Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
 1. #1
  carpe diem Maska e drini_nė_TR
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585

  Post Hyrja e Artit Shqiptar

  Tė Nderuar Vizitatorė tė Artit

  Nė kėtė forum keni mundėsinė tė lexoni, vėshtroni, tė jepni mendime, por edhe mė mirė, tė ndani mes gjithė vizituesve veprat tuaja Artistike. Qėllimi i kėtij forumi ėshtė sjellja mė pran nesh njėri-tjetrin, njohja mė shumė e Artit tonė, e Artistėve tanė, por edhe si njė mundėsi pėr tė shprehur dhe pėr tė ekspozuar mendimet tona rreth Artit.

  Ēdokush qė ka krijimtari artistike (tė tė gjitha llojeve) ėshtė i ftuar qė tė ndaj pamjet e tyre mes nesh, por dua t’ju rikujtoj se forumi i Artit nuk ėshtė pėr qėllim reklamues/fitimprues. Ky forum me kalimin e viteve shpresojmė qė tė kthehet nė njė pasuri tė madhe kombtare nė internet pėr tė gjithė ne, por gjithnjė me anė tė pjesmarrjes sė lirė tė tė gjithė antarėve qė e ēmojnė Artin.

  Do tė ketė raste qė pas postimeve tė veprave tuaja tė mos merrni shumė pėrgjigje, por shumė antarė dėshirojnė tė vėshtrojnė nė heshtje veprat e Artistėve Shqiptarė anembanė botės, ndaj nė raste tė tilla nuk ėshtė pėr t’u brengosur.

  Nėse njihni Artist Shqiptarė por edhe nėse ju pėlqen shumė forumi shqiptar Referoini Miqve tuaj kėtė forum duke klikuar kėtu

  Shpresoj qė Forumi i Artit tė jetė njė Gėzim pėr tė gjithė ne!
  Drini.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga drini_nė_TR : 28-05-2003 mė 22:32

 2. #2
  carpe diem Maska e drini_nė_TR
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Shfletuesi i Forumit tė Artit:
  (shėnim ? kjo ndarje bazohet nė mynyrėn sesi shprehet arti i caktuar, kliko nė vargjet e nėnvizuar qė tė shkosh nė atė temė. Nė disa prej temave janė shkruar edhe emrat e antėrėve tė FSHsė prej tė cilėve janė punimet)


  Arti

  Njoftime ? Muzeume ? Ekspozita:
  - Njė muze i ri nė qytetin e Korēės
  - Stazh pikture nė Paris (pėr mos t'u humbur)
  - Muzeume - Ekspozita
  - Shkolla - Institucione - Universitete pėr Artin
  - Bienale e Tiranės
  - Shpata e Gjergj Kastriotit
  - www.louvre.fr
  - Muzetė - Katastrofė?
  - Festival ndėrkombėtar pėr tė drejtat e gruas
  - Edi Muka - Kurator i Artit Shqiptar
  - Projekti i Biennales sė Venecias

  Diskutime mbi Artin Bashkohorė:
  - ?homo socialisticus? - Arti i Realizmit Socialist
  - Naim ?Naki? Krasniqi - Tattoo-isti mė i mirė shqiptarė nga Prizreni
  - Mes 100 artistėve nga bota - shqiptarėt Anri Sala dhe Sislej Xhafa
  - Arti
  - Arti Duhet tė Jetojė! - Alban People
  - CITATE!(Kuptimi i artit)
  - Intervistė me artistin pejan Sislej Xhafa
  - Si mund ta kthejmė folkorin nė Art Bashkohorė
  - sally mann
  - Qėllimi i Artit
  - A i duhet artistit njė publik?
  - Art - Diskutim
  - Varjante pėr Tatuazhe me Shqiponjėn Dykrenare
  - Erzen Shkololli - Art i Panjohur
  - Krijesa e Pellazgjėve
  - Kėrcimi - Baleti
  - Arti i Violinės nė Shqipėri
  - Artet Grafike - Lithografia
  - Shtegtimi i Mitit
  - Kimerat shqiptare dhe ?Deus meumque ius? nga Shpend Bengu
  - Opera e Parisit dhe Kandiski
  - Tė bukura...
  - art i zhveshur
  - Art apo Fallco?! E nga ta dimė ne... ?!
  - Leonardo cover up (Eni)
  - "Dardania" e Haklajit, sukses nė Izrael
  - Arti popullor shqiptar dhe pedofilia
  - contemporary
  - Hungy (Uria) - liliella

  Diskutime mbi Pikturėn:
  - Si tė vizatojmė
  - Piktori Adrian Paci
  - Artistėt e Vegjėl
  - Zhakonda; La Joconde; La Gioconda; Mona Lisa
  - Arti i Graffitti-ve & i Muraleve
  - Rembrandt, Vetė-Portrete
  - Francesco Albani
  - Ēezarina Daragjati
  - Konkurs Autoportretesh...
  - mbi njė pikturė tė Xhamisė sė "Ethem Beut" - Tiranė
  - Artisti qė zbuloi ngjyrat tek kulloste bagėtinė
  - Venus nga Diego Velazquez
  - Lucien Levy-Dhurmer
  - auto-portrete
  - "E Bukura dhe e Shėmtuara" flet piktori Ndini Bardhi
  - Piktura, foto, murales...kryevepra tė artit viziv tė tė gjitha kohėrave!
  - Adrian Ēenes - Emocioni Figurativ
  - Artur Gorishti nė Marubi 02'
  - Jeni dashuruar ndonjėherė pas njė pikture?
  - Dali dhe Pikaso psikopatė?!

  Fotografia:
  - Fotografi Llazi Mengri
  - Arti i Fotografisė nė Shqipėri
  - Fadil Berisha, Fotografi qė i tregojnė Amerikės Shqiptarėt e bukur
  - Fotografi nga DINU LAZAR
  - James Nachtwey
  - fotografi nga syri i katanės - Washington D.C.
  - fotografi bardhė e zi - drini
  - Gjon Mili- fotografisti shqiptar
  - fotografia- art?
  - Gregory Colbert
  - Raffaele Ciriello (fotograf)

  Skulpturė - Gdhėndja
  - Arti i Skulpturės nė Hekur - nga anėtari Pekomeri
  - Skulpturė
  - Njeriu qė bėn drurin "tė flasė" (Ziso Misha)
  - Pjetėr Vukaj, Skulpturė
  - Skulptori Kristaq Rama (Skulptor i popullit)
  - Gazmend Muka dhe e fshehta pas pllakės 'Albania'

  Arkitektura:
  - Arkitektura
  - Studentėt prezentojnė projektvizionet pėr qendrėn e Prishtinės
  - Planifikimi urbanistik i qėndrės sė Tiranės (Arkitekturė) - (me shumė rėndėsi)
  - Abstraktizmi Gjeometrik
  - Projekt pėr njė restaurim ndėrtese - drini nė L.A.
  - Projekti im pėr njė Restorant - Don Alda
  - Projekt pėr Galeri Arti - drini nė L.A.


  (ky post ėshtė pėr t?u riedituar ēdoherė qė shtohen tema tė reja)
  ndryshuar sė fundi mė 7 Nėntor, 2003
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga drini_nė_TR : 14-05-2004 mė 15:29

 3. #3
  i/e larguar Maska e pekomeri
  Anėtarėsuar
  13-08-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  69
  Postime
  451
  Urime Drini.
  Ke bere nje pune kolosale duke hapur te gjitha keto tema.Kam pershtypjen se eshte forumi me i madh i te gjitha forumeve serioze.respekte

 4. #4
  carpe diem Maska e drini_nė_TR
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Tė falemnderit pėr fjalėt e mira Pekomer. Temat e sipėrlinkuara nuk janė hapur krejtėsisht nga unė. Tema tė hapura nga unė janė njė pakicė mėsipėr, por unė thjeshtė kam bėrė kėtė "Shfletues" pėr forumin e artit, pasķ diskutimet nė kėto tema kanė shumė vlerė pėr artin dhe kulturėn tonė, dhe qė tė nderohen edhe mė shumė, mendova se ky post do ish me shumė vlerė, dhe me shumė ndihmesė pėr shqiptarėt qė duan tė mėsojnė dhe tė debatojnė rreth artit dhe kulturės tonė.

  Ky post ndryshon herė pasė here, dhe nė vetvete nuk ėshtė njė fasadė e vdekur. Ėshtė bėrė qė t'i vij nė ndihmė antarėve qė s'kanė shumė kohė pėr ta hapur forumin, ndaj pėr lehtėsķ ata/ato mund t'i hedhin njė sy kėtij posti pėr tė parė se ēfarė ėshtė e re, dhe pėr tė kontrolluar edhe datėn nė tė cilėn ėshtė ripėrtėritur posti (Lajmet :))

  Drini.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-02-2005
  Postime
  127
  Drini ne Tr, mos je ti dhe ai Drini ne Bensonhurst?

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Postime
  336

  Honufrii_Pallantii_Callogeris nga Jean-Jacques Boissard

  Ne faqet nr. 11-12 te librit qe vijon:
  --------------------------- Libri ne www -------------------------------------
  Title
  III Pars Antiquitatum seu inscriptionum [et] epitaphiorum quae in saxi [et] marmoribus Romanis ...

  Authors
  Jean Jacques Boissard, Theodor de Bry

  Editor
  Theodor de Bry ((Frankfurt))

  Publisher
  excussum typis Abrahami Fabri ciuitatis mediomatricorum, 1597

  Original from the Complutense University of Madrid
  Digitized 20 Oct 2009

  http://books.google.ca/books?lr=&cd=...G=Search+Books
  -----------------------------------------------------------------

  autori Jean Jacques Boissard flet per kohen kur ishte ne Venice(shek XVI).

  Aty ka takuar
  " . . . Honufrii Pallantii ordinis Callogeris . . .
  monachis Sancti Basilii praefectus, quem Protosyndulum
  . . . Hic Honufrius, un etat vir picture, doctrina, ac... singulari comitate . . . "


  Desha te di per cilin Onufer e ka fjalen autori. Po ngjis dy paragrafet ku flitet per te:
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 33981.53e3e43ae2db5 (1).jpg

Shikime: 1181

Madhėsia: 41.2 KB
  Artist Shefqet Avdush Emini
  Emri: 10443137_706738766039220_7563931735504716672_o.jpg

Shikime: 1218

Madhėsia: 34.4 KB
  Simposium internacional ne Rusi 2014
  Emri: 1521507_10201979980434094_592060833_n.jpg

Shikime: 1211

Madhėsia: 43.4 KB
  Biography:

  Shefqet Avdush Emini, an international recognized artist, is born in Davidovc in Kosovo on 2 June 1957. He studied Visual Arts as a young man at the Art Academy in Pristina (Kosovo) and worked, after finishing his education, as an artist and art teacher in several towns in Kosovo. As an artist and art teacher he is able to live and work all over the world, though he always will be connected with his roots to Kosovo. In several works of his hand you will be able to discover these roots and his mixed feelings of living abroad. Shefqet Avdush Emini is an academically educated artist who developed his own style, his own ‘signature’, which made him famous. The list of exhibitions of his artworks in museums and art galleries worldwide is long. Sweden, Denmark, Turkey, Morocco, Egypt, China, Austria, Nederland, Germany, Italy, Grot Britannia, Spain, Portugal, France (Louver) Belgium, Romania, Bulgaria, Macedonia, Slovenia, Croatia, Serbia, Bosnia, Kosovo, Albania, Brazil, Washington, Kuwait, Slovakia, Oman, Russia, Palestina,Canada,. Besides, he is regular invited to join art symposia where local and international artist do come together to create art and get inspired. Shefqet is also connected to the Filarski Academy, a private Academy in The Netherlands founded by the artist Marian Filarski, as a teacher for master classes in painting.
  Ina Eskes MA of Art history

  Workshop for Youth Union workers – Ministry of Youth and sport Egypt 2014
  (II) Workshop in Fresco Art Galery, Cairo, Egypt 2014
  (I) Workshop in Fresco Art Galery, Cairo, Egypt 2014

  Member:

  Permanent collection of Municipality Museum in Estrem,Portugal 2014
  Permanent collection of Museum ” Alija Izetbegovic” 2013
  Association of poets,writers and artists ” Pegasi” Albania 2013
  Permanent collection of the Modern Art Museum,Kuwait 2012
  Permanent collection of the Museum MAC Brazil 2011
  Permanent collection of the Gallery Tetovo, Macedonia 2010
  Permanent collection of the Gallery Aiud, Romania 2010
  Permanent collection of the Museum Tepecik,turkey 2010
  Aperon Art Plus Gallery, Istanbul 2010
  Gallery Tornby Denmark2010;
  RKD as from2003;
  Foundation Symbiose Sittard as from 2003;
  Foundation art centre keeps out 2003;
  Aida as from 1994
  Stichting Kunstcentrum Weert as from 2003;
  Permanent collection of the National Gallery of art in Tirana 1999
  Artist figurative association of the Kosovo as from1989;
  President of the foundation ‘Zef Kolombi ‘ Ferizaj Kosovo as from 1988-1992
  Member of foundation art centre ‘ Zef Kolombi ‘ Ferizaj Kosovo as from 1982;

  Exhibitions:
  2015. Exhibition in Harram Kumbert Hotel, Urfa,Turkey
  2015"Inter-Art" International Exhibition Palace of the United Nations, Geneva, Switzerland
  2014.Exhibitions in Taza Biennial, Moroko 2014
  2014. Exhibition in Erdem Bayazit Kultur Merkezi Antalya,Turkey
  2014.Exhibition in Kultur Gallery Sitesi Salonu,Bolu Turkey
  2014.Exhibition in Gallery Mustafa Kemal Merkez, Istanbul
  2014.Exhibition in open environment Apeldoorn, The Netherlands
  2014.Exhibition Art-Penza for the festival of contemporary art chernozem - 201
  2014.National History Museum of Transylvania, Cluj-Napoca (NHMT)
  2014.Exhibition in Municipality Museum in Estrem,Portugal
  2014.Exhibition in Centers of culture Saguen,Quebec, Canada
  2014.Exhibition in Art Gallery Penza,Russia
  2014.Exhibition in Gaza - Palestine
  2014.Exhibition in Özyeğin University,Istanbul,Turkey
  2014.Exhibition in The Tipsy Teapot, Cairo, Egypt
  2014.International Exhibition, Gurin, France
  2014.Exhibitions in Villa 43 Maadi Sarayat, Egypt
  2014.Exhibition in Tutin Hom of culture Serbia
  2014.Exhibition in Restaurant Guri,Cairo, Egypt
  2014.Exhibition in Priboj Gallery spirale Serbia
  2014.Exhibition in Renaissance Hotel, Cairo, Egypt
  2014.Prijepole Home of culture Serbia
  2014.Exhibition in Gallery Roman Petrovic , Sarajevo, Bosnia
  2014.Exhibition in Plav Hom of culture Montenegro
  2014.Exhibition in Sahl Hasheesh,Hurghada,Egypt
  2014.Exhibition in Pirot Hom of culture Serbia
  2013.Exhibition in Gallery Penza,Russia
  2013.Exhibition National Museum of Unification,Alba lulia,Romaia
  2013.Exhibition at the Royal Garden, Copenhagen, Denmark
  2013.Exhibition International Biennial Festival of Portrait INTERBIFEP in Bosnia i Eercigovina
  2013.ExhibitionTuch” within the XIIIth edition of the Inter-Art International Artcamp,at the Inter-Art Gallery,Romaia
  2013.ExhibitionExhibition Hanikahu in Sarajevo,Bosnia
  2013.Exhibition New York, USA – “Inter-Art”: 20th Anniversary edition of Mail Art
  2013.Exhibition in Novi Pazar Gallery International Universyti ,Montenegro
  2013.Exhibition in Gallery centre of Culture Leskovac, Serbia
  2013.Exhibition in Homee of culture Vranije, Serbia
  2013.Exhibition in Nis Gallery Serbia
  2013.Exhibition Ostraka Gallery – Dandy Mega mall – Cairo,Egypte
  2013.Exhibition in Centrul Cultural Liviu Rebreanu Aiud,Romania
  2013.Exhibition in Kosove
  2013.Exhibition in KTO Karatay University,Konya,Turkey
  2013.Exhibition in JW Marriott Hotel Cairo
  2013.Exhibition “Inter Art” International exhibitin,at the European Prlament,Brussesl,Belgium
  2013.Exhibition Sanitätshaus Am Deister,Bennigsen,Germany
  2013.ASROPA international art exhibition in Santarosa Gallery Gunsan Korea
  2013.Exhibition NAR-I A?K Gallery – Konya,Turkey
  2013.Exhibition in Galley Galéria Cit, Bratislava,Slovakia
  2013.Exhibition in Sirius Hotel,Prishtina,Kosovo
  2012.International Art & Design Exhibition”in Seoul Korea
  2012.Exhibition in Sharm El Sheikh,Egypte
  2012.Exhibition in Arts Galerie,Tirana
  2012.Exhibition in Ödemi?,Turkkey
  2012.Exhibition in Bostonli Galleryin 21 september in Izmir,Turkey
  2012.Exhibition in Castel,Moimirovce,Slovakia
  2012.Exhibition Hotel Prishtina,Kosovo
  2012.Exhibition Hamam Prizeren,Kosovo
  2012.Exhibition in museum Antalya,Turkey
  2012.Exhibition at the cultural complex in Alhoceima,Morocco
  2012.Exhibition in KTO Karatay University,Konya,Turkey
  2012.Exhibition at the cultural Russian center Rabat ,Morocco
  2012.Ekshibition in Kuwait
  2012.Exhibition in Atelier Oosterbosch (Gallery) Amsterdam
  2012.EPK, DLUM Galley, Slovenia
  2011.Sharm El Sheikh,Egypte
  2011.Inter-Art Exhibition in Washington D.C.U
  2011.Solo exhibition: Atrium the Hague,Netherland
  2011.International Gallery bienaal festival of portrait,drawings tuzla , Bosnia and Hercigovina.
  2011.Show Your Hope,Lublana,Slovenia
  2011.Mozes en aaronkerk te Amsterdam
  2011.Solo exhibitions Gallery Diversity & Art,Amsterdam,Netherlands
  2011.Museum Antalya,Turkey
  2011.Art Gallery, Sofia, Bulgaria
  2011.Exhibition Geshaview Bulgaria
  2011.Exhibition art for heart,hannover,Germany
  2011.Pallati i kulturės Tetovė,Macedonia
  2010.Gallery Berat,Albania
  2010.Aperon Art Plus Gallery,Istanbul
  2010.Torbny Gallery,Denmark
  2010.Art Fair Istanbul,
  2010.Wall for peace – w -afpiaap – sanski/ Sarajevo / Bosnia – Hercegovina
  2010.Drawings Biennale,Museum,Romania,
  2010.Artist for freedom rathaus Bensberg, Bergisch-Gladbachž,Germany
  2010.Art Fair China, world trade center Beijing’s
  2010.“Inter-art” foundation,Romania,Gallery
  2010.Amsterdam Rembrandplei
  2010. Culturel and artfestival, Tepecik, Turkey
  2010.Koloni Tetov, Macedonie, Gallery
  2010.Louver Paris,France
  2010.Artist for freedom galileo-park in Lennestadt Germany
  2010.Sharm Ell Sheikh,Egypt
  2010.Museum of Portalegre,Portugal
  2010.Mannheim,Galerie Bohner,Germany
  2010.Vigo,club financiero de vigo, the architect palacios Gallery, Spain
  2010.Biennale in London Gagliardi Gallery, a group exhibition of selected artist from the Biennale of Chianciano
  2009.England
  2009. Exhibition National Museum Cotroceni Bucharest,Romania
  2009.Exhibition circulating in few balkan countries Melenia art Gallery Bucharest,Romania
  2009.Biennale of Chianciano,Italie-the art Museum of Chianciano Terme,Italy
  2009.Jma Gallery Vienna, Austria
  2008.Private Salon Weert, Netherlands
  2008.Private Salon Kinrooi, Belgium
  2008.Gallery Drente in hooghalen,Netherlands
  2008.Gallery Sigvardson 08. maj Denmark
  2008.Van Munster complex in Amersfoort The Netherlands group Gallery
  2008.Gallery Sigvardson 02 februari Denmark
  2007.Art process Trapani Sicilia Italy Gallery group
  2006.Stichting Kunstcentrum Weert,The Netherlands group
  2006.Paterskerk Weert,The Netherlands Gallery group
  2006.Cigarenfabriek Delft , The Netherlands Gallery group
  2006.Molenhof, The Netherlands group Gallery
  2005.Paterskerk, The Netherlands group
  2005.Molenhof, The Netherlands solo gallery
  2005.Marziart Hamburg, Germany group Gallery
  2005.Stichting Kunstcentrum Weert solo private
  2005.Reasons to love the earth Utrecht group Museum
  2005.Molenhof group Gallery
  2004.Royal Schouwburg the Hague group or museum
  2004.Vredenburg Utrecht group or Museum
  2004.Arti et amicitiae Amsterdam group Museum
  2004.Atelier route solo
  2004.Kunstuitleen Tienschuur group Museum
  2003.OBS ‘ graswinkel’ government
  2003.Atelier route solo
  2003.Kunstuitleen Tienschuur group Museum
  2003.Fontys end courts solo government
  2003.Public library Nederweert solo government
  2002.St. Teunis Kapele vault keeps out solo government
  2000.Town hall keep out solo government
  2000.Old café keep out the currency private solo
  1999.Molenhof keep out solo Gallery
  1997.Wommat District Duurstede ate solo Gallery
  1997.Rural church abc-old one group or Gallery
  1997.Peace church Utrecht group or Gallery
  1997.Buurthuis the toll Utrecht group government
  1997.Church Utrecht group or Gallery
  1996.FNV Utrecht solo government
  1996.EKKO Utrecht solo government
  1996.Reception centre Utrecht group government
  1996.Wommat district Duurstede ate solo Gallery
  1996.Peace church Utrecht solo Gallery
  1996.Park eye in already Utrecht group government
  1996.Triumfatokerk Utrecht solo Gallery
  1995.Reception Centre Utrecht solo government
  1993.Unaryd Gallery Sweden group
  1993.Bank government Unaryd Sweden solo
  1992.Home of culture Shtimje Kosovo solo
  1991.Theatre fair Pristine Kosovo group
  1990.XVII fair Gallery Pristine Kosovo group jumps
  1990.Autumn 16de Biennale Pristine Kosovo group
  1988.Home of culture Shtimje Kosovo solo
  1987.VII Biennale Drawing Pristine Kosovo group
  1985.Private Gallery Pristine Kosovo group
  1984.Autumn Fair Gallery Pristine Kosovo group
  1984.Fair Gallery Pristine Kosovo group
  1983.Sarajevo Gallery ex – Jugoslavia group
  1983.Zagreb Gallery ex – Yugoslavia group
  1983.Belgrade Gallery ex – Yugoslavia group
  1983.Private Gallery Ferizaj group
  1982.Zef Kolombi Gallery Ferizaj Kosovo group
  1981.Zef Kolombi Gallery Ferizaj Kosovo group

  Publicationa

  2014.TV programa- Penza, Russia
  2014. Book: Anthology Of Poetry 2014
  2014. Saguenay, Qubec, Canada, newspaper
  2013.”PAINTER OF THE YEAR 2013 LNPSHA” Pegasus “ALBANIA .
  2013.Book: from Banush Imeri Teacher who left traces in education 1955 – 2012 – know names in Shtime.
  2013.Review: from Eriola Azizoli Expres
  2012.Jury lied international exhibitions in Oman
  2012 From: Erjola Azizlolli Expres, publicaition
  2012 Book: Art of the world ” fromKaterina Theofili
  2012 Faruk Tasholli Bota Sot newspaper
  2011 Review from Ina Eskes MA of Art history
  2011 Ese Kritike, Book: from Remzi Limani
  2010 Egyptian art critic: Talaat Tbdul Aziz
  2010 Interview: Michele Andree
  2010 Review from Remzi Limani
  2010 Interview: from Natasha Gunn
  2009 Genius Book
  2008 Tirsdag newspaper 29.januar
  2006 June news the exactly Albart
  2006 May newspaper Bota Sot diaspora
  2006 May newspaper Zėri diaspora
  2006 May newspaper Lajmi
  2006 May newspaper Bota Sot diaspora
  2006 May newspaper Bota Sot
  2006 March newspaper Zėri diaspora
  2006 February newspaper Bota Sot diaspora
  2006 February newspaper Zėri diaspora
  2006 January news the exactly Albart
  2006 January 1. news the exactly Albart
  2006 January 2.news the exactly Albart
  2005 December newspaper Zėri diaspora
  2005 Tineke Prins
  December Book bald branch sing for green
  2005 november newspaper sunday news
  2005 October news the exactly Albart
  2005 October newspaper Zėri diaspora
  2005 October newspaper Bota Sot
  2005 September newspaper Hamburg Abendblatt
  2005 August newspaper Hoheluftbrucke
  2005 August newspaper Hamburg live
  2005 August newspaper Zėri diaspora
  2005 August news the exactly Albart
  2005 July newspaper Epoka e re
  2005 July newspaper Land van Weert
  2005 July newspaper the Trumpet
  2003 July newspaper Koha Ditore
  2003 July newspaper Fontys
  2003 April newspaper the Trumpet
  2003 May documentation and information of foundation centre
  2003 March newspaper Fontys
  2003 April Book Album Artium
  2002 April newspaper country
  1999 December newspaper daily the Limburger
  1999 November Television TV keeps out interview
  1997 Profession booklet cultural rondje
  1996 Utrecht Television reportage
  1996 February profession booklet cultural
  1996 March Radio first left third right
  1996 Newspaper Utrechts nieuwsblad
  1995 March Television TV the Netherlands 2 reportage
  1995 March Television TV the Netherlands 2 reportage
  1994 Book Drite ne Lirikum
  1990 Newspaper Rilindja
  1987 June newspaper Rilindja
  1983 Newspaper Rilindja
  1983 Newspaper Zėri i Rinis
  1982 October newspaper Rilindja
  1982 Newspaper Zėri i Rinis

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 427154_2959182731612_983024919_n.jpg

Shikime: 1264

Madhėsia: 98.1 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: DSC00323.jpg

Shikime: 1161

Madhėsia: 45.3 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: unnamed (17).jpg

Shikime: 1172

Madhėsia: 44.6 KB
  Shefqet Avdush Emini

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: unnamed (18).jpg

Shikime: 1197

Madhėsia: 46.0 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 1381244_10201430545458563_891463198_n.jpg

Shikime: 1176

Madhėsia: 56.8 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: EXHIBITION IN MUSEUM BEIJGIN, CHINA 2015.jpg

Shikime: 1216

Madhėsia: 22.9 KB
  EXHIBITION IN MUSEUM BEIJGIN, CHINA 2015

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 500..jpg

Shikime: 1115

Madhėsia: 83.3 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 1395407_592950707418027_1643342301_n.jpg

Shikime: 1150

Madhėsia: 44.3 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 1463003_613602585352839_425363834_n.jpg

Shikime: 1245

Madhėsia: 40.8 KB
  Shefqet Avdush Emini

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 1.jpg

Shikime: 1147

Madhėsia: 45.0 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 3c29e55424f045e5e099e8bb7a2ef3ee1_large.jpg

Shikime: 1142

Madhėsia: 36.5 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 207873_1836426183400_7842519_n.jpg

Shikime: 1138

Madhėsia: 54.2 KB
  Shefqet Avdush Emini

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 10256796_857922250920870_394288638259334515_n.jpg

Shikime: 1177

Madhėsia: 69.7 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: BOLU 1.jpg

Shikime: 1146

Madhėsia: 51.2 KB
  Shefqet Avdush Emini
  Emri: 1377577_592947617418336_73098757_n.jpg

Shikime: 1138

Madhėsia: 42.8 KB
  Shefqet Avdush Emini

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 1470272_613602732019491_186536790_n.jpg

Shikime: 1133

Madhėsia: 49.0 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 11044513_875818925797869_381785473674804459_n.jpg

Shikime: 1181

Madhėsia: 54.0 KB
  Shefqet Avdush Emini
  Emri: 11270302_907289639317464_6951927565039275355_o.jpg

Shikime: 1111

Madhėsia: 52.7 KB
  Shefqet Avdush Emini

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 29.jpg

Shikime: 1192

Madhėsia: 110.3 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 10307243_685900758123021_739422865545100390_n.jpg

Shikime: 1187

Madhėsia: 40.7 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 10427229_848002311912864_2621302120540769983_n.jpg

Shikime: 1094

Madhėsia: 53.5 KB
  Shefqet Avdush Emini

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 1.KRISTAQ.jpg

Shikime: 1190

Madhėsia: 93.5 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 2.Eva Snyder.jpg

Shikime: 1233

Madhėsia: 50.4 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 12. CANADA 2014.jpg

Shikime: 1241

Madhėsia: 56.5 KB
  Shefqet Avdush Emini

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 95. WORLD PA?NTER CONTEST Golden Brush Award 05 - september - 2014.jpg

Shikime: 1181

Madhėsia: 74.8 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 750.jpg

Shikime: 1165

Madhėsia: 59.5 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 11856392_950047735041654_1154407184496419765_o.jpg

Shikime: 1156

Madhėsia: 44.9 KB
  Shefqet Avdush Emini

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 12042868_967360869977007_4367918295619005340_n.jpg

Shikime: 1119

Madhėsia: 43.6 KB
  Ekspozita ne Museun Beijgjin, Kine

  Emri: 12091439_973057509407343_315904387182203223_o (1).jpg

Shikime: 1140

Madhėsia: 22.0 KB
  Ekspozita ne Museun Beijgjin, Kine

  Emri: MUSEUM BEIJING.jpg

Shikime: 1201

Madhėsia: 23.5 KB
  Ekspozita ne Museun Beijgjin, Kine

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 83.Intenational Symposium Symposium in Canada 2014.jpg

Shikime: 1194

Madhėsia: 66.4 KB
  Simposiumi Internacional ne Kanad 2014

  Emri: 34.Dr. Helmut Orpel 2010.jpg

Shikime: 1188

Madhėsia: 53.6 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 83.Intenational Symposium Symposium in Canada 2014.jpg

Shikime: 1194

Madhėsia: 66.4 KB
  Simposiumi Internacional ne Kanad 2014

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 75.kosova.info.jpg

Shikime: 1197

Madhėsia: 55.5 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 85.29 - 6- 20.jpg

Shikime: 1280

Madhėsia: 68.9 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 87..jpg

Shikime: 1206

Madhėsia: 56.7 KB
  Shefqet Avdush Emini

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

  Pėr: Hyrja e Artit Shqiptar

  Emri: 11999727_10207602191763980_6338262433321507494_o.jpg

Shikime: 1192

Madhėsia: 42.9 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 94.WORLD PA?NTER CONTEST Golden Brush Award 05 - september - 2014.jpg

Shikime: 1253

Madhėsia: 64.0 KB
  Shefqet Avdush Emini

  Emri: 11700629_933310593382035_5877390235981316066_o.jpg

Shikime: 1190

Madhėsia: 38.1 KB
  Shefqet Avdush Emini

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
 2. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23
 3. Kadare - "Kombi shqiptar nė prag tė mijevjeēarit tė tretė"
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-01-2004, 04:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •