Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-05-2003
  Mosha
  39
  Postime
  16

  hej pershendetje te gjitheve!

  pershendetje o patriote.ne rradhe te pare ju pershendes qe te gjitheve dhe ju falenderoi per keto faqe te mrekullueshme qe sillni ketu.po filloi edhe une me prezantimin tim.une quhem marin dhe kam lindur ne tirane.u bene 2 -vjet e gjysem qe studioj ne gjermani per muzike-dega-piano.endra ime eshte te behem koncertist dhe te ndihmoi sa me shume vendin tim ne jeten artistike.shkoj shpesh ne shqiperi dhe kam bere disa recitale per solo piano ne tirane ne akademine e arteve.dua ta vazhdoj kete pune sepse keshtu do te ndjehet interesi i muzikanteve shqiptare qe jane jashte atdheut.me pelqen shume historia e lashte dhe sidomos te zbuloj sa me shume gjera nga historia e lashte e vendit tim.ketu me vete kam marre disa disqe e kaseta me muzike popullore shqiptare nga jugu-shqiperia e mesme-dhe veriu.kur e degjoj ate muzike origjinale me ngrohet shpirti por nganjehere prekem shume dhe s“ndihem mire.do t“ju tregoj nje histori te bukur qe me ndodhi ketu ne gjermani.besoj qe te mos iu merzis.para 2 muajsh me rastin e greqise qe mori rradhen e presidences se BE-se kete vit konsullata greke me qender ne stutgard zhvilloj nje konference dhe nje koncert me muzike klasike ne qytetin e karlsruhes ku une studioj.ketu une jetoj me nje grek qe studion violine.eshte djal i mire dhe i llogjikshem.ai me ftoij dhe me tha qe une te luaja me te dhe me nje violinist tjeter po grek sepse konsullata donte vetem muzikante greke ne koncert.kur ata e moren veshe qe do te luaja une pra nje shqiptar u befasuan dhe e priten shume mire lajmin (pa marre parasysh interesat e tyre per te greqizuar c“do gje)dhe me thane qe per kete koncert te luhej edhe nje pjese nga kompozitore shqiptar.u befasova dhe u lumturova.luajtem pjese nga pjeter gaci.u pelqye shume.mu be qejfi se u prezantova si shqiptar krenar per origjinen time dhe ata me respektuan si i till.mbas koncertit ndodhi e bukura.dola nga skena dhe shkova tek holli ku organizohej festa mbas koncertit.ne gosti e siper ku te gjithe me pyesnin se nga vij dhe ku kam studiuar vijne 5 burra.po i degjoja qe po flisnin greqishthash me vete mesiguri do te jene te tille.me afrohem dhe direkt njeri prej tyre me pyet`BEN?C`NA THUA?NGA NA VJEN MORE?.mu be zemra mal,shpirti mu ngroh dhe u deha nga keto fjale te cituara me aq mallengjim nga ata burra.menjehere i kuptova se jane ARVANITAS.i pyeta dhe me thane po.por nuk mundeshim te flisnin me shqip dhe me thane se gjysherit e tyre e flisnin kete gjuhe.moshen e kishin 45-50 vjec.me thane se iu be qejfi qe degjuan nje muzikant shqiptar dhe ishin mallengjyer me balladen e pjeter gacit.ky rast i vogel me ka ngelur ne mendje dhe s“me ka ikur akoma.pastaj kur po flisja edhe me nje personalitet te konsullates greke ne muhabet e siper me tha se shefi i tij e kishte emrin me prejardhje shqiptare dhe ata e dinin se kishte shume emra ne greqi qe e kane prejardhjen te tille.(fatkeqesia eshte qe ata se pranojne te verteten)ca ti besh?nje dite do te vij...pra me kaq po e mbyll prezantimin tim.besoj se s“ju merzita!?apo jo?me vjen shume mire qe jam rregjistruar tek ky forum patriotesh.ishalla vazhdojme keshtu.zoti qe na emeroj shqiptare ju bekofte te gjitheve.ju pershendes.RROFTE SHQIPERIA JONE ETNIKE!me respekt epiriot-patriot.

 2. #2
  Happy to be a woman Maska e Egla-tina
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Postime
  245
  MIRESEERDHE NE FORUME. SUKSESE DHE FATE NE CDO HAPE QE DO HEDHESH NE JETE. I WISH YOU GOOD LUCK IN THIS FORUM BECAUSE YOU WILL MEET ALL KIND OF PEOPLE. ME RESPEKT Egla-tina.

 3. #3
  LarG Maska e Flava
  Anėtarėsuar
  22-01-2003
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  37
  Postime
  547
  mir se erdhe epirot. Ua ca prezantimi i gjat!!
  ia kalofsh sa me mir ktu me ne, patrioto.
  Te dua se s'te urrej dot......

 4. #4
  mire se erdhe
  perzantimin e ke bere shume te gjate
  i wish u good luck
  Baby_girl

 5. #5
  $korcarke$ Maska e Spoiled_hottie1
  Anėtarėsuar
  23-04-2003
  Vendndodhja
  Ne zemren tende
  Mosha
  34
  Postime
  60
  Mireserdhe epiriot
  Have fun...
  If tomorrow is judgement day
  And I'm standin' on the front line
  And the Lord ask me what I did w/ my life
  I will say I spent it withyou

  If I wake up in WW 3
  I see destruction and poverty
  And I feel like I want to go home
  It's okay if youcommin' with me

  Cause your love is my love
  and my love is your love
  It would take an eternity to break us
  And the chains of Amistad couln't hold us

 6. #6
  Krenar Qe Jam ShKoDrAn Maska e Armando18
  Anėtarėsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  East London
  Mosha
  34
  Postime
  94
  Mirse Erdhe Epiriot....
  PROUD TO BE SHKODRAN

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e london--boy
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Canada
  Postime
  17
  Mirese erdhe epirot.

  Besoj se do tia kalosh mire midis nesh ne kete forum.

  Dhe suksese ne fushen e muzikes.  Me respekt london--boy.

 8. #8
  ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Melbourne, Land Down Under
  Mosha
  36
  Postime
  583
  MIreseerdhe...gjithe te mirat edhe ia kalofsh mire ne forum

  P.S Prezantimi nice fare
  Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

 9. #9
  ~*PlaYfuLl*~*Pr|nCeS*~ Maska e Vo|i
  Anėtarėsuar
  14-06-2003
  Vendndodhja
  Analulu:)
  Postime
  108
  Mire se erdhe, i wish u luck!
  Te Dua Ty
  ndoshta eshte e kot
  Por si loti ne sy
  nuk te largoj dot
  Por do jete shume vone
  s'ke per te me takuar mua
  Edhe pse ende do te Dua.
  :^xhan

 10. #10
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  mire se erdhe vllacko
  Take Care

  ~laterz~
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 11. #11
  :( Vdekje Ringjallje :) Maska e Petro_Nini_Luar
  Anėtarėsuar
  10-06-2002
  Vendndodhja
  Mes ferrit dhe Parajses
  Mosha
  38
  Postime
  161
  Mir se erdhe Epiriot. Me te then te drejten nuk ta lexova prezantimin se e kishe bere te shume te gjate gje shume e mire. Po kur te keme kohe noi dite do ta lexoj.

  Ja kalofsh sa me mire midis nesh ne forum. Befsh sa me shume qejf.

  Gerti!
  Ky koni ko o kon e ko si ky koni ko!


  Shnet e jete se te tjerat vijne vete!

 12. #12
  i/e larguar Maska e benevolent
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Vendndodhja
  Turqi
  Mosha
  39
  Postime
  10
  Mire se erdhe ne gjirin e Rinise Shqipetare... Besoj se dhe ti do kontribosh ne mendimet dhe debatet qe hapim ne kete forum....

 13. #13
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  Epirot me kenaqe me prezantimin.
  Miresevjen ne mezin tone.

 14. #14
  Fierak Ne Gjak Maska e rolua
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Toronto - Canada
  Mosha
  36
  Postime
  630
  mire se erdhe ne forumin shqiptar.
  shpresoj tja kalosh shume mire ketu midis nesh!


  """"""""""""""""""""""""""""roeli""""""""""""""""" """"""""""
  Fieri eshte qyteti endrrave te mia
  Fieri qyteti ku kaloj femirija
  Fieri qyteti ku jam ritur me mundime
  Fieri qyteti ku kam folur gjuhen time
  Fieri qyteti ku kam thurrur endrren time

  ......................^_R_o_L_u_A_^

 15. #15
  Fierak Ne Gjak Maska e rolua
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Toronto - Canada
  Mosha
  36
  Postime
  630
  edhe kujdes se ketu qarkollojne shume gjera te keqe:P


  shaka beje@
  bej qejf!


  """"""""""""""""""""""""""""""""roeli""""""""""""" """""""""""""
  Fieri eshte qyteti endrrave te mia
  Fieri qyteti ku kaloj femirija
  Fieri qyteti ku jam ritur me mundime
  Fieri qyteti ku kam folur gjuhen time
  Fieri qyteti ku kam thurrur endrren time

  ......................^_R_o_L_u_A_^

 16. #16
  ALBSECURITY
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  958
  MIRESEERDHE DHE JA KALOFSHE SA ME MIRE!

 17. #17
  Z3Ro_CooL
  Anėtarėsuar
  15-02-2003
  Vendndodhja
  UK
  Mosha
  35
  Postime
  252
  Mir se erdhe edhe ti befsh qef ate prezantimin eke shum te gjat pertova me e lexu po mir se erdhe midis shoqeris tone edhe befsh qef....

  laters......
  Never argue with a stupid person. He will only bring you down to his level and beat you with experience.

Tema tė Ngjashme

 1. Enigmat
  Nga Agim Metbala nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 3990
  Postimi i Fundit: 09-11-2008, 12:06
 2. Ju pėrshėndes tė gjithėve
  Nga Cub nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 27-02-2007, 07:12
 3. Pershendetje te gjitheve
  Nga °°Gafoorrją°° nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 09-03-2004, 21:39
 4. pershendetje te gjitheve!
  Nga Lucky_one nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 06-03-2003, 14:06
 5. Persahendetje te gjitheve.
  Nga ^UnIvErSi^ nė forumin Prezantoni veten nė forum
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-07-2002, 21:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •