Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10

Tema: Riat Ajazaj

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270

  Riat Ajazaj

  kėmbanat e mbrėmjes  eh ē' po hyjnė nėpėr vathėt e strehėve
  rrathė- rrathė zėrat e moēėm
  zogu i lehtė
  imagjinarė
  mėdyshtė ta braktisė folenė
  ku tė shkoj
  ku tė vejė
  cilėn botė ta pėrkdhelė
  i mbytur nga tė rėnat

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  kurtha e natės  ne nisemi me gazin e brendshėm tė llampės
  me hapat e marra hua nga vetvetja
  e sillemi e sillemi pa u ndalė
  si grimcat e dritės nė rrethin e ndezur
  ne nisemi me gazin e fshehur tė llampės
  tė mbėrrijmė njė botė tjetėr
  e sillemi e sillemi tė harruar
  si grimcat e dritės nė rrethin e ndezur

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  ajme ditėve me erė  deri te dhoma e librave
  lėshuan zė ditėt e sė kaluarės
  u mbyllėn shtėpitė e rrugėt e fshatit mbetėn nė shi
  kulmet nuk u prishėn
  pėr ēudi

  nga larg dėgjohen tė rrahurat e llamarinės
  e vetmja zhurmė dhe qetėsi

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  te katedralja  vėri veshin tokės
  timbri na zuri
  gjuhėn nxori nga lėvozhga e dimrit
  natė e butė-
  ja ku tė gjetėn fėmijėt e harlisur
  PUTHJE E GJATĖ
  ti po fshehė sytė e mbyllun
  me dorėza tė bardha

  te katedralja e njė qyteti tė huaj
  dredhėzkafshuar

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  ėndėrr pėr hijen e murit kinez  hijen tėnde e pashė nga hėna
  dhe zbrita ngadalė me ngé
  pėr aq kohė sa tė harroja
  ku isha dhe ku po vej-
  ndodhėn gjėra nga mė tė ndryshmet
  njoha gra e bėra ēifligje
  vargjet dolėn amoke
  mbytėn t' zonė

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  anije  marinarėt kanė vdekur nė bishtin e ėndrrave
  rrobat kutėrbojnė jashtėsi
  qetėsia nuk ėshtė mė qetėsi
  e megjithatė asgjė s' pipėtinė

  e bardha ėshtė blu jokonike
  makabre janė pjesėt e zhytura
  tė paturpshme

  nė bord njė puhizė

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  pėrshpėrimat e mureve  nė ndonjė kohė a nė ndonjė tjetėr
  do flisni fjalėt e padėgjuara
  erės do t' ia besoni m i s i o n i n e s h e n j t ė
  drunjėt do tė heshtin
  bari
  si gjithnjė

  ndonjė shpend i zi do t' ju braktisė
  pėrskaj muranės sė gėlqersour

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  takimi i fundit nė bordel  lamtumira qenka e vėshtirė Lady
  duhet tė m' i thyesh tė gjitha gotat mė parė
  duhet t' i shtjerrėsh tė gjitha krojet
  dhe myshterinjtė t' i kthesh mbrapa Lady
  siē kthehen adoleshentėt me zjarrin e njė puthjeje nė buzė
  sonte do ndeshen dy botėra tė egra Lady

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  duke mė kėrkuar shiu

  unė jam kėtu
  nuk iki
  hapėsira ėshtė e hapur
  ju tė gjithė e shihni
  qelia e tė pamunit me grila tė ndryshkuna fjale
  dhe roja ėshtė trotuari im
  muri im i fundmė
  cila ėndėrr e ka radhėn sot
  o mik
  o mik

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  fantazi 7  rrugėve tė m i r k o g a s h i t do t' i gjej dafinat e ėndėrruara
  do t' ua kėpus qafėn tė mė zėrė gjaku
  tė mė bėjnė peng plagė uji
  sa herė pranvera tė mė jap shenjė

  kur tė zbrazen sheshet do strukem nėn njė strehė
  ta pėrgjoj marazin e kohės lakuriqe
  dhe kur tė vij ai duke ulėrirė
  njė plagė tė re do ta fus nė gji

  dhe lagjet nuk do mbeten pa zot
  netėt jetime do tė ikin-
  si fantazmė do kthehem mė s' do mė njihni
  nė pluhurin e pėrjetėsisė

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •