Kryetari i Dhoms s Republikanve, McCarthy, miraton hetimin pr shkarkimin e Biden

Nga Spencer Kimball

Emri:  107242194-1684271922356-gettyimages-1490761722-wm_10088_1qxjqhlv.jpg

Shikime: 118

Madhsia:  24.0 KB

Kryetari republikan i Dhoms s Prfaqsuesve, Kevin McCarthy, mbshteti t martn nj hetim pr shkarkimin e Presidentit Joe Biden.

Sot po drejtoj komitetin ton t Dhoms pr t hapur nj hetim zyrtar pr shkarkimin e Presidentit Joe Biden. Ky hap tjetr logjik do tu jap komiteteve tona fuqin e plot pr t mbledhur t gjitha faktet dhe prgjigjet pr publikun amerikan, tha McCarthy n nj konferenc shtypi.

Nj hetim i shkarkimit do tu jepte republikanve t Dhoms s Prfaqsuesve m shum fuqi pr t hetuar akuzat se Biden ka prfituar nga marrdhniet e biznesit t djalit t tij Hunter ndrsa ai ishte nnpresident.

Republikant e Senatit jan skeptik se Dhoma e Prfaqsuesve ka prova t mjaftueshme pr t justifikuar nj hetim pr shkarkim.

Rep. Jamie Raskin, demokrati i renditur n komitetin e mbikqyrjes, e quajti hetimin e GOP nj shkatrrim t plot dhe total n nj deklarat t hnn.

Dshmit voluminoze q ata kan mbledhur, duke prfshir mijra faqe t dhnash bankare dhe raporte t aktiviteteve t dyshimta dhe or t tra dshmish nga dshmitart, demonstrojn n mas t madhe asnj keqbrje nga Presidenti Biden dhe hedh posht m tej teorit e konspiracionit t republikanve, tha Raskin.


Burimi: CNBC