Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Plandemia 2.0: Pushtetart, universitetet, mediat, korportatat, orkestrojn plandemin e re

  KORONAVIRUSI: Po ndodh me t vrtet: Mandatet e maskave, gjurmimi i kontakteve RI-Zbatohet n kolegje, zyra

  Alex Jones kishte t drejt

  Nga Steve Watson

  Emri: GettyImages-1362610393.jpg

Shikime: 120

Madhsia: 15.8 KB
  Vitalii Petrushenko / Getty Images

  Ka raporte q qarkullojn se kolegjet dhe zyrat kan filluar t rivendosin mandatet e maskave COVID dhe gjurmimin e kontakteve, pavarsisht se nuk raportohet asnj rast i ri i virusit.

  Atlanta Journal-Constitution raportoi t hnn se Kolegji Morris Brown, nj kolegj privat i arteve liberale me ngjyr, ka rikthyer masat si pjes e nj "hapi paraprak".

  Raporti v n dukje se t gjith studentve dhe stafit do t'u krkohet t maskohen ndrsa jan n kampus, vetm nj jav pas fillimit t orve.

  Nj komunikim i lshuar nga kolegji pretendon se ka pasur "raportime t rasteve pozitive midis studentve n Qendrn Universitare t Atlants", nj konsorcium i kolegjeve dhe universiteteve me ngjyr t vendosur n ann perndimore t Atlants.  Masat, t cilat prfshijn distancimin social, kontrollet e temperaturs dhe asnj grumbullim t madh do t zbatohen pr dy jav, thuhet.  Alex Jones i Infowars raportoi javn e kaluar se kufizimet ishin n rrugn e tyre t kthimit:

  Prve ksaj, sht raportuar se studioja e filmit me baz n Kaliforni, Lionsgate, ka rizbatuar nj mandat maskash n zyrn e saj n Santa Monica.  Nj memo e brendshme thot se Punonjsit duhet t veshin nj mbules t fytyrs (mask kirurgjikale, KN95 ose N95) kur jan n ambiente t mbyllura, prve kur jan vetm n nj zyr me dern e mbyllur, duke ngrn n mnyr aktive, duke pir n mnyr aktive n tavolinn e tyre ose n stacionin e puns, ose nse jan i vetmi individ i pranishm n nj hapsir ​​t madhe pune t hapur.  Shndeti Publik i Qarkut t Los Anxhelosit ka rekomanduar q banort me rrezik m t lart duhet t mbajn maska, duke pretenduar se rastet e COVID jan n rritje, ndrsa pranon se shtrimet n spital mbeten t ulta.  Media kryesore sht n bord me kt "ringjallje" imagjinare t COVID:
  Burimi: Summit News

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Plandemia 2.0: Pushtetart, universitetet, mediat, korportatat, orkestrojn plandemin e re

  Paralajmerimi i Alex Jones:


 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Plandemia 2.0: Pushtetart, universitetet, mediat, korportatat, orkestrojn plandemin e re

  Donald Trump bn deklarat publike pr planet e administrats amerikane pr t rikthyer gjendjen e shtetrrethimit me virusin e covid-19


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Plandemia 2.0: Pushtetart, universitetet, mediat, korportatat, orkestrojn plandemin e re

  Karikatura

  Emri: F5Z5iWYW8AAlNQN.jpg

Shikime: 7

Madhsia: 41.6 KB

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-06-2023, 21:32
 2. Populli vs pushtetaret!!!
  Nga ARIANI_TB n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-01-2013, 15:41
 3. Mallkimi per pushtetaret hajdut!
  Nga vagabondo_nyc n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-11-2012, 05:17
 4. Rrmben mitralozin pr t vrar pushtetart
  Nga Edvin83 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 23-06-2010, 17:32
 5. Pushtetart dhe prgatitja e tyre profesionale
  Nga Manci n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-01-2008, 22:38

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •