Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 160
  1. #21
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Hellooo . Miremengjes forumista te nderuar!Moro ne letersia shqiptare ke nje shkrim qe mund te te interesoje. Pasi ta lexosh do me thuash dhe mendimin tend ok? Dua kritike te forte nga ty.
    ....Tani po mendoj ndonje gje per te bere Syrin te flase, po them: POSHTE REVOLUCIONARET (Asgje tjeter me e mire nuk me erdhi ne mendje! Sy dua replike! Vetem mos shkruaj carcaf te lutem!
    eee shaka po bej! ante gia te gjitheve!
    Ezekiel 25-17.

  2. #22
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Moro ndodhet te ditari i meditimeve
    Ezekiel 25-17.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anëtarësuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    C'FARE TE DINI JUVE ?

    PYES VETEN SA HERE PERSE NUK ME PERGJIGJET DIKUSH KUR BEJ PYETJE PER LEJET E QENDRIMIT.

    SEPSE TE GJITHE JENI ME KARTA 3 VJECARE, KENI APO S'KENI LIDHJE ME MINORITARE ME CAMERI, VLLEH APO TE TJERE.
    PER KETE S'ME DEL INATI. NEJSE SECILI SIPAS NEVOJAVE PERSONALE.
    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anëtarësuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    SI MUND TE GJEJ NJE KUSHERIRIN TIM NGA VLORA PER TE CILIN NUK KAM DEGJUAR KETU E SHUME VJET. BANON TEK STACIONI I TRENIT.
    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-08-2002
    Vendndodhja
    Selanik
    Postime
    68
    Ej si shume qetesi ka rene ketej { ah do ju ngas cik te gjithve me radhe }
    Shume qetesi shume qetesi ka rene ketu , shyqyr qe vjen dhe kjo Fiori dhe nga nagacmon nga pak se ndryshe do na ''shurdhonte qetesia'' xexe
    Fiori ''larg duart nga dhoma'' se na e beret dollap, hape e mbylle . Ok . Po do eja bej muabet se e di une qe pervec dobesise qe ke kundrejt meje te pelqej dhe abienti ketu , por dery aty ta dishe une nuk ''jepem '' ndaj mos me kerceno me mbylljen e dhomes hahaha

    *Jonida thx baby per fjalet e mira qe me the tek tema per rinine. Je shume e mire . Seshte nevoja te them sa sa te dua si shoqe { mos na behet xheloze dhe Fiori , dhe me bllokon pc e ajde te me gjeni mua pastaje } xexe
    *Juliiiiiiiiiiiiii ah ah cje ti , pse ore keshtu nevrikosem une , hahahah , s'kam lexuar ndonje gje qe te me ''zgjoje (tigrin) revolucionarin brenda meje '' ndaj spo flas shume , pastaje gjithcka me mase , dhe ti vete the '' jo me carcafe '' xexxexe ,pastaje lexoj se kam nje provim pasneser keshtu qe jam si i stresuar
    *Moro '' glikia mu'' ti si je ? Ta tashe greqsht se { glikia mu } ne shqip nuk shkon si te ta them : Moro , e embla ime , ose sherbeti im , ose cokollata ime..... xexexex , ndaj keto mos i sheno ne llogari
    *O Durrsaku , Edo , ku jini ju ore ?
    *O Edo eja mo vella , e di qe je merzitur ( me lot te zi qane e di ) qe te mory ky '' grabitqari huggo-ja dhomen po mos u merzite se do te te jam une nje shpi me shume dhoma , a dhe sa per ''grushtin'' ja pyete huggon a di ''ZIU - ZICU'' { stil karateje eshte } dhe po tha qe s'di , do vije une se keshtu mund ta ''plakwsw aneta '' xexexe
    *Ari na haroi fare , shkruan tek ajo teme me te rejat nga shkenca e ketu hic .................................................. . ca shaka te bej me ty ,me vejen per te qare ......
    *Neta ,po ti kalteroshe e sarandes ku humbe , mesiguri kerkon deren te futesh ke shpia e vjeter '' shqipetaret e greqise nr. 1 '' por na i moren ate zemra , ahhhhhhh akoma me therr ne zemer ay muabet .............. hehe
    * Huggo ku je or ti ''praktikisht i forti i forumit '' xexexeex .Ej se mos i maresh per keq , se nje fjale te thame e na i lexove Fiorin , imagjino te te kisha then ndonje gje me teper ,kushedi ca do me bente Fiori :P , jo per gje por jam dhe cun i ndjeshem .
    Akoma s'me ke thene per punen qe bene !!!! Po pres .

    keto kalamaja per sote , po iki tani se me mori dhe urria , ju pershendes te gjithve dhe te buzeqeshni e te kini ne zemer mendime e gjera te bukura , se keshtu eshte me e bukur jeta { prape carcaf e bera uffffff }
    :T

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e edi72
    Anëtarësuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane - Albania
    Postime
    190
    Pershendetje te gjitheve.
    *Jonida sa per letrat akoma nuk kam degjuar per shtyrje.Fjale thojne se nqs ke letren e punes te rinovuar mund te shkosh ne Shqiperi por....keto akoma jane vetem fjale.Kur te mesoje ndonje lajm zyrtar do te them sa me shpejt se edhe une dua te iki ne vere por akoma si kam dorezuar letrat per lejen e qendrimit,imagjinoje se kur mund ta marr.
    *Ore Sy si mund te marresh vesh me te mire ti per gjuhen.U pa puna do fillojme ne te tjeret te shkruajme greqisht qe te fillosh te shkruash ti shqip.Po mire ate kengen "Hajt,hajt o llokum"se ke degjuar ti qe s'di se si ti thuash Morose ne shqip?Vazhdimin e kenges s'po ta them se kam frike se do fillosh te kercesh pastaj.
    Sa per dhomen kam qe kur u ka mbyll qe skam henger fare nga merzitja.
    mos bej ate qe nuk don te bejne te tjeret tek ty.

  7. #27
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Persh. te gjitheve
    ky postim eshte vecanerisht per disa anetare te forumit qe nuk dine si t'i bejne komplimenta nje vajze ne shqip.(emra nuk themi)ketu me poshte ky fjalorth i vogel do t'i vije ne ndihme:
    rrush-fjala qe qarkullon me shume kohet e fundit ne forum eshte edhe stina tani..
    zogu- pa koment
    llokum- thote Edi72, llokum me arra do te thosha une
    pjeshke, dardhe, kumbull, edhe te gjitha frutat e stines mund t'i perdoresh( mund te shtosh edhe agrume - mandarine, portokalle)
    Nga flora po hidhemi te fauna
    sorkadhe-
    dallendyshe-
    macke-kjo fjale permban rrezik ne vete (e kupton Syri se eshte i zgjuar)
    Te tjera nuk po me vijne ne mendje po ci do? Morose ka kush ia thote te gjitha keto, apo jo Moro.
    Ezekiel 25-17.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e DuRResaK_PlaKo
    Anëtarësuar
    06-05-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    41
    Xham fare situata, te gjithe qenkan qetesuar, dhe une I qete jam tani, aq sa po degjoje dhe muzike simfonike duke ju shkruar.
    Une degjova sot ne mengjes se eshte miratuar shtyerja e lejeve, por pa te drejte levizje jashte greqise. Sa e vertete eshte do te duket.
    Moro, Llokumi me arra, plotesoj ate qe nisi Syri dhe vazhdoi Edi,( E SHKRUAJTA KETE MESAZH PARA SE TE POSTONTE JULIANI) puna e fotografive qendron keshtu: une I vura qe te vija pak ne levizje fantazine tuaj por s’ma vari njeri L, keshtu qe meqe I iku dhe lezeti kesaj pune po ta tregoj, jo se pyete, por se dua une vete J. I pari ne renditje jam une beb I vogel xhiro nga vollga, I dyti eshte Edi, ne festivalin e zerave te njome ( atehere nuk I qe trashur zeri akoma).
    Dje, qe thoni ju po diskutoja me Edin qe te organizonim nje shetitje andej nga Selaniku, dhe rrofte sebepi tju takonim dhe juve. Rrutullo andej e rrotullo kendej, na dillte se nuk na dilnin paret L, keshtu qe e lame per nje here tjeter kur te gjejme dhe ndonje sponsor te fuqishem. Tani nese keni ju ndnje sponsorizim dhe vini ndonje xhiro kendej neve nuk na ngel hatri fare.
    Huggos meqe e ke kohen me pikatore caktoje ti lali oren dhe vendin dhe na njofto disa dite me pare qe ta rregullojme dhe ne . Mos llogarit te marte , te enjte, dhe te premte mbasdite.

    Poe lej me kaq tani se plasa vape dhe nuk me shkruhet me. Ah se harrova ju falenderoj te gjithve nje per nje se me shkrimet, deshiren, pranine tuaj ketu I keni dhene jete kesaj teme dhe jepni kontirbutin tuaj qe secili prej nesh te kete nje Vend vitual ku mund te harrohet per disa caste dhe te kaloje mire. FALEMINDERIT.
    Kush kërkon gëzon!

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-08-2002
    Vendndodhja
    Selanik
    Postime
    68
    Hahahahahah ejjj keshtu eshte muabeti ore ju , okkk , lexoni me poshte :

    NJE LETER DASHURIE !

    E dashur ''A'' ( emri i vajzes ose i kafshes hahah )
    Sot vendosa perfundimisht te te shkruaj , megjithes kam dashur me kohe te te nisja kete leter e bashke me te gjithe ndjenjat e mia me te shtrenjta ................
    Llokumja ime e shtrenjte . Kaste e akullore me kerpudha ta disha sa me mungon , ah ta dish si gufon zemra kur te kujtoje ty o shqere ,ty o kumbull , ty o thelleza e endrave te pyllit tim !
    Ndofta nuk arrita te te thoja sa te doja kur ishim prane ,dofta as nga puthjet e mia ( qe ti fala ate nate tek bukeri i llagjes ) nuk arite te kuptoje ca ishe dhe ca je per mua , o mushke e vogel , se je mushe xanxare oj ti rrushe ..... a te kujtohet qe doja te kaloja doren posht bluzes e ti me qellove me shkellme ...... ah ishte godijta me e emble qe kam ndier ne jeten time ......me bere gole , ah futboolistja ime , vecse po te qelloje dhe cik me forte athere te shifje ti kush dote te bente gole ............
    Ah sa dua te luajme bashke bilardo , ah moj kumbull dhe tani qe po te shkruaj goja me leshon lenge , si qershi je ne mendjen time , e llokume me arra ne gojen time .
    Ah o ''A'' kur do te ti kafshoje ato buzet mi shqerke e vogel ?
    Kur do mund te te ledhatoje , sic ledhatoje macen e gjitones (hahahahaha ) . kur do mund te jemi bashke e te zhytemi tek njeri tjetri sy dy derkuca ne lluce .Ah tani qe thashe derkuca , verte kur te sfija nga pase si gic mi kishe ...... oh moj te cafte ujku ku je mi tani qe te kam kaq shume nevoje , sikur me kane rafur me cuknidhe jame tani ....Nejse qe mos dale nga tema , ate qe po te thoja me larte eshte qe ato qe kujtoj me shume prej teje jane syte , ato sy si te dhise qore te Xhevatit , dhe hunden , ate hunde si me pengonte te te puthja ( ah sa me mungon ajo hunde si krabe barriu ) , ah po dhe ato buzet e tua qe fshihnin dhembet e tua te shtrembet , ah po mos qene ato buze dhe po mos isha dhe une kaq delle , sdo kishim fatin te ishim njohur e s'do kisha mundesine te te kisha dashuruar ,
    e megjithate prap te dua moj qene ,se tani qe jam vetem , me ka ik truri dhe me nje dhi do veja e jo me me ty !!!
    Vertete ato gj.... i ke sa per te mbajtur me lagjen 1 jave me qumesht , ah lum si une do i bejma nja 15 kelysha e do i risim bashke aty ke ish komiteti i partise ,se ate vajta e zura me force une { ska burr nene te me xjerr qe andej se ti e ke parasysh si si bem une kur inatosem , jam a sjam demi yte , jam a sjam cakalli i malit , he pra fol jam a sjam egersire , se me pelqen kur me thua }
    Te dua te dua perjetesisht gardelina ime
    :T

  10. #30
    moro Maska e moro
    Anëtarësuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    94
    ERDHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
    MORTJA SY DEGJOVE SE VDIQA NGA TE QESHURAT PA FILLUAR DITA AKOMA.
    SA PER TE ME FOLUR DHE MORO TE ME THUASH UNE DEGJOJ
    TANI UNE JAM MIRE JU PO DESHET ME THONI SI JENI SE UNE NUK PYES EM SE ME FLISNI JU PASTAJ
    JULIAN ME TERMEND KE TALEND.ISHTE SHUME E BUKUR.SIDOMOS QE KA DHE EMERIN TIM LART.
    DURRSAKO SA PER FOTOT ME VAJTI MENDJA QE DO ISHIT JU TE DY PO NUK DIJA KUSH ISHTE KUSH.FLM QE ME HOQE KURIOZITETIN.
    IKAAAAAAAAAAAAAAAAAAA SE KAM PUNE.
    BYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
    Jeto sot se neser si dihet..........

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anëtarësuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    mirmengjes te gjitheve,

    Qenkeni shume ne forme me sa po lexoj. Keshtu vazhdoni me femrat duke iu thene gardeline, mace etj se keni per te gjetur hair.
    Shokeni me keqardhje po ju shpreh se jam merzitur shume me dokumentet. As ne dasem nuk do shkoj dot ashtu si nuk vajta dot tek dasma e shoqes se ngushte vjet, tek vdekja e gjyshit parvjet e keshtu me rradhe.
    NUk e duroj dot me kete situate.

    Nga java tjeter do shkoj ne ambasaden amerikane ne athine te bej aplikim per vize. PO ma dhane do iki sfere per ny city dhe nuk vi me ne greqi as me sfera.

    Doja sot te shkoja ne spital per te marre bebaiosin dhe te dorezoja kartat ne dimo dhe nuk me dhane leje nga puna.
    U perpoqa tu shpjegoja seriozitetin e ceshtjes dhe me thane po mungova, mos te vij me. Le te presin kartat e tua.

    sy ,
    mos guxo te me japesh ndonje keshille per durim se i ziu ti !

    Diten e mire te gjitheve
    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  12. #32
    moro Maska e moro
    Anëtarësuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    94
    motra mos u merzit se te gjitha do rregullohen.ajde se ne te kemi xhan dhe nuk duam te merzitesh.
    sa per sfera besoj se doje te thoshje plumba.
    nuk te keroj euro ty se sot te falet.
    byeeeeeeee



    OH.PRAP ME TE VOGLA SHKROVA.ME FALNI PER GABIMIN.


    Ndryshuar për herë të fundit nga moro : 26-06-2003 më 05:14
    Jeto sot se neser si dihet..........

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-08-2002
    Vendndodhja
    Selanik
    Postime
    68
    Jona dhe une te kam xhane ( vetem kete mund te te them , nese te ben te ndihesh cik me mire !
    Ca keshille te them ne raste te tilla .................
    U merzita dhe une tani
    :T

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e edi72
    Anëtarësuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane - Albania
    Postime
    190
    Ne rradhe te pare dua te falenderoj Sy-un qe me ne fund arriti te shkruaj pa perdorur asnje fjale greqisht.
    Moro po deshe thuaji dhe ti nje te lumte me germa te medha sic di ti.Edhe shkruaj pak me shume apo ke frike se mos besh gabime.
    Jonida akoma nuk je mesuar me keto probleme.Une per vete do shqetesohesha nqs do shkoja neper zyra pa rradhe dhe do me jepnin letrat pernjehere pa date skadence.Tek ambasada shko me vrap dhe po te dhane vizen ik si era.Mos degjo disa qe thojne jeta ne Greqi behet.Vetem dicka po ike mos harro te futesh tek kjo ''dhome".
    D_plako si ore na kishe nxjerr namin.Po pse ore ne Selanik qyl do me vajt.S'ke turp s'ke.Te te vij zor nga vetja.
    Juli,Ari32 pershendetje.
    mos bej ate qe nuk don te bejne te tjeret tek ty.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e edi72
    Anëtarësuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane - Albania
    Postime
    190
    Me falni se harrova.
    Pershendetje Huggos.Na thuaj per takimin, se ne Athine Durrsaku nuk kerkon sponsor, per Selanik e kishte problem.!?!
    mos bej ate qe nuk don te bejne te tjeret tek ty.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e huggos
    Anëtarësuar
    02-08-2002
    Vendndodhja
    Hell-As
    Postime
    869
    Edi.. Durrsako..

    Shikoni MP. Vec kujdes ej.. te dhenat jane top secret dhe ruhen me ligj nga FBi apo cIA.. nuk e di kush eshte me i forti.. Kodi i hapjes se dokumentit eshte ********.

    Shqiptare te dashur,
    mesa po me ha veshi mua ketej.. ja pergatituni qete e qete e pa shume zhurme per kthimin ne Shqiperi.. Mesa duket prapaskena greko-europiane po luhen keto kohe... thjesht qe te mos na zene ne padituri.. prandaj..


    ta leme,
    huggos
    detyra ime është që me gjithë fuqinë time t'i shërbej këtij brezi; duke bërë kështu, njëkohësisht, kam dhënë kontributin tim më të mirë edhe pë brezin e ardhshëm... - george mueller

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e huggos
    Anëtarësuar
    02-08-2002
    Vendndodhja
    Hell-As
    Postime
    869
    Re Edi,

    Ne Peristeri qenke ti?? Atje do jem te shtunen pasdite.. ne nje dasem..
    ...edhe te djelen do jem ne nje dasem tjeter..

    ...martohu popull, martohu.. c'ti bejme Simitit ne qe eshte zemermire..
    detyra ime është që me gjithë fuqinë time t'i shërbej këtij brezi; duke bërë kështu, njëkohësisht, kam dhënë kontributin tim më të mirë edhe pë brezin e ardhshëm... - george mueller

  18. #38
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Persh te gjitheve! Po ja pres shkurt se nuk kam kohe, ndodhem ne selanik dhe po te doni ju takohemi na ta poume apo konta!
    bye!
    Ezekiel 25-17.

  19. #39
    great Maska e marela
    Anëtarësuar
    23-01-2003
    Vendndodhja
    athine
    Postime
    29
    pershendetje te gjitheve

    Desha tju pyesja te gjitheve qe jetoni ne Greqi nese jeni te kenaqur me jeten qe beni ne Greqi. Do donit te ktheheni ne vendin tuaj apo te vazhdoni te jetoni pergjthmone ketu? Pse?
    Ah moj Shqipni, e mjera Shqipni
    Kush te ka qit me krye ne hi
    Ti ke pas kene nje zonje e rene
    Burrat e dheut te thritshin nane

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-08-2002
    Vendndodhja
    Selanik
    Postime
    68
    O huggo , ri dhe ri dhe ja fut ndonje me top dhe ti
    A re Mato Gruda le po edhe sikur te ishe keshtu ( qe jam i sigurte qe s'ka per te ndodhur kjo gje ) keto s'thunen keshtu .
    O Huggo , ti per ekonomik ke studiuar , ja medohu cik ca interesi ka greqia ti kete apo jo refugjate ............. ?
    Dhe po te kujtoj :
    *asfalsiko
    *plithorismo
    *ypojenitikotita
    * per cdo 100 refugjate qe punesohen e jetojne ketu
    ne greqi hapen 70 vende pune te tjera
    * pastaj marrin leke nga Evropa per refugjatet ( para
    polla kiolas )
    *gjithashtu interesat ekonomiko - politike qe ka ne
    ballkane greqia nuk i intereson te krijoje probleme te
    tilla
    * dhe pastaje eshte dhe '' Ta oikonomika & bimixanika
    epimelitiria '' ata kane kerkuar nga qeveria greke te
    krijohen ato kushte qe greqia mbi baze te
    nje ''metanasteftiki politiki '' te vazhdoje te pranoje
    refugjate e jo me te zboje dhe keta qe ka . { dmth
    kerkojne te bejne nje politike emigrimi qe te riperterijne
    '' na tonosun '' tregun e vendas }

    Ajo qe behet tani cuna eshte nje politike mikromonetare dmth sivjet turizmi eshte mjaft dobet , per kete arsye vendosen qe mos te lene shqiptaret te vene ne shqiperi ku do konsumojne aty leket nje pjese te madhe te lekeve , por ti mbaje ketu gjate periudhes se veres dhe njekohesisht ato leke te shpenzohen dhe te vene prap ne xhepat e grekeve bisnesmen.
    Sa te mbaroje sezoni dmth fillim shtatori , atehere do riperterije kartat !
    Kaq te thjeshta jane gjerat , aje dhe mos u merzisni jam une ketu per juve
    :T

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Greqia u jep shtetësinë minoritarëve
    Nga DYDRINAS në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 411
    Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
  4. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  5. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •