..kuptohet ato qe kane para dhe jane cuditur nga ndryshimi qe kane pare tek une. Dikur isha organizatori dhe humoristi me i madh ne shoqeri kurse tani as qe me behet fare. Gjithcka vjen nga malli dhe nga veshtiresia qe kemi per tu ingranuar ne nje jete kaq pa sens qe kane te huajt. Ne Shqiptaret e pranoni apo jo jemi shume te futur, te shoqerise, na pelqen kolektiviteti, harmonia, bejme miq shpejt etj etj dhe kur i humbim keto gjera ndjejme nje boshllek te madh ne vetvete. E keqja eshte se kjo eshte moshe delikate ku karakteri i njeriut eshte ne kulmin e formimit dhe do ishte mekat sikur te instaloheshin grimca te tilla te shkatuara nga kurbeti. Megjithate nga ana tjeter gjithe keto vuajtje do jene te perkoshme uroj dhe do te ndihmojne ne formimin e nje karakteri te forte. Vuajtja e forcon njeriu. I ra detit..e thau...i ra shkembit...e cau...i ra njeriut ...e mbajti o miku im.
    Te uroj te kesh force psikollogjike dhe te punosh me veten sepse gjithcka do jete e perkohshme. Malli ka keputur cdo njeri.

    Por dikush ka thene : Sikur te mos egzistonte malli nuk do egzistonte edhe ajo lumturia e te takuarit serisht.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. A ndjeheni tė vetmuar dhe larg....
    Nga Ina_19 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 30
    Postimi i Fundit: 26-12-2007, 02:05
  2. Numri i femijeve te braktisur ne Kosove eshte ne renie
    Nga iliria e para nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-11-2006, 05:41
  3. Tė rinjtė, ujqėr tė vetmuar!
    Nga Davius nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 07-04-2006, 22:47
  4. Polikseni Ninka
    Nga dikeafajtore nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-07-2005, 19:16
  5. Femije te braktisur
    Nga shigjeta nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 04-09-2002, 19:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •