Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 31
 1. #1
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Koēi Petriti

  Ti do te vish, prape do te vish
  Nga udha ku je nisur
  Po floket me s'do te t'i shprish
  Ashtu si t'i kam shprishur

  Ne gjoksin tim qe digjet zjarr
  Do rrish pa bere ze
  Po une prape si fillestar
  S'di do te te puth me

  Do desha te isha prape me ty
  Si viteve qe s'kthehen
  Qe kur te shihemi sy ne sy
  Te skuqem e te dehem

  Pra, beme ne enderr te te shoh
  Dhe hidhme ne mendim
  Qe kurre fundin mos e njoh
  Siē njoh fillimin tim...

 2. #2
  S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
  Anėtarėsuar
  18-04-2002
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  40
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Loti

  Ti digjesh, ke temperature,
  dhe une dhimbjen s'ta shkul dot.
  dado qe veten e mbaj burre
  neper qerpik me shket nje lot

  Ne lotin qe me pat shpetuar
  ka burreri e foshnjeri
  se them qe globin mbaj ne duar
  po ta sheroj tim bir nuk di

  Mbi biskun qe nen bresher bie
  mbi degen qe dot syth s'leshon
  ngre kete lot rubin femije
  qe sa dhe glob i madh peshon

  Mbi dijetarin qe vret mendjen
  te gjeje c'ka ne filan yll
  ngre kete lot me gjithe dhembjen
  e cdo njomzaku qe sy s'mbyll

  Nder galaktika neser bota
  le te vozise skaj me skaj
  vec mos rendofte permbi foshnja
  zjarmi e etheve te saj!


  Kushtuar Shqiperise

  Perpara mal, nga mbrapa det,
  vend qe e ha enigma e vet.

  .................................................. .
  flak tre poete, mban nje kapter.

  Ky vend nxjerr vaj nga drunjte e vet
  sa c'derdh Shkumbini uje ne det.

  Ky vend qeth lesh nga deshte e tij
  sa vesh me triko tri Greqi.

  .............................................
  tre Serbi me molle i ngop.

  Kam mall e gje, e shkoj shes gjak,
  s'rroj as si indigjen zezak.

  Nen keto male ka krom e ar,
  kam prona, po s'jam askund pronar.

  Po pse valle, oh, gjithe ky trishtim?
  O Zot, nga c'fron leshon mallkim?!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 24-07-2005 mė 02:19

 3. #3
  It's not enough to speak.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  353
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Strofe nga "Loti"

  Nje zemerim kaq te trazuar
  Rralle e kam ndier gjer me sot
  Ti qesh se qenkam kreshperuar
  Sikur te isha Don Kishot


 4. #4
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime
  Koci Petriti lindi me 1941 ne Korēė, ku kreu shkollen fillore dhe te mesme. Studimet e larta pergjuhe-letersi shqipe i kreu ne Universitetin e Tiranes. Pas mbarimit te studimeve, nga vitit 1967 deri ne 1990, punoi si mesues i letersise ne LIbrazhd. Prej vitit 1990 punon ne Tirane, se pari ne Lidhjen e Hskrimtareve, pastaj ne Fakultetin e Historise e te Filologjise si pedagog. Ka botuar vellimet poetike: "Lirikat e majit", "Perseri ne udhe", "Firma e popullit tim", Prush ne shekuj", "TE dashurova ty", si dhe permbledhjen e kolanes "Poezia shqipe". Ne Prishtine eshte botuar permbledhja poetike "Lulėkuqet". Vjersha te Koci Petritit jane botuar neper disa antologji shkollore dhe me librin "Prush ne shekuj" ka fituar cmimin si libri me i mire i vitit.

  Dashuri

  Ish nje vajze e ish nje djale,
  vajza e donte e djali e donte,
  po Shkumbini i madh me vale
  i kish ndare e s'i bashkonte.

  Dhe therrisnin: O o o, te dua!
  po kjo klithme e lashte fjalesh
  u degjohej: Jooo, s'te dua!
  neper thashetheme valesh.

  E humbisnin te dy shpresen
  e shpresonin prap me teper,
  sic humbet dhe drita vesen
  dhe e gjen mengjesin tjeter.

  Ooo, te duuaa, nisej fjala,
  Jooo, s'te duuaa, mberritne zallit,
  vajza thosh: Me pifte vala!
  Te perpifte! I vinte djalit.

  Bot me buze, bot me duar
  anes dallgeve nderkryer,
  here per jete dashuruar,
  here per vdekje te zhgenjyer.

  Hidhnin fjalen ta kalonin,
  shprishej porsi plisi i kumit,
  hidhnin gurin te qellonin,
  binte mu ne mes te lumit.

  Nje cast lumi s'ish me lume
  mes dy brigjeve te mallit
  dhe u bind e ra ne gjume
  dhe u hap e fjeti zallit.

  Rendi vajza e rendi fjali
  sa u ngrit nje ere e marre,
  qe rrezoi shkembinj nga mali
  e nje bresher qe s'ish pare.

  Zgjaten duar, vune gure,
  shtruan dhimbjet qe nuk thuhen
  gjer mbi lume u bene ure,
  te kalojne ata qe duhen.

 5. #5
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  ***

  S'rri dot me ty,
  s'bėj dot pa ty,
  nata ka vesh,
  dita ka sy.

  Fshehur po dal'
  vjedhur po hyj,
  nata ka vesh,
  dita ka sy.

  Nėn qiell veē,
  nėn dhe tė dy,
  s'rri dot me ty,
  s'bėj dot pa ty.


  Pėr ty qė tė dua

  Unė emrin tėnd e zė rrallė nė gojė
  kjo do tė thotė qė nė zemėr e ruaj thellė
  veē nė ndodhtė tė kthehem nė rrenojė
  do tė dalėsh si legjenda mbi njė kėshtjellė

  Unė emrin tėnd s'e kam vėnė nė asnjė vjershė
  E s'do ta shkruaj as nė vargun mė me bujė
  Kjo do tė thotė qė gjėrat me peshė
  rrinė nė thellėsi dhe ėshtė zor t'i ngresh mbi ujė
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 6. #6
  forever hers Maska e Eagle
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Vendndodhja
  boston-temporarly
  Mosha
  55
  Postime
  505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta
  ***

  S'rri dot me ty,
  s'bėj dot pa ty,
  nata ka vesh,
  dita ka sy.

  Fshehur po dal'
  vjedhur po hyj,
  nata ka vesh,
  dita ka sy.

  Nėn qiell veē,
  nėn dhe tė dy,
  s'rri dot me ty,
  s'bėj dot pa ty.


  Pėr ty qė tė dua

  Unė emrin tėnd e zė rrallė nė gojė
  kjo do tė thotė qė nė zemėr e ruaj thellė
  veē nė ndodhtė tė kthehem nė rrenojė
  do tė dalėsh si legjenda mbi njė kėshtjellė

  Unė emrin tėnd s'e kam vėnė nė asnjė vjershė
  E s'do ta shkruaj as nė vargun mė me bujė
  Kjo do tė thotė qė gjėrat me peshė
  rrinė nė thellėsi dhe ėshtė zor t'i ngresh mbi ujė

  shume bukur..Koci eshte poet i mrekullueshem
  nuk e duroj dot i-ne pa pike.

 7. #7
  paqe Maska e Isra
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  24
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Edhe mua me pelqen Koci Petriti, e kam pasur pedagog, poezite e tij jane plot ndjenje, me nje fjale, eshte pene e forte..
  Kujtimi i lumturisė nuk tė sjell mė lumturi, kujtimi i dhimbjes tė sjell pėrsėri dhimbje”

 8. #8
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Koci Petriti mbetet i vecant me lirizmin qe pershkon krijimet e tij ne cdo kohe, qe nga ato te shkruara vite me pare, e deri tek me te fundit.

  Vallja gorare

  Me nje shtyrje gjuri ngjitet
  Me nje thyerje gjuri zbret
  Sikur ecėn nėpėr vitet
  Po ēon historinė e vet

  Sa shpalos njė trill shamie
  Nga mėngoret e mėdha
  Del njė re thėllėzėrie
  Ē’gushėkuqe e ē’guguēe ka

  Me ēdo palė fustanelle
  Fllade mbledh, furtunė pėrcjell
  Herė muros njė mur kėshtjelle
  Herė pėrkulet lule mbjell

  Pa kur shenjė bėn me vetull
  Ē’gurrė gėrrnetash rrokullis!
  Njėqind shqipe mbledh nėn sqetull
  Treqind shqipe larg i nis

  E me nje shtrėngim tė dorės
  Shoku shokun supit kap
  Brof te shohė nga Guri i Gorės
  Mbi Tomorr e mbi Korab

  Nėn opingat xhufkėkuqe
  Tokėn dredh e ajrin gris
  Herė pėrzen njė nisje lufte
  Herė nė hon njė xhind gremis

  Dhe nėn vetėtimė tė xhufkės
  Shoku shokun rrok perkrah
  Brof tė shohė nga sheshi i luftės
  Pėrtej maleve ēfarė ka?

  Me njė shtyrje gjuri ngjitet
  Me njė thyerje gjuri zbret
  Sikur ecėn nėpėr vitet
  Pėrcjell historinė e vet…
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 9. #9
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Mendoj e nuk fle

  Po fle ti ne gjirin e nate
  Mbi faqe te qesh pafajsia
  si flutura t’arta rreth llambe
  te sillen deshirat e mija

  Zgjat duart’ t’i kapesh ne gjume
  po ikin ato, s’i ze dot
  E si mund ta dish ti qe une
  mendoj e nuk fle per ty sot?


  ***

  Larg nga syt e tu neper shtegtime
  kalendarit gjashte flete i grisa
  e nga padurim’ i ndarjes time
  mund te mbijne gjashte qiparisa

  Grisa gjashte flete kalendari
  Ngrysa e gdhiva e ngriva gjashte net
  Ti tani ē’me rri si nje gur varri
  kur kerkoj mbi bar te te mbeshtet?


  Kujtimi

  Kujtimi – liber i lexuar
  me fije jete endur, lidhur
  troket ne mendje ēast i shkuar
  i embel qofte, apo i hidhur

  Kujtimi – lule herbariumi
  qe ruan ngjyre edhe arome
  shpesh shkrin e shket si shkumbe lumi
  rilind e ēel si bisk i njome
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 10. #10
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Ju kujtova te gjithave

  Ju kujtova te gjithave juve qe them se ju desha
  qe nga m'e hershmja
  gjer tek e vona,
  ate qe ish e paputhura,
  ate qe ish virgjeresha,
  ate qe ish moll' e sherrit e pelė e harbimeve tona.

  Ate qe flijoi per tre grosh dashurizen e pare
  ate qe briroi fill pas muajit te mjaltit nen mua
  ate qe nguroi n'udhekryq djall a ėngjėll te marre
  ate qe kuptoi qe s'e desha, qe sapo i thashe "Te dua"

  Ja, po me ngjan sikur ngrihi nga heshtja e honeve
  te ndryshme, te shumta si ngjyrat, si zogjte
  ju fluturuat mbi prushin epshor te pasioneve
  donit te ngroheshit, pendet e bukura dogjte

  Vjen perendisht edhe ti qe te desha se pari
  pikez e arte, flurorja, si rreze e perthyer mbi lote
  te shtrij e te shkoj permbi buze serish si dikur nje fill bari
  ti nis kendon edhe qan: Dashuria ben xhiro ne bote!

  Prap une u desha pa ty
  ti prape u puthe pa mua
  erdhen pas teje te tjera, shuan c'rindizet e digjet
  erdhen, po s'hyri askush gjer ne pronat e tua
  mes njeri tjetrit shkon lumi qe ndan e bashkon te dy brigjet

  Zbriti dhe suta e Veriut
  mbrriti edhe krrilla prej Jugut
  une i pranova te gjitha, te gjitha, te gjitha
  toka, grua beronje, palluar prej plugut
  qan kur s'ngarkohet me peme
  qesh kur mbulohet me drithra

  Ja, ku po vjen dhe m'e vona, mjellma e fundit
  mjellma e fundit brymuar nga vjeshta
  hirin henor te flijimit kalimthi ma shkundi
  brymen e ikjes pa kthim me brymoi permbi vjersha

  Une keshtu dimeroj gjer ne flirtet e vona
  here i rishuar, here i rindezur, sa mund
  jam gati cdonje ta ridua sikur t'ish vertet Dezdemona
  pastaj ta harroj si nje liber qe s'mund ta lexosh gjer ne fund
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 11. #11
  Une Ti Dhe Zoti Maska e EDUARDI
  Anėtarėsuar
  06-09-2003
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  42
  Postime
  1,947
  Faleminderit
  62
  64 falenderime nė 55 postime
  I lexova me kenaqesi te madhe dhe me kan pelqyer jashte mase

  ju falenderoj qe i sollet midis nesh
  Takohemi Ditėn e Gjykimit

 12. #12
  forever hers Maska e Eagle
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Vendndodhja
  boston-temporarly
  Mosha
  55
  Postime
  505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Koci petriti eshte poet i mrekullueshem..te ngrohet shpirti kur e lexon.
  nuk e duroj dot i-ne pa pike.

 13. #13
  forever hers Maska e Eagle
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Vendndodhja
  boston-temporarly
  Mosha
  55
  Postime
  505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  shume e bukur kjo me posht

  Nė puthje ishe krejt dėborė


  Nė puthje ishe krejt dėborė,
  sikur mė puthte vdekja,
  e unė
  tė shtira kot nė dorė,
  mos shkonte kot pikpjekja.

  Po dhe nė ish dorėshtėnia e kotė,
  a thjesht pa epsh, pa ėndje,
  pėrse mė kap rėnqethja e ftohtė
  kur ty tė sjell ndėrmėndje?

  M’u dhe ti mes dėbore e zjarri,
  pa ditur ē’ndeze e ē’fike
  e mua shpesh kjo puthje varri
  mė shpon si majė thike.
  nuk e duroj dot i-ne pa pike.

 14. #14
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  ***

  As mundem te te mbaj
  as bindem te te ndaj
  ndonese guxim i krisur me jep shtytje
  e toka qe i zbon avujt e saj
  shpesh kerkon shi
  e shpesh peson permbytje


  Ēast

  Dallge dhe dremitje e mermerimė
  Ē'madheshti pa shpirt, pa dashuri!
  Ne te dy buze-urjave po rrimė
  Guaska jone deti.
  ...........Ne - perlat e tij.

  Dhe keshtu i thame gjithe fjalet
  Heshtim me nje heshtje qe s'na shkon
  Po dhe deti i madh, qe varros valet
  Nganjehere u beka monoton


  Hena

  Sa here ate e moren neper goje
  e kush s'u tall me shkak apo pa shkak?
  Ajo s'e beri veten te perēmoje
  vetmia e tret, thashethemnaja e mplak

  Vejushe, qe percjell e pret te bire
  i vjen perjetesisht rreth e qark botes
  qe udhet te mos mbeten n'erresire
  kandilin qe i jep dielli ia fal tokes...


  Shkendija

  Shume enderrova te doja nje njeri
  Keshtu me mbeti koka kthyer nga dashuria
  Enderr pas endrre blova dhimbje e vetmi
  Ne zemer mblodha gjithe muzgjet me shkendija
  Duhet te prisja qe vec ty te te desha
  I rrethuar keshtu perjetesisht me xixellonja
  Jam une qe te dua vertet gjer ne eshtra,
  Apo ti te me besh te te harroj je e pazonja?

  16 mars 1972
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 29-05-2014 mė 00:35
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 15. #15
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Shpirt shpendi

  Shkembijve te huaj perplasi stuhija
  nje zog qe me te u perlesh
  Larg vendit te dashur
  mbi varrin e tija
  askush nuk e qau e s'e desh

  As lule,
  as gjemba s'i mbollen mbi vete
  askush s'e perfilli atje
  ndaj shpendi pa emer
  vendosi mos tretej
  nen varrin e zi pa atdhe...

  Nga mall i zhuritur
  prej kurmit plot plage
  nje gjemb picerrak hodhi shtat
  Nen varr, shpirt' i shpendit
  drejt vendit te larget
  ne rrenje deshirash u zgjat.

  Si doēke femije
  e shtrire drejt memes
  nje bisk i nendheshem arriu
  Ne vendin e lindjes
  mbiu lule prej rrenjes
  me mall e deshira njeriu...
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 16. #16
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Ti hyre e rrinje ne medyshje

  Ti hyre e rrinje ne medyshje
  aty ne prag te deres
  siē hyn nje ēast nje dallendyshe
  mes dimrit dhe pranveres

  E ndersa heshtnim sy nder sy
  as ngeshem e as ngutur
  te qe shkopsitur kopsa ty
  apo te ish keputur?

  Se kur veshtroja permbi gjinj
  here shtrember e here drejt
  s'di ē'nomatisa me gishterinj
  e te shkopsita krejt


  Ne dhome

  Trokite ti ne deren e beqarit
  e hyre syperdhe, e ndezur prush
  un' rrija dhe lexoja prane zjarrit
  pa priur sot vizite nga ndokush

  Ē'kerkon tek une, ti, moj fqinja ime
  qe hesht e s'ulesh, hesht e s'iken dot
  kuptoj qe ke nje lemsh me ngasherime
  po gjuha jote e lidhur s'po m'i thote

  Un' doren bej ta zgjas, te te prek lehte
  e prap e fsheh dhe pres ashtu pa ze
  kam frike mos te fshik ne ndonje flete
  kam frike se me shkon e s'me vjen me
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 17. #17
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Kur dalin shkėndijat

  Mbi bar me kurriz ti ke rėnė
  guguēja mes degėsh guit,
  njė grusht me shkendia kam zėnė
  mbi ballė e mbi faqe t'i ngjit

  Fytyrėn, qė feks mes balukesh
  me yje tė vegjėl ta mbush;
  e rėnė prej qiellit, mė dukesh
  kėtu ku s'ka shkelur askush

  Mbėshteti ti gjinjtė, mbėshteti
  nė gjoksin qė rrahjet ia njeh!
  Ē'kėnd ka tė mistertė planeti
  sa viset nė mbrėmje tek ne?

  1962
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e ataishin4
  Anėtarėsuar
  29-03-2005
  Vendndodhja
  mbi_toke
  Mosha
  44
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Isra
  Edhe mua me pelqen Koci Petriti, e kam pasur pedagog, poezite e tij jane plot ndjenje, me nje fjale, eshte pene e forte..
  se di si pedagog si eshte por si njeri eshte fantastik, i perket nje bote tjeter si ta them me pak fjale "poet", ka vec nje te mete nese ulesh te bisedosh te cmend deri sa te te mbushe mendjen te vazhdosh studimet nese i ke ndaluar,po tu dha rasti te bisedosh thuaj qe e kam mbaruar shkollen se te gjen belaja .
  “Never underestimate the power of a warm smile and a soft touch”

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-06-2007
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk mund te rrija pa te pershendetur.Lirizmi yt me kujtoi kohet e shenjta te biblotekes kur te takoja shpesh. Ke mbetur po ai : ndjeshmeriku me i madh i romantikes njerezore.

  Dituri Dizdari

 20. #20
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  57
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime nė 33 postime

  Shume poezi e bukur... ah..shpirti...

  Citim Postuar mė parė nga shigjeta
  Shpirt shpendi

  Shkembijve te huaj perplasi stuhija
  nje zog qe me te u perlesh
  Larg vendit te dashur
  mbi varrin e tija
  askush nuk e qau e s'e desh

  As lule,
  as gjemba s'i mbollen mbi vete
  askush s'e perfilli atje
  ndaj shpendi pa emer
  vendosi mos tretej
  nen varrin e zi pa atdhe...

  Nga mall i zhuritur
  prej kurmit plot plage
  nje gjemb picerrak hodhi shtat
  Nen varr, shpirt' i shpendit
  drejt vendit te larget
  ne rrenje deshirash u zgjat.

  Si doēke femije
  e shtrire drejt memes
  nje bisk i nendheshem arriu
  Ne vendin e lindjes
  mbiu lule prej rrenjes
  me mall e deshira njeriu...

  Me trazoi shpirtin....Shpirti i Shpendit.....jete te gjate autorit te nderuarit Koci Petriti..dhe krijimtari pa mbarim...per kenaqesine qe na sjelle neve...
  .
  Me nderime per poetin Koci Petriti ,
  bili99

  p.s.
  E nderuar Shigjeta ,falemnderit....jo vetem per ate qe ke nje shije te perkryer por,
  qe na e sjelle neve ketu ne "forum"...rrofsh

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kadri Hazbiu
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 90
  Postimi i Fundit: 17-09-2011, 09:09
 2. Veteranët e LANÇ-it: Mos na përzieni me ballistët në Muzeun Historik
  Nga karaburuni nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 52
  Postimi i Fundit: 10-03-2006, 03:47
 3. Debati mbi Ditėn e Ēlirimit
  Nga dardajan nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 227
  Postimi i Fundit: 23-02-2006, 03:50
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-07-2003, 02:50
 5. Nano rikthen sigurimsat
  Nga Rycki2001 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 17-08-2002, 15:41

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •