Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 70
  1. #41
    Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
    Anėtarėsuar
    20-09-2003
    Vendndodhja
    Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
    Postime
    323
    Jam dakord me parafolesen. Shendeti personal vjen ne radhe te pare. Por prape, c'e do shendetin nese nuk ke ambicion dhe inisiativen te besh dicka? Megjithate, per mua eshte shendeti me i rendesishem. Ja tani me ka zene nje rufe (qurre) dhe mendoj se do te jepja gjith leket e botes te me ikte. E dyta familja, e cila per mendimin tim nuk eshte e rendesishme ose e shtrenjte por dicka shpirterore e njeriut. Pra eshte e shenjte. E treta? Jam ateist por mendoj se zoti, Allahu vjen i treti.

    Si thoni, jam une njeri i mire? :-G
    Nga halli,
    derrit i thuhet dajo.

    Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
    Sa shumė vėllezėr paska patur!

  2. #42
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    E treta? Jam ateist por mendoj se zoti, Allahu vjen i treti.
    Interesante kjo, kontradiktuese, por prap interesante.

  3. #43
    Hey, how do i look? Maska e Aragorn I
    Anėtarėsuar
    20-09-2003
    Vendndodhja
    Your five years in solitary confinement are at an end. You've paid part of your debt to France.
    Postime
    323
    Komenti mbi zotin dhe Allahun eshte 'phoney'.

    "Pergjigje e varfer ne kuptimin qe vecse konfuzion nuk krijon gje tjeter tek lexuesi" ;-)
    Nga halli,
    derrit i thuhet dajo.

    Ndjesė pastė nėna e shtrenjtė..
    Sa shumė vėllezėr paska patur!

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e arber_gjakova
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    bruxelles
    Postime
    11
    UNE pajtohem me MENDIMIN E R2T mendime shume i mire edhe une jame me ty BESIMI NE VETEVETEN ....

  5. #45
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Aragorn I :

    Cdo gje ka nje arsye.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anėtarėsuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    GJEJA ME E RENDESISHME NE JETEN TIME TANI ESHTE TE KEM MARDHENIE TE MIRA ME BOTEN TIME TE BRENDSHME ME TE DASHURIN TIM DHE ME TE GJITHE ATA QE ME DUAN.

    DUA TE REALIZOJ ENDREN TIME PERSA I PERKET KARIERES NE FUSHEN E BIZNESIT, NJE SHTEPI ME KOPSHT PER TE MBJELLE PERIME. NE TE ARDHMEN TE KEM NJE FAMILJE TE LUMTUR ME 2 FEMIJE OSE ME SHUME. KRYESORJA TE GJITHA KETO TI KEM NE SHQIPERI.


    GJEJA QE NUK DO NDROJA KURRE ESHTE NENA IME E SHTRENJTE DHE DASHURIA PER ATDHEUN TIM.

  7. #47
    Shtegtare
    Anėtarėsuar
    30-10-2003
    Vendndodhja
    Virginia, USA
    Postime
    24
    Te rendesishme:

    Maredheniet me te tjeret [familjen, miqte, koleget]. Nuk jetoj dot vetem.

    Atdheu. Eshte pjese e identitetit tim.

  8. #48
    Shqipėria e Bashkuar Maska e Tahir_Veliu
    Anėtarėsuar
    10-11-2003
    Vendndodhja
    Gyrbet
    Postime
    134

    Thumbs up

    Dashurija familjare, shėndeti dhe ribashkimi i kombit shqiptar janė mė tė rėndėsishmet pėr mua, pastaj gjėrat tjera mė pak tė rėndėsishme.
    "Akuza, shpifje, kėrcenime, rreziqe nuk mė kanė frikėsuar kurr deri mė sot, e kundėrshtarėt e mij le tė janė tė sigurtė se nuk do tė mė frikėsojnė as mbas sodit (...). Nderin tem si njeri e si shqiptar e ēmoj, e tham me krenari, nuk e le tė pėrlyhet me llumin e shpifjeve. Mua n'idenė t'eme patriotike nuk ka muejtė as nuk do tė muej me mė shtrue ari i tė tanė botės, por as mėnia e tė tanė anmiqve. Ka me shtrue vetėn vdekja" - Hasan PRISHTINA, Deri nė vdekje, "Ora e Shqipnisė", nr. 7, Vjenė, 22.V.1928.

  9. #49
    Mendoj se jeta eshte me te vertete si lume i rrembyeshem qe ne vrrullin per te harritur qellime te vogla eshte kollaj te harrosh ato te medhate!
    Dashuria, familja, puna, shoqeria sa me shume te japesh aq me shume do marresh dhe aq me i realizuar do te ndihesh.


    keshille:cdo gje qe ben vetem per para ka nje cmim.heret a vone do ta paguash.

  10. #50
    Veteran Maska e stiljano
    Anėtarėsuar
    23-11-2003
    Vendndodhja
    Ne Hėnė
    Postime
    53
    e rendesishme ne jeten time jane:

    familja dhe shoqeria.


    ________________________________________
    KJO DORE QE PO SHKRUAN NJE DITE DO TE TRETET
    POR KUJTIMI IM GJITHMONE DO TE MBETET
    ___________________________
    Me Duaj Kur Me Ke MOS ME KERKO KUR TE DUHEM

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-08-2002
    Vendndodhja
    NYC
    Postime
    80
    Me te rendesishme ne jeten time jane:

    1. Zoti
    2. Familja
    3. Shendeti
    4. Atdheu im (Shqiperia dhe trojet shqiptare lene jashte saj)
    5. Miqte e pakte por te vertete
    6. Vendi/respekti qe une kam krijuar ne shoqeri persa i perket karakterit dhe sjelljes sime me te tjeret
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Thjeshtesia : 06-01-2004 mė 20:46
    "Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom and in all your getting, get understanding." (Proverbs 4:7)

    "All behaviour is motivated." Sigmund Freud

  12. #52
    Super Girl Maska e dionea
    Anėtarėsuar
    21-11-2003
    Vendndodhja
    In my place
    Postime
    251
    Vetja ime dhe gjithcka qe me rrethon.
    I can love
    But I need his heart
    I am strong even on my own
    But from him I never want to part
    He's been there since the very start
    My angel Gabriel

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-10-2003
    Postime
    153
    Uji dhe dashuria me lot.

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e DGman
    Anėtarėsuar
    30-12-2003
    Vendndodhja
    Wichita KS USA
    Postime
    78
    Gjeja me e rendesishme per mua eshte:
    Harmonia, nderi, dhe respekti qe krijohet gjate rrjedhes se jetes.
    Le ti harrojme kishat xhamiat
    dhe maskarenjte qe ka qeveria,
    se ai qe eshte burre
    dhe s'ka per te vdek kurre,
    eshte ai qe i ben
    lavdi vendit te tij.

  15. #55
    BLACK_KNIGHT
    i/e ftuar

    Re: Cfare eshte e rendesishme ne jeten tuaj?

    Postuar mė parė nga Albo
    Besoj se kjo eshte teme teper interesante dhe do te jete e tille edhe per ju qe do ta lexoni dhe diskutoni. Arsyeja perse e hapa kete teme eshte se gati te gjithe ne jemi futur ne rrjedhen e jetes qe eshte si ai lumi me uje te rrembyeshem qe te shtyn perpara me furi pa te lene shume kohe te shikosh majtas e djathtas apo te mbash koken mbrapa.

    I keni bere ndonjehere pyetje vetes se cfare eshte e rendesishme ne jeten tua? Cfare eshte e shenjte qe nuk do ta shkembenit me asgje?

    Do te jete me interes te lexojme mendimet e gjithe anetareve te forumit. Secili nga ju eshte i lutur te japi pergjigjen e tij te pyetjes se mesiperme.
    E rendesishme per jeten time eshte te krijoje familje edhe te jetoj i lumtur edhe ne harmoni (besoj se kete do cdo njeri)
    Edhe gjeja e vetme qe nuk doja ta shkebeja me asgje ne bote eshte karakteri im edhe respekti qe kam per te tjeret!
    Besoj se me pak fjale bera te qarte aq sa duhej

    Me respekt Endri

  16. #56
    "..Nothing Else.." Maska e Helena78
    Anėtarėsuar
    30-04-2003
    Vendndodhja
    Pertej Hijes...
    Postime
    289

    Re: Cfare eshte e rendesishme ne jeten tuaj?

    Postuar mė parė nga Albo
    Besoj se kjo eshte teme teper interesante dhe do te jete e tille edhe per ju qe do ta lexoni dhe diskutoni. Arsyeja perse e hapa kete teme eshte se gati te gjithe ne jemi futur ne rrjedhen e jetes qe eshte si ai lumi me uje te rrembyeshem qe te shtyn perpara me furi pa te lene shume kohe te shikosh majtas e djathtas apo te mbash koken mbrapa.

    I keni bere ndonjehere pyetje vetes se cfare eshte e rendesishme ne jeten tua? Cfare eshte e shenjte qe nuk do ta shkembenit me asgje?

    Do te jete me interes te lexojme mendimet e gjithe anetareve te forumit. Secili nga ju eshte i lutur te japi pergjigjen e tij te pyetjes se mesiperme.
    Menyra se si e jetoj une jeten! Dua te fal shume dashuri, miresi dhe jeta ime ti sherbej njerezve, dhe SHPIRTIT.
    Forma qe i vishet Levizjes nuk eshte burgu por lekura e mendimit....

  17. #57
    Vajza e Eres Maska e Puhiza
    Anėtarėsuar
    28-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    355
    Ka shume gjera te rendesishme ne kete jete per te cilat njeriu duhet te luftoje edhe kunder rrjedhes se shfrenuar te nje lumi te terbuar.
    Nder keto shume gjera qe duhet te fitohen e te ruhen me e rendesishmja eshte TE NGELESH NJERI pasi te jesh bere i tille.
    Tingujt e heshtjes sė mendimeve te pathėna
    perplasen nė detin e renkimit pamor,
    Lotet e kuq gjurmėt keqaz mbulojnė
    U mpiksėn tingujt, ngrirja filloi
    Heshtja ime u trishtua...

  18. #58
    legally brunet Maska e maz
    Anėtarėsuar
    14-09-2002
    Vendndodhja
    ne planetin tim
    Postime
    194
    Per mua rendesin me te madhe e ka familja,sidomos babushin time. Shendeti i tyre, imi dhe i njerzve qe kam perzemer esht shum i rendeshishem. Pastaj vjen kariera.Ka dhe disa virtyte qe nje njeri duhet ti ket dhe qe kan shum rendesi si zemermirsia, ndershmeria, intelighenca, etc Edhe pastaj gjerat materiale, garderoben & paret...........
    SO CLOSE UR EYES AND LET ME KISS U & WHILE U SLEEP I WILL MISS U

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e S`ka Lezet
    Anėtarėsuar
    29-01-2004
    Vendndodhja
    Michigan USA
    Postime
    129
    Qellimi moral i jetes eshte vetsakrifikimi per ti sherbyer gjerave me madhore....Tani besoj se e kupton....
    Money talks..abuse walks...

    General Trial of Tears HVO/OKH

  20. #60
    ...........
    Anėtarėsuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    Respekti, krenaria & besimi per vetveten gjithashtu shendeti...

    Kur kam repsekt, krenari dhe besim ne vetveten kuptohet kam dhe per familjen sepse ata me kan ber kush jam, i respektoj dhe jam krenare qe jam prinderit/familja ime...gjithashtu dhe njerzit e aferm sepse me lejojne te veproj ajo qe jam dhe jo tme ndryshojne.

    Kur kam shendetin tim jam strong enough te bej cte mundem per te ndihmuar te dashurit e mi ne cdo gjendje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AngelGirl : 09-02-2004 mė 11:12
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •