EKSKLUZIVE/ Nis procedimi penal dhe hetimi pr pasurin e Erion Veliajt dhe familjarve t tij

Emri:  auto_23twegsvdx1716320791.jpg

Shikime: 23

Madhsia:  36.3 KB

SYRI ka siguruar n mnyr ekskluzive krkesn q prokurori i SPAK, Ols Dado i ka drejtuar t gjitha bankave t nivelit t dyt n Shqipri, q t japin informacion pr pasurin e Erion Veliajt, bashkeshortes se tij, Ajola Xoxa, vellait, Arbr Veliajt dhe nenes se tij, Shqiponj Veliaj.

N krkesn e SPAK pr bankat, krkohet q t vendoset n dispozicion do informacion q lidhet me veprimet bankare dhe transaksionet financiare t kryera brenda dhe jasht vendit pr personat e cituar m lart.

Gjithashtu SPAK ka krkuar informacion edhe nse kta persona kan marr kredi.

Emri:  auto_erion_veliaj_pasuria_11716319843.jpg

Shikime: 21

Madhsia:  39.5 KB

Syri