Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Vetvendosje Maska e INDRITI
  Anėtarėsuar
  14-11-2002
  Vendndodhja
  I ulur ne zemren e njeres.
  Mosha
  37
  Postime
  2,172
  Faleminderit
  1
  17 falenderime nė 11 postime

  A mendoni se ne per prinderit mbetemi gjithmone te vegjel?

  Pershendetje!
  Ne pergjithesi prinderit tane sado qe te medhej te behemi thone se per ne jeni te vegjel.
  perse valle?
  Injoranca nuk zhduket me top

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2003
  Vendndodhja
  Brisbane Australi
  Mosha
  49
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  sepse nuk duan te besojne qe ne u rritem dhe mund te diskutojme me ato si te medhej qe jemi . ato do ta pranojne ( shpresoj ) kur ne te kemi femije vete dhe te shikojne nepermjet neve cfare na kane mesuar ata.
  AP

 3. #3
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Sepse ata gjithmone na shohin me ate sy dhe nga ai rol qe jane mesuar te bejne per vite me rradhe, ata jane prinder dhe gjithmone mendojne se e kane per detyre te na keshillojne dhe te sillen me ne sikur jemi akoma te vegjel. Kjo eshte gje e mire si njerez qe kane jetuar jeten dhe kane eksperience eshte mire t'i degjosh. Pa mendo se nje dite nuk do te kesh mundesi t'i shikosh dhe do te duhet qe neper dyer te huaja te trokasesh per te marre nje pergjigje te sinqerte, atehere edhe une edhe ti kemi per tua kuptuar vleren.
  Ezekiel 25-17.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e leci
  Anėtarėsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,747
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Nje prind e ndien per detyre ti percjelli femijes eksperiencat qe ka bere ne jete.Te mesojne te ndash e keqen nga e mira.
  Dhe per prinderit tane do jemi perhere femije.Ata do jene si ai porti i qete ku do kerkojme perhere te ikim ne rast stuhie.
  Prindi te jep jeten, dhe duke qene nje krijese e tij,do te shohi perhere me syte e atij qe e ka per detyre te mesoje rrugen e drejte ne jete.
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Pergjigja ime eshte njesoj si anetaret qe postuan. Dje me motrat po diskutonim pse prinderit na konsiderojn si te vogla, thjesht ata zduan te besoj qe ne ur rritem, they can't adjust to change easily.
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 6. #6
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  35
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  sigurisht qe po...ne ato momente ti per prinderit je nje engjell i vogel dhe kjo pamje nuk do ti shkulet kurre nga mendja...

 7. #7
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  37
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Nuk besoj se ngelemi te vegjel gjithmone ne syte e prinderve,por mendoj se menyra me te cilen ato sillen me neve (dmth pasioni qe tregojne) na con te mendojme kete.

  Stormi
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Gjithmone une mbetem femija i tij packa se mosha perparon. Kete une e shoh ne perkujdesjen e vazhdueshme , telefonata, keshilla, etj...

  Dito.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga INDRITI
  Pershendetje!
  Ne pergjithesi prinderit tane sado qe te medhej te behemi thone se per ne jeni te vegjel.
  perse valle?
  Kur te kesh femije do ta kuptosh. Eshte si puna e dashurise, nuk e di se c'eshte derisa dashuron e ta ben zemren copka copka!
  Femija do te mbetet gjithmone femije per prindin. Prindi mesohet me pavaresine dhe me faktin qe femija rritet, por nuk mund te c'mesohet me faktin qe eshte femija i/e tij.

  Pershendetje
  Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Mjalta
  Anėtarėsuar
  11-01-2005
  Vendndodhja
  Germany
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  Se pari pershendetje!!!

  Une mund te them nje Shembull: Kur esht Fjala per Punet e shtepijes prinderit me thojn se jam e rritur dhe duhet me bere sa me shume ne shtepi. Por kur esht fjala me dal diku ata thojn "Vajza jane na u rrite tashte apo "ende nuk je aq e rritur per te dalur kaq shum, por shifen se ndjen Frig apo diqka te ngjajshem. Jo se me ndalojn, por me ket dua te them se ata nuk dojn ta realizojn se ne jemi aq te pjekur se mundem edhe vet te gjindemi ne gjdo situat. Kane qejf ende te na ndihmojn ta planifikojn Jeten tane. Pra une nuk ja u ze per te madhe. Se edhe ne do behemi Prinder ndonjhere. Sidoqoft Pershendes te gjithe Prinderit tane dhe juve

  mjalta
  jam krenare qe jam shqipetare edhe at Kosovare

Tema tė Ngjashme

 1. Nderto fort folene tende. Martesa
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
 2. Disa Kėshilla Pėr Prindėrit
  Nga shefqeti11 nė forumin Tė jesh prind
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-03-2007, 17:41
 3. Mbi priftėrinė
  Nga I KTHYERI nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 09:49
 4. "Familiaris Consortio" Papa Gjon Pali II
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 16-05-2006, 01:51
 5. Mbi dashurine
  Nga ani-ani80 nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-03-2006, 11:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •