Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671

  Shqiptaria e bashkuar ! Mirqenja e ndersjellt.

  Edhepse urrejtja ne forum ne mes antareve ose te them me drejt mes individeve mesatarisht eshte ne nivel une kam bindjen se bashkimi i trojeve shqiptare dhe bashkimi i identietit te pjesve te vecanta te trojeve shqiptare eshte i mundshem.

  Forumi eshte nje moster e popullit shqiptar. Eshte e qart. Mostra si tersi na jep rezultat rreth popullimit. Edhe kjo e qart.

  Por per te ardhur deri te nje konkludim te tille rreth bashkimit shpirteror te shqiptarve, gje qe duhet analizuar njekohesisht me luften fizike-teritoriale , duhet sherbyer dhe me sherbime te tjera ku japin rezultate me reale dhe me objektive sepse ketu ndikon dhe subjektiviteti.

  Terheqja e bindjeve fetare dhe terheqja e bindjeve vetanake nuk jan aspak ne koordinim..

  Sipas mendimit tim per te arritur deri te bashkimi i trojeve shqiptare duhet nje pergatitje 10 vjecare te intelektit te mases se popullsi ne pergjithesi edhe ate me futjen e nje sistemi te njejt te vlerave arsimore.

  Perndryshe rruga drejt te ciles jemi nisur do te shendrrohet ne nje "Ferr" vlla vrases fundi i te cilit nuk do te shihet askund .

  Pika nga e cila duhet nisur bashkimin tone mendoj se duhet te jet Mirqenja e ndersjelt
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2003
  Postime
  200
  prape e lidh fene me bashkimin kombetar ti studenti blu?!.nuk ndikon feja ketu o burr i dheut ,por politika jone dhe e vendeve fqinj.

 3. #3
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671
  mund te ma elaborosh kete qe thua ti ose mund te ma argumentosh kete jo lidhje apo don qe une te argumentoj te kunderten e asaj qe thua ti ?

  urdhero me argumente jam gati te diskutojm


  shendet
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2003
  Postime
  200
  ti kerkon te thuash se njerezit ne shqiperikane ndjenja kriminale sepse nuk e respektojne fene dhe nuk din asgje rreth saj.ti studenti blu duhet te jesh patjeter shqiptar nga maqedonia sepse vetem ata mendojne ashtu sic mendon ti.

 5. #5
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671
  Me ke bere te lexoj dhe nje here shenimin tim ,gje te cilen e bej rrall here .
  E lexove duke menduar se fjalet qe thua i kam then dhe te te kerkoj falje.

  Une kete qe ke shkruar ti mesiper nuk e kam shkruas askund dhe nuk kam then ate.

  E keni vetem te kundershtoni apo te argumentoni. Ska argumente ne shenimin tuaj.

  Mund dhe ju te lexoni shenimet dhe bindeni.

  Kaq ishte puna e argumenteve?

  Shendet
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Shpresmiri
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Zagreb (CRO)
  Mosha
  45
  Postime
  407

  Mendja e shėndoshė!

  Mendoj se "studenti-blu" e kishte fjalėn pėr mirėqenje. Pra, mirėqenja ėshtė diēka qė nuk e kanė shpikur fetė, kėtė ta thotė mendja e shėndoshė. Mirėqenja si parim nė "bashkimin shpirtėror" ėshtė ide mė se e qėlluar.

  Edhe pse nuk e kuptova krejt ēka domethėnė kjo fjali e "studenti-blu": "Terheqja e bindjeve fetare dhe terheqja e bindjeve vetanake nuk jan aspak ne koordinim.." mendoj se fjala e urtė "bashkimi bėn fuqinė" mė sė miri i pėrshtatet temės. Nuk ėshtė fjala pėr tėrheqje tė bindjeve fetare, dmth. qė t`i mohojė ato, por qė tė fillojė ta pėrdori mendjen e shėndosh qė ėshtė e pėrbashkėta e tė gjithė ne. Kuptohet, po flasim nė pėrgjithėsi.
  Ēfarė dua tė them? Dėshiroj tė them se ėshtė shumė me rėndėsi se ēfarė mendojmė mbi veten, sepse atė qė mendojmė atė edhe e bėjmė. Nėse teoretikisht i kemi gjėrat tė ngatėrruara atėherė edhe praktika do tė jetė e tillė.
  Kėtu nė forum, falėmineres Zotit, kemi mundėsi tė shprehim atė qė mendojmė. Por, ky forum do t`ju shėrbejė vetėm atėherė nėse lėni vend edhe pėr ndryshimin vetanak tė mendimeve. Dmth. duhet tė jemi tė gatshėm edhe t`i pėrmirėsojmė disa mendime. Njė diskutues qė nuk ėshtė i gatshėm qė nė fillim tė bisedės tė ballafaqohet edhe me mendime tė kundėrta nuk ka se pse ia fillon tė bisedojė.
  Pra, mendja e shėndoshė le tė jetė pikėnisja e bashkimit. Sepse feja nuk thotė tė veprosh kundėr arsyes (sė paku ajo e krishterė). Madje e obligon besimtarin qė tė mendoj me kokė. Tė bėsh mirė dhe t`i largohesh tė keqes tė thotė vetė mendja. Jemi ne nė Amerikė apo nė Japoni, nė Madagaskar apo nė Polin e Veriut kahdo tė shkojmė ky parim jeton nė brendėsinė tonė, nė mendjen tonė. Pėr fat tė keq, shumė pak bazohemi nė mendjen e shėndosh. Pėrse? Sepse kemi pak njohuri.
  Ky ishte mendimi im.
  IHS

 7. #7
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671
  Une sikur te kisha then se dua te them : "Respekto veten te jesh i respektua"

  Do te hasja ne kundershtues te cilet mezi presin te i japin kahje percarese shenimeve

  Nuk thash "Bashkimi ben fuqi" sepse me ate terheqjen doja te thoja se ne nuk jemi duke respektuar ketu njeri tjetrin dhe nje bashkim i yni eshte vetem enderr.
  Nuk e kuptoj bashkimin si nje akt qe njerezit te bimden ndaj mendimit tjeter por te shohin te verteten dhe t'i binden te vertetes me shpres bashkimi ne mirqenje

  Shendet
  Shendeti ne trupin e shendoshe

Tema tė Ngjashme

 1. WT: Njė test pėr njė Europė tė bashkuar dhe tė lirė
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-06-2005, 12:03
 2. Vujanoviq: BE po kupton se shteti i bashkuar nuk mund te mbijetoje
  Nga StormAngel nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-09-2004, 10:26
 3. C'ka eshte Shqiptaria?
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28
 4. Shqiptare te Bashkuar per nje Shqiperi te Bashkuar
  Nga dodoni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-12-2002, 13:45
 5. Shqiperia E Bashkuar Ne Nje Europ Te Bashkuar
  Nga BUJAR nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-09-2002, 00:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •