Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 141

Tema: Pirro Ēako

 1. #41
  ILIR NĖ GEN Maska e flory80
  Anėtarėsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buzė Vjosės Kaltėroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi Lexo Postimin
  Ehehejej!.Se ky ritem na fton/Ta kendojm sebashku deri naten von/ Ndonse veshur thjeshte e me xhinsa blu/ Ta shijojm ktė jetė ashtu si doni ju"
  Tė mė falin administratoret e forumit qė ndoshta po dal pak nga tema, por kėnga qė ju zoti Agim pėrmendėt kėtu, ėshtė njė nga kėngėt e mia tė preferuara.
  Ėshtė njė nder i madh pėr ne tė tė kemi antar tė forumit tonė, nė fillim kur ju pash kėtu kujtova se ishit ndonjė adhurues i Agim Doēit apo diēka e tillė, dhe vetėm tani po e kuptoj se jeni legjenda e teksteve tė kėngėve tė muzikės sė lehtė Shqiptare.
  Shumica kėtu nuk ju njohin ndoshta sepse janė njė gjeneratė tjetėr, por tekstet tuaja janė tė pavdekshme, dhe unė desha tė tė falenderoj pėr atė kontribut tė paēmuar qė keni dhėnė nė muzikėn tonė.
  EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

 2. #42
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Pėr njė ēast mė ndali zemra
  Timo Flloko - P. Ēako

  Pėr njė ēast mė ndali zemra, s'ishe ti,
  shpirtin sonte ma trazove pėrsėri.
  Mė kujtohet sa shumė prisja,
  qė tė ndjeja erėn tėnde.
  Kthehu! Dhe njėherė unė tė Tė shihja.

  Ėndrra gjumin ma kėputi, e mė zgjoi,
  mbi nėnkresė tė ndjeva frymėn, ku je ti?
  Puthjet ende janė nxehta,
  s'na i ftoh dot largėsia.
  Eja, mos u fshih vetėm nė ėndrra!

  Ref.
  Unė dhe ti,
  lusnim natėn qė dhe pak tė zgjaste,
  tė mos kish agim.
  Edhe dielli fare tė mos lindte.
  Vetėm unė dhe ti,
  lusnim natėn qė pafund tė zgjaste,
  tė mos kish mbarim.
  Edhe dielli atė ditė tė shuhej,
  ndarje tė mos kish.
  Nėse mijėra kilometra sot na ndajnė,
  mos mė thuaj, humbi dashuria,
  mė tė madhe e bėn largėsia.
  Eja, zemėr, netėt t'i pėrcjellim si dikur.

  Dashuria nis me ty, mee ty mbaron.
  Je kuptimi qė merr dita sa fillon.
  Puthjet ende janė tė nxehta,
  s'na i ftoh dot largėsia.
  Eja, mos u fshih vetėm nė ėndrra!

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 14-04-2009 mė 20:24
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  43
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Zyrtare, sopranoja Inva Mula kėrkon divorcin me Pirro Ēakon

  (Dėrguar mė: 02/04/09)

  TIRANE - Inva Mula, sopranoja shqiptare me famė botėrore kėrkon zyrtarisht divorcin me bashkėshortin e saj, kantautorin Pirro Ēako. Lajmi konfirmohet per Gazeta Shqiptare nga burime pranė Gjykatės sė Faktit tė Tiranės. Sipas kėtyre burimeve, tė shtunėn ėshtė hedhur shorti pėr gjykimin e kėrkesės pėr divorc, e cila i ka "qėlluar" gjyqtares Elona Gjoka. Javėn qė vjen pritet tė caktohet edhe seanca e parė e parė e divorcit. Burimet nuk kanė sqaruar rreth motivit tė kėtij divorci apo detaje tė tjera nga kėrkesa e kryer nga Inva Mula. Kėrkesė-padia pėr divorc duket se i jep fund thashethemeve tė shumta nė lidhje me martesėn mes kėngėtarit Pirro Ēako, djali i tė mirėnjohurit, Gaqo Ēako dhe sopranos me famė botėrore, Inva Mula, vajza e kėngėtarit lirik Avni Mula. Nė fakt, ēifti nuk jeton prej vitesh bashkė. 'Bluetooth' publikoi pak kohė mė parė rreth ftohjes sė marrėdhėnieve nė ēift mes Inva Mulės dhe Pirro Ēakos. Madje, edhe kur kthehej nga aktivitetet jashtė vendit, Inva kishte kohė qė nuk shkonte nė shtėpinė e tyre, nė pallatet 6-katėshe pranė sheshit "Avni Rustemi", por qėndronte te prindėrit e saj. Po kėshtu, edhe Pirro qėndron nė shtėpinė e tij nė afėrsi tė Liqenit Artificial.

  (d.b/BalkanWeb)

 4. #44
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Kjo eshte nje nga duetet e albumit te Piro Cakos dhe Inva Mules. Cili eshte mendimi juaj per kenget e Piro Cakos?

  YLLI IM

  Koha iken shpejt, sa shpejt,
  E s’kthehet me
  Endrrat tona mbeten pas,
  Pergjithmone
  Te nje yll lart ne qiell,
  Une ty te pres
  Kur nata gjithesine mbulon
  Si nje enderr e pafund eshte dashuria
  Ne erresiren pa mbarim,
  Ku dal te gjej o ylli im
  Pertej kufijsh ne largesi,
  Kur syri s’mbrin
  Syri s’mbrin
  Sa here u ngrita une ne re
  Kerkoj ne terr, por dot s’te gjej
  Ne mos me shume
  Nje rreze con
  O ylli im, ylli im

  Qielli erret krejt nga rete,
  Kur ty s’te shoh
  Ankthi me pushton ne shpirt,
  Me mundon
  Une jam yll qe ndricoj vetem per ty
  Kur nata gjithesine mbulon
  Si nje enderr e pafund eshte dashuria
  Pertej kesaj jete do te mbrrij
  Ky malli im, kjo nostalgji
  Me vite drit, le pas nje yll
  Dhe po u fik
  Po u fik
  Se koha vitet qe jetojme
  Jane vec nje cast ne dashuri
  Ne mos me shume
  Nje rreze con
  O ylli im, ylli im

  Mund ta degjoni duke klikuar ketu
  Magjike! Me vjen keq qe nuk e kam degjuar me pare
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #45
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Magjike! Me vjen keq qe nuk e kam degjuar me pare
  Pirro ka disa duete te bukura. Nje tjeter qe me pelqen eshte edhe me Elsa Lilen.

  Diferenca je ti

  Ajri ka filluar prape
  te mungoje ne dhomen time
  nje miqesi e re shtrengon, ne kraheror
  Por une s'kam ndermend te vuaj
  te premtoj e shtrenjta ime
  dhe pse e pranoj, cdo dite per ty mendoj

  Si guxove pa me njojtur
  te me puthje ate nate
  une kam patur frike gjithmon'
  dhe nga shakate
  Ky veprim aq diabolik
  si sheqer u fut ne gjak
  dhe qelizat m'i helmoi, pak nga pak

  Ref
  Dashurite e medha duke qeshur fillojne
  si edhe vet komedite
  pastaj qajne pa pushim der' sa vdesin nė fund
  si te gjithė tragjedite
  A do mundem te dal, te shpetoj unė i gjalle
  nga kjo dreq histori
  kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte
  kur e di fare mire, ti je dimri me shi
  kur e di diferenca pėr mua
  Je ti...

  Une per ty jam thjesht momenti
  nuk jam zoti, jam njeri
  perjetesine nuk e pranoj dot pa kufi
  Por nuk vuaj nga manite
  me mjafton nje buzeqeshje
  dhe sepse te pergjoj ēdo dite
  ēdo nate ne heshtje

  Nuk me vjen asnje mesazh
  kam filluar te verbohem
  qe kur s'ta degjoj me zerin
  po trishtohem
  Nuk te lut askush te rrish
  nuk te ngut njeri tė shkosh
  veē jepi vetes me shumė kohe
  te me kuptosh

  Ref
  Dashurite e medha duke qeshur fillojne
  si edhe vet komedite
  pastaj qajne pa pushim deri sa vdesin ne fund
  si te gjithe tragjedite
  A do mundem te dal, te shpetoj unė i gjalle
  nga kjo dreq histori
  kur e di fare mire, ti je vjeshta e arte
  kur e di fare mire, ti je dimri me shi
  kur e di diferenca per mua
  Je ti...


  Dashurite pak a shume jane te gjitha njesoj
  diferenca je ti

  Parandjenja me thote mos te pres sa te vdes
  ta provoj k'te ndjesi

  Vetem se kam shume frike
  te shpetoj une i gjalle nga kjo dreq histori
  kur e di, ti je gjaku qe rrjedh brenda ne trupin tim.

  Ref....

  Kur e di fare mire, diferenca je ti
  je vetem ti
  je vetem ti


  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  nuk e di a ben te postoj kte interviste.. a jo..

  ..
  po meqe ketu eshte pirrua..le te jete dhe inva..

  --

  Rrefehet INva Mula: Ju luta Pirros qė tė mos ndaheshim
  » Dėrguar mė: 12/04/2009 - 15:45  Eni Vasili

  Thashetheme tė shumta kanė shoqėruar gjithė kėto vite martesėn dhe prishjen e saj, tė dy artistėve, Inva Mula dhe Pirro Ēako. Por, tashmė qė kėrkesa pėr divorc ėshtė bėrė fakt i kryer, Inva ka vendosur tė flasė. Ka treguar historinė e saj pėr herė tė parė. Ka treguar pėr lutjet qė i ka bėrė Pirros pėr tė mos u ndarė. Largimin e tij pėrfundimtar nė 27 dhjetor tė vitit 2007... Dhe... Madje, ka folur edhe pėr marrėdhėniet me biznesmenin Ethem Ramadanin. Nė njė intervistė pėr televizionin ‘Alsat’, Inva rrėfen se...
  Ju deri sot keni heshtur sa i takon jetės suaj private, ndonėse shtypi shqiptar ka pėrfolur shumė njė ndarje tė mundshme tuajėn me Pirro Ēakon. Sė pari do tė doja tė dija pse kjo heshtje e gjatė dhe sė dyti, nėse ėshtė e vėrtetė kjo, a do tė pranonit ta thyeni heshtjen sot me mua?
  Sigurisht qė kam heshtur pėr jetėn private, se ka qenė private, dhe nuk kam dashur kurrė qė ajo tė bėhet publike. Sot do ta thyej heshtjen, dhe jam shume e lumtur qė jemi pėrballė pėr tė folur diēka tė sinqertė dhe pėr mos tė lėnė qė jetėn time private ta tregojnė tė tjerėt me imagjinatėn e tyre, me thashethemet e tyre dhe me gjėra qė nuk janė fare tė vėrteta. Pėr mua ėshtė shumė e vėshtirė qė ta thyej kėtė heshtje, pėr arsye se nuk kisha marrė kurrė njė vendim pėr tė bėrė publike jetėn time private pėr artdashėsit, por ndoshta kam edhe ndonjė detyrim ndaj tyre. Publiku mė shikon gjithmonė nė skenė, ku artisti duhet tė tregojė njė forcė shumė tė madhe pėr tė mposhtur paragjykimet dhe emocionet dhe tė dalė fitimtare ēdo natė nė skenė. Duke mė parė nė kėtė prizėm, ndoshta shikojnė nė personazhin tim njė femėr shumė tė fortė, e cila nuk ka frikė nga asgjė. Prapa Invės artiste qė ju shikoni, fshihet njė femėr e brishtė, e cila ka momente shumė tė vėshtira personale, tė cilat janė momente qė kanė filluar prej kohėsh nė jetėn time. Jam munduar t’i riparoj, nuk e di, nuk ia kam arritur qėllimit, dhe jam munduar gjithashtu t’i fsheh dhe t’i mbaj pėrbrenda. Ju mund tė mė pyesni dhe unė do vendos pikat mbi gjėrat qė unė kam nevojė t’i bėjė publike.
  Flitet se keni bėrė njė kėrkesė pėr divorc nga bashkėshorti juaj. Ėshtė e vėrtetė kjo dhe nėse po, cilat janė arsyet qė ju ēuan deri kėtu?
  Po, ėshtė e vėrtetė. Kam bėrė njė kėrkesė pėr divorc, dhe ka qenė ky njė vendim i marrė me shumė vėshtirėsi. Unė kam vite qė kam njė raport shumė tė vėshtirė me Pirron, njė raport i cili nė njė moment tė caktuar tė jetėve tona ndryshoi, dhe mori njė formė pėr tė cilėn duhet tė jepja njė zgjidhje tė tillė. Por pėr tė arritur deri nė kėtė zgjidhje, kanė qenė shumė etapa tė jetės sime dhe ka qenė shumė e vėshtirė, kam qenė e konsultuar, e rrethuar nga miqtė. Kam menduar shumė, shumė, shumė dhe sot nėse kjo gjė bėhet e ditur pėr publikun, pra qė kam kėrkuar divorcin, duhet tė mendojnė tė gjithė se pėrse e kam bėrė, ē’mė ka shtyrė dhe sa kohė kam qė kam reflektuar pėr njė vendim tė tillė.
  Na i tregoni tė gjithė kėto.
  Unė kam pasur njė jetė tė shkėlqyer, njė dashuri tė jashtėzakonshme, tepėr romantike. Ka qenė njė nga dashuritė qė edhe pėr publikun ka qenė njė nga dashuritė, nga ato tė parat qė nuk harrohen, nė bankat e shkollės dhe mendoja, ėndėrroja dhe isha e sigurt qė kjo gjė do tė vazhdonte gjithnjė. Mirėpo, jeta tregoi se njerėzit zhvillohen nė kahe tė ndryshme gjatė jetės, ka momente tė vėshtira, mundohemi tė rregullojmė gabimet, mundohemi t’i pėrshtatemi njėri-tjetrit deri nė njė pikė ku nuk mban mė dhe shikon qė rrugėt janė hapur shumė dhe janė devijuar nga njėri-tjetri. Historia ime me Pirron ka qenė njė nga mė tė bukurat, deri nė 2005 kur Pirro vendosi qė tė frekuentonte Shqipėrinė dhe aty tė mundohej tė zhvillohej nga ana profesionale. Ky ka qenė njė vendim qė ne e morėm sė bashku dhe isha absolutisht dakord pėr njė gjė tė tillė, pėr arsye se Pirro ėshtė njė djalė shumė i talentuar, i cili ka ėndrra tė jashtėzakonshme pėr tė arritur nė fushėn e muzikės dhe ka talentin e duhur pėr ta bėrė njė gjė tė tillė, ndaj ka qenė njė vendim i dyfishtė. Unė isha shumė e lumtur qė Pirro ndante jetėn e tij ndėrmjet Tiranės, qė e do aq shumė, dhe Parisit. Deri nė momentin kur kėto ndarje u bėnė shumė tė gjata, pėr arsye se edhe unė profesionalisht duhet tė udhėtoja. Frekuentimi qė Pirro bėnte nė Tiranė nuk ishte mė si mė pėrpara, por zgjaste jashtėzakonisht shumė. Atėherė filluan edhe ēarjet e para tė familjes sonė. Jam munduar dhe jemi munduar t’i riparojmė, ju mund tė imagjinoni qė kėto ndarjet e gjata sjellin edhe pasojat e tyre. Disa herė jemi munduar t’i riparojmė duke filluar nga e para, kemi thėnė pėr arsye se na dukej e ēuditshme qė ne, qė ndanim gjithēka bashkė dhe ishim shumė tė lumtur, nuk arrinim mė tė gjenim gjuhėn e pėrbashkėt. Kanė qenė nga tė dy palėt shumė pėrpjekje pėr ta rifilluar nga e para, deri nė momentin kur nė dhjetor tė 2007, Pirro me vullnetin e tij vendosi tė ikė pėr herė tė parė dhe tė fundit pėrfundimisht nga shtėpia, nga familja, kur them shtėpia, nga Parisi. Ishte vullneti i tij, ishin lutjet e mia pėr mos ta bėrė njė gjė tė tillė, por e pashė qė ai vendim ishte pjekur nė kokėn e Pirros dhe ai duhet ta realizonte. Qė nga ky moment, pra, 27 dhjetori 2007, unė Pirron nuk e kam parė mė, nuk kam folur kurrė me tė dhe nuk jemi takuar asnjėherė.
  Keni tentuar ta bėni?
  Kemi tentuar nė mes miqve tė pėrbashkėt tė mundohemi edhe njėherė ta riparojmė njė gjė tė tillė, por me sa duket kishte ardhur njė moment ku ishte e vėshtirė tė riparoje, pasi vendimi i Pirros pėr tė ikur pėrfundimisht ishte vėrtet shumė i pjekur dhe unė nuk kisha asnjė rrugėdalje tjetėr veēse ta pranoja njė gjė tė tillė. Ndaj, dhe sot ėshtė e hera e parė qė po ju them qė nuk kam dashur kurrė qė familja ime tė prekej dhe tė prishej. Isha gati tė bėja ēdo lloj sakrifice, pėr arsye se familja ėshtė pėr mua gjėja mė e shtrenjtė dhe ka qenė burimi i qetėsisė sime shpirtėrore, ka qenė burimi i frymėzimit qė unė kisha. Shkoja dy ditė nė shtėpi, ndoshta vetėm 24 orė, merrja atė ngrohtėsi qė mė jepte Pirro dhe djali dhe shkoja e lumtur nė produksionet e mia. Ishte shumė e vėshtirė pėr mua dhe ka qenė njė moment tepėr, tepėr i vėshtirė qė tė pranoja qė kjo familje nuk ekzistonte mė. Kanė qenė momente tė vėshtira. Ku unė humba zėrin dhe kam anuluar shumė kontrata, tė cilat ndoshta i keni ndjekur edhe nė shtyp. Asnjėherė nuk kam thėnė tė vėrtetėn, kam thėnė e jam e sėmurė, me grip, nuk kam thėnė arsyen e vėrtetė, pėr shkak se ajo ishte jeta ime private dhe askush nuk duhej te prekte kėtė jetė private. U mbylla nė vetvete nuk e tregova kurrė as nė shtypin shqiptar. E mbajta nė heshtjen, nė dhimbjen time pėr familjen tonė, pėr dashurinė tonė dhe pėr djalin tonė.
  Meqė jemi nė komentet e shtypit, flitet prej kohėsh qė Pirro ka njė lidhje tjetėr dashurie me njė vajzė tė cilės i ka kushtuar njė kėngė qė u bė hit verėn e kaluar. Gjithė kėto gjėra thuhen nė shtyp, dhe tani qė flasim thuhet se ėshtė nė njė udhėtim SHBA me vajzėn nė fjalė? A keni komente pėr kėtė?
  Nuk kam komente, pasi nuk mė takon tė komentoj pėr jetėn private tė Pirros, kėto gjėra i kam dėgjuar, gjithnjė nė kuadrin e thashethemeve, nė kuadrin e gazetave. Unė asgjė nuk di dhe nuk duhet mė ta di njė gjė tė tillė. E vetmja gjė uroj qė Pirro tė jetė i lumtur, qė Pirro tė gjeje paqe, tė gjeje ekuilibėr nė jetėn e tij dhe tė jetė i dashuruar.
  Nė shtypin shqiptar ėshtė komentuar se keni qenė ju arsyeja dhe shkaktarja kryesore e prishjes sė martesės suaj.
  Kam bėrė pėrpjekje qė kjo kėrkesė pėr divorc tė ishte nga tė dy palėt. Por, me sa duket nuk u pranua nga pala tjetėr. Ėshtė njė vendim i menduar, i reflektuar, i konsultuar me miq, me specialistė dhe nė radhė tė parė me zemrėn time. Kam tentuar qė kjo kėrkesė tė ishte nga tė dy palėt, pėr arsye se mendoja qė edhe Pirro kishte kėtė dėshirė qė ne tė shkėputeshim edhe ligjėrisht, pasi ajo ishte bėrė de facto dhe ne tani vetėm duhet tė ligjėrojmė shkėputjen tonė. E pashė qė nuk kishte mė vend pėr pėrpjekje, gota ishte thyer dhe gjithė kohės ishim munduar t’i ngjisnim copėzat, por tani nuk i gjenim mė. Nė qoftė se doni tė dini formulimin qė unė i kam bėrė padisė ėshtė: “Pėr shkak se ne nuk jetojmė mė sė bashku, martesa e ka humbur kuptimin”. Ėshtė kėrkesa mė paqėsore qė mund tė ekzistojė pėr tė ligjėruar atė qė ka ndodhur.
  Nė shtypin shqiptar lakoheni ju si shkaktare e prishjes sė martesės pėr shkak tė njė marrėdhėnie tjetėr qė keni. Sa e vėrtetė ėshtė kjo?
  Ėshtė njė mashtrim, njė deformim i tė vėrtetės. Dhe, unė sot pėrpara jush, dua vėrtet tė vendosen gjėrat nė vend. Nuk mund tė abuzohet me njė tregim tė tillė pėr shkak se nuk qėndron aspak. Ndoshta u ashpėrsova pėr tė treguar pikėrisht se sa mė ka prekur ky informacion, i cili ka qenė edhe lajtmotivi i tė gjitha shkrimeve nė gazetat shqiptare. Pėr asnjė gjė nė botė, pėr asnjė njeri nė botė nuk do kisha prishur familjen time, nuk do ta kisha prishur as 20 vjeēe, nė atė moment kur nuk mendojmė shumė, dhe jo sot qė pėr mua ka qenė burimi i frymėzimit tim dhe burimi i gjithēkaje tė bukur qė unė kisha, qoftė nė jetėn time private, qoftė nė profesionin tim. Dhe, unė kurrė nuk kam vėnė profesionin mbi familjen, dhe tė dyja jam munduar t’i ekuilibroj dhe t’i menaxhoj tė dyja qė ato tė rrinin dhe tė frymėzonin njėra-tjetrėn. Kjo ėshtė njė gjė qė nuk mund ta mbaj mbi supe, ėshtė njė gjė e padrejtė. Nė kėto momente kam vetėm gati njė urrejtje pėr ata njerėz qė nuk dinė tė respektojnė punėn dhe jetėn e njė njeriu qė mundohet tė bėjė mirė nė jetė, qė mundohet tė punojė me ndershmėrinė mė tė madhe, me sakrificat mė tė mėdha dhe mė nė fund tė ketė dhe tė mbaj mbi supe njė thashetheme, i cili ėshtė krejtėsisht i gėnjeshtėrt.
  Kush ėshtė zoti Ethem Ramadani pėr ju, ku dhe si e keni njohur?
  Zoti Ramadani ėshtė lakuar gjithė kėtė periudhe nė gazetat shqiptare. Nė radhė tė parė, mė ka ardhur keq mėnyra se si ėshtė komentuar ky personazh. Nė muajin mars, kur ndodhi historia e Gėrdecit dhe mė pas kam lexuar pėr herė tė parė si zoti Ramadani erdhi me dėshirėn e tij nė Shqipėri pėr tė kontribuar nė atė katastrofė dhe pėr tė ndihmuar sadopak ato familje tė varfra qė kishin humbur gjithēka. Ka bėrė pėrpjekje tė jashtėzakonshme humanitare nė Shqipėri, nė Kosovė pėr gjithė shqiptarėt kudo qė janė. Kanė qenė gjithmonė anonime pėrpjekjet e tij personale, tė pakomentuara nga shtypi dhe do tė thosha qė zoti Ramadani ėshtė njė nga filantropėt mė tė vullnetshėm shqiptarė, gjėra qė nuk i kemi parė diku. Mė pas ai bėri njė gjest tė jashtėzakonshėm, duke dhėnė disa ēmime pėr 15 artistė shqiptarė. Ishte njė gjest qė nuk kishte precedencė, ishte njė gjest nga mė tė bukurat qė mund t’i bėhet njė artisti, i cili ka bėrė njė karrierė dhe ėshtė paguar shumė pak pėr atė qė ka bėrė. Sot ėshtė pensionist, bėhet njė njeri i zakonshėm, njė njeri qė ndoshta duhet tė numėroj dhe paratė nė fund tė muajit, dhe papritmas njė njeri humanitar kėrkon qė kėtyre njerėzve t’u jap njė shpėrblim modest, duke qenė se kėta njerėz kishin ndėrtuar nė vite njė konto emocionale nė kėtė njeri. Pra, ishte njė gjest i jashtėzakonshėm qė nuk e kishim parė mė parė. Nuk e kam njohur zotin Ramadani absolutisht nė kėtė periudhė, vetėm kam dėgjuar dhe njohja me tė ka qenė rastėsisht nė fund tė muajit shtator tė vitit 2008, nė njė festė familjare, dhe mė pas jemi takuar nė muajin tetor, pikėrisht pėr tė marrė njė vendim tė pėrbashkėt nė krijimin e njė fondacioni shqiptar, i cili do ndihmonte mė nė fund talentet e reja. Njė fondacion qė filloi tė lėshonte bulėzat e para tė kėtyre iniciativave qė gjithmonė i kisha ėndėrruar dhe nuk i realizoja dot, dhe nė kėtė rast ishte njė takim shumė i rėndėsishėm, i cili ėshtė bėrė me 5 tetor 2008 kėtu nė Paris dhe ėshtė njė nga takimet mė tė bukura, nė kuptimin si mund tė bėhet arti pjesė e biznesit dhe e kundėrta, biznesi tė ndihmojė artin. Ka qenė njė nga ėndrrat e mia pėr tė realizuar disa projekte duke qenė se gjithnjė mė ėshtė varur mbi supe slogani i misionares sė artit shqiptar kudo nė botė dhe gjithnjė ndjehesha nė pamundėsi pėr tė realizuar projekte, tė cilat nė Shqipėri ndoshta kushtojnė shumė dhe sot pėr sot shteti shqiptar nuk ėshtė nė gjendje qė t’i realizojė. Duke parė ndjenjėn e filantropizmit tek zoti Ramadani, i kėrkova tė kontribuonte. Personaliteti im, dėshirat e mia dhe ajo iniciativė qė kishte filluar prej kohėsh tė flinte nė mendjen time, pashė qė mund tė realizohej nėpėrmjet kėtij bashkėpunimi, dhe filluan bulėzat e para tė kėtij fondacioni. Sot pėr sot ėshtė njė fondacion qė ende nuk e kemi shpallur nė shtyp, pėr arsye se shtypi nuk na la kohė qė ta bėnim kėtė pasi na vuri epitete tė tjera tė cilat duhet t’i sqarojmė pėrpara njė kauze kaq tė rėndėsishme siē ėshtė kjo e fondacionit. Nė kėtė rast kemi ndėrtuar bordin, ku bėjnė pjesė intelektualėt mė tė shquar shqiptarė, jo vetėm nė Shqipėri, por kudo ku flitet shqip. Duke qenė se ėshtė njė kombinim i shkėlqyer mes artit dhe biznesit, nuk ngelet vetėm nė kuadrin e biznesmenit Ramadani, por ėshtė njė iniciativė qė po shtrihet edhe nė biznese tė tjera, pra, do tė jetė njė fondacion i shkėlqyer pėr artin shqiptar dhe pėr tė ndihmuar iniciativat private, gjėra qė janė shumė tė vėshtira pėr t’u realizuar nė Shqipėri. Ideja ime ka qenė kjo, kur kam ardhur nė Francė pėr herė tė parė, kam ardhur me 50 dollarė dhe nuk kisha ku tė mbėshtetesha pėr tė realizuar ėndrrėn time, pėr tė ardhur sot dhe pėr tė kėnduar nė operėn e Parisit, dhe unė e di sa talente ka Shqipėria, unė e di sa mundėsi janė nė kėtė popull kaq tė talentuar pėr tė bėrė diēka, por gjithmonė mungon mbėshtetja. Dhe, kėtė mbėshtetje unė kam dashur gjithmonė ta kem, por financiarisht nuk ia kam arritur qėllimit dhe ky ishte kombinimi, ishte takimi me 5 tetor 2008, mes meje dhe zotit Ramadani. Pra, ne sot flasim pėr njė fondacion shumė tė rėndėsishėm dhe nėse shtypi shqiptar, dhe nėse thashethemet duan ta kombinojnė dhe duan tė flasin qė prishja e familjes sime ka ardhur nga mua dhe pikėrisht nga kjo lidhje, ėshtė komplet e gėnjeshtėrt.
  Meqė kemi ardhur nė fund tė kėtij rrėfimi, pėr ēfarė ju vjen mė tepėr keq nė gjithė kėtė histori?
  Sigurisht qė mė vjen keq nė radhė tė parė pėr thyerjen e ėndrrės qė njė dashuri duhet tė jetojė pėrgjithnjė, gjė qė unė mendoja qė e kisha, por ja qė ēdo gjė paska limitin e vet dhe gjėrat ndryshojnė nė jetė. Kjo ėshtė gjėja qė mė vret mė shumė, dhe kjo ėshtė dhimbja qė unė kam.
  Inva, si e shikoni tė ardhmen tuaj tani dhe ēfarė kėrkoni mė tepėr nga jeta?
  Nė gjithė kėtė histori, personi i cili ėshtė lėnduar dhe po lėndohet nga kjo ndarje ėshtė djali, ėshtė Antoni, dhe ka qenė njė moment shumė i vėshtirė pėr mua, pse ndodhi nė familjen tonė tė mrekullueshme. Mund tė kishte edhe njė ndarje e cila pėr atė erdhi nė mėnyrė tė papritur, pasi djali nuk i dinte gjithė kėto konflikte qė unė kisha me Pirron. Detyra ime kryesore ėshtė qė tė mbroj nė shpirtin e tij atė ndjenjė tė bukur, e cila ėshtė thyer pėr t’i parė tė dy prindėrit sė bashku. Gjėja qė unė sot uroj ėshtė qė djali tė rritet pėrkrah babait tė tij dhe do bėj gjithēka pėr kėtė, tė rritet pėrkrah babait tė tij pėr t’u bėrė burrė, dhe pėrkrah nėnės sė tij pėr t’i dhėnė zemėr.
  (marrė nga Al sat)

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e resina
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Vendndodhja
  ne nje vend te bukur,ku cdo stine ka bukurine e vet
  Postime
  286
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Vertet me vjen keq per ndarjen e tyre,por ky eshte vendimi qe kane marre te dy dhe jeta private e tyre,qe nuk na takon ,ne ,ti gjykojme.
  Ju uroj shume suksese ne jeten e tyre artistike.
  JETEN TA JETOSH PA E VRARE

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Dashurit dhe zbehen ,nuk kemi pse ti paragjykojme ,po Ivna shume e ka dash Pirron ,jane rrite bashke .
  Pirro ka qene me i bukur se Ivna ,por nuk kishin te krahasuar nga talenti .
  Tani me thene te drejten ,ju e dini qe une i them gjerat siē jane familjet nuk kane te krahasuar bashke .
  Ajo e Inves, jane njerez zotni ne plot kuptimin e fjales kurse mamaja e Pirros zihej rrugeve me dashnoren e burrit me ēader hahaha dhe e mbajti ,keto pune jane dhe nje ēike genetike .
  Siē trashegon nga pasardhesit e tu zerin ,syte ,lekuren etj ,trashegon dhe hormonet dhe zotnillikun ,kaq kisha .
  Jepeni ēesarit ate qe eshte e ēesarit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga saura : 13-04-2009 mė 03:37
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  akoma nuk e kam lexuar intervisten megjithse vet e postova..
  cka eshte me rendesi ne kto raste..
  qe te dy palet te cfaqin qytetarine..
  c'eshte qytetaria...
  eshte njerzillek..e asgje tjater..

  ku duket njerzilleku..ne kto raste..
  qe asnjera pale te mos rendoje njera tjetren..
  ku eshte pika qe rendon me shume ne ksi ngjarjesh..
  eshte femija..
  pra ne se kan femije ky cift..do duhet ti japin mundesi te dy familjeve.. krushke te mos perjetojne ndarjen me niperit e femijet..
  pra si avniu e nina.. si gaqo e papaluiza.. .. te kene mundesi pa kufizime te shikojne takojne e shijojne femijet e pirros e inves..
  besoj se duke qene te dy..si inva e si pirro njerez.. te qyteteruar nuk do kene te tilla probleme..


  pastaj ato problemosat e tjera jo kujt i takon minderi jo kujt frigoriferi.. kalohen lehte..lol..

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-07-2007
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Piro Ēako,Inva Mula,fėmija-djali i tyre...
  Divorc...
  Keq.

 11. #51
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin  E humba une durimin se qeni nje udhetar
  ne stacionet e largeta te autobuseve inter-urbane
  nga biletat e lemuara te avioneve te hirte
  e te pa shpirt

  Te gjitha do ti nderroja per te pire me ty nje kafe
  ne kafenete plot zhurme, te nje mbremjeje tiranase,
  te gjitha do ti lija, per nje capitje ne shetitore,
  me ty per dore

  Kudo vec emisione lajmesh genjeshtare
  reklama llotarish e ulje cmimesh ne dyqane,
  ndersa une vetem enderroja
  ne rrugicat e perbaltura, ty te takoja
  dhe emrin tend ne xhamat e mjegulluara te vizitoja

  Kunda dhimbjes radiot flisnin per mjeke popullore,
  por mua sme beri derman asnje ilac, as nje doktor
  sherimin e mendoja ne nje stol te kalbur buze liqenit
  te tperqafoja

  Kudo vec emisione lajmesh genjeshtare
  politika kishte helmuar pellgjet
  dhe cdo gote neper lokale
  ndersa une do ti flakja tej te gjitha
  per mundesine qe ne te rrinim prane e prane
  ne nje autobus qe gulcon rrugeve ne Tirane
  kudo lajme genjeshtare, reklama llotarish
  e ulje cmimesh ne dyqane,
  ndersa une vetem enderroja
  ne rrugacat e perbaltura, ty te takoja,
  dhe emrin tend
  ne xhamat e mjegulluara te vizatoja, te vizatoja

  E humba durimin se qeni nje udhetar
  ne stacionet e largeta te autobuseve inter-urbane
  te gjitha do ti nderroja,
  qe dhe njehere te rrinim prane e prane,
  ne nje autobus te vjeter, rrugeve ne Tirane
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 12. #52
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Nen nje hene amerikane,
  befas ti se mu ringjalle,
  ironike, delikate,
  sy dremitur, si nje mace

  Qetesisht e pyeta veten,
  pse vazhdon ta dashurosh
  qe te shtosh vetmine, braktisjen?!
  Ti ne djall te shkosh!

  Mua sme dehu dashuria,
  por me dehu nje kokteil qe piva kot,
  brenda gotes mbyt vetmia,
  dhe une goten smund qe ta thyej dot

  Me vonese aty kuptova,
  se ne djall ti skishe shkuar,
  ishe ulur me cigare
  zemres sime hidhje valle

  Ndaj nga kontinenti tjeter,
  ne mesnate me dhimbje shkrova,
  kater vargje poezie
  mbi kete leter

  Mua sme dehu dashuria,
  por me dehu nje kokteil qe piva kot,
  brenda gotes mbyt vetmia,
  dhe une goten smund qe ta thyej dot

  Per here te pare e pashe se dashuria,
  kjo fatkeqesi mbreterore nuk vjen vetem,
  ndaj te lutem: Kthema zemren!
  por, asnjehere keto vardhe sti dergova,
  nje tjeter shans te fundit te afrova,
  une te dya, ty te shkrova

  Mua sme dehu dashuria,
  por me dehu nje kokteil qe piva kot

  (2x)
  Mua sme dehu dashuria,
  por me dehu nje kokteil qe piva kot,
  brenda gotes mbyt vetmia,
  dhe une goten smund qe ta thyej dot

  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 13. #53
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Ne Jemi Si Dy Brigje - Pirro Cako  Ne jemi si dy brigje, dy brigje te nje lumi
  ne endrra qajme e qeshim te dy bashke
  te flas pa fund gjithe diten,
  por ti nuk me pergjigjesh
  i rende na paska qene per ne ky fat

  Nje ure dua te ngre te lidhen brigjet tona
  me zemer dhe me endrra do ta mbaj
  te vij, te mbeshtes koken, mbi supin tend te fle
  pastaj te hesht, te qesh, te qaj

  (refreni)
  Ne jemi si dy brigje te nje lumi
  perjete perballe, perjete te ndare
  ndertojme ne endrra naten ne nje ure,
  ndersa diten mbetemi te huaj si me pare

  Nje dite po nuk me pe ne vendim tim ngujuar
  nje nate pa hene po sme dallove dot
  mos u beso shume fjaleve qe thone te kam harruar
  beso te une, me shume sesa ne zot

  (refreni)(2x)
  Ne jemi si dy brigje te nje lumi
  perjete perballe, perjete te ndare
  ndertojme ne endrra naten ne nje ure,
  ndersa diten mbetemi te huaj si me pare

  Nje dite po nuk me pe ne vendim tim ngujuar
  nje nate pa hene po sme dallove dot
  mos u beso shume fjaleve qe thone te kam harruar
  beso te une, me shume sesa ne zot

  Ne jemi si dy brigje te nje lumi
  perjete perballe, perjete te ndare
  ndertojme ne endrra naten ne nje ure,
  ndersa diten mbetemi te huaj si me pare

  Ps. Nqs dikush e ka si mp3 (as ne youtube nuk ishte) , ju lutem me beni te ditur
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 14. #54
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Xhulit
  Teodor Keko - P. Ēako

  Nga dashuria qė kam per ty,
  mund tė tė shquaj edhe nė mjegull.
  Nga dashuria u ktheva sy,
  xhind, bohem, djalosh i rregullt.

  Ref.
  Nga dashuria nė qiell u shtriva,
  me kokė nė diell unė fjeta gjatė.
  Dhe s’u pendova qė aq tė desha,
  ndėrmend e kam tė tė dua prapė.

  Nga dashuria ditėt e gjata,
  nė bukė i ktheva dhe gurė tespihe.
  Me to tė gjallė e mbajta ndjenjėn,
  me to sfidova ankthin nė pritje.

  Ref.
  Nga dashuria nė qiell u shtriva,
  me kokė nė diell une fjeta gjatė.
  Dhe s’u pendova qė aq tė desha,
  ndėrmend e kam tė tė dua prapė


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 14-04-2009 mė 20:22
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Te nderuar bashkeforumas.

  Kjo teme per diken asht vetem shuarje kurioziteti. INVA dhe PIRRO jane bijt e 4 artisteve te medhenj.
  konkretisht:
  INVA -
  bija e Artistit te Popullit dhe NDERIT TE KOMBIT - AVNI MULA
  bija e Artistes se Merituar - NINA MULA

  PIRRO -
  biri i GAQO ĒAKOS - Artist i Popullit
  biri LUIZA PAPA (VRETO) - Artiste e Merituar.

  KJO NDARJE APO PRISHJE E FAMILJES - asht rezultat i mosfunksionimit te lidhjes bashkeshortore.
  KUR NUK PERPUTHEN KARAKTERET - keshtu asht shkruar ne Kodin e Procedures Civile, Ligja qe pranon DIVORCIN, mendoj qe asht GABIM!!!
  Ndarja ka ardhun si rezultat i PERPUTHJES SE KARAKTEREVE.
  KJO DO TE THOTE QE:
  1. INVA - PERSONALITET
  2. PIRRO PERSONALITET

  3. INVA - ARTISTE DHE INTERPRWETUESE E MADHE
  4. PIRRO - KOMPOZITOR E KRIJUES I I MADH

  5. INVA - NDERI I KOMBIT
  6. PIRRO - NDERI I FAMILJES (!)

  7. INVA - DESHIRON ME I RESPEKTU PRINDERIT E VET DUKE MOS NENVLEFTESUAR PRINDERIT E PIRROS
  8. PIRRO - RESPEKTON PRINDERIT E VET, POR PAK OSE ASPAK RESPEKTON PRINDERIT E INVES

  (Mos harroni qe talentin Pirro e ka dhunti, por ndihmesa e Avni Mules ka qene 100 here ma e madhe sesa ndihmesa e Gaqo Ēakos!)

  9. INVA - KA AKTIVITET NDERKOMBETAR
  10. PIRRO - RRALL HERE KA AKTIVITET VETEM KOMBETAR....

  MENDIMI IM:
  te dy jane dashuruar tejet te rinj, pa e njohur mire njeri tjetrin! Te dy harram e paēin qe trondisin prinderit dhe familjet e tyre, opinionin shqipytar, QE I DON DHE I RESPEKTON KETA DY ARTISTA TE MREKULLUESHEM.
  KONKLUZION: MEQE JANE NDARE TE GJITHA FORCAT POLITIKE NE 2 APO 3 PARTIĒKA TE TJERA, MOS U SHQETSONI SHUME QE DHE INVA ME PIRRON P[O NDAHEN NE DYSH.

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e noel*
  Anėtarėsuar
  10-09-2009
  Postime
  122
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  10. PIRRO - RRALL HERE KA AKTIVITET VETEM KOMBETAR....
  Edhe ai aktivitet kombetar qe ka, limitohet pothuajse vetem ne ekranin e "BBF"-s...

  Megjithate nuk duhet gjykuar shume edhe ai, se per te mbijetuar e ben...

  Ubi solitudinem faciunt, pacem apellant

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  Pirro Cako: Merr 3 shtėpi nga Inva pėr divorcin, por nuk mjaftonet

  21/03/2010 - 09:02


  Divorci i dy personazheve VIP, Iva Mula dhe Pirro Ēako prej mė se njė viti ėshtė bėrė pjesė e kronikave rozė. Dhe padyshim, me arsye. Ajo ėshtė sopranoja qė ka korrur sukses mbarėkombėtar dhe qė nderon emrin Shqipėri, dhe ai njė nga kantautorėt e njohur shqiptarė. Tė dy fėmijė tė dy familjeve me emėr nė vend nė fushėn e muzikės. Njė arsye qė do tė bėnte bujė qė prej dekadash kur ēifti u dashura, fejua, martua dhe u largua nga Shqipėria. Gjithė kėta faktorė justifikojnė zhurmėn qė bėri divorci i tyre. prej mė se njė viti, nė Gjykatėn e Tiranės ka nisur procesi i divorcit mes ēiftit. Prej mbi njė viti Inva Mula ėshtė dashuruar dhe gati tė martohet me supermiliarderin kosovar, Et’hem Ramadani. Prej mbi dy vjetėsh Pirro Ēako ra nė dashuri me vajzėn Anja, sė cilės i kushtoi edhe kėngėn “Anjushka”. Por ēfarė ka ndodhur tashmė me divorcin e tyre? Pėrse ai ėshtė tejzgjatur kaq shumė, nė njė kohė qė tė dy personazhet jetojnė jetėt pėrkatėse larg njėri-tjetrit?
  Divorci
  Para se divorci tė mediatizohej, ēifti Inva Mula dhe Pirro Ēako kishin rėnė dakord pėr ndarjen. Prej mbi katėr vjetėsh Pirro Ēako u kthye nė Shqipėri pėr tė vazhduar jetėn e vet, ashtu sikurse edhe Inva tė sajėn, mes suksesit dhe fitimeve marramendėse. Pirro nisi kėshtu t’u kthehej si dikur kėngėve, kompozimeve, dashurive pse jo, si njė djalosh beqar. Pakti ishte bėrė; ndarje pa bujė. Mė pas Inva do tė binte nė dashuri me njė miliarder, qė ia vlente pse jo edhe tė martohej. Lidhja u publikua shpejt dhe kjo duket se e irritoi kėngėtarin Ēako. Nuk kaloi shumė dhe Inva mendoi ta konkretizonte marrėdhėnien e saj nė martesė me Et’hemin. Por pėr kėtė, mė parė i duhej tė divorcohej nga Pirro. Kėshtu nė fund tė marsit tė vitit qė shkoi (Dt. e regjistrimit: 31.03.2009), Inva Mula dorėzoi nė Gjykatėn e Tiranės kėrkesėn pėr divorc nga bashkėshorti dhe nė datė 22 prill 2009 u zhvillua seanca e parė gjyqėsore. Aktualisht janė zhvilluar rreth 14 seanca mes dy palėve. Ende nuk ėshtė arritur divorci. Seancėn e tė mėrkurės avokatėt e Ēakos kėrkuan qė tė vijė djali Anthony qė tė zgjedhė se me cilin nga prindėrit do tė jetojė, pėr shkak se ai ėshtė nė shkollė. Aktualisht ėshtė vendosur qė ai tė vijė nė seancėn e radhės nė 15 maj.
  Arsyet e vonesės
  Por, cilat janė arsyet e tejzgjatjes sė kėtij divorci tė shumėpėrfolur dhe tė kėrkuar me insistim tė mbyllej sa mė shpejt. “Bluetooth” ka investiguar sė fundmi dhe ka zbuluar se gjithė vonesat vijnė nga kantautori Pirro Ēako. Pak para se tė niste divorci, Inva kishte rėnė dakord me Pirron pėr t’u ndarė pa zhurmė. Ishte bėrė edhe njė marrėveshje mes tė dyve, e cila zbulohet sot pėr herė tė parė nė faqet e suplementit tonė. Dihet qė Inva ka tė ardhura tė majme nga puna e saj. Pėrveē pasurisė sė saj, vetėm nė Shqipėri numėrohen tri vendbanime tė sopranos; njė vilė nė fshatin turistik pranė Golemit, njė apartament nė zonėn e Golemit dhe njė shtėpi shumė e madhe pranė liqenit nė Tiranė. Akordi mes ēiftit ishte, qė Pirro tė mbante dy shtėpitė; apartamentin nė Golem, (ku kalojnė pushimet ēdo vit prindėrit e Pirros) atė tek zona e liqenit (ku aktualisht jeton Pirro), si edhe njė apartament tė vogėl nė Paris, tė cilin Inva ia ka falur Pirros. Kjo ishte marrėveshja. Dhuratė tri shtėpi pėr njė firmė divorci. Fillimisht Pirro ishte dakord. Aq mė tepėr qė nuk ishin gjėra tė fituara me djersėn e tij, por dhurata tė mirėfillta nga bashkėshortja, Inva. Por ja qė rrugės marrėveshja u thye nga Pirro. Ai nuk u kėnaq me kaq. Thuhet se Pirro i kėrkon mė tepėr se kaq Invės. Ai po e stėrzgjat divorcin me pretendimin se do tė marrė kujdestarinė e tė birit, Anthony, nė njė kohė qė prej 4 vjetėsh ai shihet shumė rrallė me tė birin (hera e fundit, Anthony erdhi tė ndiqte tė atin nė Festivalin nė RTSH nė fund tė dhjetorit), pasi ai jeton nė Paris me tė ėmėn, e cila i ka krijuar tė gjitha kushtet pėr njė jetesė mė se luksoze. Siē thonė njerėzit, ai vetė dėshiron tė jetojė me Invėn. Megjithatė, avokatėt e Ēakos dhe ky vetė, kėtė pėrgjigje e kėrkojnė nga vetė Anthony, i cili pritet ta pohojė dėshirėn e tij kėtė mars.


  Inva dhe Et'hemi
  Historia e dashurisė, e lindur nė dasmėn e vajzės sė regjisores Vera Grabocka dhe aktorit Timo Flloko nė Jerusalem, (vend ku u zhvillua dasma) mes sopranos Inva Mula dhe biznesmenit kosovar Et’hem Ramadani, vazhdon me tė njėjtin pasion edhe sot. Ajo qė u tha si nisje e njė bashkėpunimi nė ndihmė tė artit mes dy personazheve u kurorėzua nė njė lidhje, qė sot pretendon altarin. Por gjatė kėsaj rruge, pengesa e kėsaj dėshire mbetet divorci ende i parealizuar mes Invės dhe Pirros. Pas tij ndoshta do tė kemi njė dasmė vėrtet madhėshtore, siē edhe e kanė pohuar miqtė e pėrbashkėt tė ēiftit.

  blkanwebiu

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Brari miku im!
  Divorcit prej vitesh i ka fryre papaluiza!....Inva asht Nderi Kombit. Pirro asht halabak interesaxhi. Vera Grabocka shquhet dhe shqyhet per shtriganira...Mos u merrni me kete teme, se askujt nuk j iep kenaqesi.

 19. #59
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Pirro is great, plas ti Agim Doci. LoL
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Mund te them se ne nje cift qe ndahen te dy jane ne nje fare menyre fajtore.
  Kush jemi ne te gjykojme njehere jeten e te tjereve?!

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •