Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623

  Lenda me e preferuar qe keni bere

  Ok, ketu tregoni lenden apo lendet e tuaja me te preferuara dhe pse i pelqeni.

  1) Muzika ne kulturat e ndrryshme te botes.
  Kjo lende me pelqeu shume sepse nga muzika kisha mundesi te shikoja kulturat e ndrryshme te botes. Si pershembull Australian Aborigines, njerez qe sot e kesaj dite jetojne si ne kohen e gurit.

  2) Antropologjia
  Ishte teper interesante te mesoja si u zhvillua njeriu. Profesori te terrhiqte ne ato qe shpjegonte. Te dukej vetja si ne nje bote tjeter.

  3)Civilizimi i Greqise
  Kjo lende flet per Homerin, Socrates, Plato etj etj. Kjo ka qene koha e diturise. Ku njerezimi u zhvillua shume. Tregon qe ne ate kohe te lashte njerezit jetonin ne harmoni, si gjerat me te rendesishme u zhvilluan ne ate kohe. Si pershembulll politika, (demokracia, komunizmi, ..)
  Gjithashtu qe ndertesat me te bukura qe jane sot, vijne nga ajo kohe, "gruaja ideale eshte ajo Greke ne kohen e meparshme"
  Filozofia, matematika, letersia, fizika, astrologjia u krijuan ne ate kohe.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga s0ni : 12-06-2003 mė 19:52

 2. #2
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Vallai 5 vjet Dramaturgji hallall i ka pas!!
  Dhe them te vazhdoj dhe te larten per Dramaturgji!!

  Muzika me pelqen jasht mase! C`do llok muzike por varet nga (MOOD) qe jam!
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Mona
  Anėtarėsuar
  03-07-2002
  Vendndodhja
  Away from you....
  Postime
  135
  Me kane thene te marr antropologji, por s'e di ne do e marr.
  Me pelqen math. i kam shume qejfe ekuacionet dhe,
  pshycology, i loved it, ka shume gjera ineresante.

 4. #4
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  Code, e di qe do te behesh aktor. lol
  Mona, matematika qe me ka pelqyer deri tani eshte Statistics.
  Pshycology se kam provuar akoma sepse s'kam dashur me shkruajtur hartime, anthropology eshte klase shummmee interesante, kisha qejf te ikja ne orar te mesimit.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  fizika, fizika fizika dhe vetem fizika!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,402
  Postuar mė parė nga Eliona
  anthropology eshte klase shummmee interesante, kisha qejf te ikja ne orar te mesimit.
  se ishte klase interesante ndjeje deshiren per t'ia mbathur?

 7. #7
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  haha kuqalashe e kuptove gabim.
  Shkoja ne oren e mesimit gjithe qejf.

 8. #8
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  fizik , kimi!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e peshkatari2011
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  258
  Armatim,,,municion,,,,,,,,,,,,

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,776
  Kimi ....Biologji......

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Talking

  Te gjithe te zgjuar juve.
  Me terhiqte me shume vizatimi teknik dhe ora e punes se dores
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 20-04-2012 mė 17:16

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,556
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  Te gjithe te zgjuar juve.
  Me terhiqte me shume vizatimi teknik dhe ora e punes se dores:bb
  Une ne vizatim teknik ngela , e kishte mendjen vetem te rakia presori, e vetmja menyre per te kaluar lenden ishte ti jepje ndonje llitro raki

  Matematika e Fizika me kane terhequr shume, Kimine e kam pas hasem !

 13. #13
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  te gjitha pervec historise. oreve te historise asnjehere nuk rrija ne klase, vetem kur kisha provim futesha. per matematiken kisha nje admirim te vecante

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  filozofia,

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Te gjitha lendet psikologjike.
  Feelings change - memories don't.

Tema tė Ngjashme

 1. Cfarė kafshėsh shtėpiake keni / preferoni?
  Nga BlooD_VenoM nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 346
  Postimi i Fundit: 12-02-2011, 18:43
 2. Cfarė ngjyre preferoni nė rroba ...??
  Nga Piskavica_ nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 147
  Postimi i Fundit: 24-11-2010, 17:17
 3. Futbollisti juaj i preferuar
  Nga bayern nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 276
  Postimi i Fundit: 30-12-2008, 10:01
 4. Humoristi juaj i preferuar?
  Nga Homza nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 02-12-2007, 06:20
 5. Berisha, mė i preferuar si kryeministėr
  Nga Irfan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-06-2005, 13:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •