Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 71

Tema: Elsa Lila

 1. #21
  chacha Maska e diviner
  Anėtarėsuar
  31-01-2007
  Vendndodhja
  Dibra F*** City ; Dibra e Madhe
  Mosha
  35
  Postime
  354
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ELSA lila sonte dukeshte e mrekullueshme,interpretimi perfekt, teksti i kenges me pelqeu shume, zeri dhe bukurija te ben per vehte,thjesh yll bote ,i lumte

 2. #22
  The Daywalker Maska e Dageus
  Anėtarėsuar
  08-02-2007
  Vendndodhja
  NYC
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A fitoi a s'fitoi? Kur thuhet?
  Not ready to make nice!!!

 3. #23
  ..jump the next train !!! Maska e audiophile
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  Italy
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jo, nuk fitoi, por te arrish deri ne naten finale te sanremos do te thote shume, + qe eshte festivali i kenges italiane dhe italianet ata qe votojne. Elsa mbreme foli shqip, pershendeti ne shqip, dhe i uroi vetes fitore ne shqip. bravo i qofte!

 4. #24
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E kam ndjekur keto tre dite festivalin e San Remos,dhe jo sepse Elsa eshte kengetare shqipetare,por kenga qe ajo kendoi mund te them pa hezitim qe eshte kenga me e mire,ne krahasim me ndonje kenge tjeter (qesharake) qe mori pjese ne San Remo.Edhe komenti i jurise italiane per Elsen me pelqeu shume,vecanerisht kur e vleresuan kengen e saj si nje kenge qe mbart shume optimizem ne vetvete,si nje shprese ne mes te nje rruge te erret

 5. #25
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  50 falenderime nė 46 postime
  A ka mundesi te sillni nje renditje? As tek faqja e Sanremos nuk po gjej gje. Kane vene videot, besoj te pese kengeve te para ne klasifikim, por jo ekzaktesisht nje renditje.
  Nga kenget e tjera qe degjova tek faqja vec ajo e Fabrizio Moros meritonte te shquhej. Ka force ne permbajtje, por per vije melodike dhe ze te kengetarit ... ehe. Kenga e Elses eshte nga ato qe e degjon, te mbetet ne mendje menjehere e te cilen je ne gjendje ta kendosh e fishkellesh e pastaj ta degjosh perseri.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Elsa nis kėngėn, shket e shara pas kuintave  Gafa ndodh pikėrisht pėrpara se Elsa Lila tė fillojė kėngėn. Pas kuintave dėgjohet njė e sharė nė italisht, nė natėn mė tė ndjekur tė Festivalit.

  RAI kėrkon ndjesė Elsės qe kaloi me sukses nė Natėn e Finalistėve nė San Remo, festivalin italian tė kėngės. Ajo e pushtoi skenėn dhe zemrat e shumė njerėzve, sidomos bėri krenarė shqiptarėt. Por, njė aksident i vogėl, njė gafė e teknikėve tė skenės, ndodhi pikėrisht pėrpara konkurrimit tė saj. Vajza e bukur shqiptare, veshur me njė fustan elegant tė zi, hyn nė skenė, por harron mikrofonin, ndoshta nga emocionet qė e bėnė tė dridhet pak pėrpara se tė fillonte kėngėn. Baudo e pėrqafon (pėr tė kaluar momentin e sikletshėm live), ndėrsa Elsa me shaka ankohet se e kanė harruar. Prezantuesja tjetėr, Hunziker , i zgjat asaj njė mikrofon qė sapo ia kanė dhėnė nė dorė dhe tė dy me Pippo Baudo-n dalin nga skena, qė Elsa tė fillojė konkurrimin. Sapo hyn muzika dhe dirigjenti vė kufjet, njė e sharė nervash prej problemit teknik tė mikrofonit, dėgjohet pas kuintave. Mediat italiane sot kanė komentuar edhe vėnė nė pėrgjegjėsi drejtuesin Baudo, i cili e injoroi faktin dhe vazhdoi sikur tė mos kishte ndodhur asgjė. Sipas italianėve, nata e dytė e San Remos ka qėnė nata me e ndjekur nga spektatorėt, pothuaj 11 milione e 819 njerėz e kanė ndjekur aksidentin e tė “sharės” pėrpara kėngės sė Lilės, i cili ėshtė komentuar si njė gafė qė nuk mund tė pėrmirėsohet me gjatė kėtij edicioni dhe qė do mbetet nė historinė e San Remo-s. Pak orė pasi kėngėt e natės sė dy kanė dalė nė skenė- ato kanė dalė edhe nė Internet, pothuaj tė gjitha kėngėt dhe skeēet e spektaklit, bashkė me pjesėn e gafės. Janė ngarkuar nė sitin “uTube” dhe mund tė gjenden kollaj me nė kėrkim nė njė makinė kėrkuese nė Internet. Pas pėrfundimit tė natės sė dytė, e menjėhershme ka qenė reagimi i drejtorit tė Festivalit, Del Noce, i cili deklaroi: “Dua tė kėrkoj tė faluar pėr fjalėt e pahijshme tė transmetuara. Nė pesė vjet nuk mė kishte ndodhur asnjėherė, por ėshtė njė aksident teknik dhe jo njė gabim editorial. Njė mikrofon kishte mbetur gabimisht i hapur.”.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 04-03-2007 mė 04:04

 7. #27
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  50 falenderime nė 46 postime
  dhe nje orientim ne shqip per kengen e Elses...


  Kuptimi i jetės

  Si diē e lumtur qė bie
  Dhe e heshtur si bora
  Nga qielli i pamatė nė njė rrugė tė vogėl
  Nuk qe fjala pėr njė udhėtim i shkurtėr
  Papritmas rashė
  Duke hapur sytė pa dijeninė time
  gjendej nė ajėr jehona e njė kėnge
  Asnjė gjykim asnjė pendim

  Si diē e lumtur qė bie
  Pa u ndjerė e fyer pėr kėtė
  Dhe pa e pyetur veten kurrė se ku shkon
  O ku tė con zbritja e saj
  Pa asnjė motiv rashė
  Pikė pėr pikė zbrita
  Dhe mė tė mbėrritur nė fund tė detit
  Nisa kėshtu tė gėrmoj
  Deri kur e pata kokėn bosh
  Zemrėn e fryrė e shpirtin e panjohur
  Deri kur ndjeva nėn gishtėrinj

  Kuptimin e jetės
  Kuptimin e jetės
  Kuptimin e jetės

  Si diē e lumtur qė bie
  Njė fije bari nga njė lisharėse
  Dhe e mbuluar nga ajo vesė
  Duket se shkruan njė poemė tė saj
  Vec njė frazė mezi dy rreshta
  Por misteri i saj tashmė mė ngėrthen
  Nė natyrė nuk ka progres
  Koha shkon por ėshtė gjithmonė tani
  Tani ndiej pėr gjithė botėn
  Mirėnjohja ėshtė njė e mirė e thellė
  Tani e ndiej nėn gishtėrinj

  Kuptimin e jetės
  Kuptimin e jetės
  Kuptimin e jetės

  Mrekullisht sikundėr ndihet
  E qara akute e njė bebeje
  Qė na zgjon natėn
  Madje qė tashmė na ka ka zgjuar
  Na ka zgjuar

  Kuptimi i jetės
  Kuptimi i jetės
  Kuptimi i jetės

 8. #28
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Postime
  1,274
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Elsa Lila ėshtė; si mjalta, si sheqeri. E bukur e dashur e m irė e dlirė!
  Thjeshtė lum e lum tė jesh si Elsa Lila!
  jam i dashuruar!

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e @rdi@n@
  Anėtarėsuar
  28-09-2005
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te mburremi qe kemi ELSA LILEN
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 01-05-2007 mė 01:52

 10. #30
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  50 falenderime nė 46 postime
  Elsa Lila ne interpretimin e nje kenge popullore ne RTK

  Kėngė pėr Ēamėrinė

  Kėtė kėngė qė sot kėndoj
  Ēamėrisė nėnė po ia kushtoj
  Pesėdhjetė vjet s’tė kemi parė
  Zemrat tona pėr ty qajnė

  Kėtė kėngė qė sot kėndoj
  Ēamėrisė nėnė po ia kushtoj
  Pesėdhjetė vjet s’tė kemi parė
  Zemrat tona pėr ty qajnė

  Qajmė e qajmė e derdhim lotė
  Oj Ēamėri s’tė shohėm dot
  S’tė shoh’m dot tė duam shumė
  Lotėt tona bėhen gur (lum?)

  Qajmė e qajmė e derdhim lotė
  Oj Ēamėri s’tė shohėm dot
  S’tė shoh’m dot tė duam shumė
  Lotėt tona bėhen gur (lum?)

  Ēamėri moj Ēamėri
  Zemrat tona pėrvėlon ti
  Mė e bukura qoshe e Greqisė
  Lulja moj e gjithė Shqipėrisė

  Ēamėri moj Ēamėri
  Zemrat tona pėrvėlon ti
  Mė e bukura qoshe e Greqisė
  Lulja moj e gjithė Shqipėrisė
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 25-11-2007 mė 23:48

 11. #31
  * Yllėza e forumit *
  Anėtarėsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nuk ka fjale qe mund ta pershkruaj madheshtine e Elses ne skene.Eshte artisja e kenges qe mua me ka flejtur ne shpirt qysh kur u ngjit ne skenen e TVSH dhe fitoi.
  Kenget e saj ngerthejne ne vete nje harmoni artistike te jetes,dashurise,vullnetit,optimizmit
  Fytyra e Elses,aq e pafajshme transmeton nje drite hyjnore, ajo i perjeton tingujt dhe ne at vorbull e merr me vete edhe degjuesin..
  Elsa me e mira...
  ArsGothicė

 12. #32
  Sarah Maska e Clara
  Anėtarėsuar
  04-10-2007
  Vendndodhja
  paris
  Mosha
  40
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Elsa, ty eshte per te te thene kengetare. je 1-sh. rrofsh o yll
  >>------------------> <------------------<<

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Auroraa
  Anėtarėsuar
  02-07-2007
  Vendndodhja
  KOSOVA dhe USA
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  elsa yll eshte shume e mire. bravoooo kjo eshte kengetare e vertet
  Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

 14. #34
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  E zonja e zonja Elsa Lila por perseri, kur eshte ne festival kendon me nje me fytyre shume te frikesuar, e ste zgjedh njeri ashtu, sidomos kur behet fjale per zgjedhje nga publiku e jo nga nje juri profesionistesh. Me pelqen shume zeri i saj, por ketu ne Itali nuk me duket qe te kete ndonje fame kush e di se cfare...

 15. #35
  Sarah Maska e Clara
  Anėtarėsuar
  04-10-2007
  Vendndodhja
  paris
  Mosha
  40
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E zonja eshte vertete, por sa keq se kto te mirat po na ikin neper bote, ndersa ne AL na kan mbetur funderinat
  >>------------------> <------------------<<

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e elen
  Anėtarėsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Elsa eshte shume e mire po floket ne Sanremo nuk ja pelqeva.
  Pastaj shume te zeza vesh, do ngelet si kengetarja me te zeza.
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 17. #37
  Korcarka91
  Anėtarėsuar
  14-11-2007
  Vendndodhja
  albania
  Mosha
  29
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga elen Lexo Postimin
  Elsa eshte shume e mire po floket ne Sanremo nuk ja pelqeva.
  Pastaj shume te zeza vesh, do ngelet si kengetarja me te zeza.
  E ZEZA I SHKON SHUME SA PER DIJENI DHE FLOKET NE SANREMO I KISHTE SHUME BUKUR.

 18. #38
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  50 falenderime nė 46 postime
  Me duket se ne Sanremo i preu per shans, se ne te dyja heret qe fitoi ne Shqiperi festivalin, floket i kishte shume te shkurter njejte si ne Sanremo. Elsa eshte nga ato bukuri te lindura, qe edhe pa floke fare te dilte, prape do kishte nur. Megjithate me floke te gjate per mendimin tim eshte sfiduese e vertete per Monica Bellucci.

 19. #39
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  50 falenderime nė 46 postime
  nga festivali ne TVSH 2007:
  Si quhet kenga qe kendon me Pirro Cakon?

 20. #40
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  40
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Elsa Lila
  Pervec se nje kengetare e mrekullueshme dhe e zonja, kesaj here me surprizoi akoma me shume me paraqitjen e saj ne skene si prezantuese e festivalit.
  Mund te them pa me te voglin ezitim se Elsa shfaqi zotesi edhe si prezantuese, madje ishte ajo qe mbajti gjalle netet e festivalit dhe bashke me to edhe kolegun e saj Pirro Cako.

  Urime Elsa!
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •