Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik

  Emri: sqsa-sy5hro-3.jpg

Shikime: 145

Madhsia: 37.5 KB

  Videon mund ta degjoni ne anglisht me poshte. Brenda pak ditesh, videoja eshte numer nje ne iTunes dhe eshte pare e degjuar me dhjetra miliona here:


 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik


 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik


 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik


 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik


 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik


 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik

  Postimi i kngtarit n Facebook ku ai tregon emrin e tij t vrtet dhe thot se refuzoi nj kontrat 8 milion $ nga industria e muziks

  Emri: oliver_anthony.jpg

Shikime: 38

Madhsia: 41.3 KB

  Ka qen e vshtir teksa shfletoj mbi 50,000 mesazhe dhe emaile q kam marr javn e fundit. Historit q jan shprndar paraqesin nj pamje brutalisht t sinqert. Vetvrasja, varsia, papunsia, ankthi dhe depresioni, pashpresa dhe lista vazhdon.

  Un jam ulur n nj vend kaq t uditshm n jetn time tani. Un kurr nuk kam dashur t jem nj muzikant me koh t plot, aq m pak t ulem n krye t listave t iTunes. Draven nga RadioWv dhe un i filmuam kto melodi n vendin tim me shpresn se mund t arrij 300 mij shikime. Un ende nuk e besoj plotsisht at q ka ndodhur q kur e ngarkuam at. sht thjesht e uditshme pr mua.

  Njerzit n industrin e muziks m japin shikime t zbrazta kur heq ofertat prej 8 milion dollarsh. Un nuk dua 6 autobus turistik, 15 trajler dhe nj avion. Nuk dua t luaj shfaqje n stadium, nuk dua t jem n qendr t vmendjes. E kam shkruar muzikn q kam shkruar sepse vuaja nga shndeti mendor dhe depresioni. Kto kng jan lidhur me miliona njerz n nj nivel kaq t thell, sepse ato kndohen nga dikush q i ndjen fjalt pikrisht n momentin q po kndoheshin. Asnj redaktim, pa agjent, pa marrzi. Vetm nj idiot dhe kitara e tij. Stili i muziks nga i cili nuk duhet t kishim hequr kurr n radh t par.

  Kshtu q duke u thn, nuk kam marr kurr koh pr t'ju thn se kush jam n t vrtet. Ktu sht nj hyrje zyrtare:

  Emri im ligjor sht Christopher Anthony Lunsford. Gjyshi im ishte Oliver Anthony, dhe "Oliver Anthony Music" sht nj dedikim jo vetm pr t, por pr Apalain e viteve 1930 ku ai lindi dhe u rrit. Dyshemet e papastrta, shtat fmij, koh t vshtira. N kt pik, me knaqsi do t kaloj pran Oliverit, sepse t gjith m njohin si t till. Por miqt dhe familja ime ende m quajn Chris. Ju mund t vendosni vet, secila sht mir.

  N vitin 2010, e lash shkolln e mesme n moshn 17-vjeare. Kam nj GED nga Spruce Pine, NC. Kam punuar shum pun n fabrik n Western NC, dhe e fundit kam qen n fabrikn e letrs n konten McDowell. Punoja turnin e tret, 6 dit n jav pr 14,50 dollar n or n nj ferr t gjall. N vitin 2013, pata nj rnie t rnd n pun dhe frakova kafkn. M detyroi t kthehesha n shtpi n Virxhinia. Pr shkak t komplikimeve nga dmtimi, m'u deshn rreth 6 muaj para se t mund t punoja prsri.

  Nga viti 2014 deri vetm pak dit m par, un kam punuar jasht shitjeve n botn e prodhimit industrial. Puna ime m ka uar n t gjith Virxhinian dhe n Karolina, duke njohur dhjetra mijra puntor t tjer me jak blu n vendet e puns dhe n fabrika. Kam kaluar gjith ditn, do dit, pr 10 vitet e fundit duke dgjuar t njjtn histori. Njerzit jan kaq t lodhur duke u neglizhuar, ndar dhe manipuluar.

  N vitin 2019, pagova 97,500 dollar pr pronn dhe ende i detyrohem rreth 60,000 dollar pr t. Un jetoj n nj kamping 27' me nj tarp n ati q e hoqa nga craigslist pr 750 dollar.

  Nuk ka asgj t veant pr mua. Un nuk jam nj muzikant i mir, nuk jam nj person shum i mir. Kam kaluar 5 vitet e fundit duke luftuar me shndetin mendor dhe duke prdorur alkool pr ta mbytur at. M vjen keq t shoh botn n gjendjen n t ciln sht, ku t gjith luftojn me njri-tjetrin. Kam kaluar shum net duke u ndjer i pashpres, se vendi m i madh n Tok po shuhet shpejt.

  Thn kjo, e urrej mnyrn se si interneti na ka ndar t gjithve. Interneti sht nj parazit, q infekton mendjet e njerzve dhe e ka rrugn me ta. Or t humbura, qllime t harruara, t dashur t ulur npr shtpi me njri-tjetrin t shprqendruar gjith ditn nga teknologjia e br nga duart e shpirtrave t tjer t varfr n dyqanet e djerss n nj tok t huaj.

  Kur mjafton, mjafton? Kur do t luftojm prsri pr at q sht e drejt? MILIONA kan vdekur duke mbrojtur lirit q ne kemi. Liria e fjals sht nj dhurat kaq e muar. Asnjher n historin botrore bota nuk ka pasur lirin q ka aktualisht. Mos lejoni q t'jua heqin at.

  Ashtu si ata q dikur enden n shkrettir, ne kemi humbur rrugn nga Perndia dhe kemi ln idhujt e rrem t na shprqendrojn dhe t na ndajn. sht nj turp i mallkuar.


  Burimi: Facebook

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik

  Kenga e re: "I want to go home", (Dua t shkoj n shtpi)


 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik


 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik


 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik

  I ftuar ne podcast e Joe Rogan...


 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik

  Kenga e re "90 some chevy"


 14. #14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik

  Donald Trump kendon kete kenge


 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,111
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik


Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-01-2021, 00:58
 2. Gjermanis i nevoiten 3 milion puntor
  Nga Renea n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-05-2011, 09:28
 3. Zgjimi i te krishtereve !
  Nga Explorer n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 31-12-2010, 23:05
 4. Zgjimi pranveror i Lugins s Preshevs
  Nga Irfan n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-02-2005, 10:23
 5. Zgjimi Kombtar
  Nga dodoni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-11-2004, 08:54

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •