Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,648
    Postimet në Bllog
    18

    Panik në Hollywood: Repisti Sean Combs nën hetim për trafik qeniesh njerëzore, i bastisin shtëpitë

    Problemet ligjore të Sean Combs: Çfarë dimë

    Bastisjet në shtëpitë e tij në Los Angeles dhe Miami Beach ishin të lidhura me një hetim që një zyrtar federal tha se ishte të paktën pjesërisht një hetim i trafikimit të qenieve njerëzore.

    Emri:  27COMBS-WTK-fwhl-superJumbo.jpg

Shikime: 23

Madhësia:  23.1 KB
    Sean Combs përballet me disa padi civile dhe agjentët federalë kontrolluan shtëpitë e tij në Los Angeles dhe Miami Beach. Kredia...Willy Sanjuan/Invision, nëpërmjet Associated Press

    Nga Julia Jacobs and Ben Sisario

    Që kur agjentët federalë bastisën dy nga shtëpitë e Sean Combs në Los Anxhelos dhe në zonën e Majamit këtë javë, hetimi ndaj manjatit të hip-hop-it është bërë objekt interesi dhe spekulimi intensiv publik.

    Bastisjet u kryen nga Hetimet e Sigurisë Kombëtare, të cilat thanë shumë pak për fokusin e hetimit. Ndaj z. Combs nuk është ngritur kallëzim penal në lidhje me rastin.

    Por pamjet e oficerëve federalë duke tundur armët teksa hynin në rezidencën e z. Combs në Los Anxhelos, ku ata konfiskuan kompjuterë dhe pajisje të tjera, kanë ngritur pikëpyetje rreth natyrës së hetimit dhe se si mund të lidhet ai me një sërë padish civile për sulme seksuale të ngritura kundër Z. Combs muajt e fundit.

    Z. Combs – një producent muzikor dhe artist i profilit të lartë për dekada, i cili është vlerësuar si një nga arkitektët e rritjes komerciale të hip-hop-it – ka mohuar me forcë të gjitha akuzat dhe avokati i tij i quajti bastisjet një “gjueti shtrigash të bazuar në pameritë akuzat e bëra në padi civile.”

    Ndërsa detajet rreth hetimit federal dalin gradualisht, ja çfarë dimë për problemet ligjore të z. Combs.

    Emri:  27combs-wtk-bjlf-superJumbo.jpg

Shikime: 20

Madhësia:  37.2 KB
    Agjentët e Hetimit të Sigurisë Kombëtare vendosin kuti në një furgon pasi kontrolluan shtëpinë e zotit Combs në Miami Beach. Kredia...Giorgio Viera/Agence France-Presse — Getty Images

    Çfarë ndodhi gjatë bastisjeve?

    Pasditen e 25 marsit, agjentët federalë bastisën rezidencat e lidhura me z. Combs, 54 vjeç, në Florida dhe Kaliforni. Pamjet e bastisjes së Los Anxhelosit të marra nga një stacion televiziv lokal, Fox 11, kapën agjentët që paraqisnin gardhe të zbukuruara dhe në shtëpinë e z. Combs.

    Videoja e shtëpisë së z. Combs që tregon pasojat e bastisjes, e publikuar nga TMZ, tregonte sendet që derdheshin nga dollapët dhe një grup raftesh bosh me tre çmimet Grammy të z. Combs të ulura sipër.

    Z. Combs u ndalua atë ditë në një aeroport në zonën e Majamit teksa po përgatitej të nisej për në Bahamas, sipas një personi me njohuri për këtë çështje, i cili vuri në dukje se agjentët federalë i morën një numër pajisjesh elektronike. Z. Combs bashkëpunoi me autoritetet dhe nuk u ndalua, tha avokati i tij.

    Një zyrtar federal tha se hetimi ndaj z. Combs ishte të paktën pjesërisht një hetim i trafikimit të qenieve njerëzore. Hetimet e Sigurisë Kombëtare shpesh drejtojnë hetime për trafikim. Nuk është e qartë saktësisht se si lidhet hetimi federal me paditë civile të ngritura kundër z. Combs, por të gjitha paditë civile e akuzuan atë për shkelje të ligjeve të trafikimit seksual.

    Për çfarë është akuzuar z. Combs në procese gjyqësore?

    Bastisjet dramatike në pronat e z. Combs pasojnë një seri padish, në të cilat katër gra e kanë akuzuar atë për përdhunim dhe sulm seksual dhe një burrë e akuzoi atë për kontakt të padëshiruar seksual.

    Padinë e parë e ka bërë ish e dashura e tij Casandra Ventura, e cila bën muzikë si këngëtarja Cassie. Ajo akuzoi z. Combs për përdhunim, abuzim fizik dhe seks të detyruar me prostituta meshkuj. Padia u zgjidh vetëm një ditë më vonë, me z. Combs dhe znj. Ventura duke thënë se mosmarrëveshja e tyre ishte zgjidhur "miqësisht".

    Tre padi të tjera që e akuzojnë atë për përdhunim u ngritën gjatë tre javëve të ardhshme.

    Në njërën, paditësit, Joi Dickerson-Neal, akuzuan z. Combs për drogë dhe sulm seksual ndaj saj kur ajo ishte studente kolegji në 1991.

    Një tjetër padi, e ngritur nga një grua e quajtur Liza Gardner, përshkruan gjithashtu akuza nga fillimi i viteve 1990. Ajo e akuzoi z.

    Një grua e katërt, e cila ngriti padinë e saj në mënyrë anonime, akuzoi z. Combs dhe dy burra të tjerë për rrëmbimin e saj në një studio regjistrimi në vitin 2003, kur ajo ishte 17 vjeç. paraqitur nga avokatët e z. Combs - gruaja do të duhet të përdorë emrin e saj të vërtetë nëse dëshiron të vazhdojë me çështjen.

    Padia më e fundit e ngritur kundër z. Combs, në shkurt, u ngrit nga një producent muzikor, Rodney Jones Jr., i cili punoi në albumin e tij më të fundit solo. Z. Jones, i njohur gjithashtu si Lil Rod, akuzoi z. Combs për kontakt të padëshiruar seksual dhe për ta detyruar atë të punësonte prostituta dhe të merrte pjesë në akte seksuale me to.

    Nuk është e qartë se si paditë civile ndikojnë saktësisht në hetimin federal, por hetuesit federalë në Nju Jork kanë kryer intervista duke pyetur dëshmitarët e mundshëm për akuzat për sjellje të pahijshme seksuale kundër z. Combs për disa muaj, sipas një personi të njohur me intervistat.

    Hetimi penal po kryhet nga prokurorët federalë në Distriktin Jugor të Nju Jorkut dhe agjentë federalë të Sigurisë Kombëtare, tha një zyrtar i zbatimit të ligjit.

    Si është përgjigjur z. Combs?

    Z. Combs ka mohuar të gjitha akuzat kundër tij. Në një deklaratë të lëshuar në ditën e ngritjes së padisë së katërt, z. Combs tha, “Më lejoni të jem absolutisht i qartë: nuk kam bërë asnjë nga gjërat e tmerrshme që pretendohen. Unë do të luftoj për emrin tim, familjen time dhe për të vërtetën.”

    Një avokat i zotit Combs, Jonathan D. Davis, tha në një paraqitje gjyqësore në përgjigje të padisë për përdhunim në grup se reputacioni i të pandehurve ishte "dëmtuar në mënyrë të pariparueshme" dhe se akuzat "rezultuan që ata të bëheshin viktima të "kulturës së anulimit". Furi në gjykata – shumë përpara se të paraqitej ndonjë provë, dhe në bazë të gradës, pretendime të pavërtetuara.”

    Një ditë pas bastisjeve, një tjetër nga avokatët e z. Combs, Aaron Dyer, kritikoi qasjen e Sigurisë Kombëtare, duke e quajtur atë një "përdorim të rëndë të forcës në nivel ushtarak" dhe një "pritë të paprecedentë".

    “Nuk ka pasur asnjë konstatim të përgjegjësisë penale apo civile për asnjë nga këto akuza,” tha zoti Dyer në një deklaratë.

    A është arrestuar dikush?

    I vetmi arrestim i njohur ishte i një 25-vjeçari bashkëpunëtor të z. Combs, i cili u akuzua për posedim kokaine.

    Bashkëpunëtori, Brendan Paul, u arrestua të hënën në Aeroportin Ekzekutiv të Miami-Opa Locka, ku agjentët federalë ndaluan z. Combs. Një ish-basketbollist i Kolegjit të Divizionit I, z. Paul, i cili u lirua me detyrim, ka postuar në rrjetet sociale në të kaluarën rreth punës me z. Combs.

    Padia e ngritur nga z. Jones, producenti i muzikës, e akuzonte z. Paul se punonte si "mushka" e z. Combs, duke pretenduar se ai blinte dhe shpërndante drogë dhe armë për të. Ai tha gjithashtu se ai ndonjëherë negocionte tarifat për prostitutat për z. Combs. Padia nuk përfshin si të paditur z. Paul.

    Një avokat që përfaqëson z. Paul, Brian H. Bieber, tha në një deklaratë: "Ne nuk planifikojmë ta gjykojmë këtë çështje në media - të gjitha çështjet do të trajtohen në gjykatë." Ai nuk iu përgjigj pyetjeve në lidhje me pretendimet në padinë e z. Jones.

    Pse njerëzit flasin për Kuba Gooding Jr.?
    Emri i aktorit ka qarkulluar në lidhje me z. Combs sepse ai u shtua këtë javë si i pandehur në padinë e z. Jones. Në ankesë, z. Jones e akuzon zotin Gooding se ka prekur "kofshët e tij të brendshme pranë ijeve" në jahtin e z. Combs, pasi zoti Combs prezantoi dy burrat.

    Një avokat që kishte përfaqësuar z. Gooding në një çështje penale të abuzimit seksual - në të cilin ai u deklarua fajtor për një akuzë të vetme të ngacmimit - nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment mbi pretendimin e z. Jones.


    Burimi: NYT

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,648
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Panik në Hollywood: Repisti Sean Combs nën hetim për trafik qeniesh njerëzore, i bastisin shtëp

    Ngritja dhe rënia e Sean Combs: Si djaloshi që shërbente në altarin e kishës u shndërrua në repistin famoz Diddy dhe iu bashkua klubit të miliarderëve Hip Hop në moshën 50 vjeç, pavarësisht se u rrit në Harlem pa asnjë lek në xhep pas vrasjes së babait të tij trafikant droge - ndërsa pallatet e tij bastisen në hetimin e trafikut seksual

    Nga MARTIN ROBINSON, KRYEREPORTER

    PUBLIKUAR: 1:22 pasdite EDT, 26 mars 2024 | PËRDITËSUAR: 21:24 EDT, 31 mars 2024

    Sean Combs bëri një pasuri prej 1 miliard dollarësh në kohën kur mbushi 50 vjeç - por manjati i repit po fitonte tashmë 1000 dollarë në javë nga letra e tij në moshën 12-vjeçare.

    Ish-djaloshi i altarit - i njohur si P. Diddy , Puff Daddy, Diddy ose thjesht Sean - pati një fillim të vështirë në jetë ku babai i tij tregtar droge u qëllua për vdekje kur ai ishte i vogël.

    Impresario i repit, këngëtar, kompozitor dhe shitës vodka dhe veshjesh, Sean Combs është gjithashtu një burrë i njohur zonjash, që nuk martohet kurrë, por takohet me fytyra të famshme, përfshirë Cameron Diaz dhe Naomi Campbell.

    E dashura më e famshme e beqares së repit ishte Jennifer Lopez , me të cilën ai ishte në kulmin e famës së tij nga viti 1999 deri në vitin 2001 - pasi deklaroi se fundi i saj do të zbresë si më e bukura në histori - përpara se të shtonte shpejt se edhe muzika e saj.

    Babai i shtatë fëmijëve besohet të jetë aktualisht beqar pas ndarjes me muzikantin dhe aktoren Yung Miami vitin e kaluar, i cili në moshën 29-vjeçare ishte 24 vjet më i vogël.

    Combs ka gjithashtu shtatë fëmijë nga katër nëna të ndryshme, ka shtëpi pallati në të gjithë botën, duke përfshirë Nju Jorkun, LA dhe Majamin, disa jahte dhe kaq shumë makina luksoze që nuk mund t'i kujtojë të gjitha.

    Për botën e jashtme do të dukej jeta perfekte - dhe ndërsa ai u pa duke buzëqeshur në LA një javë më parë, ai është në mes të një stuhie ligjore që po përballet me padi nga tre gra dhe ka humbur një sërë marrëveshjesh tregtare pas pretendimeve. .

    Shtëpitë e Diddy në Los Anxhelos dhe Florida u bastisën dje nga Departamenti i Sigurisë Kombëtare. Diddy nuk është parë në publik që kur oficerët dolën dhe avioni i tij privat u gjurmua në Antigua, por ai nuk ishte në të.

    Emri:  82910397-13240287-image-a-36_1711466150140.jpg

Shikime: 12

Madhësia:  78.3 KB
    Sean Combs (djathtas) me miqtë e tij Biggie Smalls (në të majtë), Nate Dogg (në qendër majtas) dhe Snoop Dogg (në qendër djathtas) rreth vitit 1995. Përveçse është vetë muzikant, ai ka bërë një pasuri nga të gjitha llojet e bizneseve

    Emri:  82910845-13240287-image-a-38_1711466321683.jpg

Shikime: 12

Madhësia:  44.8 KB
    Jennifer Lopez dhe Sean "Puffy" Combs në çmimet Grammy 2000 në Los Angeles

    Emri:  82910873-13240287-image-a-37_1711466316604.jpg

Shikime: 12

Madhësia:  37.5 KB
    Diddy u fotografua një javë më parë në Los Anxhelos duke takuar një nga djemtë e tij për sushi, me sa duket i pakënaqur nga çështjet gjyqësore dhe hetimet e tjera

    Emri:  82910399-13240287-image-a-32_1711466001662.jpg

Shikime: 13

Madhësia:  54.0 KB
    Një i ri Sean Combs, i cili ka fituar 1 miliard dollarë

    Emri:  82910419-13240287-image-m-34_1711466037323.jpg

Shikime: 13

Madhësia:  27.9 KB
    Diddy me babain e tij Melvin, i cili u qëllua për vdekje kur ai ishte vetëm dy ose tre vjeç

    Emri:  82910407-13240287-image-a-35_1711466082319.jpg

Shikime: 13

Madhësia:  39.1 KB
    Ai u arrestua pas një incidenti me të shtëna në një klub 20 vjet më parë dhe në limuzinën e tij iu gjetën dy armë të mbushura. Ai u lirua, por kjo dukej se vetëm për të rritur reputacionin e tij

    Se ku do të çojnë çështjet gjyqësore dhe hetimet penale, ende nuk dihet, por ylli mohon të gjitha pretendimet ndaj tij, duke i quajtur ato 'fiksion i pastër'.

    Karriera e P Diddy filloi në fillim të viteve '90. Filloi në industrinë e muzikës si praktikant në Uptown Records. Ai u pushua nga puna në vitin 1993.

    Ai më pas krijoi Bad Boy Entertainment me Arista Records dhe solli Notorious BIG, i cili doli të ishte një lojtar kryesor në lojën rap. Lista e labelit vazhdoi të rritej dhe po ashtu edhe llogaria bankare e P Diddy.

    Të tilla ishin grumbullimet e parave që ai bën, reperi dhe producenti, 53 vjeç, ende paguan 5000 dollarë në ditë honorare për marrjen e këngës ikonë të Sting të vitit 1983 Every Breath You Take në këngën e tij të vitit 1997, I'll Be Missing You.

    Me Dr Dre dhe Jay Z, Diddy është personi më i suksesshëm në historinë e repit.

    Babai i tij, një tregtar droge i quajtur Melvin, u qëllua për vdekje në makinën e tij pas një feste kur Combs ishte vetëm një fëmijë.

    Nëntë vjet më vonë, nëna e tij Janice kishte grumbulluar mjaft para për t'u transferuar në malin Vernon në pjesën e sipërme të shtetit, ku djali i saj i vogël ndoqi një shkollë katolike me pagesë dhe shumë akademike. Diddy e quan veten të krishterë dhe ishte një djalë altar në kishën e tij lokale.

    Përafërsisht në të njëjtën kohë ai fitonte 1000 dollarë në javë nga letrat e letrës, dhe para se të arrinte kohën e madhe, ai punonte në një restorant, një pikë karburanti dhe pastronte tualetet për të përballuar jetesën.

    Ai tha dy vjet më parë: "Unë u rrita në Harlem dhe babai im u vra kur isha dy vjeç.

    “Nëna ime kishte pesë punë. Unë jam nga rrënjët e ngutjes. Unë isha një djalosh letrash, gjëja e parë sipërmarrëse që bëra.

    “Unë do të kontaktoja djemtë që ishin gati për të shkuar në kolegj. E pyeta nëse mund të bëja raundin e tyre dhe t'i dërgoja gjysmën e parave. Unë fitoja 1000 dollarë në javë pasi mbaja të gjitha raundet e tjera.

    “Isha një autobus në një restorant, pompoja benzinë ​​në një pikë karburanti, gjithashtu duhej të mbaja banjot të pastra. Ata janë më të këqijtë, por unë isha krenar që i bëja të pastra dhe shihja fytyrat e njerëzve kur dolën”.

    Emri:  82911021-13240287-image-a-39_1711466527302.jpg

Shikime: 13

Madhësia:  57.5 KB
    Reperi amerikan, producent diskografik dhe ekzekutiv i disqeve Diddy me nënën e tij Janice, e cila e rriti vetëm

    Emri:  81753107-13240287-The_rapper_and_music_industry_mogul_Sean_Combs_was_sued_November-a-55_17114666.jpg

Shikime: 13

Madhësia:  52.2 KB
    Reperi dhe manjati i industrisë së muzikës Sean Combs u padit më 16 nëntor nga këngëtarja Cassie, e cila e akuzoi atë për përdhunim dhe abuzim fizik përpara se çështja të zgjidhej jashtë gjykatës.

    Emri:  77938217-13240287-Long_term_relationship_Cassie_filed_a_lawsuit_against_Combs_for_-a-56_17114666.jpg

Shikime: 13

Madhësia:  40.3 KB
    Cassie ngriti një padi kundër Combs për 'përdhunim dhe abuzim fizik të përsëritur gjatë rreth një dekade' më 16 nëntor 2023.

    Emri:  77935809-13240287-Happy_family_Misa_and_Diddy_welcomed_their_son_Justin_Combs_cent-a-57_17114666.jpg

Shikime: 15

Madhësia:  52.6 KB
    Misa Hylton-Brim dhe Diddy mirëpritën djalin e tyre Justin Combs (në qendër me prindërit e tij) në 1993

    Emri:  77936385-13240287-Dangerous_duo_Jennifer_Lopez_and_Diddy_were_arrested_on_Valentin-a-58_17114666.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  37.9 KB
    Jennifer Lopez dhe Diddy u kapën në dramë në ditën e Shën Valentinit, 2001, për shkak të një shkëmbimi zjarri në një klub nate.

    Emri:  77937031-13240287-Playboy_Kim_Porter_and_Diddy_at_his_birthday_celebration_in_Los_-a-59_17114667.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  45.2 KB
    Kim Porter dhe Diddy në festimin e ditëlindjes së tij në Los Angeles më 21 nëntor 2015

    Emri:  77939297-13240287-Beauty_Model_Lori_Harvey_has_been_linked_to_rapper_Diddy_in_the_-a-60_17114667.jpg

Shikime: 12

Madhësia:  41.9 KB
    Modelja Lori Harvey ka qenë e lidhur në të kaluarën me reperin Diddy

    Emri:  77936483-13240287-Yung_Miami_The_singer_famously_shares_her_partner_with_other_wom-a-61_17114667.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  50.3 KB
    Këngëtaria Yung Miami besohet të jetë e dashura i tij më e fundit

    20 vjet më parë ai u ble me akuzat që vinin nga një shkëmbim zjarri në një klub nate 20 vjet më parë, kur ai njihej si Puff Daddy.

    Arrestimi pas një incidenti me të shtëna në një klub - dy armë të mbushura iu gjetën në limuzinën e tij - dukej se vetëm e rriti reputacionin e tij.

    Sot ai ka një perandori biznesi që shtrihet nga muzika, tek veshjet dhe pijet premium dhe madje edhe uji në shishe.

    Combs themeloi etiketën diskografike Bad Boy në 1992, duke e shtyrë veten të bëhej një nga figurat kryesore në hip-hop, duke punuar me Notorious BIG dhe Mary J. Blige.

    Ishte biznesi i tij i parë i madh dhe që atëherë ka shitur mbi 500 milionë disqe, ka prodhuar 38 këngë platinum, ka fituar shumë çmime Grammy.

    Manjati i muzikës ka lindur në New York City dhe është rritur në Mount Vernon, New York.

    Karriera muzikore e P Diddy filloi në fillim të viteve '90. Filloi në industrinë e muzikës si praktikant në Uptown Records. Ai u pushua nga puna në vitin 1993.

    Në atë kohë, ai krijoi Bad Boy Entertainment me Arista Records dhe solli Notorious BIG, i cili doli të ishte një lojtar kryesor në lojën rap. Lista e labelit vazhdoi të rritej dhe po ashtu edhe llogaria bankare e P Diddy.

    Biggie u vra më 9 mars 1997 - dhe nderimi i tij I'll Be Missing You me Faith Evans e bëri atë të famshëm në të gjithë botën.

    Me atë famë dhe pasuri erdhën paratë dhe gratë - dhe ai kurrë nuk është martuar apo vendosur.

    Emri:  82910581-13240287-image-a-66_1711466903571.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  75.2 KB
    Emri:  82883439-13240287-image-a-63_1711466877499.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  108.5 KB
    Agjentët e Sigurisë Kombëtare kanë zbritur në shtëpitë e reperit Diddy në Los Angeles dhe Miami si pjesë e një hetimi të vazhdueshëm për trafikimin e seksit.

    Emri:  82880537-13240287-Dozens_of_agents_are_seen_on_video_advancing_on_the_massive_Los_-a-64_17114668.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  56.7 KB
    Dhjetra agjentë shihen në video duke avancuar në pasurinë masive në Los Anxhelos. Diddy përballet me akuza të shumta për abuzim seksual

    Emri:  82896183-13240287-Homeland_Security_at_Diddy_s_Miami_home_during_a_raid_yesterday-a-65_171146689.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  81.1 KB
    Siguria e Brendshme në shtëpinë e Diddy në Miami gjatë një bastisjeje dje


    Emri:  82885881-13240287-Sean_Diddy_Combs_private_jet_pictured_circa_2013_has_been_tracke-a-62_17114667.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  81.3 KB
    Avioni privat i Sean 'Diddy' Combs (foto rreth vitit 2013) u gjurmua në ishullin Karaibe të Antigua-s, pikërisht kur shtëpitë e tij në Los Angeles dhe Miami u bastisën.

    Ai ka pasur një histori shumëngjyrëshe takimesh, e cila e ka parë muzikantin të lidhur në mënyrë romantike me supermodelen si Naomi Campbell dhe modelen Lori Harvey.

    Dashuria e tij më e famshme, dhe ndoshta më e madhja, ishte me Jennifer Lopez.

    J-Lo ka gjetur lumturinë me Ben Affleck - por ish-i i saj këmbëngul se ai është 'me fat' ta numërojë atë në mesin e ish-ve të tij.

    Ai dikur e përshëndeti derrierën dhe trupin e saj të famshëm si një 'vepër arti' që do të mbetet në histori.

    Ai më vonë shtoi: “Por edhe talenti i saj, dëshira e saj, vendosmëria e saj, ajo kurrë nuk do të heqë dorë. Ajo është një mikesha ime e madhe, do të jetë gjithmonë shoqja ime, dhe dua të them se kjo gjë është thjesht e pabesueshme, burrë.'

    Reperi goditi gjithashtu të pasmet e famshme të Kim Kardashian dhe shtoi se nuk mund të krahasohet me atë të Jennifer-it.

    I njohur më së shumti si Puff Daddy - ai më vonë insistoi që të quhej P. Diddy, Diddy, Sean John, Swag and Sea.

    Ai tha një herë: 'Tani jam në epokën e dashurisë. Unë u përgjigjem të gjithë emrave. Më thirrni si të doni. Unë do t'u përgjigjem të gjithëve'.

    Combs filloi markën e tij të veshjeve, Sean John, në 1998 dhe u bashkua me Macy's në 2010 - ai shiti një pjesë të markës në 2016, por më pas e bleu atë në 2022 për 7.5 milion dollarë pasi marka paraqiti falimentimin.

    Marka ishte duke realizuar 450 milionë dollarë në shitje në 2016.

    Macy's njoftoi fundin e partneritetit të tyre me Combs duke thënë se ata do të 'përfundojnë' koleksionin.

    Një burim i tha RadarOnline.com se ata kishin vlerësuar markën për një kohë tani dhe vendimi daton para pretendimit, duke vënë në dukje se ajo nuk është shitur si më parë në fund të viteve '90 dhe në fillim të viteve '00.

    Ata thanë: "Si pjesë e rishikimit tonë të vazhdueshëm të portofolit të markës sonë, koleksioni i Sean John ka filluar të dalë nga asortimenti që nga fillimi i vjeshtës 2023".

    Ata shtuan se produktet e tij "po hiqen" dhe "nuk do të jenë të disponueshme në faqe".

    Combs krijoi kompaninë e tij të pijeve, Combs Spirits, në fillim të viteve 2000. Kompania filloi të punojë me gjigantin e pijeve Diageo në 2007, duke marrë përsipër marketingun dhe promovimin e Cîroc për një pjesë të fitimeve.

    Më pas, në vitin 2013, të dy kompanitë blenë tequila DeLeon.

    Ai raportohet të ketë fituar 60 milionë dollarë në vit nga markat e pijeve dhe deri në vitin 2014 më shumë se dy milionë raste të Ciroc janë shitur në vit.

    Por në qershor të vitit të kaluar, përpara se të dilnin thashethemet për sjelljen e tij, kompania mëmë e shpirtrave, Diageo, filloi procesin për të ndërprerë lidhjet me manjatin, duke e akuzuar atë për përdorimin e kërcënimeve dhe sjelljen e keqe për të marrë rrugën e tij.

    Ai pasoi një padi të paraqitur nga Combs që pretendonte se markat e tij të vodkës dhe tekilës nuk morën investimet e premtuara dhe u trajtuan si produkte inferiore 'urbane'.

    Reperi, i cili po përballet me padi në rritje për ngacmime dhe përdhunime, nuk u pa askund dje teksa agjentët krehin pronat e tij në Los Angeles dhe Miami.

    Të paktën dy burra, që besohet se ishin djemtë e Combs, u vunë në pranga në pronën e tij në Holmby Hills. Ajo vjen vetëm disa javë pasi një nga akuzueset e Combs në një padi për sulm seksual u urdhërua të zbulonte identitetin e saj.

    Ai ka luftuar beteja të ndryshme ligjore, duke përfshirë një kundër një gruaje të paidentifikuar, e cila pretendoi se ai dhe dy miqtë e kishin sulmuar seksualisht kur ajo ishte 17 vjeç.

    Combs ka paraqitur një kërkesë për të hedhur poshtë çështjen e gruas dhe ajo do të mbetet anonime derisa gjyqtari të marrë një vendim.

    Akuzuesi ishte gruaja e katërt që akuzoi Combs, në foto, për sulm seksual vitin e kaluar pasi ish e dashura e tij, këngëtarja Cassie, e paditi atë në nëntor të vitit të kaluar.

    Combs mohoi pretendimet e Cassie dhe të dy palët arritën një marrëveshje jashtë gjykatës atë muaj.

    Reperi, 54 vjeç, i ka mohuar me forcë të gjitha akuzat dhe pretendon se gratë janë në kërkim të një pagese të shpejtë.

    Thuhet se pasi e furnizuan 17-vjeçaren me 'sasi të bollshme droge dhe alkooli', Combs dhe dy shokë e rrëmbyen me radhë, duke e lënë në dhimbje aq të forta saqë mezi qëndronte në këmbë dhe nuk mbante mend se si arriti në shtëpi.


    Burimi: Daily Mail

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,648
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Panik në Hollywood: Repisti Sean Combs nën hetim për trafik qeniesh njerëzore, i bastisin shtëp

    EKSKLUZIVE I dyshuari për vrasjen e Tupac, Duane 'Keefe D' Davis 'mund të ketë nxjerrë të gjitha sekretet' për Sean 'Diddy' Combs përpara se federatat të bastisnin manjatët e muzikës në Miami dhe LA, pretendon agjenti në pension i FBI-së.

    - Phil Carson, një ish-agjent i FBI-së i cili ka punuar në rastin e Tupac i tha të dyshuarit për vrasjen e DailyMail.com, Duane 'Keefe D' Davis mund t'i kishte 'derdhur zorrët' për Diddy.
    - Duke treguar për dënimin e përjetshëm të Davisit, Carson tha: "Kush mund të thotë se Keefe nuk filloi të hidhte gjëra atje... për të shpëtuar potencialisht a** e tij?"
    - Davis, i cili u arrestua dhe u akuzua për vrasjen e Tupac në 1996 vitin e kaluar, kishte pohuar më parë se vrasja ishte një goditje prej 1 milion dollarësh e urdhëruar nga Sean 'Diddy' Combs.


    Nga JOSH BOSWELL PËR DAILYMAIL.COM

    PUBLIKUAR: 2:58 pasdite EDT, 28 mars 2024 | PËRDITËSUAR: 4:36 pasdite EDT, 28 mars 2024

    Bastisjet federale në pallatet e Sean ' Diddy ' Combs mund të lidhen me arrestimin e fundit të një gangsteri për vrasjen e reperit Tupac Shakur në vitin 1996, ka thënë për DailyMail.com një ish- agjent i FBI- së që hetoi vrasjen.

    Phil Carson, një drejtues në pension i zyrës së FBI-së në Los Anxhelos , tha se informacioni që mbështet urdhrat e kërkimit për pronat e Combs në LA dhe Florida mund të ketë ardhur nga bashkëpunëtori i dyshuar i vrasjes, Duane 'Keefe D' Davis, i cili u akuzua vitin e kaluar.

    Carson është një ekspert i kriminelëve të hip-hop dhe krijuesve të mbretërve të viteve 1990, pasi kaloi vite duke hetuar korrupsionin policor rreth të shtënave ndaj Shakur dhe rivalit të tij të repit në Bregun Lindor Biggie Smalls, i njohur si Christopher Wallace.

    Në një intervistë ekskluzive me DailyMail.com, ai vuri në dukje arrestimin e Davis më 29 shtator të vitit të kaluar për përfshirjen e tij të pranuar në vrasjen e Shakur - për të cilën ai pretendoi se ishte një hit prej 1 milion dollarësh i porositur nga Combs, megjithëse producenti muzikor e mohon atë.

    Emri:  83001939-13248979-image-a-68_1711641410607.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  38.2 KB
    Agjentët e FBI-së bastisën pronat e Sean 'Diddy' Combs në Los Angeles dhe Miami këtë javë si pjesë e një hetimi për trafikim seksual që përfshin manjatin e muzikës.

    Emri:  82997081-13248979-image-a-74_1711641472450.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  31.4 KB Emri:  82997101-13248979-image-m-73_1711641466536.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  49.6 KB
    Bastisja dramatike ka ndezur teoritë se zbatimi i ligjit mund të ketë marrë informacion nga Duane 'Keefe D' Davis (majtas), ish-gangsteri i akuzuar për vrasjen e reperit Tupac Shakur – për të cilin ai pretendon se ishte një goditje prej 1 milion dollarësh e urdhëruar nga Combs.

    Emri:  82998993-13248979-image-a-79_1711642060579.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  46.2 KB
    Tupac u qëllua në mënyrë famëkeqe në kulmin e rivalitetit të repit të Bregut Lindor dhe Bregut Perëndimor në vitet 1990. Ai është fotografuar me Diddy dhe rivalin e tij rap Biggie Smalls, i njohur si Christopher Wallace

    Carson përshkroi se si një dënim i përjetshëm i afërt mund të detyronte ish-gangsterin Davis, 60 vjeç, të përhapte sekrete të reja rreth Combs, 54, për të hetuar.

    “Nuk është si në kohët e vjetra të mafies italiane ku të gjithë e mbanin gojën mbyllur”, tha ish-agjenti i Byrosë.

    Sapo dikush të ketë pranga mbi ta, ata do të shesin nënën e tyre tani.

    “Keefe është arrestuar, dhe ky është një ndryshim i lojës, sepse ata kanë diçka mbi të. Dhe pikërisht atëherë ai mund të fillojë të derdhë zorrët.

    "Ai është një OG nga këtu," shtoi Carson, duke iu referuar termit stenografi për "gangster origjinal".

    “Ai ka fërkuar supet me shumë goditje të mëdha. Secili prej atyre djemve ka një histori për të treguar se si drejtoheshin rrugët në atë kohë.

    'Pra, kush mund të thotë që Keefe nuk filloi të hidhte gjëra për të cilat nuk ka folur më parë, për të shpëtuar potencialisht a** e tij?

    "Kjo nuk do të thotë se është arsyeja pse zbatimi i ligjit federal i ekzekutoi këto urdhër në shtëpinë e Diddy," paralajmëroi ai.

    “Por do të ishte interesante të dinim se cilat janë provat, dhe nga erdhën ato prova, që ata vendosën në këto deklarata për të marrë të dyja këto urdhra kërkimi. Duhet të jetë diçka thelbësore.'

    Si pjesë e një marrëveshjeje të përkohshme të imunitetit të vitit 2008, Davis u tha detektivëve të LAPD-së se Combs i ofroi atij 1 milion dollarë për të vrarë shefin e Death Row Records, Suge Knight.

    Emri:  83001975-13248979-image-a-67_1711641379200.jpg

Shikime: 12

Madhësia:  69.5 KB
    Agjentë të armatosur nga Departamenti i Sigurisë Kombëtare hynë në pronat luksoze të Combs në Miami dhe Florida të hënën, me pamjet video që tregojnë helikopterët që qarkullojnë sipër.

    Emri:  83002469-13248979-Diddy_was_not_at_his_Star_Island_mansion_in_Miami_pictured_when_-a-2_171165814.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  146.4 KB
    Diddy nuk ishte në rezidencën e tij në Star Island në Miami (në foto) kur ndodhi bastisja

    Emri:  83002461-13248979-image-a-77_1711641531014.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  114.6 KB
    Agjentët e Sigurisë Kombëtare zbritën gjithashtu në pronën e Combs's Holmby Hills në LA (foto)

    "Ai më zuri poshtë dhe tha: "O njeri, unë dua t'i heq qafe ata njerëz, burrë."

    "Unë thashë, "Ne do t'i fshijmë shpejt a**t e tyre, burrë. Nuk është asgjë," i tha Davis policisë në një rrëfim të regjistruar të raportuar nga LA Weekly në 2011 .

    Davis tha se më 7 shtator 1996, ekuipazhi i tij u tërhoq së bashku me Knight dhe Shakur në bulevardin Las Vegas dhe ai i dha një pistoletë Glock nipit të tij Orlando Anderson, i cili e shkarkoi atë në BMW-në e Shakur, duke vrarë reperin e Bregut Perëndimor dhe duke plagosur Knight.

    Davis përsëriti historinë e tij jashtë marrëveshjes së imunitetit, duke përfshirë në një kujtim, duke lejuar policinë e Vegas ta arrestonte atë për vrasjen më 29 shtator 2023.

    Megjithatë, nuk ka pasur asnjë lidhje të qartë të hetimit të vrasjes së Shakurit me bastisjet të hënën nga agjentët e Sigurisë Kombëtare (HSI) të pallateve të Combs's Holmby Hills dhe Miami.

    Në vend të kësaj, ata u raportuan në lidhje me një hetim për trafikim seksual.

    Avokati i themeluesit të Bad Boy Records, Aaron Dyer lëshoi ​​një deklaratë të martën duke e quajtur hetimin 'një gjueti shtrigash bazuar në akuzat e pabaza të bëra në padi civile' – duke iu referuar pretendimeve për abuzim seksual nga Combs.

    Combs u padit nga një grua anonime vitin e kaluar, e cila pretendoi se ai dhe dy shokë e rrëmbyen me radhë me dhunë kur ajo ishte 17 vjeçe, pasi e kishin ngarkuar me drogë dhe alkool.

    Emri:  82999739-13248979-image-a-80_1711642085852.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  64.7 KB
    Davis u tha detektivëve të LAPD-së në vitin 2008 se Combs i kishte ofruar atij 1 milion dollarë për të vrarë Tupac dhe shefin e Death Row Records, Suge Knight.

    Emri:  82998999-13248979-image-a-84_1711642175284.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  58.1 KB
    BMW-ja e zezë në të cilën reperi Tupac Shakur u qëllua për vdekje në Las Vegas më 7 shtator 1996

    Emri:  76236677-13248979-Davis_60_brazenly_boasted_about_the_biggest_case_in_Las_Vegas_hi-a-86_17116422.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  52.4 KB
    Davis, 60 vjeç, u mburr me pafytyrësi për 'rastin më të madh në historinë e Las Vegas' kur u arrestua në rrugë në shtator 2023.



    Jane Doe pretendoi në një padi tronditëse se reperi 54-vjeçar e çoi atë në studion e tij në Nju Jork në vitin 2003 dhe e ngarkoi atë me "sasi të bollshme droge dhe alkooli".

    Akuzuesja anonime, tashmë në fund të të 30-tave, i mbështeti pretendimet e saj bombë me një foto të saj e ulur në prehrin e këngëtarit "I'll Be Missing You" dhe duke bërë shaka në studion e tij në Manhattan.

    Ajo është gruaja e katërt që e akuzon atë në një padi për sulm seksual.

    Padia e saj pasoi një ankesë ligjore nga këngëtarja R&B, Cassie Ventura, 37 vjeçe, e cila tha se Combs e kishte nënshtruar atë ndaj rrahjeve të egra, orgjive të hoteleve me drogë dhe përdhunimit.

    Cassie u pajtua me të një ditë pasi padia e saj u bë publike në nëntor.

    Combs u godit me më shumë probleme ligjore vetëm disa ditë pas marrëveshjes, kur dy gra, të identifikuara si Liza Gardner dhe Joi Dickerson-Neal, ngritën padi të veçanta duke pretenduar se ishin sulmuar seksualisht nga manjati i muzikës në fillim të viteve 1990.

    Një tjetër viktimë e supozuar e C ombs doli në dhjetor 2023 për të akuzuar manjatin e hip hopit dhe shoqëruesit e tij për rrëmbimin brutal të bandës së saj kur ajo ishte 17 vjeç.

    Emri:  82997105-13248979-image-a-88_1711642655443.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  37.1 KB
    Reperi Notorious BIG, i njohur si Biggie Smalls, u vra në një të shtëna me makinë në mars 1997, vetëm disa muaj pasi rivali i tij u qëllua për vdekje në makinën e tij

    Emri:  78024131-13248979-The_latest_allegations_seem_to_align_with_the_narrative_depictin-a-87_17116422.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  117.4 KB
    Problemet ligjore të Diddy filluan të shtohen në fund të vitit të kaluar pasi ish e dashura, këngëtarja Cassie, 37 vjeç, ngriti një padi duke akuzuar themeluesin e Bad Boy për kontrollimin dhe abuzimin me të për më shumë se një dekadë, si dhe për ta ngarkuar me drogë dhe për ta detyruar të kryente marrëdhënie seksuale. me shumë prostituta meshkuj

    Më pas, në fund të shkurtit, Rodney 'Lil Rod' Jones, një producent muzikor që punonte me Combs, ngriti një padi se ai ishte detyruar të 'kërkonte punonjës seksi dhe të kryente akte seksuale për kënaqësinë e zotit Combs ' në 2022 dhe 2023.

    Ai tha se vajzat e mitura ishin të pranishme në këto festa seksi në shtëpitë e Combs në LA, Miami dhe Nju Jork, si dhe në një jaht të marrë me qira në Ishujt e Virgjër të SHBA.

    Combs 'kërcënoi të hante fytyrën e zotit Jones', sipas padisë së tij, dhe madje e drogoi atë para takimeve seksuale.

    Avokati i Combs, Shawn Holley tha: "Ne kemi prova dërrmuese dhe të padiskutueshme që pretendimet e tij janë gënjeshtra të plota".

    Douglas Wigdor, një avokat për Cassie dhe një tjetër nga Jane Does që akuzon Combs, iu përgjigj bastisjes së HSI në një deklaratë për DailyMail.com.

    “Ne gjithmonë do të mbështesim zbatimin e ligjit kur ai kërkon të ndjekë penalisht ata që kanë shkelur ligjin. Shpresojmë se ky është fillimi i një procesi që do ta mbajë zotin Combs përgjegjës për sjelljen e tij të shthurur.'


    Burimi: Daily Mail

  4. #4
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,648
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Panik në Hollywood: Repisti Sean Combs nën hetim për trafik qeniesh njerëzore, i bastisin shtëp

    Çfarë po thotë bota e famshme për Diddy? Nga 50 Cent tek Usher dhe Kanye, të gjithë emrat e famshëm, komentet e të cilëve po dalin pas bastisjes së shtëpive të tij në LA dhe Miami

    - Shtëpitë e reperit në LA dhe Majami u bastisën nga oficerët federalë
    - 50 Cent, Aubrey O'Day dhe ish e dashura e tij reaguan të gjithë ndaj lajmit

    Nga SHANNON MCGUIGAN

    PUBLIKUAR: 10:30 paradite EDT, 28 mars 2024 | PËRDITËSUAR: 11:34 paradite EDT, 28 mars 2024

    Shtëpitë e Diddy në Los Angeles dhe Miami janë bastisur nga oficerët federalë në lidhje me një hetim të vazhdueshëm të trafikimit seksual.

    Nuk ka asnjë konfirmim për atë që përshpejtoi bastisjet, megjithatë manjati i muzikës është goditur me disa padi që pretendojnë për sulm seksual.

    Daphne Joy, nëna e djalit të 50 Cent, u emërua si punëtore seksi në një padi kundër Diddy të ngritur nga ish-producenti i tij, Rodney 'Lil Rod' Jones, i cili pretendoi se ekzekutivi i muzikës abuzonte me burra dhe gra.

    Asnjë akuzë penale nuk është ngritur kundër Diddy dhe ai ka mohuar të gjitha akuzat për sjellje të pahijshme seksuale, duke i quajtur bastisjet e fundit 'të paprecedentë' si një 'gjueti shtrigash'.

    Aaron Dyer, lëshoi ​​një deklaratë në emër të Combs në lidhje me Hetimin e Sigurisë Kombëtare më 27 mars duke thënë se ato ishin "të bazuara në akuza të pabaza të bëra në padi civile".

    Ndërsa bota e argëtimit reagon ndaj bastisjeve në shtëpitë e Diddy, Dailymail.com hedh një vështrim në të gjithë yjet që iu përgjigjën lajmit.

    Emri:  82993919-13248095-Sean_Diddy_Combs_pictured_2023_homes_in_Los_Angeles_and_Miami_ha-a-26_17116367.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  42.5 KB
    Shtëpitë e Sean 'Diddy' Combs (foto 2023) në Los Angeles dhe Miami janë bastisur nga oficerët federalë në lidhje me një hetim të vazhdueshëm të trafikimit seksual.

    50 cent

    Emri:  82972197-13248095-The_rapper_48_had_already_taunted_him_on_social_media_in_the_aft-a-19_17116245.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  50.7 KB
    Reperi i Queens, 50 Cent (foto ka qenë në kundërshtim me Diddy që nga viti 2007, pasi ai la të kuptohej - pa prova - se manjati u dënua me vdekjen e legjendës së repit, The Notorious B.I.G.

    Grindja midis Sean 'Diddy' Combs dhe centralit hip-hop 50 Cent është dokumentuar mirë.

    Reperët Diddy dhe Queens kanë qenë në mosmarrëveshje që nga viti 2007, kur 50 Cent la të kuptohej, pa prova, se manjati i muzikës ishte i lidhur me vdekjen e legjendës së repit, The Notorious B.I.G., sipas Newsweek.

    Menjëherë pasi u zbulua se pronat e yllit të Bad Boy ishin bastisur nga Hetuesit e Sigurisë Kombëtare, 50 Cent shpejtoi ta tallte muzikantin në internet.

    Duke marrë në X, si dhe në Instagram, reperi i lindur Curtis Jackson postoi pamjet e lajmeve nga TMZ dhe FOX 11.

    Duke mbishkrimin e imazheve të oficerëve federalë që hyjnë në pronat e Diddy në X, 50 Cent shkroi: "Ata nuk vijnë kështu nëse nuk kanë një rast."

    Në një postim tjetër në Instagram, 50 Cent u tall: 'M*ti sapo u bë i vërtetë'.

    Deri në orën 10 të mëngjesit të 26 marsit, 50 Cent kishte fshirë postimin në Instagram.

    Megjithatë, producenti ekzekutiv nuk ndaloi së tallurit me Diddy në internet, pasi ai ndau një poster të rremë të serialeve dokumentare rreth Diddy në platformë më 27 mars.

    Emri:  82990695-13248095-image-m-22_1711625088974.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  54.1 KB
    Reperi e ka tallur Diddy në internet disa herë që nga bastisjet, duke u tallur: 'Ata nuk vijnë ashtu nëse nuk marrin një rast'

    Emri:  82971259-13248095-50_Cent_has_once_again_trolled_Diddy_following_a_double_raid_on_-a-20_17116245.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  83.4 KB
    50 Cent hodhi një rrëshqitje tjetër drejt manjatit të muzikës duke shpërndarë një poster të rremë të serive dokumentare të titulluar "A e bëri atë?"

    Emri:  82980417-13248095-50_Cent_real_name_Curtis_Jackson_and_his_former_partner_Daphne_J-a-14_17116328.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  72.1 KB
    Nëna e djalit të 50 Cent, Daphne Joy është quajtur si dikush që Diddy paguante rregullisht për seks në një padi (në foto: Daphne, 50 Cent dhe djali i tyre Sire)

    Emri:  82982253-13248095-The_bombshell_30_million_lawsuit_filed_by_Rodney_Jones_a_former_-a-28_17116367.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  29.8 KB
    Padia prej 30 milionë dollarësh e ngritur nga Rodney Jones, një ish-producent i Sean 'Diddy' Combs, pretendon se Combs i ka paguar Joy-t një pagë për shërbimet e saj seksuale.

    Posteri për 'serialin' - me titull 'A e bëri atë?' - shfaqi imazhe të copëtuara të reperit të shtrirë krahas dosjeve të ndryshme të çështjes.

    “Kjo do të thyejë rekorde kur të bjerë kjo. GLG”, ka shkruar 50 Cent krahas imazheve.

    Ai shtoi: 'GreenLightGang ju i njihni vibet @bransoncognac @lecheminduroi'.

    Dy etiketat që ai përfshiu në postim janë markat shpirtërore që ai zotëron - Le Chemin du Roi dhe Branson Cognac.

    Ish e dashura e 50 Cent dhe nëna e djalit të tij, Daphne Joe është quajtur si femrat që Diddy paguante rregullisht për seks në një padi për sulm seksual të ngritur kundër Diddy nga producenti Rodney 'Lil Rod' Jones.

    Modelja OnlyFans solli në jetë djalin e reperit të Queens, Sire, në vitin 2012.

    Pas ndarjes së çiftit, Joy pretendoi se 50 Cent vaq abuzonin fizikisht - një pretendim që ylli i hip-hop-it e mohon.

    Që atëherë, 50 Cent ka komentuar rregullisht për një marrëdhënie të supozuar mes Diddy dhe Joy.

    Kanye

    Emri:  83000825-13248095-image-a-16_1711639466624.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  43.5 KB
    Në tetor të vitit 2022, Kanye West shkoi në një përbuzje për disa të famshëm, përfshirë Diddy, duke pretenduar se manjati i muzikës punonte me oficerët federalë për të shantazhuar të tjerët

    Emri:  83000831-13248095-image-a-17_1711639468728.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  51.6 KB
    Intervista e Drink Champs u hoq nga YouTube për shkak të komenteve antisemite të bëra nga West, si dhe deklaratave të tjera që ai bëri në lidhje me vdekjen e George Floyd (foto në 2016)

    Ndërsa 50 Cent tallet me Diddy në internet, komentet e mëparshme të bëra nga pesha të tjera të hip-hop-it janë shfaqur në internet.

    Kanye West, i njohur gjithashtu si Ye, më parë bëri deklarata kundër Diddy, duke pretenduar se ai po punonte me FBI-në për të qëndruar jashtë burgut në një video nga intervista e tij në Drink Champs.

    Në intervistën e filmuar në tetor 2022, West pretendoi se disa të famshëm ishin pjesë e kësaj marrëveshjeje të supozuar me autoritetet që do të thoshte se ata shmangnin burgun duke shantazhuar të tjerët rreth tyre.

    Gjatë një komenti të plotë në klipin tashmë të prerë, artisti i Life Of Pablo iu referua Diddy me pseudonimin e tij të mëparshëm Puff Daddy, duke thënë: 'Arsyeja pse duhet të flisni është sepse keni bërë një marrëveshje, ju f***** g ushqyer!

    'Kjo është arsyeja pse duhet të vish te unë, sepse pjesë e marrëveshjes që ti të mund t'i bësh të gjitha këto dhe të dalësh nga burgu është se më premtove se do të shkosh të më tërheqësh kartën.

    Sipas Mirror , e gjithë intervista u hoq nga YouTube për shkak të komenteve antisemite të bëra nga West si dhe deklaratave të tjera që ai bëri për vdekjen e George Floyd.

    Usher

    Emri:  83000841-13248095-image-a-18_1711639471215.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  27.0 KB
    Usher pretendoi në një intervistë të vitit 2004 në Rolling Stone se Diddy e kishte prezantuar atë me "një grup krejtësisht të ndryshëm s*** - seksi, veçanërisht".

    Emri:  83000837-13248095-image-a-19_1711639473563.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  89.7 KB
    Më vonë, kur u intervistua nga Howard Stern në 2016, Usher u pyet nëse do t'i dërgonte fëmijët e tij në 'Puffy Camp' dhe ai u përgjigj: 'Dreqin jo'


    Intervistat e tjera janë rishfaqur gjithashtu kur Usher i ka quajtur përvojat e tij në shtëpinë e Diddy në Nju Jork si 'Kampi i shijeve', sipas Independent .

    Gjatë një bisede të vitit 2004 me Rolling Stone, Usher shpjegoi se manjati i muzikës i kishte treguar atij një "grup krejtësisht të ndryshëm s*** - seksi, konkretisht".

    Ai vazhdoi: 'Seksi është kaq i nxehtë në industri, burrë'.

    “Kishte gjithmonë vajza përreth. Ju do të hapni një derë dhe do të shihnit dikë që e bën atë, ose disa njerëz në një dhomë duke bërë një orgji. Asnjëherë nuk e dinit se çfarë do të ndodhte”, tha ai.

    Më vonë në vitin 2016, Usher u shfaq në Show Howard Stern dhe u mor në pyetje në lidhje me atë se si ishte shtëpia e Diddy.

    Usher vazhdoi t'i cilësonte përvojat si 'shumë të egra' duke deklaruar se kishte parë një 'gjë kurioze'.

    Duke shpjeguar se ai kishte shkuar për të parë 'stilin e jetës' nga ana e parë, Usher shtoi se ai nuk mori pjesë ose nuk kuptonte se çfarë po ndodhte.

    Kur u pyet nga Stern nëse do ta dërgonte ndonjëherë fëmijën e tij në 'Puffy Camp', Usher u përgjigj: 'Dreqin jo'

    Cassie

    Emri:  82990109-13248095-image-a-5_1711624065253.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  41.7 KB
    Ish e dashura e Diddy, Cassie, (foto 2018) ka lëshuar një deklaratë përmes avokatit të saj pas bastisjeve, duke thënë: "Shpresojmë, ky është fillimi i një procesi që do të mbajë zotin Combs përgjegjës për sjelljen e tij të shthurur".

    Emri:  82990111-13248095-image-a-6_1711624069333.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  47.5 KB
    Këngëtarja R&B filloi lidhjen e saj me Diddy në moshën 19-vjeçare. Më vonë ajo ngriti një padi duke pretenduar se manjati i muzikës e kishte sulmuar seksualisht. Padia përfundimisht u zgjidh

    Cassandra Ventura, e njohur gjithashtu profesionalisht si Cassie, u takua me Combs për më shumë se një dekadë përpara se të ndahej përfundimisht në 2018.

    Këngëtarja R&B reagoi ndaj bastisjeve në shtëpinë e Diddy, duke lëshuar një deklaratë përmes avokatit të saj Douglas Wigdor, raporton Newsweek .

    “Shpresojmë se ky është fillimi i një procesi që do ta mbajë zotin Combs përgjegjës për sjelljen e tij të shthurur”, thuhet në deklaratë.

    Në nëntor 2023, Cassie ngriti një padi kundër ish të dashurit të saj duke pretenduar se ekzekutivi i Bad Boy e kontrollonte dhe abuzonte me të gjatë gjithë marrëdhënies së tyre.

    Padia pretendonte se Diddy do ta drogonte Cassie-n, do ta rrihte dhe do ta detyronte të kryente marrëdhënie seksuale me prostitutat meshkuj ndërsa ai shikonte dhe regjistronte.

    Sipas padisë, Cassie, e cila u takua me reperin kur ajo ishte 19 vjeç, akuzoi gjithashtu Diddy-n se kishte hyrë me forcë në shtëpinë e saj dhe e kishte rrëmbyer atë pak para përfundimit të marrëdhënies së tyre.

    Dyshja e zgjidhën çështjen në të njëjtin muaj, por detaje specifike në lidhje me marrëveshjen nuk janë ndarë.

    “Kam vendosur ta zgjidh këtë çështje në mënyrë miqësore me kushte që kam një nivel kontrolli”, tha Cassie në një deklaratë më 18 nëntor.

    “Dua të falënderoj familjen time, fansat dhe avokatët për mbështetjen e tyre të palëkundur.

    Diddy gjithashtu ndau deklaratën e tij pas padisë, e cila thoshte: "Ne kemi vendosur ta zgjidhim këtë çështje në mënyrë miqësore. I uroj Cassie dhe familjes së saj gjithë të mirat. Dashuria.'

    Aubrey O'Day

    Emri:  82990149-13248095-image-a-12_1711624259988.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  37.2 KB
    Aubrey O'Day (në foto) - e cila është një ish-anëtare e grupit të vajzave të Diddy, Danity Kane - shkoi në mediat sociale për të folur rreth bastisjeve

    Emri:  82990141-13248095-image-a-10_1711624248998.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  89.0 KB
    Danity Kane u shpërbë vetëm një vit pasi u formuan në 2005 për shkak të tensioneve me manjatin e muzikës Diddy (nga e majta në të djathtë: Aubrey, Dawn, Diddy, Aundrea, Shannon dhe Wanita)

    Një ish-anëtare e një grupi të menaxhuar nga Diddy, Aubrey O'Day, ka thyer gjithashtu heshtjen e saj pas bastisjes në pronat e drejtuesit të muzikës.

    Danity Kane ishte një grup i krijuar nga Diddy në shfaqjen MTV Making The Band në 2005.

    Në formacionin e grupit ishin Shannon Bex, Aubrey O'Day, Aundria Fimbres, Wanita 'D.Woods' Woodgett dhe Dawn Richard.

    Për shkak të tensioneve të rritura midis Diddy dhe grupit të vajzave, Danity Kane përfundimisht u shpërbë në 2006.

    Ish-konkurrenti i Making The Band, O'Day, shkroi në një postim në Instagram Story: 'Çfarë të mbjellësh, do të korrësh', pas lajmeve.

    Në një postim të veçantë në Instagram Story, këngëtarja shkroi: “Me respekt, jua tregoj të gjitha këto për 2 dekada dhe a e dëgjoi njeri? Jo.'

    O'Day më pas postoi një video të shkurtër të reperit të vrarë Tupac Shakur duke kërcyer, megjithëse ishte në kontrast me titullin e saj të zymtë.

    “Nuk ka “shumë shpejt” për këtë, thjesht “shumë vonë”, ka shkruar ajo.

    Është e paqartë nëse zgjedhja e O'Day për një klip të Tupac ishte kuptimplotë, pasi Diddy (emri i vërtetë: Sean Combs) është përfolur se ka qenë i përfshirë në vrasjen e tij në vitin 1996.

    Ajo gjithashtu ndau një mesazh tjetër për X, duke shtuar: "Lutem që kjo të inkurajojë të gjitha viktimat e SHBA që më në fund të flasin për atë që kemi duruar."

    Emri:  82889717-13248095-She_said_Diddy_was_reap_ing_what_he_had_sow_n_in_one_post_while_-a-7_171162422.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  46.0 KB
    Ajo tha se Diddy po 'korrte' atë që kishte 'mbjell[n] në një postim, ndërsa gjithashtu u bëri thirrje viktimave të tjera të mundshme të flisnin

    Emri:  82889721-13248095-O_Day_then_posted_a_short_video_of_the_slain_rapper_Tupac_Shakur-a-29_17116367.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  26.2 KB
    O'Day më pas postoi një video të shkurtër të reperit të vrarë Tupac Shakur duke kërcyer, megjithëse ishte në kontrast me titullin e saj të zymtë. “Nuk ka “shumë shpejt” për këtë, thjesht “shumë vonë”, ka shkruar ajo

    Emri:  82990139-13248095-It_s_unclear_if_O_Day_s_choice_of_a_clip_of_Tupac_was_meaningful-a-30_17116367.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  49.8 KB
    Është e paqartë nëse zgjedhja e O'Day për një klip të Tupac ishte kuptimplotë, pasi Diddy (emri i vërtetë: Sean Combs) është përfolur se ka qenë i përfshirë në vrasjen e tij me armë zjarri në vitin 1996 (foto: Aubrey dhe Cassie në 2006)

    Tanika Rey - ish-balerina rezervë e Diddy

    Argëtues të tjerë që kanë punuar me manjatin e muzikës kanë thyer gjithashtu heshtjen e tyre që nga hetimi federal ndaj Diddy.

    Ish kërcimtarja rezervë e yllit të Bad Boy, Tanika Ray, pretendoi se ajo kishte pësuar një aksident 'të tmerrshëm' ndërsa ishte e punësuar nga Diddy në mesin e viteve 1990, më 27 mars 2024.

    Ray i kishte bërë pretendimet e saj në mediat sociale pasi pa komentuesin televiziv Touré, 53 vjeç, të zbulonte një incident të dyshuar që ndodhi mes Diddy dhe një prej anëtarëve të familjes së tij.

    Duke folur për Joy Reid në MSNBC, gazetari tha se dikur ishte mjaft afër Diddy-t sa të mund t'i kërkonte manjatit të muzikës të punësonte anëtarin e familjes së tij mashkull si praktikant.

    Touré pretendoi se Diddy pushoi nga puna të afërmin e tij pasi familjari i tij refuzoi të kalonte natën me të, me kërkesën e supozuar të manjatit të muzikës.

    Pasi puna përfundoi në mënyrë misterioze dhe befas, Touré pyeti të afërmin e tij se çfarë kishte ndodhur - për të cilën thuhet se nuk pranoi të diskutonte.

    Ai shtoi se anëtari i familjes së tij pretendoi se ata i thanë Diddy 'absolutisht jo' në përgjigje të kërkesës së papërshtatshme.

    "Dhe praktika përfundoi," tha ai.

    Emri:  82982143-13248095-Tanika_Ray_who_was_formerly_a_backup_dancer_for_Diddy_claimed_to-a-31_17116367.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  50.3 KB
    Tanika Ray, e cila më parë ishte një kërcimtare rezervë për Diddy, pretendoi se kishte përjetuar një aksident 'të tmerrshëm' gjatë punës së tij në mesin e viteve 1990 në një postim në Instagram më 27 mars.

    Emri:  82981765-13248095-_This_might_have_been_10_or_12_years_ago_that_I_called_him_and_s-a-15_17116243.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  19.3 KB
    Ajo theu heshtjen e saj pasi pa gazetarin Touré duke diskutuar një incident të supozuar mes anëtarit të familjes së tij dhe manjatit të muzikës

    Megjithatë, vite më vonë, gazetari tha se incidenti i supozuar mes Diddy dhe të afërmit të tij doli.

    Duke reaguar ndaj historisë, Ray ndau klipin në Instagram duke shkruar: “Thjesht dija të shmangja [Diddy] me çdo kusht…

    'Po, kam kërcyer për të dhe kam mbajtur hapësirën time. E intervistova për projektet e tij dhe mbaja hapësirën time”, vazhdoi ajo. Asgjë që po ndodh nuk është befasuese.

    Diçka rreth historisë së Touré i foli Ray-t, dhe ajo ripostoi një klip të videos përpara se të ndante videon e saj në Instagram duke adresuar kohën e saj duke punuar për Diddy.

    Pasi ndau historinë e supozuar të Touré në lidhje me manjatin e muzikës, Ray vendosi të zbulojë historinë e saj në një video.

    "E dini, ne të gjithë kemi histori," tha Ray ndërsa filmonte veten nga afër, pasi la të luhej historia e Touré. "Seriozisht, ne të gjithë kemi histori."

    “Imja është e tmerrshme dhe vetëm pesë njerëz e dinë këtë, dhe unë ndoshta nuk do ta tregoj kurrë”, vazhdoi ajo.

    “Por që atëherë, unë kam qenë si, “Po”, shtoi ajo.

    Ish-balerina tha se ishte e trembur të dilte përpara, pasi besonte se do të 'viktimizohej'.

    Nadia Shihata - prokurorja e R. Kelly

    Emri:  82961615-13248095-Nadia_Shihata_right_who_secured_R_Kelly_s_sex_trafficking_convic-a-18_17116244.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  35.8 KB
    Prokurorja e R.Kelly, Nadia Shihata (djathtas) paralajmëroi se Diddy duhet të jetë 'shumë i shqetësuar' për bastisjet e Sigurisë Kombëtare në shtëpitë e tij

    Avokatja që ndoqi gjithashtu penalisht R Kelly ka zbuluar gjithashtu mendimet e saj për incidentet e vazhdueshme me Diddy.

    Nadia Shihata paralajmëroi se manjati i hip-hop-it duhet të jetë 'shumë i shqetësuar' për bastisjen në shtëpitë e tij dhe pretendoi se kjo është një tregues se një hetim është 'duke u zhvilluar mirë'.

    “Natyrisht, ndërmarrja e një hapi të hapur dhe hetimi i bastisjes së dy shtëpive do të thotë se hetimi është duke u zhvilluar mirë këtu”, tha ajo për NewsNation.

    "Ata kanë qartë arsye të mundshme për të besuar se një krim federal është kryer dhe se provat e atij krimi ose krimeve të shumta do të gjendeshin në dy vendet që ata kontrolluan.

    'Pra, ky është një lajm i madh. Dhe nëse unë jam P Diddy, ose avokatët e tij, do të isha shumë i shqetësuar në këtë pikë.'

    Shihata ishte e rëndësishme në vendosjen e reperit të turpëruar R Kelly pas hekurave për 30 vjet për tetë akuza për trafikim seksual në 2022.



    Shihata gjithashtu ndau këshilla për dëshmitarët që mund të jenë të dyshimtë për të folur me organet e zbatimit të ligjit, veçanërisht nëse ata kanë nënshkruar një marrëveshje moszbulimi.

    “Një NDA, e cila kur vjen shtytja për të shtyrë, nuk do të përballet me një thirrje të jurisë së madhe apo një agjent apo prokuror federal që ju bën pyetje, por nuk do të thosha se janë, se nuk kanë asnjë efekt.

    “NDA-të mund t'i bëjnë njerëzit shumë ngurrues dhe hezitues për të folur me organet e zbatimit të ligjit.

    Pra, nëse është dikush për të cilin organet e zbatimit të ligjit nuk janë tashmë të vetëdijshëm, ata mund të jenë të kujdesshëm që, e dini, vetë të kontaktojnë zbatimin e ligjit për të dhënë informacion.

    "Dhe, kështu që ata ende mund t'i pengojnë njerëzit në këtë kuptim."


    Burimi: Daily Mail

  5. #5
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,648
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Panik në Hollywood: Repisti Sean Combs nën hetim për trafik qeniesh njerëzore, i bastisin shtëp

    Princi Harry tërhiqet zvarrë në një padi prej 30 milion dollarësh kundër Sean 'Diddy' Combs: Producenti padit reperin për 'festimet e trafikimit seksual' thotë se qasja e yllit tek Duka i Sussex-it dhe personazhe të tjerë të famshëm rritën 'legjitimitetin' e tij ndërsa pallatet e tij bastisen

    Nga MARTIN ROBINSON, KRYEREPORTER

    PUBLIKUAR: 05:42 EDT, 26 mars 2024 | PËRDITËSUAR: 05:03 EDT, 27 mars 2024

    Emri i Princit Harry shfaqet në dokumentet e gjykatës amerikane në lidhje me një padi prej 30 milionë dollarësh që pretendon se Sean ' Diddy ' Combs është një abuzues seksual i burrave dhe grave, mund të zbulojë sot MailOnline.

    Producenti diskografik Rodney 'Lil Rod' Jones' ngriti padinë kundër Diddy dhe pretendon se 'përkatësia' e tij me Dukën e Sussex dhe yjet e tjerë i dha atij dhe bashkëpunëtorëve të tij 'legjitimitet'.

    Dokumentet gjyqësore të paraqitura në SHBA muajin e kaluar nuk sugjerojnë ndonjë keqbërje nga ana e Princit Harry. Ai nuk është i pandehur dhe emërohet një herë në dokumentin prej 73 faqesh. MailOnline i ka kërkuar Dukës së Sussex-it të komentojë.

    Avokatët e Lil Rod pretendojnë se të ftuarit u tërhoqën nga festat e dyshuara të trafikimit seksual të Diddy për shkak të "aksesit të tij ndaj personazheve të famshëm si atletë të famshëm, figura politike, artistë, muzikantë dhe personalitete ndërkombëtare si Royal Royal, Princi Harry", dokumente gjyqësore të paraqitura në Nju Jork. thuaj.

    Princi William dhe Princi Harry u takuan me P Diddy dhe Kanye West në një festë pas koncertit që Princat organizuan për të falënderuar të gjithë ata që morën pjesë në 'Koncertin për Dianën' në stadiumin Wembley' në vitin 2007. Megjithatë, emri i Princit të Uellsit nuk përmendet në dokumentet e gjykatës. Nuk dihet se sa herë është takuar Harry me reperin që atëherë, nëse e ka takuar fare.

    Ndërsa Harry nuk po përballet me një pretendim ligjor, nuk është hera e parë që familja mbretërore përfshihet në pretendime serioze gjyqësore në SHBA, me Princin Andrew të detyruar të zgjidhë një padi të ngritur nga Virginia Giuffre , një skllave seksi e Jeffrey Epstein .

    Ajo erdhi disa orë pasi pallatet e Diddy në Los Anxhelos dhe Florida u bastisën nga Departamenti i Sigurisë Kombëtare. Diddy u pa gjithashtu i tensionuar teksa më në fund u pa në një aeroport të Majamit - pasi avioni i tij privat u gjurmua në Antigua, por ai nuk ishte në të.

    Combs, një miliarder, tashmë po përballet me padi nga tre gra dhe ka humbur një sërë marrëveshjesh tregtare pas pretendimeve.

    Emri:  82895159-13239279-image-m-2_1711441838509.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  68.7 KB
    Kanye West, Princi Harry dhe P Diddy pas koncertit pas koncertit për Dianën në Wembley në korrik 2007

    Emri:  82895327-13239279-image-a-4_1711442251967.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  46.8 KB
    Harry qesh ndërsa provon syzet e markës së Kanye me një Diddy të qeshur pranë tij me një bluzë Princesha Diana

    Emri:  82942601-13239279-image-a-1_1711530174177.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  57.1 KB
    Princi William dhe Princi Harry me reperët Kanye West dhe P Diddy në pritjen pas koncertit për Dianën në stadiumin Wembley në Londër më 1 korrik 2007

    Emri:  82895487-13239279-image-a-5_1711442392313.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  41.8 KB
    Harry përmendet në faqen 63 të padisë prej 30 milionë dollarësh të ngritur kundër Diddy nga producenti i Record Rodney 'Lil Rod' Jones.

    Emri:  82895163-13239279-image-a-8_1711442658195.jpg

Shikime: 9

Madhësia:  40.1 KB
    Harry, i fotografuar në Vegas muajin e kaluar në një festë të çmimeve NFL, nuk akuzohet për ndonjë keqbërje dhe nuk po përballet me një pretendim ligjor vetë

    Emri:  82896183-13239279-image-a-27_1711444159777.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  81.1 KB
    Siguria e Brendshme në shtëpinë e Diddy në Miami gjatë një bastisjeje dje

    Lidhjet me yjet e ndihmuan Diddy-n të ndërtonte një reputacion për 'përplasjen e partive më të mira', pretendojnë dokumentet, dhe gjithashtu fituan para për Diddy-n, bashkëpunëtorët e tij dhe bizneset si kompanitë e tij diskografike.

    'Lil Rod', i cili prodhoi nëntë këngë në 'The Love Album: Off the Grid' të Diddy të vitit 2023, thotë se ai ishte urdhëruar të rekrutonte prostituta dhe të bënte seks me to për kënaqësinë e yllit në festat e tij . Ai gjithashtu thotë se manjati i hip-hop-it e ka sulmuar seksualisht.

    Jones pretendon se vajzat e mitura dhe punonjëset e seksit ishin të ftuar në festat e shtëpisë së yllit dhe se ai e pa yllin të drogonte pijet e tyre. Ai gjithashtu pretendon se ka qindra orë video që dokumentojnë 'veprimtarinë e rëndë të paligjshme' të Combs.

    Jones ka emëruar gjithashtu disa nga emrat më të mëdhenj të industrisë si bashkë-pandehur në padinë e tij prej 30 milionë dollarësh.

    Diddy ka mohuar pretendimet ekzistuese kundër tij, duke i quajtur ato 'të pështira' dhe avokati i tij hodhi poshtë pretendimet e Jones si 'fiksion i pastër'.

    “Lil Rod nuk është asgjë më shumë se një gënjeshtar që ngriti një padi prej 30 miliardë dollarësh duke kërkuar paturpësisht një ditë pagese të pamerituar”, tha avokati Shawn Holley për TMZ në shkurt.

    Combs rekrutoi Jones në gusht 2022 për të prodhuar disa nga këngët në albumin R&B "The Love Album: Off the Grid", i cili u nominua për një Grammy pas publikimit të tij në shtator 2023.

    “Z. Jones ra dakord dhe jeta e tij është ndikuar në mënyrë të dëmshme që atëherë”, thuhet në padi.

    Për më shumë se një vit ai duroi 'përkulje dhe prekje të vazhdueshme të padëshiruara dhe të paautorizuara të anusit' në shtëpitë e Combs në Florida, Los Anxhelos dhe Nju Jork, si dhe në një jaht të marrë me qira në Ishujt e Virgjër të SHBA.

    Combs e prezantoi atë me Cuba Gooding Jr në jahtin ku aktori dyshohet se filloi të 'prekte, të prekte dhe të përkëdhelte këmbët e z. Jones, pjesën e sipërme të kofshëve të brendshme pranë ijeve, pjesën e vogël të shpinës pranë vitheve dhe shpatullave të tij'.

    Ai pretendon se u sulmua seksualisht nga një kushërirë e të dashurës së Combs, Yung Miami dhe u detyrua të shikonte një video të producentit Stevie J duke bërë seks me një burrë tjetër.

    Emri:  81753573-13239279-Record_producer_Rodney_Lil_Rod_Jones_claims_he_was_subjected_to_-a-9_171144290.jpg

Shikime: 11

Madhësia:  92.1 KB
    Producenti diskografik Rodney 'Lil Rod' Jones pretendon se i është nënshtruar një viti kujdesi dhe abuzimi.

    Emri:  81531813-13239279-The_54_year_old_Harlem_born_rapper_has_denied_all_allegations_of-a-10_17114429.jpg

Shikime: 10

Madhësia:  40.6 KB
    Reperi 54-vjeçar i lindur në Harlem ka mohuar të gjitha akuzat për sjellje të pahijshme seksuale.

    Jones duhej të punonte në banjën e Combs, ku ylli do të bënte dush lakuriq pas një ekrani xhami, sipas padisë.

    Producenti pretendon se Combs mburrej se kishte qëlluar njerëz dhe kërcënoi se do të shkaktonte lëndime trupore nëse Jones nuk i përmbushte kërkesat e tij.

    Ai thotë se ylli i 'forcuar dhe kërkues' pranoi privatisht përfshirjen në një sulm në një klub nate të vitit 1999 që e pa atë të liruar nga akuzat për posedim të armëve dhe ryshfet.

    “Z. Combs vazhdimisht e bëri të qartë se ai ka fuqi të jashtëzakonshme në industrinë e muzikës dhe me zbatimin e ligjit”, thuhet në padi.

    Jones pretendon se vajzat e mitura dhe punonjëset e seksit ishin të ftuar në festat e shtëpisë së yllit dhe se ai e pa yllin të drogonte pijet e tyre.

    Ai gjithashtu pretendon se ishte urdhëruar në baret dhe pikat e natës në Miami për të rekrutuar punonjës seksi, dhe thotë se ai vetë ishte droguar në shkurt të vitit të kaluar para se të zgjohej i zhveshur, i trullosur dhe i hutuar në shtrat me Combs dhe dy punonjëse seksi.

    Padia e tij gjithashtu emëron djalin e Combs, Justin, shefen e stafit të tij Kristina Khorram dhe CEO të Universal Music Group Sir Lucian Grange si të paditur.

    Ajo e akuzon Khorramin se e ka 'përkujdesur' atë në emër të Combs dhe pretendon se Motown Records, Love Records dhe Universal Music Group përbënin një 'ndërmarrje Rico' që 'dështoi të monitoronte, paralajmëronte ose mbikëqyrte në mënyrë adekuate' Combs dhe rrethin e tij të ngushtë.

    Vitin e kaluar Diddy u akuzua për rrahjen dhe rrëmbimin 'egërsisht' të ish-të dashurës së tij .

    Sean Combs, reperi i njohur si Puff Daddy në vitet 1990 dhe më vonë P. Diddy , pretendohet në një proces gjyqësor se ka abuzuar me Casandra Venturën për një dekadë, pasi ai e nënshkroi atë në labelin e tij kur ajo ishte 19 vjeç.

    Zonja Ventura, 37, një këngëtare që performon me emrin Cassie, pretendon se Combs e detyroi atë të bënte seks me prostitutat meshkuj dhe se ai i filmoi takimet.

    Ai akuzohet se hodhi në erë makinën e një rivali të dashurisë, duke e ngarkuar me drogë dhe duke e rrëmbyer, pavarësisht lutjeve të saj për të ndaluar, pretendon padia e saj e paraqitur në Nju Jork.

    Combs, 54 vjeç, tashmë i quajtur thjesht Diddy, vlerësohet të ketë vlerë 1 miliardë dollarë (917 milionë euro) falë partneritetit të tij me markën e vodkës Ciroc. Ai konsiderohet si një nga emrat më me ndikim në rep, i njohur më së shumti për hitet, duke përfshirë I'll Be Missing You dhe Last Night.

    Zonja Ventura thotë se ishte 19 vjeçe kur Combs, atëherë 37 vjeçe, e nënshkroi me kompaninë e tij diskografike, Bad Boy, në vitin 2006. Ajo pretendon se Combs i dha drogë, duke përfshirë ekstazi dhe ketaminë, menjëherë pas kësaj për ta bërë atë 'të pajtueshme'. Zonja Ventura pretendon se "të gjitha aspektet e jetës së saj" kontrolloheshin nga Combs, duke përfshirë të dhënat e saj mjekësore.

    Ndër episodet e supozuara të 'dhunës intensive' ishte një rrahje në një fuoristradë gjatë rrugës për në shtëpi nga një festë me reperin Jay-Z.

    Në një rast tjetër, një Combs xheloz dyshohet se e tërhoqi zonjën Ventura nga një klub, 'duke e shkelur në fytyrë', duke e lënë atë me lëndime aq të rënda saqë iu desh të shërohej për një javë në një hotel.

    Ndoshta pretendimet më shqetësuese janë se Combs dyshohet se e detyroi zonjën Ventura të merrte pjesë në festa të ushqyera me drogë, ku ajo kishte marrëdhënie seksuale me prostitutat meshkuj ndërsa mbante maska ​​​​për maskaradë, ndërsa ai e filmonte dhe kryente një akt seksual me veten e tij.

    Në padi thuhet: “Zonja Ventura u zmbraps nga kërkesat e z. Combs, por mes rrahjes fizike dhe njohjes së fuqisë së tij të pabesueshme dhe temperamentit të jashtëzakonshëm, znj.

    Ventura u ngurtësua nga partneri dhe shefi i saj dhe ndjeu se nuk mund të thoshte jo.'

    Në një tjetër incident të supozuar, një Combs i tërbuar vari shoqen e zonjës Ventura mbi një ballkon hoteli në katin e 17-të. Gjithashtu pretendohet se ai kërcënoi se do të hidhte në erë makinën e rivalit të dashurisë, reperit Kid Cudi - i cili më vonë shpërtheu në rrugën e tij, megjithëse nuk është e qartë se kush ishte përgjegjës. Në shtator 2018, pasi zonja Ventura u përpoq t'i shkëputte gjërat, Combs dyshohet se hyri me forcë në shtëpinë e saj dhe e rrëmbeu atë.

    Padia kërkon dëmshpërblim të paspecifikuara për trafikim seksual, dhunë seksuale, sulm seksual dhe ngacmim. Combs i mohon pretendimet.


    Burimi: Daily Mail

  6. #6
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,648
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Panik në Hollywood: Repisti Sean Combs nën hetim për trafik qeniesh njerëzore, i bastisin shtëp

    Rishfaqet videoja e marrjes në pyetje e një burri që qëndron pas të shtënave në resort kombëtar Doral Trump në vitin 2018 - pretendon se Diddy është homoseksual dhe se ai ishte një nga skllevërit e tij të seksit (VIDEO)

    Nga Jim Hᴏft

    Emri:  jonathan-oddi-interview-scaled.jpg

Shikime: 6

Madhësia:  18.3 KB
    Marrja në pyetje e Jonathan Oddi në 2018

    Një video e marrjes në pyetje nga viti 2018 që përfshin Jonathan Oddi, një burrë i përfshirë në një episod të dhunshëm në Resortin Kombëtar Doral të Trump në Florida, ka dalë në dritë, duke zbuluar akuza tronditëse kundër manjatit të muzikës Sean "Diddy" Combs dhe këngëtares Cassie Ventura.

    Në maj 2018, Jonathan Oddi, një vendas nga Afrika e Jugut, hyri në hollin e Klubit Kombëtar të Golfit Doral Trump, duke ndezur një armë dhe duke bërtitur retorikë anti-Trump.

    Situata u përshkallëzua në një përplasje me armë me forcat e rendit përpara se Oddi të merrej në paraburgim. Oddi, një ish-shoqërues mashkull me një sfond që përfshin punën si striptiste dhe yll porno për të rritur, është burgosur që nga incidenti.

    “Drejtori i policisë së Miami-Dade tha se Oddi hoqi një flamur nga pjesa e pasme e pronës dhe hyri në holl herët në mëngjesin e së premtes duke bërtitur “retorikë anti-Trump”, më vonë qëlloi në tavan dhe llambadarë ndërsa oficerët hynë me nxitim. Pesë oficerë qëlluan me armët e tyre, tha Perez, dhe Oddi pësoi plagë të shumta me armë zjarri në këmbë, " raportoi Union Leader.

    Gjatë marrjes në pyetje të policisë pas arrestimit të tij, Oddi bëri pretendime befasuese për takimet e tij personale me Combs dhe ish të dashurën e tij, Cassie. Ai e përshkroi veten si një "skllav seksi" për çiftin, duke detajuar ato që ai i përshkroi si takime seksuale shtrënguese nën drejtimin e Combs.

    “Kam bërë seks me Cassie dhe Sean. Ai masturbonte dhe më thoshte se çfarë të bëja me Cassie-n. Kam pasur rreth 15 takime… kam qenë si një skllave seksi. Për ta, kjo ishte ajo që unë. Kam kapur herpes,” pretendoi Oddi gjatë marrjes në pyetje.

    Emri:  screenshot-2024-04-04-at-11.29.27am.jpg

Shikime: 6

Madhësia:  38.0 KB
    Pamja e ekranit: Jonnymyami/Instagram

    Pamjet gjithashtu kapin Oddi duke pohuar se Diddy është pjesë e një grupi nëntokësor të njohur si Boule, të cilin ai sugjeron se është i lidhur me Illuminati. Më tej ai pohoi se Diddy, reperi Rick Ross dhe DJ Khaled janë fshehurazi homoseksualë dhe se shumë reperë të njohur janë të përfshirë në kontrabandën e drogës.



    Këto kanë një ngjashmëri me akuzat e bëra nga Cassie Ventura në një padi kundër Diddy që u zgjidh shpejt jashtë gjykatës. Kjo padi, e ngritur pesë vjet pas marrjes në pyetje të Oddi në 2018, kishte ngritur akuza të ngjashme kundër Combs.

    Vox.com raportoi:

    Padia e parë, e paraqitur në nëntor 2023 nga këngëtarja Cassie, e cila ishte në lidhje me Combs dhe ishte nënshkruar me labelin e tij, pretendonte se ai e nxiti atë të bënte seks me punonjësit e seksit meshkuj ndërsa filmonte, dhe se më vonë e rrëmbeu. Në një ankesë tjetër, një grua e identifikuar vetëm si Jane Doe thotë se në vitin 2003, kur ishte 17 vjeç, Combs e kishte fluturuar me një avion privat në Nju Jork, ku ai dhe dy burra të tjerë i dhanë drogë dhe alkool dhe e rrëmbyen. Dhe në një padi të ngritur në shkurt, producenti muzikor Rodney Jones Jr., thotë se Combs ia kapi organet gjenitale pa pëlqimin dhe e detyroi atë të “kërkonte punonjës seksi dhe të kryente akte seksuale për kënaqësinë e zotit Combs”.

    Combs mohoi akuzat, duke thënë në një deklaratë të dhjetorit , “Unë nuk kam bërë asnjë nga gjërat e tmerrshme që pretendohen. Unë do të luftoj për emrin tim, familjen time dhe për të vërtetën.” Pas padisë së shkurtit, një avokat për Combs e quajti Jones "asgjë më shumë se një gënjeshtar që ngriti një padi prej 30 milionë dollarësh duke kërkuar paturpësisht një ditë pagese të pamerituar".

    Rishfaqja e videos së marrjes në pyetje ka nxitur një valë të përtërirë të interesit publik dhe spekulimeve mbi pretendimet e bëra kundër Diddy dhe Ventura.

    Gateway Pundit raportoi më parë se agjentët e Sigurisë Kombëtare bastisën rezidencën e reperit dhe manjatit të biznesit Sean 'Diddy' Comb në Los Anxhelos, si pjesë e një hetimi të vazhdueshëm për trafikimin e seksit.

    Padia e ngritur nga producenti Rodney Jones pretendon se Sean 'Diddy' Combs përdori lidhjen e tij me Princin Harry, së bashku me personazhe të tjerë të famshëm si TD Jakes, për t'i dhënë vetes dhe bashkëpunëtorëve të tij legjitimitet kur organizonte festa të trafikimit seksual ku supozohej se kishte pasur abuzim seksual.

    Distrikti Jugor i Nju Jorkut po zgjeron shtrirjen e tij, duke lëshuar thirrje për një rrjet korporatash të lidhura me Diddy. Këto përfshijnë kompanitë e telekomunikacionit dhe firmat e teknologjisë, madje edhe operatorët e avionëve janë në shënjestër të një koleksioni gjithëpërfshirës të provave.

    Mes kësaj trazire ligjore, Diddy ka hequr dorë nga asetet kryesore, duke përfshirë aksionet e tij në TV REVOLT, dhe ka kthyer të drejtat e muzikës nga Bad Boy Records.

    Ka gjithashtu pretendime se Diddy ka funksionuar si një informator konfidencial për FBI-në, një rol që mund t'i ketë ofruar mbrojtje nga pasojat ligjore për veprimet e tij gjatë viteve.

    Ish-truproja e Diddy-t ka dalë përpara, duke shprehur gatishmërinë për të dëshmuar kundër tij. Kjo dëshmi e mundshme, si dhe deklaratat konfirmuese nga të brendshëm të tjerë, mund të rezultojë të jetë një pikë kthese në këtë rast.

    Ngatërresat ligjore janë komplikuar nga një akuzë mahnitëse nga ish-truproja e Diddy, duke sugjeruar se Diddy ka qenë një informator konfidencial i FBI-së.


    Burimi: TGP

Tema të Ngjashme

  1. Socialistët në panik. LSI miting madhështor në Tiranë
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 22-04-2021, 15:42
  2. Jay Sean
    Nga [Perla] në forumin Muzika botërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-07-2009, 15:25
  3. Tregjet botërorë në panik
    Nga Lioness në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 25-01-2008, 11:46
  4. Sean Paul koncert ne Tirane ne 4 korrik
    Nga RaPSouL në forumin Muzika botërore
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 22-07-2007, 09:57
  5. Bollywood Hollywood
    Nga Pelasgian në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 23-04-2006, 19:51

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •