Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë

    Emri:  sqsa-sy5hro-3.jpg

Shikime: 157

Madhësia:  37.5 KB

    Videon mund ta degjoni ne anglisht me poshte. Brenda pak ditesh, videoja eshte numer nje ne iTunes dhe eshte pare e degjuar me dhjetra miliona here:


  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë


  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë


  4. #4
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë


  5. #5
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë


  6. #6
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë


  7. #7
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë


  8. #8
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë

    Postimi i këngëtarit në Facebook ku ai tregon emrin e tij të vërtetë dhe thotë se refuzoi një kontratë 8 milion $ nga industria e muzikës

    Emri:  oliver_anthony.jpg

Shikime: 44

Madhësia:  41.3 KB

    Ka qenë e vështirë teksa shfletoj mbi 50,000 mesazhe dhe emaile që kam marrë javën e fundit. Historitë që janë shpërndarë paraqesin një pamje brutalisht të sinqertë. Vetëvrasja, varësia, papunësia, ankthi dhe depresioni, pashpresa dhe lista vazhdon.

    Unë jam ulur në një vend kaq të çuditshëm në jetën time tani. Unë kurrë nuk kam dashur të jem një muzikant me kohë të plotë, aq më pak të ulem në krye të listave të iTunes. Draven nga RadioWv dhe unë i filmuam këto melodi në vendin tim me shpresën se mund të arrijë 300 mijë shikime. Unë ende nuk e besoj plotësisht atë që ka ndodhur që kur e ngarkuam atë. Është thjesht e çuditshme për mua.

    Njerëzit në industrinë e muzikës më japin shikime të zbrazëta kur heq ofertat prej 8 milionë dollarësh. Unë nuk dua 6 autobusë turistikë, 15 trajler dhe një avion. Nuk dua të luaj shfaqje në stadium, nuk dua të jem në qendër të vëmendjes. E kam shkruar muzikën që kam shkruar sepse vuaja nga shëndeti mendor dhe depresioni. Këto këngë janë lidhur me miliona njerëz në një nivel kaq të thellë, sepse ato këndohen nga dikush që i ndjen fjalët pikërisht në momentin që po këndoheshin. Asnjë redaktim, pa agjent, pa marrëzi. Vetëm një idiot dhe kitara e tij. Stili i muzikës nga i cili nuk duhet të kishim hequr kurrë në radhë të parë.

    Kështu që duke u thënë, nuk kam marrë kurrë kohë për t'ju thënë se kush jam në të vërtetë. Këtu është një hyrje zyrtare:

    Emri im ligjor është Christopher Anthony Lunsford. Gjyshi im ishte Oliver Anthony, dhe "Oliver Anthony Music" është një dedikim jo vetëm për të, por për Apalaçinë e viteve 1930 ku ai lindi dhe u rrit. Dyshemetë e papastërta, shtatë fëmijë, kohë të vështira. Në këtë pikë, me kënaqësi do të kaloj pranë Oliverit, sepse të gjithë më njohin si të tillë. Por miqtë dhe familja ime ende më quajnë Chris. Ju mund të vendosni vetë, secila është mirë.

    Në vitin 2010, e lashë shkollën e mesme në moshën 17-vjeçare. Kam një GED nga Spruce Pine, NC. Kam punuar shumë punë në fabrikë në Western NC, dhe e fundit kam qenë në fabrikën e letrës në kontenë McDowell. Punoja turnin e tretë, 6 ditë në javë për 14,50 dollarë në orë në një ferr të gjallë. Në vitin 2013, pata një rënie të rëndë në punë dhe frakova kafkën. Më detyroi të kthehesha në shtëpi në Virxhinia. Për shkak të komplikimeve nga dëmtimi, m'u deshën rreth 6 muaj para se të mund të punoja përsëri.

    Nga viti 2014 deri vetëm pak ditë më parë, unë kam punuar jashtë shitjeve në botën e prodhimit industrial. Puna ime më ka çuar në të gjithë Virxhinian dhe në Karolina, duke njohur dhjetëra mijëra punëtorë të tjerë me jakë blu në vendet e punës dhe në fabrika. Kam kaluar gjithë ditën, çdo ditë, për 10 vitet e fundit duke dëgjuar të njëjtën histori. Njerëzit janë kaq të lodhur duke u neglizhuar, ndarë dhe manipuluar.

    Në vitin 2019, pagova 97,500 dollarë për pronën dhe ende i detyrohem rreth 60,000 dollarë për të. Unë jetoj në një kamping 27' me një tarp në çati që e hoqa nga craigslist për 750 dollarë.

    Nuk ka asgjë të veçantë për mua. Unë nuk jam një muzikant i mirë, nuk jam një person shumë i mirë. Kam kaluar 5 vitet e fundit duke luftuar me shëndetin mendor dhe duke përdorur alkool për ta mbytur atë. Më vjen keq të shoh botën në gjendjen në të cilën është, ku të gjithë luftojnë me njëri-tjetrin. Kam kaluar shumë netë duke u ndjerë i pashpresë, se vendi më i madh në Tokë po shuhet shpejt.

    Thënë kjo, e urrej mënyrën se si interneti na ka ndarë të gjithëve. Interneti është një parazit, që infekton mendjet e njerëzve dhe e ka rrugën me ta. Orë të humbura, qëllime të harruara, të dashur të ulur nëpër shtëpi me njëri-tjetrin të shpërqendruar gjithë ditën nga teknologjia e bërë nga duart e shpirtrave të tjerë të varfër në dyqanet e djersës në një tokë të huaj.

    Kur mjafton, mjafton? Kur do të luftojmë përsëri për atë që është e drejtë? MILIONA kanë vdekur duke mbrojtur liritë që ne kemi. Liria e fjalës është një dhuratë kaq e çmuar. Asnjëherë në historinë botërore bota nuk ka pasur lirinë që ka aktualisht. Mos lejoni që t'jua heqin atë.

    Ashtu si ata që dikur enden në shkretëtirë, ne kemi humbur rrugën nga Perëndia dhe kemi lënë idhujt e rremë të na shpërqendrojnë dhe të na ndajnë. Është një turp i mallkuar.


    Burimi: Facebook

  9. #9
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë

    Kenga e re: "I want to go home", (Dua të shkoj në shtëpi)


  10. #10
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë


  11. #11
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë


  12. #12
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë

    I ftuar ne podcast e Joe Rogan...


  13. #13
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë

    Kenga e re "90 some chevy"


  14. #14
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë

    Donald Trump kendon kete kenge


  15. #15
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Zgjimi nga Gjumi: Kënga e fermerit amerikan kthehet në himn të klasës puntore në Amerikë


Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-01-2021, 00:58
  2. Gjermanisë i nevoiten 3 milion puntorë
    Nga Renea në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 30-05-2011, 09:28
  3. Zgjimi i te krishtereve !
    Nga Explorer në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 30
    Postimi i Fundit: 31-12-2010, 23:05
  4. Zgjimi pranveror i Luginës së Preshevës
    Nga Irfan në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-02-2005, 10:23
  5. Zgjimi Kombëtar
    Nga dodoni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 24-11-2004, 08:54

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •