Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 79
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Receta pėr BOZE

  Dua me dite si mund te behet Boza. A e ka ndonje receten e bozes?

 2. #2
  ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
  Anėtarėsuar
  07-06-2003
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Re: Recteta per BOZE

  Postuar mė parė nga kerkollogai0000
  Dua me dite si mund te behet Boza. A e ka ndonje receten e bozes?
  lol, edhe mami im po e kerkon kete recete.
  E mbaj mend ne Shqiperi, eshte e mire, me
  shume kur shoqerohet me akullore (Vanilje)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sirena_E_Vogel : 05-10-2003 mė 13:31
  Cuteness !

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e arilda
  Anėtarėsuar
  27-03-2004
  Vendndodhja
  gjithkund e askund
  Postime
  67
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up

  Me duket se e kam une te shkruar diku po do kerkoj mes fletoreve njehere.Neser kthej pergjigje.Bye.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e arilda
  Anėtarėsuar
  27-03-2004
  Vendndodhja
  gjithkund e askund
  Postime
  67
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  300grmiell misri i perzien me 300gr miell gruri. Ne 2l uje te valuar e perzien miellin ngadale duke e hedhur ne uje. E le te vloje 5 ore duke e perzier. E le te ftohet dhe pastaj i hedh pak maja birre dhe e le te rrije dhe 5 ore te tjera. Pastaj i shton dhe 2,5l uje te ftohte, e perzien mire dhe e kullon ne site te imet. E le te rrije dhe 12 ore, pastaj nga lengu qe ngelet pas 12 oresh ne ēdo 1l leng shton 100gr sheqer.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e rudi c33
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  albania
  Mosha
  48
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne pa mundesi (maja bire) c'far mund te perdorim

  FLM
  skyline

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Devil-girl-uk
  Anėtarėsuar
  11-03-2004
  Vendndodhja
  London
  Postime
  70
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Dhe une do doja nje recete per Bozen, vetem ate nuk e kam gjetur akoma ketu ne Angli, po ne vend te Majase cfare tjeter mund te perdorim se nuk kemi ketu??

  Boni sevap nojnjoni e na tregoni ....
  The higher you soar, the harder you fall. Make sure you have a working parachute

 7. #7
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Si bėhet boza?

  Si behet BOZA?

  Ju lutem kush di receten ta postoje,,, por jo me fjale te huaja , por popullore... dhe nese ka mundesi ne disa dialekte...se zaten ne katnaret e dum ne katnarshe ,,, e jo ne gegerishte apo toskerishte...

  Ju lutem nese per te bere ate duhet ndonje substance shpjegoni edhe si bohet ajo substanca...


  Sa me shpejt ju lutem... e sa me pak llafe e sa me thjeshte shpjegimin... preferohet rece nga dikush qe e ka bo vete ihere...te mirepritur jeni edhe ju qe jeni lexuesh recetash dhe keni lexu per BOZEN...


  Sot ne darke do te kontrolloj per mesazh boni mire te keni shkru dicka ...perndryshe do te zhgenjehem dhe... si i thone kete fundjave do te pi birre ne vend qe te pi b0ze si thoni a nuk eshte mekat, njehere qe del dielli ne angli e duhet me dale me pi i gjo te hajrit te pi birre( birra pihet dimer vere,,, ftohte ngrohte) boza pihet ne sebepe,,, edhe une kete fundjave kom sebep se do te boj i dreke alla ...albanesce.... vetem mish te pjek...sallate, vere te kuqe ne kane uji( me kane ardhe dy dobizhona nga ferma teme ne shqiperi) dhe kos... pranej ...lu lutna shume mos u vononi...


  Nerimet e mia...

 8. #8
  Larguar Maska e tironse_me_fiks
  Anėtarėsuar
  30-11-2004
  Vendndodhja
  anej knej gjithanej
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  UN PO TE JAP I RECET PO SA E VLESHME OSHT SE DI SE S KAM BO PROVA,PO KETU NE FORUM E KAM GJET.ME VJE KEQ SE PO TA SJELL ME CA VONES PO SI THEMI NE ME MIR VONE SE KURR.

  FILLOJM:

  300grmiell misri i perzien me 300gr miell gruri. Ne 2l uje te valuar e perzien miellin ngadale duke e hedhur ne uje. E le te vloje 5 ore duke e perzier. E le te ftohet dhe pastaj i hedh pak maja birre dhe e le te rrije dhe 5 ore te tjera. Pastaj i shton dhe 2,5l uje te ftohte, e perzien mire dhe e kullon ne site te imet. E le te rrije dhe 12 ore, pastaj nga lengu qe ngelet pas 12 oresh ne ēdo 1l leng shton 100gr sheqer.


  SE SI DO DALI SE DI,PO PUNE E MODHE AMON
  Sot jemi akoma ktu,me te mdhenj se kurr,me te fort se kurr.


  SuperKlub Tirona
  Gjithmon Bardheblu!!!

 9. #9
  Perjashtuar Maska e McBlind
  Anėtarėsuar
  26-09-2005
  Vendndodhja
  ku te me kapi nata !!!
  Mosha
  42
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  me nje llaf: e marim mesuesen e grijmmmm
  i marim shoket e klases i grijmmmmmm

 10. #10
  123456.... Maska e FsHaTaRi
  Anėtarėsuar
  20-07-2002
  Vendndodhja
  Hollywood Profesioni : SuperStar
  Postime
  483
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga kundraRRYMES
  Si behet BOZA?

  Ju lutem kush di receten ta postoje,,, por jo me fjale te huaja , por popullore... dhe nese ka mundesi ne disa dialekte...se zaten ne katnaret e dum ne katnarshe ,,, e jo ne gegerishte apo toskerishte...

  Ju lutem nese per te bere ate duhet ndonje substance shpjegoni edhe si bohet ajo substanca...


  Sa me shpejt ju lutem... e sa me pak llafe e sa me thjeshte shpjegimin... preferohet rece nga dikush qe e ka bo vete ihere...te mirepritur jeni edhe ju qe jeni lexuesh recetash dhe keni lexu per BOZEN...


  Sot ne darke do te kontrolloj per mesazh boni mire te keni shkru dicka ...perndryshe do te zhgenjehem dhe... si i thone kete fundjave do te pi birre ne vend qe te pi b0ze si thoni a nuk eshte mekat, njehere qe del dielli ne angli e duhet me dale me pi i gjo te hajrit te pi birre( birra pihet dimer vere,,, ftohte ngrohte) boza pihet ne sebepe,,, edhe une kete fundjave kom sebep se do te boj i dreke alla ...albanesce.... vetem mish te pjek...sallate, vere te kuqe ne kane uji( me kane ardhe dy dobizhona nga ferma teme ne shqiperi) dhe kos... pranej ...lu lutna shume mos u vononi...


  Nerimet e mia...
  Te sygjeroj te flasesh me TiLoNcE ajo mund te ndihmoj ne menyre perfekte
  B

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Anėtarėsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Per bozen pyetni ndonje kosovar.E bejne shume te mire.

 12. #12
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Langu me speca

  E merr pak qumėsht (tamėl) e vendos nė fėltere dhe i qet bylmete tjera, djathė tė grimcuar, mazė, tlyen apo margarinė, si dhe pak kripė dhe e lė qė tė ziejė pak dhe nė fėlteren tjetėr kavėrdis ca speca sipas dėshirės, djegės ose padjegės, njė ose dy ose sa tė duash, mė pas i hedh specat nė pėrzierjen me bylmete dhe i hedh gjithashtu ca miell gruri ose misri ose qė tė dy llojet e miellit sė bashku nė mėnyrė qė tė trashet langu. Nėse u duket langu i trashė mund t'i shtoni dhe ca qumėsht pėr t'a t'holluar.

  Langu ėshtė pėrdorė gjithėmonė nė kuzhinėn e Kosovės dhe ėshtė mjaft recetė arkaike mirėpo nėse pėrgatitet mirė ėshtė mjaft kalorik.

 13. #13
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Na bej nje fershellim kur te jet gati se vduqa per te ngrene
  Feel the pump √

 14. #14
  Nga Vlora tu befsha! Maska e vloonjat
  Anėtarėsuar
  31-07-2002
  Vendndodhja
  Ne Toke(tani per tani)
  Mosha
  40
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Bozė meli (ose me miell misri)

  O vlla,

  Kush ka recete per boze meli apo me miell orizi me mire se na ka vajtur ne tru te kokes. Kam kontrolluar internetin gjithe keto kohe po spo e gjej dot.
  Kush e ka ju lutem ta postoni.

  rrofshi!
  Shendet e te Mira

 15. #15
  Paqe Maska e lara21k
  Anėtarėsuar
  17-01-2007
  Vendndodhja
  Ne perendimin e eger
  Postime
  86
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga pllugu
  E merr pak qumėsht (tamėl) e vendos nė fėltere dhe i qet bylmete tjera, djathė tė grimcuar, mazė, tlyen apo margarinė, si dhe pak kripė dhe e lė qė tė ziejė pak dhe nė fėlteren tjetėr kavėrdis ca speca sipas dėshirės, djegės ose padjegės, njė ose dy ose sa tė duash, mė pas i hedh specat nė pėrzierjen me bylmete dhe i hedh gjithashtu ca miell gruri ose misri ose qė tė dy llojet e miellit sė bashku nė mėnyrė qė tė trashet langu. Nėse u duket langu i trashė mund t'i shtoni dhe ca qumėsht pėr t'a t'holluar.

  Langu ėshtė pėrdorė gjithėmonė nė kuzhinėn e Kosovės dhe ėshtė mjaft recetė arkaike mirėpo nėse pėrgatitet mirė ėshtė mjaft kalorik.

  Mmmm kete e kam provuar tek disa miqte e mi kosovar per mengjes , ne fakt ato i shoqeronin me petulla kosove. Ky lengu me speca i kishte ardhur nga kosova.

  Mmmm shume e shijshme do ta provoj njehere se mos e bej dhe vete.

  @Pllugu cfare eshte mazė?

 16. #16
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  @Pllugu cfare eshte mazė?
  Eshte ajo shkuma qe ze qumshti pasi zihet

 17. #17
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Anėtarėsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  As pare e as degjuar....
  Wild and crazy can't be lazy

 18. #18
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  @Pllugu cfare eshte mazė?
  Ka dy kuptime:

  1 Siē tha Gjallica ėshtė ajo pėlhura apo shkuma qė bėhet pasi qė zihet.

  2 Yndyra e qumshtit e cila ndahet nga qumshti me njė rrjetė tė imėt posa tė milet nga lopa, pėrndryshe kajmaku.

  Nė rastin konkret, nė recetė, kemi tė bėjmė me kajmak.

 19. #19
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dj-Gabriel
  Na bej nje fershellim kur te jet gati se vduqa per te ngrene
  Bujrum shoq
  Kur tė vish gati ėshtė.

 20. #20
  Perjashtuar Maska e morrison
  Anėtarėsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Shume i mire ky langu pa speca........!

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. RECETA ( te provuara)
  Nga Lule Portokalli nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 18-02-2010, 14:32
 2. Pėrmbledhja e recetave
  Nga [Perla] nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 17:18
 3. ju lutem kush ka receta te embelsirave dhe gjellerave
  Nga gjuli nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 01-05-2009, 14:34
 4. Receta per gjelle/gatime per njerez me kolesterol te larte
  Nga nausika nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-10-2005, 14:20
 5. Receta nga kuzhiniere me fame boterore
  Nga Dita nė forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-06-2003, 02:37

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •