Close
Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 205
 1. #1
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925

  Muzike e zgjedhur (vazhdim 2)

  Te dashur pjesmarres te kafenese Muzike e zgjedhur!


  Hap llogarine time si anetar dhe vura re se anash temes sone Muzike e zgjedhur (vazhdim) ishte vene dryni i mbllyjes se saj. Pra kish kaluar numri i postimeve te mundshme si ne rastin e temes se pare.

  Ndaj po marr iniciativen ta nis edhe kete teme te re......Le te vazhdojme ketu miq te kesaj kafeneje.  Degjim te mbare e shijim sa me te mire te muzikes qe i ofrojme njeri-tjetrit.


  Po e sjell nje pershendetje te pare ne kete teme te re me nje kenge qe eshte sjelle edhe me pare, por qe mbetet gjithmone e mrekullueshme ne cdo ridegjim.


  Vivo per lei - Andrea Bocelli & Lara Fabian

 2. #2
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  meqe hape temen tjeter Dita po te pershendes ty dhe antaret e tjere te kafes me kete kenge "We'll burn the sky" nga albumi "Taken by the force", 1977 i SCORPIONS...


  Kam rene ne dashuri me rrezen e diellit
  Kam rene ne dashuri me shiun qe s'pushon se reni
  Gjithcka rreth e qark ka ne goje emrin tend
  Dje ti ike
  Le jeten dhe bashke me te dhimbjen
  Gjithcka rreth e qark te deshiron serish
  Te deshiron serish

  Une gjeta vetem time brenda teje
  Dhe jeta mu mbush me dashuri
  Ndaj perhere ndjehesha i mrekulluar
  Dhe dashuria ime kishte nje strehe.
  Por tani mendja ka filluar te endet
  Ti ishe zjarri i jetes
  Ti mban gjithe dashurine time
  Nepermjet teje isha aq shume i inspiruar
  E ti je varrosur thelle brenda shpirtit tim

  Endrrat me kujtojne sesi bashke ishim nje
  Kerkoj per ty kudo
  Ti perhere ke qene forca ime jetesore
  I mbytur ne trishtim jam qe kur ti s'je me
  Fryma e dashurise me rrethon
  Kur do te bashkohemi prape per te qene te lire
  Per te qene te lire

  Jo nuk mund te jete vecse nje enderr
  Nje ze brenda meje kelthet
  Ajo te perket ty me thote
  Mos qaj , nuk ke pse merzitesh
  Ka nje menyre per te qene serish bashke
  Me teper se cke pasur ndonjehere
  Dhe s'do kete me vdekje qe te na ndaje
  Koha nuk e mat dot dashurine tone, ajo vetem rritet
  Ti je pjese e qenies sime

  E di, ne kurre s'kemi qene te ndare
  Dashuria jote me ndez zemren zjarr
  Ne flake do ta djegim qiellin
  Kur ora e vdekjes te trokase dhe per mua
  ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

  I'm in love with the sunshine
  I'm in love with the fallin' rain
  Everything seems to call your name
  Yesterday you were leavin'
  Leavin' life and all your pain
  Everything wants you back again
  Wants you back again
  Wants you back again

  I found myself through you
  And there was love in my life
  I felt always naturally high
  And my love had a home
  But now my mind has started to roam
  You're my life giving fire
  And you carry all my love
  Through you I was so inspired
  You're engraved deep in my heart
  Heart, heart, heart

  My dreams recall us being one
  I've searched for you to be free
  The force of life you have always been
  I feel blue since you're gone
  You're breath of life surrounded me
  When can I join you to be free
  Join you to be free
  Join you to be free

  Wait, can this be a dream
  There is a voice in my head
  It belongs to you, it sas
  Don't cry, no need to be sad
  There's a way to stay with you again
  It's more than you ever had
  And no death brings us apart
  Our timeless love always grows
  Because you are my other part

  I know we've never been apart
  Your love sets fire to my heart
  We'll burn the sky
  When it's time for me to die
  We'll burn the sky, oh yeah
  We'll burn the sky, oh yeah
  When it's time, time, time
  We'll burn the sky
  We'll burn the sky, oh yeah
  LuM i RrEmByEr

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Dita re nafaka re thot populli.

  Pra dolem tek Kepi Rodonit tani..ehh Kafeja jone eshte portative..
  Nje Autobus tip fizarmonik e aty brenda i rrasim gjith arzuallet..dhe i hapim ktu ne Kep te Rodonit..tek lendina para rrenojave te Kohes Skenderbeut qe vinte ktu bente konvaleshenc mes betejave..Ulqinin qytete tjera i shikojme ne mbremje se i dallohen Dritat..
  Me mire se vera erdhi e bejme dhe pak pllazh aty.

  Dita shum i bukur dueti Bocelli Fabian, gjithashtu dhe Adio del passato qe une e kam me Maria Callas-in.. e bukur eshte...

  Edhe Shpirti me Stiv Uonderin..fantastike..

  Mbarove me Shifrat..

  Ky teksti Vjoses i bukur po sdi muzika si eshte.
  Nga emri i frikshem "Skorpions" une kurre nuk jam interesu ti degjoj skorpionsat.

  Her Vona ke kohe pa na vizituar...Besoj tash qe erdh vera do vish..apo ska dhe det ktu ne Rodon..
  Mjellma nji dit na Pershendeti me Pagarushen... Shum e bukur..
  Forevri mire...?

  Gocat e tjera mir jane...po Qunat..c'thone..

  Ihti eshte qun a qik?

  Shkoj hoxha me nji dasem.. e u zhdep mire..e tha.. u ngopa.. plasa..kur mbas pak vjen nji tepsi me hallv e hasude.. Hoxha perseri filloj me hanger..

  Corazoni na ka ardhur...ku je oj qik ku je.


  Tani nje pyetje muzikore...

  Nga cili qytet eshte grupi qe ka kenduar kengen...

  Peshk me hala un do behem..
  Lumin ta kaloooonj ..o lumin ta kalonj..

  Pyetje tjeter..

  Baba i Eno Kocos ishte..

  - Piktor? - Arkitekt apo Kengetar??


  ...
  Beni dhe ju pyetje..

  Tash dhe nje pyetje nga bota teknikes...

  Si funksionon ne parim..MAUSI i Kompjuterit?


  Cdo te mire..

 4. #4
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Shume falemnderit per kengen Vjosa.....qe e ke perkthyer ne shqip, ka akoma dhe me shume vlere


  Brari,

  nga pyetjet ..... obobo do na lesh gjithe naten pa gjume duke kerkuar pergjigjet. Sepse kam pershtypjen qe Korazoni sapo te vije do t’i gjeje.

  Ihti mesa kam kuptuar une Brari duhet te jete djale. Korazoni bashke me Forevrin kane bere boll shaka gocash me ate duke i folur si cun. Te na falni Korazon, forever dhe Ihti qe po ju diskutojme ceshtje gjinish ketu tek kjo tema e kafenese
  Mora mandolinen
  Dola ne sokak
  O moj goce e vogel
  C’na bone merak

  Vaj vaj vaj
  Gishtat me kajmak
  O moj goce e vogel
  C’na bone merak


  Me kete ju pershendes tani ..... kompensim per klasiket e mesiperm

 5. #5
  Gjirokaster ballergjende Maska e Albioni
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Arizona
  Mosha
  41
  Postime
  225

  Pershemndetje

  Dita dhe Brari, besoj se nuk kini kundershtim me titullin e kesaj teme. Mendoj qe edhe temat ne vazhdim te titullohen ne kete menyre (varet se ku do te na shpjeri shoferi i autobuzit)

  Nje pershendetje per te gjithe ju me "Riders Of The Storm" nga The Doors
  Be peacefull in your pursuit of a beautiful life.

 6. #6
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Albion,

  une kam nje kundershtim te vockel. Ne fakt eshte ca i madh, sepse ka te beje me marken "Muzike e zgjedhur".

  Ky eshte emri i kafenese, qe pronari zoti Brari, ia vuri ne fillim, ne fund te muajit shkurt. Eshte emri i pagezimit.....ndaj te lutem per nje ndryshim tek titulli.

  Sheno:

  Kafeneja "Muzike e zgjedhur" (vazhdim) tek Kepi i Rodonit.....Me Kepin e Rodonit nuk kam ndonje problem

  Te lutem ma shih pak kete verejtje!

  Te pershendes!
  Dita
  P.S: Kenga e mandolines vlen edhe per ty Albion edhe per ata qe do te vijne me vone.

 7. #7
  Perjashtuar Maska e {Princi}
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  Buried Alive
  Mosha
  39
  Postime
  266
  Po mu pika edhe muve kafe sot......

  Sju vje keq se e vazhdoj un......

  Our Lady Peace
  Title: Not Enough
  Album: Gravity


  There’s nothing you can say
  Nothing you can do
  There’s nothing in between
  You know the truth

  Nothing left to face
  There’s nothing left to lose
  Nothing takes your place

  When they say
  You’re not that strong
  You’re not that weak
  It's not your fault
  And when you climb up to your hill
  Up to your place
  I hope you’re well

  There’s nothing left to prove
  There's nothing I won’t do
  There’s nothing like the pain
  I feel for you

  Nothing left to hide
  Nothing left to feel
  I am always here

  When they say
  You’re not that strong
  You’re not that weak
  It's not your fault
  And when you climb up to your hill
  Up to your place
  I hope you’re well

  What you want
  What you lost
  What you had
  What is gone is over

  What you got
  What you love
  What you need
  What you have is real

  It's not enough
  It’s not enough
  It’s not enough
  It’s not enough, I'm sorry

  It’s not enough
  It’s not enough
  It’s not enough
  It’s not enough...

  When they say
  You’re not that strong
  You’re not that weak
  It's not your fault
  And when you climb up to your hill
  Up to your place
  I hope you’re well

  It’s not enough
  No
  It’s not enough
  It’s not enough

 8. #8
  Original! Maska e twist
  Anėtarėsuar
  28-07-2002
  Vendndodhja
  ku me do mu
  Postime
  203
  Sa here futem ktu, kto mbulesat e tavolinave te kafes ndryshojne.lol
  Shume klienta nuk paska, ne sfond vetem kamarierja me mini te zi qenka...ah, tamom kohe per ti fut nji kafe turke. Kafja turke mund te shoqerohet gjithmone me nje dore muhabet qeverie...por ne kte rast per fat te mire nuk kemi kushte..kshq po nigjojme R.Kelly-n me:

  If I Could Turn Back The Hands Of Time  How did I ever let you slip away
  Never knowing I'd be singing this song some day
  And now I'm sinking, sinking to rise no more
  Ever since you closed the door

  1 - If I could turn, turn back the hands of time
  Then my darlin' you'd still be mine
  If I could turn, turn back the hands of time
  Then darlin' you, you'd still be mine

  Funny, funny how time goes by
  And blessings are missed in the wink of an eye
  Why oh why oh why should one have to go on suffering
  When every day I pray please come back to me

  Repeat 1

  And you had enough love for the both of us
  But I, I, I did you wrong, I admit I did
  But now I'm facing the rest of my life alone, whoa

  Repeat 1

  I'd never hurt you (If I could turn back)
  Never do you wrong (If I could turn back)
  And never leave your side (If I could turn back)
  If I could turn back the hands

  There'd be nothing I wouldn't do for you
  (If I could turn back)
  Forever honest and true to you
  (If I could turn back)
  If you accept me back in your heart, I love you
  (If I could turn back the hands)

  (If I could turn back)
  That would be my will
  (If I could turn back)
  Darlin' I'm begging you to take me by the hands
  (If I could turn back the hands)

  I'm going down, yes I am
  (If I could turn back)
  Down on my bended knee, yeah
  (If I could turn back)
  And I'm gonna be right there until you return to me
  (If I could turn back the hands)

  (If I could turn back)
  If I could just turn back that little clock on the wall
  (If I could turn back)
  Then I'd come to realize howmuch I love you
  Love you love you love you
  (If I could turn back the hands)
  The man is back.

 9. #9
  Gjirokaster ballergjende Maska e Albioni
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Arizona
  Mosha
  41
  Postime
  225
  shkrimi me poshte ishte postuar nga Katana por ne nje teme tjeter

  muzike e zgjedhur 3

  kafen dites tani e pijme ketu.


  un po e nis me RadioHead

  There There
  in pitch dark i go walking in your landscape.
  broken branches trip me as i speak.
  just coz you feel it doesnt mean its there.
  just coz you feel it doesnt mean its there.

  there's always a siren singing you to shipwreck.
  (dont reach out, dont reach out)
  stay 4ft away we'd be a walking disaster.
  (dont reach out, dont reach out)
  just coz you feel it doesn't mean its there.
  (theres someone on your shoulder)
  just coz you feel it doesn't mean its there.
  (theres someone on your shoulder)

  why so green and lonely?

  heaven sent you to me.

  we are accidents
  waiting waiting to happen.

  we are accidents
  waiting waiting to happen.


  pershendetje te gjithe pjesmarresve te vjeter dhe tere ato qe na bashkohen cdo dite.

  u befte mire kafja.
  Be peacefull in your pursuit of a beautiful life.

 10. #10
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Keni fol kundra pushtetit , qe ju paskan ngrejt leckat?
  ....Une pertoj me lujt rraqet kur lyejme shtepine, jo mė tė shkoj deri m'Kep t'Rodonit.
  Silleni nje ēike me afer , ju lutmi shum.

 11. #11
  Perjashtuar Maska e {Princi}
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  Buried Alive
  Mosha
  39
  Postime
  266
  Postuar mė parė nga MI CORAZON
  Keni fol kundra pushtetit , qe ju paskan ngrejt leckat?
  ....Une pertoj me lujt rraqet kur lyejme shtepine, jo mė tė shkoj deri m'Kep t'Rodonit.
  Silleni nje ēike me afer , ju lutmi shum.
  Ngeli tu u anku mer amon bojeni te pushoje
  korazate...u pa puna ty po ta bij una me poste

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e forever
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  396
  afer detit afer mbretit, thone...

  brari mire flmnd jam une, ti si je? mire shpresoj...kshu me kersheri intelektuale po dukesh pyetja ime ka mbetur tek niki yt akoma.....me ate callasin ma merr kalane nga brenda s'kam cte te bej
  per ate pyetjen per ihtin, e di si eshte puna? tete pergjigjet macka ty vete me mire, se kush e di se si ndjehet njeriu ne momente te ndryshme te dites looooool ;p

  o princo e ke pa nojhere ket' our lady peace ne koncert? bejne rremuje te madhe...me kane rasti te shoh njehere te ftuar diku

  korazoni, per kafenene numer 2 homazh:

  moj e bukura more
  ku te lashe e me s'te pashe
  ku te lashe/ku te lashe
  e me s'te pashe
  e lule lule mace mace
  e une per ty
  moj dalu pak
  eshte e vertete
  se zemra ime je ti vete ..

  tu pershnes me pranveren e vivaldit una sonte? apo me hungarian dance? cil te doni......
  Liebe! liebe, lass mich los!

 13. #13
  instinkt i vetembrojtjes!
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  ne bahcen e shtepise time
  Postime
  351
  Pershendetje,

  Po ku e paskeni cuar me ku e paskeni cuar deri ne Kep te Rodonit.
  Une i mbarova shifrat, Brari, por mariengleni me duket se u mbyt ne to se nuk po e shikoj me ne breg
  Dua tju pershendes te gjitheve por ne vecanti Diten me kengen "Si dukat i vogel je"

  Si dukat i vogel je
  Hajde shpirt te rrish me mue
  Na ka ardh nje vajz e re
  Si lule trandafile

  Hajdeeee cakrona goten
  Mos me len ti te vorfen
  Haaaaaadjeeeeee

  .............. etj. ( e dini vete ju tani)

  Dhe meqe kemi hyre ne kafene te re, le te ngreme nje dolli te shoqeruar nga melodia e "Beviamo" nga opera "Traviata"

  Hajde me fund dhe te rrime me shendet ne kafenene e re.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lule Portokalli : 22-05-2003 mė 00:45
  Ji Vetvetja!

 14. #14

  Mire se ju gjeta!

  Sa bukur ne kafenen e re edhe disi po me pelqen kjo kafenja jone po leviz .

  Sonte dua te ju pershndes me nje mahi :

  Gjeografia e femres .

  Mes 18 dhe 20 vjet femra eshtre si Afrika : e eger
  bukuri natyrore me shume pjese misterioze dhe te pa vizituara.

  Mes 21 dhe 30 vjet femra eshte si Amerika : e zhvilluar dhe qendron e hapur e sidomos per te pasurit.

  Mes 31 dhe 35 vjet femra eshte si India : sensuele, e qete dhe
  me plotebesim ne bukurine e vete.

  Mes 36 dhe 40 vjet femra eshte si Franca : e shijshme , e pjekur dhe mbetet nje pjese qe vizitohet me kenaqesi.

  Mes 41 dhe 50 vjet femra eshte si Jugoslavia : lufta eshte e humbur demet e te kaluares kane lane gjurme te thella ,
  me fjale te tjera meremetime te medhaja jane te nevojshme.

  Mes 51 dhe 60 vjet femra eshte si Rusia : e shkatruar dhe
  e pa kontrolluar, vizitoret e lejne anash.

  Mes 61 dhe 70 vjet femra eshte si Mongolia : me te kaluar te pasur dhe fitore shume te medhaja por pa ardhmeri.

  Mbas 70 vjet femra eshte si Afganistani : cdokush e din ku eshte,
  por askush nuk e viziton.

  Gjeografia e mashkullit

  Mes 15 dhe 70 vjet mashkulli eshte si Amerika :
  i udhehequr nga nje kastravec.


  Une nuk do jem nje kohe te gjate ne kete forum perarsye se do jem ne tokat e shejta mendoj ne tokat arbnore

  Do te me mungoni...sidmos Ditushi por me te do pijm kafe live dikund ...


  Ju pershndes te gjithev me nje keng
  Me ka shku mendja me u feju
  E me marre nje Ulqinak
  Aman Ulqinakun s'ma don nena
  Seq me ka zan i ziu merak


  Me te mira u lexofshim
  Mjellma
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mjellma : 22-05-2003 mė 23:08

 15. #15
  carpe diem Maska e drini_nė_TR
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Ju pėrshėndes tė gjithve, por veēanėrisht Ditėn

  Alanis Morissette
  Titulli: Thank You

  how bout getting off these antibiotics
  how bout stopping eating when I'm full up
  how bout them transparent dangling carrots
  how bout that ever elusive kudo

  thank you india
  thank you terror
  thank you disillusionment
  thank you frailty
  thank you consequence
  thank you thank you silence

  how bout me not blaming you for everything
  how bout me enjoying the moment for once
  how bout how good it feels to finally forgive you
  how bout grieving it all one at a time

  * thank you india
  thank you terror
  thank you disillusionment
  thank you frailty
  thank you consequence
  thank you thank you silence

  the moment I let go of it was the moment
  I got more than I could handle
  the moment I jumped off of it
  was the moment I touched down

  how bout no longer being masochistic
  how bout remembering your divinity
  how bout unabashedly bawling your eyes out
  how bout not equating death with stopping

  [Repeat *]

 16. #16
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Meqenese mu kujtua nga posti i Vjoses, kenga ime e preferuar nga Scorpions-at eshte " No one like you" , me te cilen ju pershendes sonte.

  Girl, it's been a long time since we've been apart
  much too long for a man who needs love
  I've miss you since I've been away
  Babe, wasn't easy to leave you alone
  getting harder each time that i let go
  if I had the choice, I would stay

  There's no one like you
  I can't wait for the nights with you
  I imagine the things that we do
  I just wanna be loved by you

  No one like you
  I can't wait for the nights with you
  I imagine the things that we do
  I just wanna be loved by you

  Girl, there are really no words strong enough
  to describe all my longing for love
  I don't want my feeling restrained
  Ooh,baba. I just need you like never before
  just imagined you'd come through this door
  You'd take all my sorrow away

  There's no one like you
  I can't wait for the nights with you
  I imagine the things that we do
  I just wanna be loved by you

  No one like you
  I can't wait for the nights with you
  I imagine the things that we do
  I just wanna be loved by you

  No one like you

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Mori Mjelm moj sy larushe
  Ku po shkon oj lepurushe
  Ku po shkon e ku na le
  A te vijm me ty dhe ne
  Ne Mitrovic e ne Ulqin
  Atje ne Vushtri a ne Prishtin
  Ty Ulqinakun nuk ta don "Nena"
  Po ndoshta NANA ate ta don
  Mos ndrysho qiko ti germa
  Se ashtu kanga s'po lezeton
  Mos na harro por eja lexo
  E ndoj kang te re ec na trego
  Rruga e mbare e ti mirardhsh
  Takoje ti fisin e qofsh faqe bardh


  Tash tan ju shoqnis ju pershendes
  Me shaban Gjeken mustaqe zes
  Pranver pranver .. na i mush zemrat
  Plot me eeeeeeeer
  Pranver nuk ka ma per muuuuu
  Se mu nana m'ka fejuuuuuuuu..

  lol


  ...

 18. #18
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Kisha nje pyetje per moderatoret ne kete teme.


  Dje kam bere nje postim te gjate pershendetes dhe shoh qe nuk eshte me.

  Kam pershendetur ne te: Albionin, Brarin, Drinin, Mi Corazonin, shpirtIfshehur.

 19. #19
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Dita, mendoj qe ka pasur ndonje difekt teknik...
  Sepse kur une "sign in"- a mbreme naten, vura re shume ndryshime ne buddy listen time. Mu duk "weird " ...lolol
  Gjera qe rregullohen...mos u merzit !

 20. #20
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Korazon,

  rrofsh qe ndalove te me shkruash ne lidhje me kete gje. U sqarova ne lidhje me kete gje. Ka qene nje difekt per gjithe forumin. Me kishin humbur edhe postime te tjera.


  Tani nje lutje e dyte per te ma fshire mesazhin me pyetjen me shkronja gjigande.
  ----------------------  Pershendetjet e mia per sot jane:  Just another day - John Secada


  Morning alone
  When you come home
  I breath a little faster
  Every time we're together
  It'd never be the same
  If you're not here
  How can you stay away, away so long.

  Why can't we stay together
  Give me a reason
  Give me a reason.

  Chorus
  I, I don't wanna say it
  I don't wanna find another way
  Make it trough the day without you
  It's just another day

  Making the time
  Find the right lines
  What do I have to tell you

  I'm just trying to hold on to something
  (Trying to hold on to something good)
  Give us a chance to make it.

  Don't wanna hold on to never
  I'm not that strong
  I'm not that strong.

  I, I don't wanna say it
  I don't wanna find another way
  Make it trough the day without you
  I, I can't resist
  Trying to find exactly what I miss
  It's just another day without you.

  Why can't you stay forever
  Just give me a reason
  Give me a reason.

  Chorus repeats


  dhe


  Jam s'jam i mire,
  Jam s'jam i mire,
  dhe ne qofte se jam
  jam per veten time
  Dje kisha nje tjeter pershendetje si puna e kesaj pak me lart. Meqe postimi i djeshem me eshte fshire po e sjell prape.
  As e vogel moj as e madhe,
  me je cupe moj namusqare,
  o sa te desha dhe te dua,
  moj e mira

Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kafeneja jonė - Te Oki
  Nga Davius nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 13-10-2009, 13:00
 2. Nga Rudolf Xhuliani dhe Dora Bakojanis tek Edi Rama.
  Nga Humdinger nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-02-2007, 07:48
 3. Votėbesohet nė parlament qeveria Berisha
  Nga zeus nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 112
  Postimi i Fundit: 28-09-2005, 10:32
 4. Vazhdim i mesazheve per dashurine
  Nga sweet_babe nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 26-12-2004, 21:26
 5. Vazhdim i -Nate mashtruese-
  Nga Loti i shpirtit nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-05-2002, 10:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •