Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660

  Pas hijes sime

  * * *
  Iken te gjithe
  Per ane te ruges
  dy male hebe
  ....moren me vete
  Te penduarit e mi
  ngyrosin kembet
  ..ne gjurmen e pluhurit
  Mbi supe
  Nata kercen mbi akull
  ..baletin e fundit
  ne pas'skene
  nje Hene
  ..ben me sy vetes
  Inatit tim..i dhembin duart
  Pas muresh
  nje cope zjarr
  ...pret endacakun e vet
  Copa te djegura geshtenjash
  fjale te harruara
  Plasur fshehurazi....
  ne kohen e kercimit te nates
  me perelinen e zeze.
  Mbi skenen e pluhurt
  Qe mbeti
  Mbi kapaket e syve te mi
  Pasi iken te gjithe

  * * *
  Tani...
  qe ka zbrite nga qielli
  Ajo
  qe e dergova
  per te pare nga ku buron shiu
  I fala nje re
  me diamante
  Ku do binte ne nje kopesht
  Shi i mistershem
  me shkelqim sysh
  .......pas puthjesh te etshme
  Mbi ballin e saj
  si lule dele
  ne shpine te eres
  Qe shtrihet dites
  .....per se gjati
  Simfoni gishtash
  mbi buzet
  qe dikur kendonin
  tinguj te sirenta
  Ngaterrohen krahe te ferrta
  te bisht_ kometes "trendafil"
  Qe ia fala
  Per te kuqen e stines
  Para se t' me pyeste
  " i ke dhene gomarit uje"??

  * * *

  Natyre e qete
  deti yt
  Ne syte e mi
  la kripen
  qe sot me ngjan
  ....................!
  humba rrugen
  Ne labirinthin
  antik
  te kristaleve
  ..grumbull.


  * * *
  Kendoj
  ..rruzare te cmendura
  sot..
  Me iku mendja
  Pas hijes sime
  ndjej
  ..... nje "drenushe"
  qesh
  me buze te perderdhura.

  * * *
  muzg i heshtur

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e pelin
  Anėtarėsuar
  15-08-2002
  Postime
  214
  Kjo stine te paska ardhur e mbare o Dre !

  Heqsh kemben zvarre.
  E bukura eshte ne syte qe e shikojne _Wilde

 3. #3
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  52
  Postime
  2,498
  Tani...
  qe ka zbrite nga qielli
  Ajo
  qe e dergova
  per te pare nga ku buron shiu
  ....
  Me mahniti kurioziteti yt per te mesuar "nga ku buron shiu"dhe sidomos qe pikerisht e nisura jote eshte nje "ajo"
  ...
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Em....!
  Mace ..nuk duhet te te duket cudi...qe ishte "ajo"
  Ti e di se asnje mundesi ska te ishte "ai" lol
  muzg i heshtur

 5. #5
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  52
  Postime
  2,498
  me mban per krahesh
  kjo nate e mbaruar pothuaj
  duke dhene shpirt ne nje nate
  tjeter te ardhshme
  pa dite.
  Dita ka mbaruar me leteren e kthyer
  nga postieri i vetem i mallit
  te thinjur deri tek heshtja
  ...
  neser do ti pergjigjem letres time
  e do t'i pergjigjem gjate
  le te jete e nesermia nate.
  ...
  Nuk e di pse renda pas besimit
  qe te kish marre dhimbja e fjales
  dhimbja e heshtjes bashke
  packa se pas besimit zvarritej ankthi
  i percielljes per te mos me patur me
  ne asnjeren trajte
  te shiut
  ne asnjerin sy te se merkures
  dhe ne asnjerin balle te idhnise
  pa shkak.
  keshtu kam qene gjithenje
  e asnjeri
  nuk cuditemi
  aspak.
  !!!!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 6. #6
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  52
  Postime
  2,498
  me mban per krahesh
  kjo nate e mbaruar pothuaj
  duke dhene shpirt ne nje nate
  tjeter te ardhshme
  pa dite.
  Dita ka mbaruar me leteren e kthyer
  nga postieri i vetem i mallit
  te thinjur deri tek heshtja
  ...
  neser do ti pergjigjem letres time
  e do t'i pergjigjem gjate
  le te jete e nesermia nate.
  ...
  Nuk e di pse renda pas besimit
  qe te kish marre dhimbja e fjales
  dhimbja e heshtjes bashke
  packa se pas besimit zvarritej ankthi
  i percielljes per te mos me patur me
  ne asnjeren trajte
  te shiut
  ne asnjerin sy te se merkures
  dhe ne asnjerin balle te idhnise
  pa shkak.
  keshtu kam qene gjithenje
  e asnjeri
  nuk cuditemi
  aspak.
  !!!!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 7. #7
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  52
  Postime
  2,498
  me mban per krahesh
  kjo nate e mbaruar pothuaj
  duke dhene shpirt ne nje nate
  tjeter te ardhshme
  pa dite.
  Dita ka mbaruar me leteren e kthyer
  nga postieri i vetem i mallit
  te thinjur deri tek heshtja
  ...
  neser do ti pergjigjem letres time
  e do t'i pergjigjem gjate
  le te jete e nesermia nate.
  ...
  Nuk e di pse renda pas besimit
  qe te kish marre dhimbja e fjales
  dhimbja e heshtjes bashke
  packa se pas besimit zvarritej ankthi
  i percielljes per te mos me patur me
  ne asnjeren trajte
  te shiut
  ne asnjerin sy te se merkures
  dhe ne asnjerin balle te idhnise
  pa shkak.
  keshtu kam qene gjithenje
  e asnjeri
  nuk cuditemi
  aspak.
  !!!!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-11-2002
  Vendndodhja
  Ne det...
  Postime
  383
  Natyre e qete
  deti yt
  Ne syte e mi
  la kripen
  qe sot me ngjan
  ....................!
  humba rrugen
  Ne labirinthin
  antik
  te kristaleve
  ..grumbull.

  Me pelqen shume
  Laguna Blu

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •