Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Prgjimet e telefonave tregojn se Policia e Rams n shrbim t grupeve mafioze t vendit

  Shefat me SKY ECC/ Si u shndrruan polict n ushtar t Krimit!

  Emri: shefat-e-policise-me-sky-2048x1152.jpg

Shikime: 49

Madhsia: 50.2 KB

  Me mesazhet e prftuara nga aplikacioni SKY ECC krijohet nj hart pr gjeografin e krimit n Shqipri, madje mund t prcaktohen edhe zonat ku forca e krimit i mbivendoset vullnetit t Policis s Shtetit. Sepse n jo pak raste, mesazhet e SKY tregojn llumin ku sht zhytur policia shqiptare sot.

  N mesazhet e SKY ECC nuk flitet pr ryshfetin e zakonshm me pak lek t policve t qarkullimit, as pr ndonj shkelje t rndomt ku polici i thjesht bn nj sy qorr e nj vesh shurdh pr nj grusht me para. N to bisedohet pr organizimin e vrasjeve nga grupet m t rrezikshme kriminale n vend, ku shefat e policis japin nj ndihm duke dhn informacione sekrete. Flitet pr parcela me kanabis, ku shefat e policis qndrojn si mburoj dhe shqetsohen bashk me trafikantt se po polic t tjer po vijn dhe po ua shkatrrojn. Flitet n kto mesazhe edhe pr kazino t fshehta apo pr informacione sekrete q i vihen n dispozicion njrs band n dm t bands tjetr.

  Implikimi i uniformave blu n krim sht alarmant. Mesazhet n SKY ECC tregojn se tradhtia vjen nga kupola drejtuese, njerz q i japin policis fytyrn e nj bishe q ka dal jasht kontrollit.

  Klodian Shahini, bashkpuntor n shprthimin shkatrrues n Tiran

  Emri: shperhtimi-tirane-scaled.jpg

Shikime: 41

Madhsia: 44.1 KB

  Shprthimi i makins tip Benz n urn tek Nisharaku n Tiran katr vite m par nuk sht i vshtir t sillet ndrmend. Sepse ndodhi n pikun e lvizjes s kalimtarve dhe makinave n kt zon, prgjat nj pasditeje t ngroht shtatori, q ruhet ende e freskt n kujtesn e banorve t zons.

  Emri: xfgffgh.png

Shikime: 44

Madhsia: 531.5 KB

  Pamjet e nj njeriu q gulonte nga dhimbjet brenda gjysm-makins t shkatrruar morn brenda pak sekondash vmndjen e opinionit. Emri i burrit q i mbijetoi atentatit ishte Preng Gjinit, nj 50-vjear nga Mirdita, q trhiqte pas vetes zinxhirin e hakmarrjes me fisin Rei.

  Menjher u rihapn arkivat e vrasjeve mes dy fiseve t Mirdits pr ta shpjeguar atentatin me prmasat e nj akti terrorist. Intuita e gazetarve nuk ishte e gabuar. Prgjimet e SKY ECC n dosjen q disponon Lapsi.al konfirmojn pikrisht at q raportuan edhe gazetart asokohe, q shprthimi ishte ndshkim pr t vrart n ann e fisit Rei, m konkretisht organizimi i atentatit ishte kryer nga Elson Rei q bazuar n mesazhet e SKY ECC, u hidhrua tej mase kur Preng Gjini i mbijetoi dy kallpeve me tritol q i shprthyen nn kroskotin e makins.

  Por ajo q nuk dihej n at koh ishte se Elson Rei kishte edhe njeriun e tij n polici q e ndihmoi pr t kryer atentatin. Klodian Shahini, n at koh ka pasur detyrn e shefit t Seksionit t Trafiqeve t Paligjshme dhe Narkotikve n Drejtorin Vendore t Policis Lezh. Ai sht vetm nj nga polict e zbuluar n prgjimet e SKY ECC, q veshi uniformn blu thjesht si kamuflim, sepse n t vrtet qndroi n shrbim t krimit.

  Nga dosja e SPAK, q Lapsi.al e ka lexuar thuhet se Klodian Shahini ishte kushri me organizatorin e atentatit, Elson Rein.

  I kam bo llogarit e mia. Do sakrifikoj vet pr pjesn tjetr t familjes. Un e kam vendin brenda katr mureve shkruan Elson Rei n SKY ECC n nj moment sinqeriteti, duke pranuar fatin e tij si ushqim pr gjakmarrjen me fisin tjetr t Mirdits. Dhe n kt mision, kushririn e tij Klodian Shahini e ka n krah.

  N dosjen e SPAK jan disa momente kur shefi i policis s Lezhs, Klodian Shahini prdor sistemet e Policis s Shtetit pr t verifikuar mjetet q i duhen Elson Reit. Ai kontrollon vazhdimisht makinat me t cilat lviz objektivi i tij dhe prdor SKY ECC pr t komunikuar me Klodian Shahinin. N disa raste, thuhet n dosje, ai thjesht drgonte foton e nj makine dhe Klodian Shahini e verifikonte pa pasur nevoj ti thoshte asnj fjal, por i drgonte t dhnat e makins.

  Ishte kjo mnyra me t ciln Preng Gjini u lokalizua. Kshtu u gjetn mjetet me t cilat ai lvizte pr ti vendosur m pas tritolin q shprtheu tek ura e Nisharakut n Tiran.

  Bashkpunimi pr atentatin ndaj Gjinit ishte vetm nj an e medaljes. Puna kryesore e Klodian Shahinit ishte t manipulonte t dhnat pr parcelat me kanabis, megjithse ai drejtonte Seksionin e Trafiqeve t Paligjshme dhe Narkotikve n Lezh.

  Elsoni shrben si ndrmjets i Klodian Shahinit me personat q kultivojn lnd narkotike pr t dhn informacione n rast se policia organizon operacione pr gjetjen dhe prishjen e parcelave apo edhe pr ti dhn mbrotje atyre n zon thuhet n dosjen e SPAK.

  Ky rol ilustrohet me disa biseda ku bie n sy se Klodian Shahini i bindet plotsisht grupeve kriminale, madje n valle fut edhe shefin e tij, Henerigert Mitri, i cili n at koh ishte Drejtor i Policis Lezh. S bashku bien dakort t fshehin filmimet me dron mbi parcelat me kanabis apo t njoftojn kultivuesit e kanabisit pr itinerarin e helikopterit t Guardia di Finanza, gjithnj duke i servirur informacione mbi targat e mjeteve dhe hyrje-daljet n TIMS pr shnjestrat e bandave.

  Ushtari i Pllumb Gjoks, Drejtori i Policis Lezh, Henerigert Mitri

  Emri: Henerigert-Mitri-scaled.jpg

Shikime: 39

Madhsia: 34.9 KB
  Henerigert Mitaj, ish drejtor i policise se Lezhes

  Biznesmeni Pllumb Gjoka q sht arrestuar gjat aksionit t par t SPAK n baz t prgjimeve t SKY ECC rikthehet n sken edhe n dosjen e dyt fal aftsive t tij pr t rekrutuar polict n punt e tij. I till sht rasti i Drejtori i Lezhs, Henerigert Mitri. Ky i fundit nuk i ka rezistuar oferts pr t br nj sy qorr e nj vesh shurdh n lidhje me nj kazino t vogl, me rreth 20 kompjutera q Pllumb Gjoka e kishte prshtatur n Lezh.

  Por kur nj oficer i Drejtoris Hetimore, i quajtur Gentian Ndoji i futet n kazino, arreston menaxherin dhe sekuestron kompjuterat, pr Henerigert Mitrin, q kishte dal garant mbi ecurin e biznesit, dalin probleme.

  Drejtor tjetri habitet Oltion Bistri ish-shef i operacionales, kur e njoftojn far kishte ndodhur me biznesin fitimprurs t Pllumb Gjoks n Lezh. Vet Bistri ishte garant pr kazino t tjera t Gjoks dhe para se t merrte prsipr nj pun, gjithnj konsultohej paraprakisht me shefat e tij.

  Pajisjet jan kapur dhe Gerti nuk duhet ti kishte dhn siguri Pllumbit n zhvillimin e ktij aktiviteti nse nuk ka pasur dakortsin e eprorve shkruhet n dosjen e SPAK, nj prmbledhje e kshillave q jep Oltion Bistri.

  Henerigert Mitri prve t tjerash prshkruhet n mesazhet e SKY ECC edhe si I madhi fal rolit q kishte ai si drejtues i policis s Lezhs. Sigurisht q garancia pr vetm nj kazino ishte shum pak pr nj drejtor.

  Mitri ka br mos bashk me Klodian Shahinin, drejtorin e antitrafiqeve n Lezh pr t shptuar parcelat me kanabis. Por megjith prpjekjet q bjn pr t shmangur kontrollet n zonat e mbjella me kanabis, n fund duket se Henerigert Mitri dshton dhe nuk arrin t siguroj punt q ka marr prsipr pasi polict nga Tirana vinin dhe u prishnin pun.

  Gjykata e Posame e Shkalls s Par pr Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka caktuar ndaj tij masn e sigurimit personal arrest n burg dhe e akuzon pr kultivim i bimve narkotike, kryer n bashkpunim, grup i strukturuar kriminal, pjesmarrje n grup t strukturuar kriminal, korrupsion pasiv i personave q ushtrojn funksione publike, organizimi ose ushtrimi i veprimtaris s lojrave t fatit n kundrshtim me ligjin dhe shprdorim i detyrs.

  Ushtari i Durim Bamit, efektivi i RENEA-s Altin Morina

  Emri: 640-0-1678870028xefektibi-624.jpg

Shikime: 44

Madhsia: 49.1 KB

  Gati nj vit m par, Altin Morinn me detyr Shef i Repartit t Strvitjes tek Forcat RENEA e kapn n zonn e Kodrs s Diellit, teksa lvizte me nj mjet luksi. Brenda n makin iu gjetn 113 mij euro, q efektivi i RENEA-s e kishte t vshtir ti justifikonte.

  Lajmi kaloi tangent n media dhe teorit konspirative pr lvizjet e 43-vjeart nuk ngjitn shum, pr tu harruar brenda pak dits. Por n dosjen e SPAK pr mesazhet e SKY ECC, Altin Morina rikthehet si ushtar i vrassit me pages, Durim Bami.

  N kapitullin ku pasqyrohen komunikimet e Durim Bamit me Endrit Doklen dhe Xhelal Rrajn, del edhe emri i Altin Morins.

  Fillimisht ai sht i shqetsuar pr mikun e tij Durim Bami, t cilit i thot se i ka shkruar 100 her, por nuk ka marr prgjigje. M pas, t dy bisedojn pr lvizjet e ish-deputetit t Partis Socialiste n Tiran, Arben Ndoka.

  Morina duket i gatshm t ndihmoj me t mundet, informacion, ndrhyrje dhe kshilla t veprimeve q ai i njeh mir, si pr shembull metodat pr tiu ruajtur prgjimeve ambjentale t policis. Disa her ai e kshillon Durim Bamin t ruhet dhe t urdhroj njerzit e tij t mos flasin shum sepse me gjas jan n prgjim. Ai sht i gatshm t krijoj kontakte me shefin e komisariatit nr.2 n Tiran, q prokurort e SPAK kujdesen t prcaktojn se ka qen n detyr gjat kohs s Drejtorit t Prgjithshm t Policis, Ardi Veliu.

  Ish-shefi i Krimeve Ardit Hasanbegaj, ushtar i Pllumb Gjoks

  Emri: 0858a77363ca62cbbb49d3f4dfe9696d_XL.jpg

Shikime: 43

Madhsia: 33.1 KB

  Shefi i krimeve n Shkodr, Ardit Hasanbegaj ka qen nj nga personat e rekrutuar nga Pllumb Gjoka dhe q sht zbuluar nga mesazhet e dosjes Metamorfoza 1 Pas vrasjes s Gjin Boriit n 9 Gusht 2020, Gjoka e urdhron shefin e krimeve t mos merret me zbulimin e vrasjes, ndrsa i krkon informacion pr nj nga shnjestrat e tij, pjes e grupeve kundrshtare, Dorian Dulin.

  Lexoni m posht se far shkruhet n dosjen Metamorfoza 1

  N orn 14.49 shtetasi Pllumb Gjoka duke prdorur 7142D9 komunikon me prdoruesin e DGLXJM i identifikuar si Ardit Hasanbegaj.

  Pllumbi e pyet se, cfar ishte ajo e mbrmshmja (vrasja e Gjin Ndoj).

  Ardriti i prgjigjet q, nuk e di, paska qen me hasmri, pr punn e nj vllait, plus paska qen kollarexhi.

  Pllumbi e pyt q, si duket si dor?

  Ardriti i prgjigjet q, ka punuar mir kopili dhe si duket kan qen dy ose m shum. T vshtir do e kemi por besoj do t nxjerrim dicka.

  Pellumbi i thot q, lreni n kollaren e vet.

  N orn 17.09 shtetasi Pllumb Gjoka duke prdorur 7142D9 komunikon me prdoruesin e DGLXJM i identifikuar si Ardrit Hasanbegaj dhe ky i fundit e pyet nse, ky e njihte DD sepse vllai i ktij ka takuar Dor Dulin.

  Pllumbi i shprehet q, kta t vrasin dhe t vijn edhe me u pjek.

  Pllumbi i shkruan Arditit nse, ke info pr Dorin m thuaj

  Konfirmohet nga bisedat se ish-shefi i Krimeve t Shkodrs, Ardit Hasanbegaj i shrbeu bands s Bajrave edhe pr krkimet e Ibrahim Licit, q ishte shnjestra e tyre kryesore n Shkodr. Madje familja Lici u vu n prgjim pr komunikimin me Ibrahim Licin dhe informacionet e policis kalonin direkt tek banda kundrshtare q krkonte vrasjen e tij. Pasi biznesmeni Plumb Gjoka gjen numrin e celularit t Ibrahim Licit, ia kalon kt shefit t krimeve q e v n prgjim dhe i raporton:

  Atij nuk i ka dal asnjher n val antenna, vet aty n shtpi dhe sht i vllai se e njeh n z ai lart (operatori i prgjimit), i njeh si shtpi, ua njeh zrat.

  Arditi n vazhdimsi i tregon Pllumbit q Dori ka qen n Tiran dje, m tha ai shoku, ka takuar nj zyrtar. Jo n pol, por nuk e ka thn si emr, nj zyrtar se i ka krkuar takim, m tha shoku. Pllumbi shprehet q do ket takuar ndonj nga lsi.

  Oltion Bistri, ish shefi i policis, ushtar i Pllumb Gjoks

  Emri: oltion-bistri.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 29.6 KB

  Oltion Bistri sht ndr oficert m t lart t goditur nga Metamorfozat. N momentin kur u arrestua, ai sapo ishte shkarkuar nga detyra si shef i Forcave Operacionale. M hert kishte qen drejtor policie n Lezh, Durrs dhe shef i komisariatit nr.2 n Tiran.

  Disa dit m par SPAK i sekuestroi miliona euro pasuri, mes t cilave 22 dyqane, 10 apartamente, nj vil, nj siprfaqe tok truall dhe nj garazh. Gjat prgjimeve t SKY ECC, kuptohej se Bistri kishte dal garant pr kazinot e Pllumb Gjoks n Tiran n kmbim t ryshfetit.

  M dat 25.11.2019 ora 03.17 shtetasi Pellumb Gjoka duke prdorur 7142D9 komunikon me prdoruesin e DB7ED1 i identifikuar si Oltian Bistri. Ky i fundit i shkruan, ai tek xhevo kishte thne, ka 25 kompjutera dhe nje rulet. Ju kish thene do e filmoj tjua sjell edhe dua I miljon lek pr informacionin. E gjen dot cili eshte? Sma tha dr. Se ai ma tha para se te ikja, kish merak e para se te ikja ne Gjermani me takoj. Duhet kujdes pak se drejtori eshte trembur. I thash per njrin qe donte te fuste tre cop dhe kishte frike, shkruhet n dosje pr komunikimin mes Bistrit dhe Pllumb Gjoks.

  Byroja Kombtare e Hetimit, struktur paralele me policin e shtetit

  Emri: 1200-630-1671203601xaltin-dumani1-256.jpg

Shikime: 39

Madhsia: 17.8 KB

  Zbardhja e komunikimeve me SKY ECC ka zbuluar se policia e shtetit sht infektuar deri n nivelet m t larta n bashkpunimin q ka me krimin. Nga mesazhet e SKY ECC kuptohet se nuk jan polict e thjesht ata q i shrbejn krimit, por jan drejtuesit e policis q shndrrohen n ushtar t grupeve kriminale.

  Prandaj dhe n SPAK, duket se besimi tek policia sht i ult. Kreu i Prokuroris s Posame, Altin Dumani pranoi disa jav m par se ka shtje pr t cilat e ka t pamundur t punoj me policin, ndaj zgjedh t punoj vetm me Byron Kombtare t Hetimit.

  Jan nj kategori shtjesh q ne nuk mund ti hetojm me policin e shtetit, sidomos ata kur prfshihen punonjsit e policis s shtetit. Hetimet tona kan treguar q eksponent t policis s shtetit, madje me funksione t larta kan bashkpunuar me krimin e organizuar, referuar dhe cshtjeve q kemi hetuar, dhe shtjeve q kemi n hetim e sipr. Jan nj kategori shtjesh q ne hetojm ekskluzivisht me BKH-n u shpreh Dumani.

  Pavarsisht ksaj deklarate, rezultatet kan qen jo t knaqshme. Operacionet e ekzekutimit t arrestimeve t dosjeve Metamorfoza 1 dhe 2 kan qen nj dshtim. Banditt kryesor t episodeve kriminale jan larguar n koh dhe nuk jan arrestuar.

  Lapsi.al

 2. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  ATMAN (23-05-2024)

 3. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Prgjimet e telefonave tregojn se Policia e Rams n shrbim t grupeve mafioze t vendit

  Altin Dumani: Esht ulritse q drejtues t lart t policis bashkpunojn me krimin

  Emri: duman.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 34.2 KB

  N raportin vjetor para deputetve t Komisionit t Ligjeve dhe t Siguris Kombtare, kreu i SPAK, Altin Dumani, ka listuar t gjith zyrtart e lart t cilt jan t pandehur apo jan hetuar.

  Dumani u shpreh se jan kryer gjithsej 20 procedime penale me 22 persona nn hetim apo t pandehur ndaj zyrtarve t nivelit t lart n funksion: 5 magjistrat, 3 ish-gjyqtar t shkalls s par, nj ish-gjyqtare i apelit dhe nj ish-prokuror.

  “5 ish-kryetar bashkie, nj ish kandidat pr kryetar bashkie, dy kryetar bashkie, nj ish ministr Finance, nj ish ministr Mbrojtje, nj ish ministr Mjedisi, nj ish ministr shndetsis, nj ish-zv.ministr Shndetsie, nj ish kryeministr, nj ish sekretar i ministrit t mjedisit, nj ish sekretar i ministris s drejtsis dhe nj ish sekretari i prgjithshm i ministris s Shndetsis.

  Pr her t par jan regjistruar 8 procedime penale me 18 persona me hetim apo t pandehur ndaj zyrtarve t nivelit t lart.

  Jan drguar n gjykat 11 shtje me krkes pr gjykim 12 persona t pandehur n cilsin e ish zyrtarit t lart me funksione: 5 ish-kryetar bashkie, nj ish gjyqtar, nj ish ministr mjedisi, nj ish ministr Finance, dy kryetar bashkie, nj ish kandidat pr kryetar bashkie dhe nj ish sekretar i ministris i ministris s Shndetsis.

  Jan dnuar 9 zyrtar t lart me funksion: Dy ish deputet, dy ish gjyqtare, tre ish kryetar bashkie, nj ish sekretari i prgjithshm i ministris s Shndetsis, nj ish-nnkryetar bashkie. Jan n proces gjykimi 4 ish-magjistrat, sht n hetim nj ish magjistrat n gjykat e lart, jan dnuar nga gjykata dy ish magjistrat”, tha Dumani.

  Kreu i SPAK, Altin Dumani edhe pse tha se bashkpunimi me Policin e Shtetit sht shum e mir, ngriti shqetsimin se ka punonjs t lart t policis s shtetit q bashkpunojn me krimin e organizuar.

  Gjat raportimit n Komisionin e Ligjeve, Dumani theksoi se vet SPAK ka proceduar rreth 70 punonjs policie.

  “sht e rndsishme t bjm dallimin mes shumics absolute t punonjsve t policis q jan t angazhuar dit e nat n luftn kundr krimit dhe korrupsionit, duhet ti diferencoj ata nga nj pakic e inkriminuar.

  N shum nga hetimet tona ka luajtur policia, por n3nvizoj se n shum nga hetimet tona kemi evidnetur lidhje t krimit t organizuar me funksionar t policis s shtetit.

  Korrupsioni n radht e policis sht problematike.

  Jan proceduar nga ne rreth 70 punonjs policie. Na ka rezultuar se drejtues t lart t policis t lidhur me krimin. sht ulritse kur bn pjes dhe bashkpunon me krimin e organizuar”,- tha Dumani.

  Koha Jone

 4. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  ATMAN (23-05-2024)

 5. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Prgjimet e telefonave tregojn se Policia e Rams n shrbim t grupeve mafioze t vendit

  Metamorfozat/ Prgjimet e SKY ECC nxjerrin fytyrn tjetr t Rilindjes

  Emri: IMG_7244.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 34.9 KB

  Dosja e dyt e hartuar nga prgjimet e SKY ECC q Lapsi.al e disponon sht nj sag tjetr banditsh, e denj pr serialet e Ameriks Latine ku vazhdimisht ka intrig pr porosit e vrasjeve, q e kan zanafilln tek konfliktet e kumarit, hakmarrjet e mbartura, trafiku i drogs, sherret e astit apo ndonjher tek nj keqkuptim si sht vrasja e Gjin Ndojit. Aleancat funksionojn sipas parimit “armiku i armikut tim sht miku im” dhe grupe t fortsh nga Tirana bashkohen me t Vlors, t Lait lidhin kontrata me t Shkodrs, pr t’u bashkuar n Durrs dhe pr t’u ndar srish n Fush-Kruj.

  Nga bisedat e zbardhura t SKY n dosjen e lexuar nga Lapsi.al zbulohet nj ndrmarrje kolosale e ish-deputetit t Partis Socialiste, Arben Ndoka q krkon t vras me patjetr Durim Bamin, njeriun q e akuzon pr vrasjen e t vllait, Aleksandr Ndoka. Aty gjenden bisedat e Ervis Martinajt, n nj prpjekje pr t’u sqaruar me ish-ortakun e tij n kumar Leonard Duka. Jan bisedat e Emiljano Shullazi q angazhohet nga burgu t gjej vrassit e Durim Bamit. Jan vllezrit e deputetve t Partis Socialiste, Armando Ndreca dhe Xhelal Rrja, q prdorin SKY ECC her pr drog e her pr t ndihmuar n nj vrasje, apo shefa policie q u binden kokave t krimit si ushtar t rndomt.

  Por ajo q bie n sy mes emrave sht q grupet kriminale t dosjeve “Metamorfoza” 1 dhe 2 jan shpesh t lidhur me pushtetin dhe marrin favore apo kan nj familjar t tyre n nivele t caktuara t qeverisjes. I marrim me radh:

  Ish-deputeti i PS, Arben Ndoka n Lezh

  Emri: rama-ndoka-840x440-1-840x440-1.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 30.5 KB

  Ish-deputet i Partis Socialiste n Lezh Arben Ndoka nuk arriti ta oj deri n fund mandatin e deputetit, kur u prfshi n nj sherr n parlament me ish-deputetin e PD, Gent Strazimiri. Shkak i konfliktit u b denoncimi q ai kishte qen i akuzuar pr shfrytzim prostitucioni n Itali. Ndoka dorzoi mandatin e deputetit dhe m von u arrestua nga policia pr shtjen e pronave n bregdetin e Lezhs gjat aksionit “Volvo-4”. N dhjetor 2017, vritet Aleksandr Ndoka vllai i deputetit dhe q nga ajo koh ish-deputeti u prfshi n nj krkim t ethshm t porositsit t vrasjes s tij, gj q e oi n bashkpunim me grupet m t rrezikshme kriminale n vend.

  Ndihmsi i Vangjush Dakos n Durrs, Astrit Avdyli

  Emri: 1627332547_astritavdyli.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 19.7 KB

  Atrit Avdyli sht i njohur pr komunikimin intensiv q kishte me Vangjush Dakon gjat fushats s zgjedhjeve t vitit 2017, pr t t br presion mbi votuesit n Durrs dhe pr t ndihmuar PS. N bisedat me Vangjush Dakon, kuptohej q grupi i Avdylajve me ndikim n Shijak ishin angazhuar pr t mbledhur vota pr PS, por krkonin edhe t impononin kandidatt e tyre n Shijak e m tej. N prgjimet e publikuara nga media gjermane ‘Bild’, dgjoheshin edhe emrat e ish-kryebashkiakut t Durrsit Dako, deputetit t PS-s, Jurgis yrbja, kryebashkiakut t Shijakut Ardian Kokomani e kandidatve pr deputet e kryebashkiak, Ilir Ndraxhi e Elton Arbana q komunikonin me grupin Avdylaj.

  Pgjimet e Prokuroris s Krimeve t Rnda po kryheshin pr laboratorin e heroins n Has, por nga prgjimet e SKY ECC kuptohet se shijakasi ofronte edhe shrbimin e vrasjeve me pages nprmjet nipit t tij Aldo Avdyli dhe shokut t tij Arben Mrkuri.

  Emiljano Shullazi, i forti q ndihmoi PS n fushatn e 2013 n Tiran

  Emri: 61aa2e5ed289femiljano-shullazi-dhe-grupi-i-tij-i-cunave.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 31.3 KB

  Gjat viteve kur Saimir Tahiri ishte Ministr i Brendshm, Emiljano Shullazi ishte nj ndr njerzit e paprekshm nga policia. Socialistt e kishin pasur me vete gjat fushats s vitit 2013 dhe n Tiran ai bashk me njerzit e tij kishin punuar pr t sjell n pushtet Rilindjen.

  Shullazi u prmend disa her nga ambasadort amerikan pr lidhjet q kishte n nivelet e larta t policis. Gjat nj bisede n Opinion, ish zv/drejtori i policis s Tirans, Erzen Breani kujtoi nj ngjarje qe ka ndodhur ditn e zgjedhjeve, n datn 23 qershor, t 2013.

  “At dit n dark (23 Qershor 2013) kam lviz duke kontrolluar shrbimet, se ishte nj gjendje jo e mir. Dhe sht e vrtet. E kam par para njsis bashkiake numr 6, Saimir Tahirin dhe Emiljano Shullazin. Sa u afrova un, u larguan. Ishin para njsis bashkiake numr 6, ishin bashk. Saimir Tahiri ishte me kryetarin e njsis nr.6, ky ishte aty afr”, deklaroi Breani.

  Pas prfshirjes n vrasje dhe gjobvnie, Emiljano Shullazi u arrestua dhe aktualisht sht n burg. Por si dshmojn prgjimet e SKY ECC ai u prfshi intensivisht n gjetjen e vrassve pr Durim Bamin, si i krkonte Arben Ndoka.

  Armando Ndreca, vllai i deputetit t Partis Socialiste Eduart Ndreca n Lezh

  Emri: armando-eduart-ndreca.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 29.8 KB

  Armando Ndreca sht vllai i deputetit t PS, Eduard Ndreca. Ai sht arrestuar bashk me djalin e xhxhait, Elvisi Ndreca pr kultivimin dhe trafikimin e kanabisit.

  Armando Ndreca u arrestua edhe m 10 mars, me dyshimin se ishte i prfshir n kultivimin e bimve narkotike, pas zbulimit t nj stani t kthyer n shtpi bari n nj fshat t Lezhs. Por Ndreca u lirua nga gjykata pasi nuk kishte prova q vrtetonin implikimin e tij n kultivimin e drogs, ku u arrestuan 2 persona.

  Tashm me zbardhjen e SKY ECC sht konfirmuar prfshirja e vllait t deputetit socialist n kultivim t kanabisit.

  Madje dy zyrtart e policis kan bashkpunuar me vllain dhe kushririn e deputet Eduard Ndreca, Armando dhe Elvis Ndreca, duke i favorizuar n kultivimin e bimve narkotike n zonn e Kashnjetit, sipas dosjes q ka lexuar Lapsi.al

  Xhelal Rraja, vllai i ish-deputetit t PS, Rrahman Rraja n Fush-Kruj

  Emri: 1668521174_finalprojekt.00155818.Still002.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 44.8 KB

  Xhelal Rraja sht vllai i ish-deputetit t Partis Socialiste Rrahman Rraja. Ai prmendet n prgjimet e dosjes Metamorfoza si prdorues i nj telefoni SKY me pseudonimin H2. Xhelal Rraja akuzohet se ka marr pjes n organizimin e nj atentati ndaj Arben Ndoks, s bashku me Durim Bamin dhe Indrit Doklen.

  S fundmi, Xhelal Rraja u prfshi n rrahjen masive q ndodhi n Thuman ndaj dy kushrinjve, Jashar dhe Bilbil Maja, ngjarje pas s cils vllai i tij deputet dha dorheqjen. Xhelal Rraja u shpall n krkim ather nga policia po nuk u arrestua asnjher.

  Pllumb Gjoka, investitori strategjik nga “Metamorfoza 1” n Velipoj

  Emri: dsvfdx.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 140.3 KB

  N grupin e par t t arrestuarve nga prgjimet e SKY ECC, prokuroria speciale urdhroi arrestimin e Pllumb Gjoks, q kishte porositur nj vrasje n Tiran, por q ishte shpallur edhe investitor strategjik nga qeveria Rama. Opozita e kishte akuzuar at si nj person t prfshir n blerje votash n favor t Partis Socialiste. I angazhuar m par n lojrat e fatit, n korrik t vitit 2021 kompanis s tij Imperial Group, iu dha statusi i investitorit strategjik pr ndrtimin e nj resorti turistik n Velipoj, me nj vler prej 52 milion eurosh. Investim i cili nuk nisi asnjher.

  Antar t grupit t Bajrave q ndihmuan PS n zgjedhjet e 14 Majit n Shkodr

  Emri: enver-bajri-ne-shkolle.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 27.6 KB

  Nj nga grupet m t goditur nga prgjimet e SKY ECC jan Bajrat e Shkodrs. Ata qen t prfshir n disa vrasje, mes t cilave ajo q sht zbardhur plotsisht sht eleminimi i Gjin Ndojit si porosi e Ervis Martinit. Bajrat bashkpunonin ngusht me Pllumb Gjokn, por n zgjedhjet e 14 Majit u zbulua angazhimi i tyre n ndihm t Partis Socialiste. Nj prej njerzve m me ndikim t grupit, Behar Brajoviq del edhe n grupin e dyt t prgjimeve kur flitet pr vrasjet e porositura mes bandave.

  Lapsi

 6. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Prgjimet e telefonave tregojn se Policia e Rams n shrbim t grupeve mafioze t vendit

  Berisha: Ky regjim sundon me familjet mafioze t Rrajave, Ndoks, Bajrve, Avdylve, Troplinve, Dervishve, Xhafve, Balls, elve

  Emri: auto_302caa79-e69a-4418-8dd4-3b00d32ab7791716921361.jpg

Shikime: 9

Madhsia: 22.9 KB

  Gjat fjals s tij n tubimin qytetar, kryedemokrati Sali Berisha ka hedhur akuza t forta ndaj Edi Rams.

  Sipas tij, ‘ky regjim sundon me familjet mafioze t Rrajave, Ndoks, Bajrve, Avdylve, Troplinve, Dervishve, Xhafve, Balls, elve’.

  Pjes nga fjala e kreut t PD-s, Sali Berisha:

  T dashur miq, ky regjim q ka shtrir vellon e zez t krimit n t gjitha skajet e ktij vendi me qeverisjen e tij.

  Ky regjim q ka shtrir pushtetin e tij t drogs n t katr ant e vendit.

  Ky regjim q sundon me familjet mafioze t Rrajave, Ndoks, Bajrve, Avdylve, Troplinve, Dervishve, Xhafve, Balls, elve, bandave t tjera.

  Ky regjim i pamshir sa vet pamshirsia u thot shqiptarve do dit se n kt vend, n kt tok ju nuk keni vend. Ju duhet t’ia mbathni sa m par.

  Por a sht Shqipria nj vend pr t’u braktisur?

  Jo dhe jo. Shqipria sht nj vend pr t luftuar dhe vdekur 100 her pr t.

  Shqipria sht nj vend q meriton do sakrific.

  Shqipria sht nj vend q meriton do prpjekje.

  Shqipria sht vend q meriton jett tona.

  Shqipria sht vend q meriton gjithka!

  Shqipria nuk mund t dorzohet barbarve, nuk mund t’i dorzohet hajdutve, nuk mund t’i dorzohet kriminelve, nuk mund t’i dorzohet vrassve, qeveritarve n pushtet.

  Miqt e mi, t gjitha kto krkojn vetm nj gj, krkojn nj betim t do shqiptari pr t marr fatin e tij n dor.

  Dhe pr t marr fatin e tij n dor do t thot t’i thot vetes se jam shqiptar dhe se do marr Shqiprin n duart e mia.

  Dhe se Shqiprin nuk do ta lejoj kurr t rrokulliset si as n kohn e pushtimeve t saj m t zeza.

  Ndaj dhe koha, ora e saj fton shqiptart pr sakrifica.

  Fton shqiptart t’i rikthehen lajtmotivit kur ata kan luftuar pr liri.

  Kur ata kan sakrifikuar pr liri.

  Kur ata kan hedhur mnjan regjimet m t zeza, diktaturat m poshtruese.

  Syri

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 05-05-2024, 14:24
 2. Kadri Veseli: N shrbim t vendit tim
  Nga Gogi n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 29-12-2022, 07:37
 3. Vrasjet mafioze n Shqipri tregojn se krimi nuk ia ka frikn shtetit
  Nga Albo n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-08-2022, 14:18
 4. Prgjimet telekomunikative, tani edhe nga Policia e Shtetit.
  Nga DI_ANA n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-05-2008, 10:54
 5. Pergjimet: Bie miti i Telefonave Celulare mbi pergjimet
  Nga news24 n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-10-2006, 09:25

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •