Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet në Bllog
    18

    Biografi i presidentit Obama bën publike fakte tronditëse që e nxjerrin Obamën homoseksual

    Barack Obama i tha ish të dashurës: “Unë bëj dashuri me burra çdo ditë, por në imagjinatë”, tregon letra

    Emri:  NYPICHPDPICT000021758141.jpg

Shikime: 124

Madhësia:  33.5 KB

    Nga Jon Levine

    Ish-presidenti Barack Obama shkroi për mendjen e tij "androgjene" dhe "të bënte dashuri me burrat çdo ditë, por në imagjinatë", sipas pjesës së redaktuar të një letre tashmë famëkeqe të vitit 1982, të siguruar nga The Post.

    Letra më shumë se 40-vjeçare për një ish-të dashurën u rishfaq kohët e fundit pasi biografi i Obamës, David Garrow dha një intervistë të gjatë dhe dredha -dredha për komandantin e përgjithshëm të dikurshëm.

    “Për sa i përket homoseksualizmit, më duhet të them se besoj se kjo është një përpjekje për të hequr veten nga e tashmja, një refuzim ndoshta për të përjetësuar farsën e pafund të jetës tokësore. E shihni, unë bëj dashuri me burra çdo ditë, por në imagjinatë”, i shkroi Obama, atëherë 21 vjeç, Alex McNear në nëntor 1982.

    Emri:  Screen Shot 2023-08-13 at 11.54.40 PM.jpg

Shikime: 55

Madhësia:  34.0 KB
    Alex McNear u takua me Obamën ndërsa të dy po ndiqnin Kolegjin Occidental.
    Getty Images


    “Mendja ime është androgjene në një masë të madhe dhe shpresoj ta bëj më të tillë derisa të mendoj për njerëzit, jo për gratë në krahasim me burrat. Por, duke u rikthyer te trupi, shoh që jam bërë burrë dhe fizikisht në jetë, zgjedh ta pranoj këtë rast”, shtoi ai.

    McNear, i cili u takua me Obamën gjatë vitit të tij në Kolegjin Occidental në Los Anxhelos, më vonë redaktoi paragrafët e çuditshëm, të cilët historiani fitues i çmimit Pulitzer Garrow i gjuajti dhe i përfshiu në librin e tij, "Ylli në ngritje".

    Letra aktualisht është në pronësi të Universitetit Emory, i cili nuk e lejon atë të fotografohet apo hiqet. Në vend të kësaj, miku i Garrow, Harvey Klehr, i transkriptoi paragrafët me dorë dhe ia dërgoi autorit.

    Emri:  NYPICHPDPICT000021759102.jpg

Shikime: 57

Madhësia:  45.8 KB
    Letra drejtuar ish të dashurës Alex McNear tani është në pronësi të Universitetit Emory.
    Universiteti Ann Borden/Emory nëpërmjet AP


    Emri:  NYPICHPDPICT000021758143-1.jpg

Shikime: 61

Madhësia:  48.1 KB
    Obama është i martuar me Michelle Obama që nga viti 1992.
    Washington Post përmes Getty Images


    Klehr dha pjesën e redaktuar të letrës për The Post.

    Obama, baba i dy fëmijëve, është i martuar me gruan e tij Michelle që nga viti 1992.

    Garrow tha se nuk kishte asgjë të pazakontë në mendimet rinore të Obamës.

    "Unë jam një historian, jo një psikolog, por mendoj se është një lajm 'rekord publik' që një shumicë (dërrmuese?) e qenieve njerëzore kanë fantazi seksuale!" tha ai përmes emailit.

    Një përfaqësues i ish-presidentit nuk iu përgjigj një kërkese për koment.


    Burimi: NY POST

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Biografi i presidentit Obama bën publike fakte tronditëse që e nxjerrin Obamën homoseksual

    Mirë Obama që na doli homoseksual. Por gruaja e tij Michelle, nuk e ka ditur këtë gjë?


  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Biografi i presidentit Obama bën publike fakte tronditëse që e nxjerrin Obamën homoseksual

    Joan Rivers kish emisionin e saj ne televizionin E! ku ajo gjykonte veshjet e njerezve te shquar. Vite me pare ajo beri nje deklarate qe "Obama eshte homoseksual dhe gruaja e tij Michelle eshte transgjinor." Nuk kaloi shume kohe dhe River vdiq ne nje komplikacion shendeti ne spital.


  4. #4
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Biografi i presidentit Obama bën publike fakte tronditëse që e nxjerrin Obamën homoseksual

    Si media amerikane mbuloi raportimet ne vitin 2008 se Obama ishte homoseksual dhe perdorues i droges.


  5. #5
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Biografi i presidentit Obama bën publike fakte tronditëse që e nxjerrin Obamën homoseksual


  6. #6
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Biografi i presidentit Obama bën publike fakte tronditëse që e nxjerrin Obamën homoseksual

    Intervista e Larry Sinclair me Tucker Carlson ku ai thote se ne vitin 1999, ai dhe Barack Obama përdorë kokainë dhe bënë seks në Chicago, IL.


  7. #7
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Biografi i presidentit Obama bën publike fakte tronditëse që e nxjerrin Obamën homoseksual

    Një tjetër video


Tema të Ngjashme

  1. Pikat Kryesore te Reformes me te Fundit te Emigracionit te Presidentit Obama
    Nga Akil Tirana në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-12-2014, 15:37
  2. Betimi I Dyte I Presidentit Barack H. Obama - 2013
    Nga BlueBaron në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 95
    Postimi i Fundit: 26-01-2013, 14:29
  3. Gjyshja e presidentit Obama në Mekë
    Nga Renea në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-11-2009, 14:21
  4. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-06-2009, 13:04
  5. Fjalimi i presidentit amerikan Obama ne Kajro te Egjiptit
    Nga Brotherhood në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 12-06-2009, 06:10

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •