Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 41
  1. #1
    mes jetes e vdekjes Maska e kristal
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    176

    A duhet te lyhen femrat shqipetare,pse vritet bukuria.

    A duhet te lyhen femrat shqipetare,dhe pse vritet bukuria.


    Te nderuar anetare vellezer e motra shqipetare ne gjithe globin,mendova te hape kete teme qe te them te verteten ka preokupuar shume njerez duke qene te ndergjegjeshem se bukuria e femres shqipetare eshte natyrale dhe e pa zevendesueshme sa qe shume kombe e kane zili.

    pse luhen femrat ne moshat e njoma duke prishur fytyren mahnitese me bojera fallco te ,a mos valle te duken me te bukura jo kurre ......se nuk ngjyrose t bukuria.


    Zoti ju dha bukurine natyrale e lurja nuk duhet te jete pjese qe i takon fermres shqipetare,tua japim atyre qe nuk e kane.




    Pershendetje te sinqerta kristali.


    Te ruajme bukurine e dhene.

  2. #2
    plaç te preft Maska e PLaku-i-Detit
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    175

    Pershendetje

    Kristal Jam plotsisht dakort me mendimin tend.

    Bukuri eshte ajo bukuri qe ke te dhuruar natyrore dhe jo ajo artificjale.

    Bukuria artificjale nuk e mbush dot kurre vendin e bukurise natyrore.

    Ka shume vajza qe ne moshe te vogel lyhen se kujtojne se do duken me te bukur-a .
    Por ato sbejne gje tjeter perveçse prishin lekuren e njome dhe pa asnjelloj tharje .

    Ju lutem motra ,shoqe te dhashura mundohuni ta perdorni sa me pak Lyerjen per te zbukuruar veten.


    Me respekt [SHEJTANÝ]
    " not yet "

  3. #3
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Une qe s'vura makiazh me thote njeri "Ver me shume makiazh!" LoL! Aq e shemtuar te jem??
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  4. #4
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Aman... me e shumta e djemve shkojne pas asaj qe ka me shume vathe, varese e byzylyke e me makiazh! Harrojne ate qe s'vesh ato lloj gjerash.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-08-2002
    Postime
    495

    Re: A duhet te lyhen femrat shqipetare,pse vritet bukuria.

    Postuar më parë nga kristal
    A duhet te lyhen femrat shqipetare,dhe pse vritet bukuria.

    Te nderuar anetare vellezer e motra shqipetare ne gjithe globin,mendova te hape kete teme qe te them te verteten ka preokupuar shume njerez duke qene te ndergjegjeshem se bukuria e femres shqipetare eshte natyrale dhe e pa zevendesueshme sa qe shume kombe e kane zili.

    pse luhen femrat ne moshat e njoma duke prishur fytyren mahnitese me bojera fallco te ,a mos valle te duken me te bukura jo kurre ......se nuk ngjyrose t bukuria.

    Zoti ju dha bukurine natyrale e lurja nuk duhet te jete pjese qe i takon fermres shqipetare,tua japim atyre qe nuk e kane.
    Kjo qe thoni mund te vleje apo te mos vleje per te gjitha femrat njelloj, perse duhet te behet dallimi per femrat shqiptare? Efekti negativ apo positiv qofte, eshte i njejte ne te gjitha llojet e lekurave, pak rendesi ka nese eshte lekure made in Albania apo made in China.
    Femrat ne moshe te njome lyhen sepse duan te rriten parakohe dhe imitojne cdo gje pa e kuptuar. Nje lyerje e lehte dhe me shije cdo njeriu i ka lezet, si te riut dhe te moshuarit. Teprimet asnjehere nuk jane te mira per kedo qofte.

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Cdo gje me karar. Nese nje femre si ka lezet makiazhi le te mos e veje. Eshte pikerisht ajo qe tha Di68 me lart. Shif rrushi rrushin dhe ndjekin edhe ato moden. Nje shkelqim ne buze dhe nje rimel syve nuk eshte ndonje gje kushedi se cfare. Me duket se e keni bere teper alarmante dhe ska asgje per diskutuar.


    Nje mbasdite tek flisja me dike me tha. E dini se si ka lindur bustekuqi. Jo i thashe, po ta them tha. Grate e lashta egjiptjane vinin te kuq sepse i kishte ikur freskia e buzeve te tyre dhe per tu dukur sa me te reja vendosnin te kuq buzesh, gje qe eshte karakteristike per nje femer te re.

    Nje femer e njoma ska nevoje per me teper se nje shkelqim buzesh.

  7. #7
    mes jetes e vdekjes Maska e kristal
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    176
    Bukuria e femres shqipetare.

    Te nderuar forumnista e kapa kete teme duke folur ne pergjithesi e jo per individe te caktuar,fakti se femrat shqipetare po lyhen me shume eshte fakt,dhe nuk e kam cilesuar si primare efektet negative qe peson lekura, qe dikush kishte shkruar se lekuret jane te njejta si shqipetare dhe kineze, faleminderit kete nuk e dija dhe nje mesim me teper,por dhe bukuria mesa duket qenka e njejte sipas versionit tend.

    Lejla persa i perket asaj qe ke thene se djemte shikojne me shume ato qe luhen me makiazh,qe kane me shune unaza e ku ta di une,duhet te jene kalimtare lejla ose kane ngelur jashte e kan nevoje per strehim deri ne mengjes,kurse ne vend te huaj edhe ndodhe se ngjyra e lyerjes shpreh dicka reale dhe ka nje kuptim,kurse ne shqiperi nuk merret vesh kush eshte femije,e fejuar, e martuar,e divorcuar e ku ta di une.


    Une nuk rekomandova te mbyllen ndermarrjet e prodhimit te makiazheve,se edhe ato kane vleren e vete ne kohen e caktuar.

    Por nuk jame ndakort me mendimin e DI 68 qe thote qe femrat ne moshe te re lyhen se duhen te rriten parakohe dhe imitojne cdo gje pa e kuptuar.A mos valle duhet treguar kjo qe tregove, se eshte me reale se kurre,e ku eshte sygjherimi per kete moshe se nuk kane bukurine e duhur,me te bukura se kurre,me te njoma se kurre E LYERJA NUK TE RRITE I NDERUAR POR TE PLAKE E TE PRISHE FYTYREN,dhe ekstremja mund te jete pjese e tregut ......prositute, ja dhe rritja parakohe.


    Me falni per ndonje keqekuptim.

    Me respekt kristali


    Zoti ju lashte bukurine e dhene.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-11-2002
    Postime
    6
    edhe une jam me mendimin qe nje lyrje e lehte sdo shkaktonte azgje.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-08-2002
    Postime
    495
    Postuar më parë nga kristal
    Bukuria e femres shqipetare.

    Te nderuar forumnista e kapa kete teme duke folur ne pergjithesi e jo per individe te caktuar,fakti se femrat shqipetare po lyhen me shume eshte fakt,dhe nuk e kam cilesuar si primare efektet negative qe peson lekura, qe dikush kishte shkruar se lekuret jane te njejta si shqipetare dhe kineze, faleminderit kete nuk e dija dhe nje mesim me teper,por dhe bukuria mesa duket qenka e njejte sipas versionit tend.

    Por nuk jame ndakort me mendimin e DI 68 qe thote qe femrat ne moshe te re lyhen se duhen te rriten parakohe dhe imitojne cdo gje pa e kuptuar.A mos valle duhet treguar kjo qe tregove, se eshte me reale se kurre,e ku eshte sygjherimi per kete moshe se nuk kane bukurine e duhur,me te bukura se kurre,me te njoma se kurre E LYERJA NUK TE RRITE I NDERUAR POR TE PLAKE E TE PRISHE FYTYREN,dhe ekstremja mund te jete pjese e tregut ......prositute, ja dhe rritja parakohe.
    Ne fakt, ne postin e pare kristal ti nuk arrite te shprehesh si duhet, vetem pas leximit te postit te dyte del se ideja jote eshte qe makiazhi eshte shume i renduar tek femrat shqiptare, dhe per kete jam plotesisht dakort. Por menyra se si u shprehe ne fillim te ben te mendosh se ti po i qan hallin vetem femrave shqiptare per efektet negative te makiazhit. Ketu u ndala dhe une kur thashe se kjo nuk ndodh vetem tek femrat shqiptare por ne cdo lloj lekure dhe besoj dhe ti vete nuk ke kundershtim per kete.
    Per sa i perket moshave te reja une nuk po iu sugjeroj atyre qe te lyhen apo te mos lyhen, une thjesht po ve ne dukje nje dukuri qe ndodh ne te gjitha moshat e reja dhe kjo dihet tashme, nga deshira per te vepruar si veprojne me te rriturit duan te provojne gjithcka qe te rriturit bejne...ketu flas per vajza te moshes 10 vjece deri ne 16 vjece, valle vertet ti mendon se keto vajza kane nje arsye te shendoshe dhe nuk i bejne gjerat per te kopjuar te tjeret? Sesa e vertete eshte kjo, te lutem mos u mundo te kundershtosh se do dalim edhe jashte teme pastaj.
    Nje e lyer ekstreme apo llangosje nuk duket mire ne cfaredo lloj fytyre apo moshe.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-02-2003
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    17
    Un mendoj qe vajzat jan me te bukura pa u lyer. Un i pelqej shum ate vajza qe jan dhe hiqen natyrale.

    Prandaj makjazhi nuk i ben te bukura vajzat por ne fakt i shumto.

    Me respekt
    Rreth flamurit te perbashkuar me nje deshir dhe nje qellim.

    Jam krenar se jam Shqiptar se shqiperia eshte Shqiptaria.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-05-2003
    Vendndodhja
    Michigan, USA
    Postime
    15
    Te nderuar bashkeatdhetare!
    Jam dakort me ju qe shume makiazh per femrat nuk eshte mire po dhe ti shohesh ne mengjes kur ngrihen nuk eshe nje pamje shume e kendeshme....lol.
    Po te analizojme a duhet femrat te jene naturale apo jo atehere pse vetem makiazhi eshte artificial???? Atehere le te pranojme factin qe femrat as te mos lyhen as qe te mos rruhen (jo fytyren). Pra 100% naturale.....Pra ketu fillon llogjika e naturales dhe e femres moderne.....
    Ajo qe demton femrat shqiptare eshte televizioni dhe menyra qe ato duan te imitojne artistet qe dalin ne TV. Pra shume vajza mendojne qe ato qe artistet veshin dhe lyhen eshte "moda" kur ne te vertete ka shume raste qe veshjet dhe menyra e lyerjes presanton rryma te vecanta shoqerie.
    Pra me mire te diskutojme per ket ceshtje... duke e shikuar ne kete menyre sesa te behemi "gjykates" per makiazh a jo...
    Pra car eshte tamam dhe car eshte shume....

    Me respekt
    Aldi

  12. #12
    Perjashtuar Maska e Mona
    Anëtarësuar
    03-07-2002
    Vendndodhja
    Away from you....
    Postime
    134
    Mua me pelqen te bej makiazh, biles kur dal pa bere makeup me duket sikur jam e zhveshur ne fytyre. Cdo njeri ka pelqimin e vet, ashtu si dhe burrat kur heqin qimet e fytyres, mendoj, ne shume raste mua me pelqejne kur lene pak mjekerr ne fytyre por dikujt nuk i peqlen kjo gje, qejfe , qejfe kjo pune...

  13. #13
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    LoL! Me ne fund!!! Nje tjeter qe pelqen kur i lejne ca qime ne fytyre!

    Te flisni c'te doni, por me sa kam pare une, djemte shkojne pas asaj me makiazh me shume se sa pas asaj qe s'vesh. I kam pare rezultatet vete me veten time, gjithashtu.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  14. #14
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anëtarësuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Hahaha... hejjj po ju bashkangjitem juve dhe une per ate shijen qe burrat te jene pak te parruajtur ndonjehere, thjesht sa per qejf e per ndryshim ... s'jini te vetmet.

    Sa per makiazh... une rralle kam dale nga shtepia pa pak fare makiazh qe kur kam qene 13-14 vjece... dmth. fare pak them aq sa mos ma dallonin prinderit qe atehere lol... Por dhe tani nuk lyhem shume... aq sa per lezet dhe me ngjyra sa me natyrale te mundem.

    Ka disa vajza te reja qe jane shume te fresketa ne fytyre dhe kur vene nje tip makiazhi te renduar ja shtojne vitet vetes se tyre kot se koti. Kete e them edhe pse besoj ne permiresimin e natyres, por nuk me pelqen ne menyre qe te duket aq artificiale.

    Lejla... po po... dhe mua me duket e vertete ajo qe thua se djemte vene me shume pas atyre me shume makiazh ne fytyre... pershtypje personale po nuk e di ... qofsha e gabuar.

    Ciao nga une.
    Ndryshuar për herë të fundit nga angeldust : 08-07-2003 më 22:16
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  15. #15
    . Maska e elda
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    Jam me mendimin qe nje lyrje e lehte i shkon çdo femre.

  16. #16
    *Forever* Maska e malli
    Anëtarësuar
    24-09-2002
    Vendndodhja
    Antwerpen
    Postime
    668
    Jam me ty Cristal , kam vene re dhe une qe femrat shqiptare zhgarraviten si ne cirk , dhe ketu ne europe vajzat i shoh me nje tualet natyral.Te them te drejten nuk me ka pelqyer tualeti i shumt , natyrale me e bukur dhe me e re.
    ciao
    **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

  17. #17
    forca ***vllaznia*** Maska e luton_boy_uk
    Anëtarësuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    united kingdom
    Postime
    56
    per mendimin tim nje makiazh i lehte eshte normal per nje femer

    por ne shqiperi shume vajza nuk dine te banje ate ,dhe duken si klloun cirkut
    ne shqiperi pak vajza bejne nje makiazh te lehte dhe te bukur

    lene po te shikojsh neper periferina
    " Art is long , but life is short "

  18. #18
    mes jetes e vdekjes Maska e kristal
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    176

    TE LYHEM A MOS TE LYHEM.

    Nuk e di nese lyhesh per tu dalluar apo zbukuruar,te leme moshen e rritur,se ndoshta me kalimin e viteve dhe ju duhet te perdorin pak makiazh,megjithese une personalisht kurre nuk do ta pelqeja,por moshat e reja femrat ne moshen 12-13 vjecare,qe nuk kane nevoje te lyhen,dhe nuk e shikoj aspak llogjike te pasoni kete mesim apo tradite te huaj,(romune) tek rinija e ardhshme,se mund te ngelet si pjese tradite.
    Duhet te keni pare shume mire te pakten ata qe jetojne ne angli, se a lyhen femrat angleze, e nese lyhen a mund ti dallosh nese kane bere makiazh,nje lipstik te lehte dhe jo me shume.

    Zoti ju ka pikturuar e ju ka dhene bukurine e duhur.

    Shikova qe nje nga femrat e forumit kishte thene se,nuk e di se si me duket te dal nga shtepia pa makiazh,per ty do te thoja qe te duhet te marresh dhe bojen e kepuces me vete.


    BUKURIA E FEMRES DUKET NE MENGJES PA LARE SYTE.



    Me respekt

    KRISTALI
    Ndryshuar për herë të fundit nga kristal : 11-07-2003 më 04:59

  19. #19
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anëtarësuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Kristal, pa lare syte ne mengjes mund t'i kesh dhe me sklepa... Jo po pa ruajtur sqetullat .. ewww.. s'besoj qe e thashe kete

    UNE isha ajo qe thashe se kam filluar te vija makiazh qe kur isha 13 vjec, po, biles perdite... (+ shtojce)... por fare pak aq sa te mos ma dallonin mami e babi...

    Edhe te lutem, shpreh shijen tende, po mos paragjyko njerezit personalisht nese duhet apo s'duhet te bejne makiazh, apo te marrin apo jo bojen e kepuces, se ajo eshte puna E TYRE personale, ok?
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-07-2003
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    9
    une mendoj qe ka femra, te cilat mund te konsiderohen me fat nga ky kendveshtrim, jane te bukura edhe pa u lyer (por te themi te drejten jane te rralla). une nuk gjej agje te keqe tek nje femer qe deshiron te ndihet me e bukur, jo vetem para te tjereve por edhe para vetes te saj, eshte dicka qe mund ta ndihmoj ne jete, ne relacion me te tjeret e ben te ndihet me optimiste. ........
    POR SIGURISHT PA E TEPRUAR (tualeti i tepruar ne vend te te rregulloje imazhin estetik ta prish ate).
    Ndryshuar për herë të fundit nga klaracelo : 12-07-2003 më 09:42
    I LOVE VLORA!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Historia e alfabetit të gjuhës shqipe - Stavri Skëndo
    Nga AsgjëSikurDielli në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-04-2021, 14:37
  2. Suedia, aty ku femrat jetojnë parajsën
    Nga Xhuxhumaku në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 78
    Postimi i Fundit: 13-05-2012, 12:02
  3. Cfare mendoni per femrat shqipetare te ketyre viteve te fundit?
    Nga PaMeLaA në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 08-12-2011, 15:19
  4. Informacion i përgjithshëm mbi Republikën e Shqipërisë
    Nga bastardi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-05-2004, 16:05
  5. Janullatos: Nuk ka përparim me djegien e kishave dhe xhamive
    Nga Jesushaus në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 157
    Postimi i Fundit: 08-04-2004, 07:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •