EKSKLUZIVE

"Joe Biden e krijoi këtë pushtim të paligjshëm të emigrantëve - dhe vetëm unë mund ta ndaloj atë": Ndërsa të dy kryesuesit e 2024 bëjnë fushatë në kufi sot, DONALD TRUMP i jep Daily Mail pikëpamjen e tij të palëkundur për çështjen e zgjedhjeve numër 1 të Amerikës. Pra, ku qëndroni TI?

Nga DONALD TRUMP

- Presidenti Biden dhe ish-presidenti Trump do të vizitojnë sot kufirin në Teksas , të dy duke pretenduar se janë njeriu që do të trajtojë numrin e paprecedentë të kalimeve.

- Sondazhet tani tregojnë se, më shumë se çdo gjë tjetër, amerikanët e shohin emigracionin si çështjen më të rëndësishme me të cilën përballet vendi.

- Përgjigja e të dy kandidatëve ndaj kësaj krize ka të ngjarë të vendosë zgjedhjet e vitit 2024. Ja, Donald Trump bën rastin e tij... Votoni në sondazhin tonë për të thënë fjalën tuaj...


Sot, unë jam duke vizituar kufirin tonë të hapur jugor për të dëshmuar asgjësimin e sovranitetit amerikan që po kryhet me urdhër të Joe Biden.

Në një udhëtim të minutës së fundit, Biden po më ndjek deri në kufi, pa dyshim i dëshpëruar për të shmangur fajin për katastrofën që ka shkaktuar.

Por mos u mashtroni. Heqja e kufijve të Amerikës është politika e Joe Biden. Migrimi masiv i miliona të huajve të paligjshëm në Shtetet e Bashkuara është plani i Joe Biden. Ky është pushtimi i Joe Biden.

Kur lashë detyrën, ne i dhamë Biden kufirin më të sigurt në historinë e SHBA.

Ne përfunduam kapjen dhe lirimin. Ne ndërtuam qindra milje mure kufitare. Ne zbatuam Remain in Mexico , Marrëveshjet e Vendeve të Treta të Sigurta me kombet e Amerikës Qendrore, një ndalim azili, Titulli 42 dhe largime të shpejta.

Emri:  81875129-13138389-image-a-4_1709218066630.jpg

Shikime: 105

Madhësia:  38.7 KB
Sot, unë jam duke vizituar kufirin tonë jugor të hapur për të dëshmuar asgjësimin e sovranitetit amerikan që po kryhet me urdhër të Joe Biden.

Emri:  81874115-13138389-image-m-6_1709218083896.jpg

Shikime: 107

Madhësia:  79.9 KB
Në një udhëtim të minutës së fundit, Biden po më ndjek deri në kufi, pa dyshim i dëshpëruar për të shmangur fajin për katastrofën që ka shkaktuar.

Emri:  81873127-13138389-image-a-5_1709218077938.jpg

Shikime: 89

Madhësia:  34.9 KB
Por mos u mashtroni. hapja e kufijve të Amerikës është politika e Joe Biden. Migrimi masiv i miliona të huajve të paligjshëm në Shtetet e Bashkuara është plani i Joe Biden. Ky është pushtimi i Joe Biden.

Kur isha president, kur të huajt e paligjshëm kaluan kufirin tonë, ata u kapën, u ndaluan dhe u deportuan.

Kur Joe Biden erdhi në detyrë, ai me dashje dhe qëllimisht fshiu çdo politikë të fortë kufitare që vendosa në vend dhe filloi pushtimin më të madh kufitar në historinë amerikane.

Biden ndaloi ndërtimin e mureve. Ai urdhëroi një pezullim të menjëhershëm të largimeve. Ai grisi Remain in Mexico. Ai më ndërpreu marrëveshjet e azilit. Ai i dha fund Titullit 42. Ai lidhi duart e agjentëve tanë të ICE dhe të Patrullës Kufitare pas shpine. Ai i bëri të ditur gjithë botës se kufiri ynë ishte i hapur.

Projektligji i parë që Biden i dërgoi Kongresit ishte një projekt-ligj për të kthyer të huajt e paligjshëm në qytetarë me të drejtë vote.

Në vend që t'i dërgonte përtej kufirit, ai filloi t'i dërgonte në qytete në të gjithë Shtetet e Bashkuara me avion, tren dhe autobus për t'i zhvendosur në komunitetet tuaja.

Dhe më pas ai filloi të lëshojë leje pune për qindra mijëra të huaj të paligjshëm, duke i lejuar ata të konkurrojnë në mënyrë të padrejtë kundër punëtorit amerikan.

Si rezultat i drejtpërdrejtë i këtyre politikave, një minimum prej nëntë milionë migrantësh janë infiltruar përtej kufirit tonë në tre vjet - dhe numri i vërtetë është me siguri shumë më i lartë se kaq.

Një numër i madh po luftojnë burra të moshuar, duke përfshirë nga Kina, Venezuela, Somalia dhe shumë vende të tjera.

Me pak fjalë, Joe Biden ua dorëzoi kufirin tonë me qëllim karteleve, kontrabandistëve të fëmijëve, trafikantëve të qenieve njerëzore dhe disa prej kriminelëve më të rrezikshëm në planet – kostoja për sigurinë publike, sigurinë kombëtare dhe paratë e taksapaguesve qofshin mallkuar.

Tani, komunitetet tona po përkulen nën fluksin dhe vendi ynë po pushtohet nga krimi.

Vitin e kaluar, 43 për qind e të gjitha arrestimeve të ICE ishin të huaj me dënime penale ose akuza në pritje për rreth 33,000 sulme, 3,000 grabitje, pothuajse 7,000 vjedhje, 7,500 shkelje të armëve, 4,300 krime seksuale, 1,600 rrëmbime, dhe rrëmbime7.

Në Çikago dhe Miami, policia ka konfirmuar se banda e dhunshme venezueliane 'Tren de Aragua' po vepron tani në qytetet e tyre.

Në qytetin e Nju Jorkut, oficerët e NYPD u sulmuan kohët e fundit dhe u rrahën mizorisht nga një tufë kriminelësh migrantë.

Në Michigan, bandat e emigrantëve po ndjekin shtëpitë periferike dhe po i plaçkisin për sende me vlerë.

Dhe në Gjeorgji vetëm javën e kaluar, studenti 22-vjeçar i infermierisë Laken Riley u sulmua egërsisht dhe u vra në kampusin e Universitetit të Gjeorgjisë.

Një emigrant ilegal i paligjshëm, i cili u lirua në vendin tonë nën Biden, është akuzuar për vrasjen e saj.

Emri:  81873993-13138389-image-a-8_1709218123090.jpg

Shikime: 76

Madhësia:  111.2 KB
Si rezultat i drejtpërdrejtë i politikave të Bidenit, të paktën nëntë milionë emigrantë janë infiltruar përtej kufirit tonë në tre vjet.

Emri:  81873285-13138389-image-a-7_1709218115303.jpg

Shikime: 71

Madhësia:  91.5 KB
Komunitetet tona po përkulen nën fluksin dhe vendi ynë po pushtohet nga krimi.

Biden po përpiqet në mënyrë absurde të më fajësojë mua dhe republikanët e Kongresit për fatkeqësinë e sigurisë kombëtare dhe të sigurisë publike që ai ka krijuar.

Ai pretendon se republikanët duhet të miratojnë legjislacionin që ai të sigurojë kufirin. Por e vërteta është se Joe Biden nuk ka nevojë për një projektligj për të zgjidhur problemin në kufi - Amerika duhet të shkarkojë Joe Biden për të zgjidhur problemin në kufi.

Ai e krijoi këtë katastrofë. Në çdo moment në tre vitet e fundit, ai mund të kishte mbyllur kufirin.

Kur të rizgjidhem, do të mbyll kufirin dhe do ta mbyll pushtimin në ditën e parë. Dhe ne do të fillojmë procesin e largimit të të huajve të paligjshëm të Biden nga vendi ynë.

Me marrjen e detyrës, unë do të rivendos çdo politikë të fortë kufitare që kam pasur më parë - dhe do të vendos masa të ashpra shtesë për të mbajtur jashtë anëtarët e bandës, trafikantët e qenieve njerëzore, sadistët dhe banditë.

Së fundi, unë do të shfrytëzoj çdo mjet, burim dhe autoritet për të filluar operacionin më të madh të dëbimit vendas në historinë amerikane. Ky është thjesht sens i përbashkët.

Amerikanët nuk duhet të bien pas gënjeshtrave kufitare të Biden. Ai ka tradhtuar besimin tuaj dhe me shembjen e kufijve tanë ka tradhtuar vendin tonë.

Hapi i parë për sigurinë kufitare është votimi i Bidenit nga detyra këtë nëntor.


Burimi: Daily Mail