Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,929

  Vrasjet e grave nga burrat nė 14 vitet e fundit (VIDEO)


  Mė 18 maj, bėhen 13 vjet nga vrasja e Diana Kastratit.

  27 vjeēarja ishte vrarė afėr shtėpisė ku banonte, nga ish-bashkėshorti i saj, Adnan Jashari.

  Burri i saj ende ėshtė nė arrati.

  Antigona Morinės, martesa iu kthye nė vdekje.

  Ajo ishte martuar me mėsitėni me Hilmi Zenėn nga fshati Malėsi e Vogėl e Rahovecit, nė korrik tė 2011-tės.

  Vetėm tre ditė pas dasmės, ajo vdiq. Sipas Prokurorisė, Antigona vdiq si pasojė e gjakderdhjes qė kishte pasur nga organet gjenitale, mbrėmjen e parė tė martesės.

  Familjarėt e Antigonės e kanė akuzuar dhėndrin pėr vrasjen e bijės sė tyre, i cili sipas tyre ka kryer marrėdhėnie seksuale me tė derisa ajo ishte nė gjendje tė keqe shėndetėsore dhe kishte gjakderdhje tė vazhdueshme.

  Nebih Berisha, nė tetor tė 2015-tės, e kishte vrarė gruan e tij Zejnepe Berisha, duke e goditur 20 herė me thikė nė tė gjitha pjesėt e trupit.

  Tė gjithė kėtė ngjarje qė kishte ndodhur nė shtėpi, e kishte parė vajza e tyre e mitur, tė cilės babai i saj i kishte shkaktuar lėndime trupore.

  Po nė kėtė vit, Kosova u trondit me njė nga vrasjet mė tė rėnda, atė tė 24-vjeēares Donjeta Pajazitaj, nga Strellci i Deēanit.

  Donjeta dyshohet se u vra nga kushėriri i saj Naser Pajazitaj, duke shtėnė me armė zjarri ndaj saj dy herė nė kokė.

  Ajo fillimisht ishte zhdukur, ku mė pas u gjet pas 6 javėsh nė malet e fshatit tė saj tė lindjes.

  Fillimisht Naser Pajazitaj ishte dėnuar me burgim tė pėrjetshėm, por mė pas ai u lirua nga burgu.

  Ndėrkaq, rnde ėshtė i mjegullt rasti i Dafina Zhubit, e cila u vra me armė zjarri nė njė banesė nė lagjen Emshir tė Prishtinės, nė vitin 2016.

  Ajo kishte vdekur si pasojė e plagėve tė marra me armė zjarri, e cila ishte nė pronėsi tė Astrit Dibrės, ish i dashuri i tashmė tė ndjerės.

  Ngjarja atėherė ishte cilėsuar si vetėvrasje, por njė ekspertizė e kryer nė Zvicėr thoshte se ajo ėshtė vrarė.

  Pak muaj mė vonė, listės sė grave tė vrara iu shtua edhe Flora Omuri, ku pas njė grindjeje, bashkėshorti Hajzir Bajrami shkrepi tre plumba ndaj saj, dhe mė pas vrau veten.

  Gjithė tragjedia ndodhi nė dhomėn e tyre tė gjumit, nė shtėpinė e tyre nė dalje tė Ferizajt.

  Tronditja e radhės ishte nė gusht tė 2018-ės.

  Valbona Ndrecaj dhe vajza e saj Klara, 9 vjeēare u vranė nga bashkėshorti dhe babai, Pjetėr Ndrecaj, nė shtėpinė e tyre nė fshatin Brekovc tė komunės sė Gjakovės.

  Valbona u qėllua me kallashnikov nė gjoks dhe kokė, derisa vajza Klara ishte goditur prapa veshit.

  Nė vitin 2018, Sevdije Berisha u godit disa herė me sėpatė nga bashkėshorti i saj Isen Berisha, derisa ishte nė gjumė.

  Pushimet nga Zvicra nė Kosovė, Armenda Aliut iu kthyen nė tragjedi.

  Nė vitin 2019, 48 vjeēarja ishte vrarė nga bashkėshorti i saj Bajram Velihaj, ndaj sė cilės u shkrepėn 14 plumba.

  Deri te ngjarja kishte ardhur pasi qė Armenda kishte kėrkuar ndarjen nga ai.

  Pak muaj mė vonė, nė dalje tė fshatit Samadraxhė, Ilir Haxhiaj e kishte nxjerrė nga vetura bashkėshorten e tij Hatije Dina, derisa e kishte grushtuar nė tė gjitha pjesėt e trupit.

  Si pasojė e sulmit nga bashkėshorti ajo ishte rrėzuar, ku i akuzuari mė pas ia kishte kapur kokėn duke e goditur disa herė pėr asfalti.

  Si pasojė e plagėve tė marra, pas dy javėsh Hatija kishte vdekur nė QKUK.

  Nė vitin 2020 u vra Sabile Mavrovqani, nga bashkėshorti i saj Nuhiu.

  Ai e kishte goditur me gyp tė hekurit, derisa ia kishte thyer kafkėn.

  Pėr vrasjen e 34 vjeēares nga Berivojci i Kamenicės, bashkėshorti nuk e kishte pranuar fajin e plotė.

  Nė vitin 2021, u vra Sebahate Morina Sopi nga bashkėshorti Lulzim Sopi, i cili mė pas u vetėvra.

  E rasti qė tronditi krejt Kosovėn, e qė ėshtė cilėsuar si ndėr vrasjet mė macabre qė nga pas lufta ėshtė ajo e Marigona Osmanit nga Ferizaj.

  Ajo ishte keqtrajtuar mizorisht nga i dashuri i saj Dardan Krivaqa dhe shoku i tij Arbėr Sejdiu, pėr dy ditė rresht, derisa ajo vdiq nga plagėt e marra.

  Krivaqa ishte dėnuar me burgim tė pėrjetshėm, kur rasti mė pas u kthye nė rigjykim, derisa Sejdiu do t’i vuaj 15 vjet burgim.

  4 raste tė tjera tė vrasjes sė grave ndodhėn nė vitin 2022.

  Mė 5 janar tė 2022-tės, nė Llaushė tė Skenderajt u vra Lirie Qerimaj, 48 vjeēe, nga bashkėshorti i saj Skender Qeriamaj me tė cilin jetonte pėr 20 vjet.

  Ai shkrepi gjashtė fishekė nė drejtim tė saj.

  Mirėpo, disa muaj para rastit makabėr, burri saj kishte tentuar ta vrasė atė, duke u munduar ta ngufatė me ēarēaf, por qė e ndjera kishte arritur tė ikte.

  Nė ngjarje tragjike ndodhi nė nėntor tė po tė njėjtit vit.

  Mėsuesja Sadije Godeni u vra nga burri i saj Izet Sadiku, 70 vjeēar, duke e goditur me sėpatė nė banesėn e tyre nė Prishtinė.

  Pas kryerjes sė veprės, ky i fundit u vetėdorėzua nė polici.

  Vetėm 4 ditė mė pas, humbi jetėn edhe njė grua.

  Hamide Magashi, 35 vjeēare e cila ishte nė javėn e fundit tė shtatzėnisė, u vra nė oborrin e QKUK-sė, nga bashkėshorti i saj Sokol Halili, i cili mė pas vrau veten.

  As viti 2023 nuk ishte i qetė. Liridona Ademaj u vra me njė plumb derisa po udhėtonte me veturė me bashkėshortin e dy fėmijėt e saj, nė fshatin Bėrnicė tė Prishtinės.

  Planin pėr vrasjen e 30 vjeēares dyshohet se e kishte bėrė burri i saj, Naim Murseli.

  E nė vendin ku shpresonte se ndjehej e sigurt, u vra edhe Erona Cokli.

  Mė 12 prill tė kėtij viti, ajo u vra nga ish-burri i saj Valon Aliu nė Qendrėn pėr Punė Sociale nė Ferizaj, derisa kėrkonte ta takonte djalin e saj.

  Me tė kaluar 4 ditė, Gjyljeta Ukella u qėllua dy herė me armė zjarri nė kokė nga bashkėshorti i saj Edmond Lajqi, derisa gjendeshin nė banesėn e tyre nė Pejė.

  Nga viti 2010 e deri nė muajt e parė tė vitit 2024, nė Kosovė janė vrarė 57 gra. /Klankosova.tv

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,929

  Pėr: Vrasjet e grave nga burrat nė 14 vitet e fundit (VIDEO)  U vra e u dogj me urdhėr tė gruas / Ky ishte MOTIVI, flet babai i Abedin Bytyqit

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,929

  Pėr: Vrasjet e grave nga burrat nė 14 vitet e fundit (VIDEO)

  Rrėfimi Sopa: Familja Lirohet Pasi Kontestohet Vrasja
  Hamdi Sopa shėrbente si zyrtar pėr informim nė Kryeministrinė e vendit. Ai vdiq mė 29 janar tė kėtij viti pasi nga katet e larta tė njė blloku banesash kishte rėnė nė tokė. Policia e kualifikonte atėherė rastin si “vdekje nėn rrethana tė dyshimta”.Njė ekspertizė e Departamentit tė Mjekėsisė Ligjore, qė vepron nė kuadėr tė Ministrisė sė Drejtėsisė, kishte shėrbyer si provė pėr tė futur nė paraburgim pėr gjashtė muaj Teuta Sopėn dhe dy vajzat e saj, Artinėn dhe Ernėn.Nėn dyshimin se kanė vrarė Hamdi Sopėn, bashkėshortin pėrkatėsisht babanė e tyre, duke e hedhur atė nga kati i nėntė i ndėrtesės nė lagjen Aktash nė Prishtinė, ato janė privuar nga liria mė 4 shkurt me urdhėr tė prokurorit Blerim Isufaj.
  “Bazuar nė rezultatine kėtij raporti konstatohet se nė rastin konkret kemi tė bėjmė me vrasje dhe jo vetėvrasje, prandaj prokurori Blerim Isufaj…ka urdhėruar arrestimin e personave qė nė momentin kritik kanė qenė prezentė nė banesėn e tė ndjerit Sopa, nė tė cilėn dyshohet tė jetė kryer vrasja”, thuhej nė njoftimin Zyrės sė Kryeprokurorit tė Shtetit.Sopa kishte edhe njė vazjė tjetėr, por ajo ishte e martuar dhe nuk jetonte nė banesė. Ndaj pjesės tjetėr tė familjes, qė nga shkurti ėshtė vazhduar paraburgimi ēdo dy muaj sipas kėrkesės sė prokurorit – deri mė 31 korrik kur gjykata vendosi tė lirojė tė dyshuarat. Gruaja dhe dy vajzat kanė qėndruar nė burgun e Lipjanit nė qeli tė ndara dhe janė takuar vetėm kohė pas kohe, sipas avokatit Florin Vertopi mbrojtės i Teuta Sopės.Ai thotė se paraburgimi i ka dėrmuar tė dyshuarat mirėpo, shton avokati, ato i ka mbajtur vullneti pėr tė zbuluar tė vėrtetėn. “A e di ēfarė do tė thotė tė akuzohesh pėr vrasje tė bashkėshortit ose tė babait?”, pyet ai.“Nuk ėshtė problem paraburgimi, por nėse akuzohesh pėr vrasje tė babait ėshtė shumė e rėndė”.Aktualisht Teuta, Artina dhe Erna Sopa janė tė lira. Lirimi ka ndodhur falė propozimit tė Prokurorisė sė Eulex-it.Prokurorja Natasha Vickary nė fund tė korrikut ka propozuar lirimin nga paraburgimin tė tė dyshuarave Sopa pasi qė “ekspertiza e ekspertit tė forenzikės nga Eulex-i ka treguar dyshime nė lidhje me shkaqet e vdekjes sė z.Sopa”, siē thotė zyra pėr informim eEulex-it.
  Familja Lirohet Pasi Kontestohet

  Ket vrasje e ka bere gruja me qik e vertetE esht, mjeku qe i ka ber analizat tha ne nji emision ne tv nuk ka ber vetvrasje e kan vrar
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 24-04-2024 mė 14:36

Tema tė Ngjashme

 1. Studimi i OKB: 53% e grave shqiptare abuzohen nga burrat
  Nga Albo nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 06-12-2013, 19:07
 2. Zhvillimi i psikologjise ne vitet e fundit ne Shqiperi
  Nga Valeria20 nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-10-2011, 13:42
 3. Turqi : Vrasjet e grave ne rritje 14 here qe prej 2002
  Nga daniel00 nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 12-09-2011, 13:29
 4. Enver Hoxha. Nje video qe deshmon gjendjen e tij psiqike ne vitet e fundit
  Nga puroshkodran nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 07-04-2011, 14:32
 5. Dieta mė nė modė dy vitet e fundit
  Nga YaSmiN nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-06-2008, 10:00

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •