Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 35 prej 35

Tema: Paēet

 1. #21
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime
  Zemrushe tė dielė kisha paēe po nuk e kisha lexuar kėtė teme qė tė mė shkonte mėndja tė tė dėgoja ca me FedEx

  Unė nė Shqipėri nuk e haja fare paēen, ndėrsa kėtu e bėn mami si tip supe dhe mė pėlqen. Plus kur e ble kėtu nė dyqan nuk e ke idenė nga vjen dhe si ka qėnė se ėshtė nė kuti e bardhė dhe e pastėr ne rradhė me gjithė mishrat e tjera.

  p.s. keto me poshte nuk e di ca lloj paēesh jane po e di qe jane te pastra dhe te blera ketu ne SHBA : )
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 29-10-2006 mė 23:33

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga bayern
  Ka pas bo plaka ime (Se ktu ne USa e ka harru lol) pace me kom vici qe te lepije gishtat.
  Amon ere se kan pas lezet ene kto gjellet version fukarai po thuj tashi qe ham vec ushqim borgjezesh ja kujtojm vlerat.
  O baye shko te Neptune Diner ne Astoria se atje bojne pace. Te velte icik po prape e mire ishte

 3. #23
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Dixhije te ma kishe thone para nji jave kisha shku. Se vajtem si para ramazonit ne Beer Garden ene ne 4 te mjesit na rane zorret ne toke. Shkum te kjo dmth. Car bohej skisha pa na iher diner ne 4 te mjesit me majt radhe me hy mren. Ene jasht gjith makina lluksoze ene femrat me fustone balloje lol

  Ta kisha dit qe kishte pace nuk kisha honger gyro hic....Si quhet ne menu iher se edhe skhu sikur nuk ma zune syte men per here tjeter.
  :P
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 4. #24
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Edhe nje pace-fan ketu, ama vetem ate qe gatuante nondaja!

  Po per japrak (sarm, e quajne ne veri me duket) a ju ka shku mendja mer jahu?

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga bayern
  Dixhije te ma kishe thone para nji jave kisha shku. Se vajtem si para ramazonit ne Beer Garden ene ne 4 te mjesit na rane zorret ne toke. Shkum te kjo dmth. Car bohej skisha pa na iher diner ne 4 te mjesit me majt radhe me hy mren. Ene jasht gjith makina lluksoze ene femrat me fustone balloje lol

  Ta kisha dit qe kishte pace nuk kisha honger gyro hic....Si quhet ne menu iher se edhe skhu sikur nuk ma zune syte men per here tjeter.
  :P
  Paca i thone, me theks te a-ja e dyte

  Yeah man, i thought I saw you there last Saturday at 4 a.m.

 6. #26
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Mire une po ti cne ne pik t'mjesit ne diner tu bofsha?

  Rrofsh rrofsh heres tjeter po u pallokam m'pace lol

  Deuso ato japraket i shesin ene kinej se di ka ty bo kto jewish i bokan tamom si n'Shqipni.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime

  Si gatuhet paēja?

  Jo kudo gjen paēe.Dhe kur gjen nuk ka dy shije njesoj.
  Di ndokush si gatuhet nje "paēe origjinale" kembe koke apo plenci
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  qe thoni ju ..

  jeshe nje dizaj ne udhetim.. drejt kakes se vijes..
  otopuzi i xhoit.. ndaloj ne nje fshat simpatik prane vjoses..
  ne mos gaboj quhej fratar..ky fshati.. pra pa vajtur ne tepelene..
  buze rruges ishte nje restaurant i vogel me nje verande te kendshme e tujte nje pamje madheshtore e lugines e e maleve perrreth..
  u turren mileti .. tek gjelltorja.. e un mbas tyre..
  ishte mengjez.. tahmėm koh per paēe.. dhe vertet guzhinjieri nje burr babaxhan e faqekuq.. paēen e kishte bere gati e filloj tu a ndaje udhetareve..
  eshte paēe koke me tha e merre pa merak se gatuajm paster tha i ngrati..
  dukesh thash ne surrat se je pastertor i thaē se je bucko.. se gjelle nga verdhacuket i thash nuku ha..
  cfar kokash jan thash..
  te bagetive tona tha..
  mrekulli i thash.. se kjo natyre kendejza.. gjera te mira rrit..
  edhe qe thoni nje te marre nje tas e nje ta mbushur i ben ai e nja ca copa buke gruri safi..e gatuar fshatce aty direkt nga furri..e nje te dal ne verande perball maleve te vjoses e..cte te them..
  kisha kohe pa ngrene me aq lezet..

  e falenderova guzhinjierin.. sinqerisht..dhe ju be qefi..e pastaj duallem pim nga nje kafe ne verande e ndezem nga nje malboro originalle.. e cte te them.. nje lezet e nje muhabet e nje ajer i paster..qe me la pa mend..
  ty ty ty beri burija..e un i lash shendene guzhinjierit dhe u nisem..
  ju qe kaloni andej mo e lini pa e provuar paēen e fratarit.. o shokėni..

  le po te jini dhe me te dashurat tuaja..cfar mrekullie..
  vetem pamja aty skish te paguar..

  sdi a jam i sigurte per emrin e fshatit a jo..
  po do shoh ne harte..

 9. #29
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime

  Paēe Koke

  Pėr 4 vetė

  Duhen:

  - 1 kokė
  - gjalpė ose vaj 1 filxhan kafeje
  - miell 1 luge kafeje
  - spec djegės 1/2 luge kafeje
  - kripė, piper
  - uthull 2-3 lugė
  - hudhra 4-5 thelpinj
  - 1 qepė
  - karrota 2-3 copė
  - selino, majdanoz


  Gatimi:

  Pasi pastrohet, koka vendoset nė tenxhere, mbulohet me ujė tė ftohtė dhe vihet ne zjarr. Kur tė ketė marrė vale i hiqet shkuma dhe lihet tė ziejė nė zjarr tė ngadaltė, duke i hedhur qepė karrota, selino, kripė, piper, dafinė majdanoz.

  Lihen derisa tė jenė zier mirė d.m.th. kur mishi tė ndahet lehtė nga kocka. Kullohet, qėrohet mishi nga kockat dhe pritet nė copa tė vogla kubike. Nė njė tenxhere hidhet yndyrė, pak salcė dhe lėngu i marrė nga zierja e kokės. Kur lėngu tė ketė marrė valė, shtohet mishi i zier, pak spec i kuq dhe lihen tė ziejnė nė zjarr te ngadalte edhe per disa minuta, shtohet kripė dhe piper i zi. Nė fund paēes i hidhen hudhra tė shtypura me uthull.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 10. #30
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Anėtarėsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  36
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  PACE
  Pacja behet dhe me plenc dhe me kocka une po e pershkruaj me kocka.
  Kockat nuk duhet te jene te pastruara mire nga mishi pasi me kete te fundit dote behet pacja.
  I ziejme kockat derisa ti kete dale komplet lengu.
  Mishin e kockave e grijme copa copa dhe e hedhim ne nje tenxhere dhe siper i hedhim lengun pasi e kemi kulluar me kullese qe te heqim kockat e vogla.
  Me kujdes mbledhim me luge yndyren qe ka persiper kjo mase.
  Ne nje tigan skuqim nje luge miell dhe e hedhim mbi mishin dhe e veme mbi zjarr avashem per 20-25 min.
  Nderkohe qe ziejne i hedhim hudhra te shtypura dhe mbasi e shohim qe eshte lidhur si gjelle e heqim nga zjarri.
  Kur e hame ne pjate i shtiejme per shije dhe uthull por aman theke buken se ashtu shijon me mire.
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  knej nga tirana, e bojne pace koke,

  s'ka mo pace komesh as pace plonci.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  18
  30 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  knej nga tirana, e bojne pace koke,

  s'ka mo pace komesh as pace plonci.
  Te pazari ri kryqzimi i rruges per prokurori ke dhe pace kemesh dhe ustai ta sqaron dhe pse te ben mire per "ushtrime fizike".Tani ne vere e ke hapur gjith naten per pas disko.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Bo sa i urrej ploncat ,edhe ajo era kur zijn o zot i modh duhet me myll hunet me kapse rrobash se ta shpif ....po ēte boj duhet me i gatu edhe kur si han ,eh familja
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-12-2014
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Paēet

  Per pace plenci duhen :
  1 kg plenc
  2 veze
  1 kokerr limon
  Hudhra 2 thelpinj
  Kripe , piper i zi ose i bardhe

  E pastrojme mire plencin dhe e ziejme mire kripe dhe pak vaj ,me pas e presim ne copa te vogla dhe e leme me pak leng. Ne nje tas rrahim vezen me limonin hedhim pak leng nga ku e kemi zjere plencin qe mos na pritet veza dhe e hedhim ne enen ku kemi plencin e leme sa te marri nje vale dhe hedhim hudhrat e shtypura ,pacja eshte gati

  P.s mund te zevendesojme vezen me limon me pak kos dhe niseshte dhe e shoqerojme me uthull
  Ju befte mire

 15. #35
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Paēet

  Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
  Bo sa i urrej ploncat ,edhe ajo era kur zijn o zot i modh duhet me myll hunet me kapse rrobash se ta shpif ....


  E paskemi njė tė pėrbashkėt, urrejmė erėn e plancit kur zihet !

  p.s

  Paēen e kėmbėve e ha me gjithė kėmbė
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •