Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Hetuesi: Presidenti Biden shkeli me dashje ligjin me sekretet. Nuk e padis se i kanë rrjedhur trutë!

    Prokurori i posaçëm Robert Hur thotë se Biden "me dashje" mbajti, ndau memorandume të klasifikuara, por nuk do të akuzohet

    Departamenti i Drejtësisë i dërgoi Kongresit raportin përfundimtar prej 345 faqesh të Hur të enjten.

    Emri:  ap-20210759894478.jpg

Shikime: 84

Madhësia:  22.5 KB

    Prokurori i posaçëm Robert Hur përfundoi në një raport thumbues të lëshuar të enjten se presidenti Joe Biden mbante me dashje dokumente të klasifikuara nga koha e tij si zëvendëspresident, i ndau ato me një autor dhe e dinte se i kishte ato që në vitin 2017, por ai rekomandoi kundër ndjekjes penale.

    Hur tha se një pjesë e arsyes që ai refuzoi të ndjekë penalisht moshën e presidentit dhe kujtesën e dobët do të krijonte dyshime të arsyeshme për juristët.

    “Do të ishte e vështirë të bindësh një juri që duhet ta dënojë atë – deri atëherë një ish-president tashmë në të tetëdhjetat – për një krim të rëndë që kërkon një gjendje mendore të vullnetit”, shkroi prokurori.

    “Z. Biden ka të ngjarë të paraqitet para një jurie, siç bëri gjatë intervistës sonë për të, si një burrë dashamirës, ​​me qëllime të mira, i moshuar me kujtesë të dobët”, shtoi raporti i tij.

    Por Hur kurseu pak fjalë për trajtimin e informacionit të klasifikuar nga Biden, disa të cilat mbaheshin në fletore në vende të pasigurta.

    “Hetimi ynë zbuloi prova se Presidenti Biden me dashje mbajti dhe zbuloi materiale të klasifikuara pas nënpresidentit të tij, kur ai ishte një qytetar privat”, përfundoi raporti.

    Raportin e plotë mund ta lexoni këtu.

    Hur zbuloi se materialet që Biden sekretoi nga Shtëpia e Bardhë ishin shumë të ndjeshme dhe përfshinin "dokumente të klasifikuara të shënuara në lidhje me politikën ushtarake dhe të jashtme në Afganistan dhe fletore që përmbajnë shënimet e shkruara me dorë të zotit Biden për çështje të sigurisë kombëtare dhe politikës së jashtme që implikojnë burime dhe metoda të ndjeshme të inteligjencës. ."

    Prokurori zbuloi se Biden e dinte se kishte dokumente të klasifikuara në shtëpinë e tij në vitin 2017 dhe ndau disa nga informacionet me shkrimtarin fantazmë për kujtimet e tij të botuara atë vit.

    Përfundimet e Hur paraqesin një kontrast të thellë me atë që bëri kolegu i Prokurorit Special Jack Smith në ndjekjen penale të ish-presidentit Donald Trump për mbajtjen e materialeve të ngjashme të klasifikuara në shtëpinë e tij në Mar A Lago. Hur u shpreh pse në raport ai doli në një përfundim tjetër.

    “Më e dukshme, pasi iu dhanë shanse të shumta për të kthyer dokumentet e klasifikuara dhe për të shmangur ndjekjen penale, zoti Trump dyshohet se bëri të kundërtën”, shpjegoi Hur në raport. “Sipas aktakuzës, ai jo vetëm që ka refuzuar t'i kthejë dokumentet për shumë muaj, por ka penguar drejtësinë duke i angazhuar të tjerët që të shkatërrojnë provat dhe më pas të gënjejnë për to.

    “Në të kundërt, zoti Biden i dorëzoi dokumentet e klasifikuara Arkivit Kombëtar dhe Departamentit të Drejtësisë, pranoi kontrollin e shumë vendeve, përfshirë shtëpitë e tij, u ul për një intervistë vullnetare dhe në mënyra të tjera bashkëpunoi me hetimin”, tha Hur. .

    Departamenti i Drejtësisë i dërgoi Kongresit raportin përfundimtar prej 345 faqesh të Hur të enjten. Raportet u shfaqën për herë të parë në nëntor se Hur ka të ngjarë të mos ngrinte akuza për këtë çështje dhe Prokurori i Përgjithshëm Merrick Garland të mërkurën konfirmoi se hetimi kishte përfunduar.

    Garland emëroi Hur në janar të vitit 2023 mes raporteve se Biden kishte lënë materiale të klasifikuara në zyrën e tij private në DC dhe shtëpinë e Delaware.


    Burimi: JustTheNews

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Hetuesi: Presidenti Biden shkeli me dashje ligjin me sekretet. Nuk e padis se i kanë rrjedhur t

    Java në të cilën Biden humbi New York Times: Bordi Redaktues i gazetës Liberale lëshon një paralajmërim mahnitës të gjerë për 'një moment të errët' teksa publikon opinione të dyfishta që godasin presidentin e moshuar pas raportit të këshilltarit të posaçëm mallkuar

    - Mungesa e entuziazmit të Biden në gjurmët e fushatës dhe paraqitjet e tij të bezdisshme publike janë shqetësime të mëdha, sipas New York Times liberale.
    - Shqetësimet nga redaksia e Times dhe shkrimtarët e opinionit tregojnë se sa të shqetësuar janë ata që Biden mund të mos jetë në gjendje të mundë 'njeriun e keq' Donald Trump këtë vit.


    Nga CLAUDIA AORAHA

    Joe Biden është i paaftë të sigurojë votuesit se mund të përballojë një mandat tjetër presidencial, ekipi i tij nuk ka 'nuk ka plan' se si të merret me sjelljen e tij senile dhe ai thjesht nuk duhet 'të kandidojë për rizgjedhje', sipas autorëve të New York Times. .

    Shqetësimet nga Bordi editorial i Times liberal dhe shkrimtarët e opinionit tregojnë se sa të shqetësuar janë ata që Biden i sëmurë mund të mos jetë në gjendje të mundë 'njeriun e keq' Donald Trump këtë vit.

    Opinionet e njëpasnjëshme që goditën presidentin e moshuar, 81 vjeç, gjatë fundjavës, vijnë pasi një raport i Departamentit të Drejtësisë rrëmbeu në trajtimin e tij të dokumenteve të klasifikuara dhe e portretizoi atë si një plak harrues.

    Raporti prej 388 faqesh nga Prokurori i Posaçëm Robert Hur konfirmoi se ai nuk do të akuzohej - por tha se kjo ishte për shkak se një juri ndoshta do të arrinte në përfundimin se ai kishte 'zvogëluar fakultetet' dhe ishte një 'burrë i moshuar me qëllim të mirë, me kujtesë të dobët'.

    Mungesa e entuziazmit të Bidenit në gjurmët e fushatës, së bashku me paraqitjet e tij të ngacmuara publike dhe qëndrimin e 'babagjyshit', janë shqetësime të mëdha gjatë kësaj 'kohe të errët' në mandatin e tij presidencial, sipas gazetës së gjerë me prirje të majtë.

    "Ai duhet të bëjë më shumë për t'i treguar publikut se është plotësisht i aftë të mbajë postin deri në moshën 86 vjeç," tha bordi i Times të dielën.

    Emri:  81123085-13071135-image-a-6_1707662399471.jpg

Shikime: 24

Madhësia:  50.8 KB
    Opinionet e njëpasnjëshme që godasin presidentin e moshuar, 81 vjeç, vijnë pasi u publikua një raport i Departamentit të Drejtësisë për trajtimin e tij të dokumenteve të klasifikuara.


    Më 9 shkurt, Bordi Redaktues i New York Times botoi një opinion kritik, të ndershëm, të titulluar: " Sfidat e një presidenti të plakur ".

    Ekipi i gazetës përfundoi: “Ky është një moment i errët për presidencën e zotit Biden.

    Ata thanë se performanca e Biden në konferencën e tij për shtyp të enjten mbrëma kishte 'qëllim për të siguruar publikun se kujtesa e tij ishte e mirë dhe të argumentonte se zoti Hur ishte jashtë linjës' - por kjo nuk ndodhi.

    Në vend të kësaj, sipas artikullit të opinionit, "presidenti ngriti më shumë pyetje në lidhje me mprehtësinë dhe temperamentin e tij njohës, pasi ai dha reagime emocionale dhe të papritura në një moment kur njerëzit kërkonin përgjigje të qëndrueshme, të njëtrajtshme dhe të afta ndaj pyetjeve të drejta në lidhje me aftësinë e tij".

    Bordi shkroi: 'Sigurimet e tij... nuk funksionuan. Ai duhet të bëjë më mirë.

    Emri:  Screenshot 2024-02-12 at 12.09.48 AM.jpg

Shikime: 24

Madhësia:  22.6 KB

    Emri:  Screenshot 2024-02-12 at 12.10.06 AM.jpg

Shikime: 20

Madhësia:  20.3 KB

    Emri:  Screenshot 2024-02-12 at 12.10.24 AM.jpg

Shikime: 24

Madhësia:  23.2 KB

    Ata pranuan se Trump "ka një shans shumë real për të rimarrë Shtëpinë e Bardhë ".

    Pjesa sugjeronte se Biden po fshihet nga këshilltarët e tij për shkak të moshës së tij të vjetër - dhe në vend që të jetë jashtë fushatës me njerëzit dhe të krijojë besim, ai po bën krejtësisht të kundërtën.

    Aty thuhej: “Kombinimi i moshës së zotit Biden dhe mungesa e tij nga skena publike ka gërryer besimin e publikut. Ai duket sikur fshihet, ose më keq, fshihet.

    Detajet në raportin e zotit Hur vetëm sa do t'i shtojnë ato shqetësime, të cilat fushata e zotit Trump tashmë po i shfrytëzon.

    Ky nuk ishte i vetmi artikull i opinionit që thekson plakjen e Bidenit të botuar në New York Times këtë fundjavë.

    Maureen Dowd, 72 vjeç, është një gazetare dhe opinioniste për një kohë të gjatë për Times. Ajo publikoi një rubrikë më 10 shkurt me titullin: “Z. President, Hiq vjedhjen rreth shëndetit.'

    Ajo shkroi për NYT: "Vjedhja për shëndetin nuk është më e mundur, dhe sa më shpejt që ekipi i Presidentit Biden të pushojë së mohuari për këtë, aq më mirë do të jenë demokratët".

    Kolumnisti liberal argumentoi se Biden e ka vënë veten në flluska - dhe se të shkosh në mbrojtje kur Trump është në ofensivë gjatë një kohe kur 'bota është në zjarr' nuk do të funksionojë për demokratët.

    Dowd argumentoi se Jill Biden dhe këshilltarët e tij janë përpjekur të gjejnë mënyra për të 'errësuar shenjat e plakjes', por asnjë nga truket e tyre nuk ka funksionuar.

    Si rezultat i përpjekjes për të mos u shfaqur si një 'gjysh me bigështe', ai në fakt e ka treguar veten si një 'gjysh me grep'.

    Dowd tha se pavarësisht se Biden kandidon kundër një "njeri të keq" - Trump - nuk është "mjaft" dhe ai duhet "të pranojë me vete se momentet e tij të lëkundjes janë një dobësi e madhe".

    Shkrimtari i NYT tha: "Shumë amerikanë janë mjaft të shqetësuar për gjendjen krepuskulare të presidentit 81-vjeçar. Është elefanti në dhomë - përveç se elefantët nuk e harrojnë kurrë.

    “Donald Trump, 77 vjeç, bën rrëshqitjet e tij verbale dhe tregon shenja plakjeje, por ai përcjell më shumë energji.

    “Kur presidenti nxitoi të enjten mbrëma për të treguar se ishte kompozues, duke hedhur poshtë atë që tha këshilltari special Robert Hur, ai ishte i mërzitur me median dhe fajësoi stafin e tij për keqpërdorimin e dokumenteve të klasifikuara.

    'Petulance nuk është kurrë një pamje e mirë. Biden duhet të kishte marrë frymë.

    'Duke shtyrë prapa imazhin e një gjyshi me bigëzim, ai u duk si një gjysh me bigëzim. "Unë kam qëllime të mira dhe jam një burrë i moshuar dhe e di se çfarë dreqin po bëj," leh ai.

    Dowd argumentoi se ekipi i Biden-it "qartësisht nuk ka plan se si të merret me moshën e presidentit, përveçse ta mbrojë atë dhe ta fshehë atë dhe të rrahin gazetarët që theksojnë se gjendja e tij mendore është një çështje e vërtetë".

    Ajo paralajmëroi ashpër: 'Demokratët duhet të rrëmbejnë kripërat e tyre të nuhatjes për një rast të gjatë të avujve. Do të jetë një vit më i dhunshëm dhe i dhunshëm.'

    Emri:  Screenshot 2024-02-12 at 12.11.11 AM.jpg

Shikime: 27

Madhësia:  47.6 KB

    Opinioni i tretë, i ashpër i publikuar nga New York Times këtë fundjavë në lidhje me Biden erdhi nga analisti politik 44-vjeçar Ross Douthat.

    Shkrimi i tij dënues titullohej: 'Pyetja nuk është nëse Biden duhet të largohet. Është Si.'

    Douthat shkroi në Times: 'Joe Biden nuk duhet të kandidojë për rizgjedhje.

    "Përshtypja që jep presidenti në publik nuk është aq pleqëri, por dobësi ekstreme, si një llambë që ende digjet për sa kohë që e mbani në një dimmer."

    Ai tha se nëse Biden largohet dhe vajos zëvendëspresidenten Kamala Harris "ajo ka edhe më shumë gjasa të humbasë ndaj Donald Trump".

    Por, ai thotë: 'Nëse ai e lë shkollën dhe nuk e miraton numrin e tij dy, ai do të hapej ndaj një narrative të tradhtisë identitare - presidenti i moshuar i bardhë godet me thikë gruan e parë me thikë - dhe do të krijonte partinë e tij për muaj gjakderdhjeje dhe tradhtie, një vërshim i vazhdueshëm i dramës personale dhe ideologjike.'

    Sipas sondazheve të fundit, shansi i Biden për të qenë kandidati demokrat ka rënë në vetëm 60 për qind, duke i dhënë një shtysë kandidatëve të mundshëm Michelle Obama , Gavin Newsom dhe Kamala Harris.

    Kjo vjen pasi një sondazh i ri tregoi se amerikanët janë thellësisht skeptikë në lidhje me aftësinë mendore të Bidenit për të shërbyer një mandat të dytë, ndërsa ai fillon me zell të bëjë kërkesën e tij për rizgjedhje.

    Sipas një sondazhi të ri të NBC, një total prej 76 përqind e votuesve kanë shqetësime të mëdha ose të moderuara për Biden, 81 vjeç, që ka shëndetin e nevojshëm mendor dhe fizik për të qenë president për një mandat të dytë.

    Një 62 për qind e votuesve në sondazh thonë se kanë 'shqetësime të mëdha' për shëndetin mendor dhe fizik të Biden.

    Sondazhi pasqyron gjendjen shpirtërore në gjurmët e fushatës, pasi ndihmësit e Biden po rrisin numrin e ngjarjeve të fushatës, por gjithashtu rrezikojnë momente më të sikletshme për presidentin.

    Këtë javë, stafi i Biden u përpoq të shpjegonte pse presidenti iu referua vazhdimisht liderëve të vdekur evropianë sikur të ishin ende në pushtet.

    Sondazhi pasqyron gjendjen shpirtërore në gjurmët e fushatës, pasi ndihmësit e Biden po rrisin numrin e ngjarjeve të fushatës, por gjithashtu rrezikojnë momente më të sikletshme për presidentin.

    Këtë javë, stafi i Biden u përpoq të shpjegonte pse presidenti iu referua vazhdimisht liderëve të vdekur evropianë sikur të ishin ende në pushtet.

    Sondazhi me 1,000 votues të regjistruar u krye nga 26-30 janar, përpara konfuzionit të Biden për të folur me dy liderë të ndryshëm botërorë që vdiqën përpara ngjarjeve që ai kujtoi.

    Të mërkurën, Biden kujtoi një bisedë të vitit 2021 me kancelarin gjerman Helmut Kohl gjatë një ngjarjeje për mbledhjen e fondeve në qytetin e Nju Jorkut. Kohl vdiq në vitin 2017.

    Të dielën, Biden foli për një bisedë të vitit 2021 me François Mitterrand, një president francez i cili vdiq në 1996.


    Burimi: Daily Mail

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Hetuesi: Presidenti Biden shkeli me dashje ligjin me sekretet. Nuk e padis se i kanë rrjedhur t

    Hillary Clinton thotë se mosha e Bidenit është një problem në javën e tmerrshme për Sleepy Joe, ndërsa kryedemokrati dhe New York Times të dy i drejtohen Presidentit

    Nga DANIEL BATES

    Hillary Clinton është bërë demokratja e profilit më të lartë deri më tani që ka ngritur shqetësime për moshën e Joe Biden , duke thënë se është një shqetësim 'legjitim' për votuesit përpara zgjedhjeve presidenciale të këtij viti.

    Zonja Clinton, një ish-sekretare e shtetit, kandidate presidenciale dhe zonjë e parë, tha se ajo kishte biseduar me njerëz në Shtëpinë e Bardhë të Biden dhe ata pranuan se rritja e moshës së zotit Biden ishte një 'çështje'.

    Ajo i bëri komentet në një intervistë të regjistruar të mërkurën, një ditë para publikimit të një raporti nga këshilltari i posaçëm Robert Hur, i cili arriti në përfundimin se Presidenti kishte keqtrajtuar me dashje dokumente të klasifikuara pasi u largua nga detyra si Zëvendës President.

    Në një raport mallkimi prej 388 faqesh, Hur arriti në përfundimin se aftësitë mendore të dështuara të Presidentit do ta kishin bërë të pamundur një bindje dhe se ai ishte një "i moshuar me kujtesë të dobët".

    Emri:  81136653-13072339-Hillary_Clinton_a_former_secretary_of_state_presidential_candida-m-13_17076956.jpg

Shikime: 25

Madhësia:  126.9 KB
    Hillary Clinton, një ish-sekretare e shtetit, kandidate presidenciale dhe zonja e parë, tha se ajo kishte biseduar me njerëz në Shtëpinë e Bardhë të Biden dhe ata pranuan se rritja e moshës së zotit Biden ishte një 'çështje'.


    Emri:  81136649-13072339-She_made_the_comments_in_an_interview_recorded_on_Wednesday_the_-m-14_17076957.jpg

Shikime: 25

Madhësia:  32.3 KB
    Ajo i bëri komentet në një intervistë të regjistruar të mërkurën, një ditë para publikimit të një raporti nga prokurori i posaçëm Robert Hur, i cili arriti në përfundimin se Presidenti kishte keqtrajtuar me dashje dokumente të klasifikuara pasi u largua nga detyra si Zëvendës President.

    Për t'i shtuar vështirësive të zotit Biden, javën e kaluar pa publikimin e komenteve të njëpasnjëshme të New York Times që ngjallin frikë mbi perspektivën e një mandati të dytë Biden. Në moshën 81-vjeçare, Biden është presidenti më i vjetër në histori. Nëse ai fiton një mandat të dytë, ai do të jetë 86 vjeç kur të largohet nga detyra.

    Në një artikull opinion të premten, bordi editorial i The New York Times shkroi: "Ai [Z. Biden] duhet të bëjë më shumë për t'i treguar publikut se është plotësisht i aftë të mbajë postin deri në moshën 86 vjeçare".

    Ndërsa zoti Biden është sulmuar prej vitesh nga mediat e krahut të djathtë, kritikat nga The New York Times janë të ndryshme, pasi konsiderohet si Bibla e elitës liberale të SHBA-së dhe ka një lexues dërrmues demokratik . Komentet e bordit editorial të gazetës janë në thelb zëri i gazetarëve më të vjetër të gazetës, që do të thotë se ato kanë peshë të konsiderueshme.

    Duke folur për MSNBC, zonja Clinton tha: "Kam biseduar me njerëz në Shtëpinë e Bardhë gjatë gjithë kohës, dhe ju e dini, ata e dinë se është një çështje, por siç dua të them, "Shiko, është një çështje legjitime". Është një çështje legjitime për Trump, i cili është vetëm [disa] vite më i ri, apo jo? Pra është një çështje.'

    Pavarësisht çdo dyshimi, zonja Clinton, një demokrate, bashkëshorti i së cilës Bill shërbeu dy mandate si President, tha se ajo ende e mbështeste zotin Biden.

    Ajo shtoi: “Pasi ta thoni këtë, duhet të flisni edhe për atë që është në rrezik në këto zgjedhje.

    “Dhe unë jam për Joe Biden për shkak të meritave.

    "Unë mendoj se ai ka bërë një punë vërtet të mirë si President."

    Raporti i Robert Hur – një republikan i regjistruar i cili u emërua si avokat amerikan për Maryland nga zoti Trump – thoshte se zotit Biden nuk mund të mbante mend kur vdiq djali i tij Beau ose datat kur ai ishte Zëvendës President .

    Donald Trump, 77 vjeç, kandidati i mundshëm republikan presidencial, është afër Bidenit në moshë, por është shfaqur shumë më energjik në gjurmët e fushatës .

    Emri:  81136677-13072339-To_add_to_Mr_Biden_s_woes_last_week_saw_the_publication_of_back_-m-15_17076957.jpg

Shikime: 25

Madhësia:  57.7 KB
    Për t'i shtuar vështirësive të zotit Biden, javën e kaluar pa publikimin e komenteve të njëpasnjëshme të New York Times që ngjallin frikë mbi perspektivën e një mandati të dytë të Bidenit.

    Emri:  81129707-13072339-image-a-12_1707695114213.jpg

Shikime: 25

Madhësia:  53.4 KB
    Donald Trump, 77 vjeç, kandidati i mundshëm republikan presidencial, është afër Bidenit në moshë, por është shfaqur shumë më energjik në gjurmët e fushatës

    Komentet e zonjës Clinton erdhën pasi një sondazh i ABC News zbuloi se 86 për qind e amerikanëve mendojnë se zoti Biden është shumë i vjetër për të shërbyer një mandat tjetër si President . Kjo shifër përfshin 59 për qind të njerëzve që mendojnë se ai dhe zoti Trump janë shumë të moshuar.

    Gjatë një konference shtypi të organizuar me nxitim në Shtëpinë e Bardhë të enjten në mbrëmje, një zoti Biden i tërbuar iu përgjigj raportit të këshilltarit special duke këmbëngulur se kujtesa e tij ishte e mirë.

    Zoti Biden tha: 'Unë e di se çfarë dreqin jam duke bërë', por ngatërroi emrat e presidentëve të Egjiptit dhe Meksikës, lloj gafe për të cilën ai është bërë i njohur.

    Një demokrat i lartë e quajti situatën një 'makth', ndërsa një tjetër anëtar i lartë i partisë tha se ishte 'përtej shkatërruese'.

    Sipas NBC News, një aleat i Bidenit e quajti raportin "ditën më të keqe të presidencës së tij". Aleati tha: "Unë mendoj se ai duhet të na tregojë se ky është një karakterizim i rremë i tij dhe se ai ka atë që duhet për të fituar dhe qeverisur."

    Ditët e fundit, zoti Biden është parë i veshur me brogue, por me tabanin e dukshëm nga një këpucë në stilin e trajnerit, ndoshta për të ndihmuar në ekuilibrin e tij pas një sërë rëniesh në publik.

    Edhe David Axelrod, një ish ndihmës i lartë i Barack Obamës, tha gjithashtu se mosha e zotit Biden është një 'çështje'.

    Por ndërhyrja e zonjës Clinton e ka bërë atë figurën më të lartë deri tani që ka dhënë alarmin. Megjithatë, të premten dhe të shtunën e kaluar, The New York Times botoi tre editoriale brutale duke vënë në pikëpyetje aftësinë e Presidentit si kandidat.

    Të shtunën, analisti politik Ross Douthat shkroi një artikull duke thënë: “Çështja nuk është nëse Biden duhet të tërhiqet. Është se si.'

    Ai shkroi: 'Joe Biden nuk duhet të kandidojë për rizgjedhje. Kjo gjë ishte e qartë shumë përpara se komentet e prokurorit special mbi gabimet e kujtesës së Presidentit të frymëzonin një shpërthim ankthi të lidhur me moshën. Dhe demokratët që janë të zemëruar me prokurorin duhet të kuptojnë se kjo do të bëhet më e dukshme ndërsa kalojmë më thellë në një fushatë aktuale.'

    Në të njëjtën ditë, Maureen Dowd, një gazetare dhe shkrimtare e opinionit që ka punuar për Times për vite me radhë, shkroi një rubrikë me titull: "Z. President, hiq vjedhjen e shëndetit.' Ajo shkroi: "Vjedhja në lidhje me shëndetin nuk është më e mundur, dhe sa më shpejt që ekipi i Presidentit Biden të pushojë së mohuari për këtë, aq më mirë do të jenë demokratët".

    Emri:  81136727-13072339-Even_David_Axelrod_pictured_a_former_top_aide_to_Barack_Obama_al-m-16_17076957.jpg

Shikime: 25

Madhësia:  57.3 KB
    Edhe David Axelrod (në foto), një ish ndihmës i lartë i Barack Obamës, tha gjithashtu se mosha e zotit Biden është një 'çështje'

    Kolona e prerë thoshte: 'Biden nuk është thjesht në një flluskë - ai është në mbështjellës flluskë.

    'Të mbulosh dhe të mbyllësh xhaxha Joe deri në fund [është] thjesht nuk do të funksionojë.' Në temën e konferencës së tij për shtyp, ajo shkroi: 'Duke shtyrë prapa imazhin e një gjyshi me bigëzime, ai u duk si një gjysh me bigëzime.'

    Një ditë më parë, bordi redaktues i New York Times tha se konferenca për shtyp kishte "ngritur më shumë pyetje në lidhje me mprehtësinë dhe temperamentin e tij njohës".

    Duke e quajtur atë një "moment të errët" në presidencën Biden, Times tha se "ai duket sikur po fshihet, ose më keq, po fshihet".

    Gazeta vuri në dukje se deri në fund të janarit, ai kishte dhënë më pak intervista se gjashtë presidentët e fundit: vetëm 86.

    Trump dha 300 dhe Obama dha 422.


    Burimi: Daily Mail

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-05-2023, 00:25
  2. Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 02-09-2022, 11:00
  3. Presidenti Moisiu nuk dekreton ligjin për legalizimet e ndërtimeve pa leje
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 19-03-2006, 09:54
  4. Opozita: Kreu i KQZ shkeli ligjin, të japi dorëheqjen
    Nga shirokas në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 17-03-2005, 02:09
  5. Presidenti kthen mbrapsht ligjin mbi ushtrine
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 07-06-2003, 23:59

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •