Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik

Emri:  sqsa-sy5hro-3.jpg

Shikime: 145

Madhsia:  37.5 KB

Videon mund ta degjoni ne anglisht me poshte. Brenda pak ditesh, videoja eshte numer nje ne iTunes dhe eshte pare e degjuar me dhjetra miliona here:

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Pr: Zgjimi nga Gjumi: Knga e fermerit amerikan kthehet n himn t klass puntore n Amerik

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Postimi i kngtarit n Facebook ku ai tregon emrin e tij t vrtet dhe thot se refuzoi nj kontrat 8 milion $ nga industria e muziks

Emri:  oliver_anthony.jpg

Shikime: 38

Madhsia:  41.3 KB

Ka qen e vshtir teksa shfletoj mbi 50,000 mesazhe dhe emaile q kam marr javn e fundit. Historit q jan shprndar paraqesin nj pamje brutalisht t sinqert. Vetvrasja, varsia, papunsia, ankthi dhe depresioni, pashpresa dhe lista vazhdon.

Un jam ulur n nj vend kaq t uditshm n jetn time tani. Un kurr nuk kam dashur t jem nj muzikant me koh t plot, aq m pak t ulem n krye t listave t iTunes. Draven nga RadioWv dhe un i filmuam kto melodi n vendin tim me shpresn se mund t arrij 300 mij shikime. Un ende nuk e besoj plotsisht at q ka ndodhur q kur e ngarkuam at. sht thjesht e uditshme pr mua.

Njerzit n industrin e muziks m japin shikime t zbrazta kur heq ofertat prej 8 milion dollarsh. Un nuk dua 6 autobus turistik, 15 trajler dhe nj avion. Nuk dua t luaj shfaqje n stadium, nuk dua t jem n qendr t vmendjes. E kam shkruar muzikn q kam shkruar sepse vuaja nga shndeti mendor dhe depresioni. Kto kng jan lidhur me miliona njerz n nj nivel kaq t thell, sepse ato kndohen nga dikush q i ndjen fjalt pikrisht n momentin q po kndoheshin. Asnj redaktim, pa agjent, pa marrzi. Vetm nj idiot dhe kitara e tij. Stili i muziks nga i cili nuk duhet t kishim hequr kurr n radh t par.

Kshtu q duke u thn, nuk kam marr kurr koh pr t'ju thn se kush jam n t vrtet. Ktu sht nj hyrje zyrtare:

Emri im ligjor sht Christopher Anthony Lunsford. Gjyshi im ishte Oliver Anthony, dhe "Oliver Anthony Music" sht nj dedikim jo vetm pr t, por pr Apalain e viteve 1930 ku ai lindi dhe u rrit. Dyshemet e papastrta, shtat fmij, koh t vshtira. N kt pik, me knaqsi do t kaloj pran Oliverit, sepse t gjith m njohin si t till. Por miqt dhe familja ime ende m quajn Chris. Ju mund t vendosni vet, secila sht mir.

N vitin 2010, e lash shkolln e mesme n moshn 17-vjeare. Kam nj GED nga Spruce Pine, NC. Kam punuar shum pun n fabrik n Western NC, dhe e fundit kam qen n fabrikn e letrs n konten McDowell. Punoja turnin e tret, 6 dit n jav pr 14,50 dollar n or n nj ferr t gjall. N vitin 2013, pata nj rnie t rnd n pun dhe frakova kafkn. M detyroi t kthehesha n shtpi n Virxhinia. Pr shkak t komplikimeve nga dmtimi, m'u deshn rreth 6 muaj para se t mund t punoja prsri.

Nga viti 2014 deri vetm pak dit m par, un kam punuar jasht shitjeve n botn e prodhimit industrial. Puna ime m ka uar n t gjith Virxhinian dhe n Karolina, duke njohur dhjetra mijra puntor t tjer me jak blu n vendet e puns dhe n fabrika. Kam kaluar gjith ditn, do dit, pr 10 vitet e fundit duke dgjuar t njjtn histori. Njerzit jan kaq t lodhur duke u neglizhuar, ndar dhe manipuluar.

N vitin 2019, pagova 97,500 dollar pr pronn dhe ende i detyrohem rreth 60,000 dollar pr t. Un jetoj n nj kamping 27' me nj tarp n ati q e hoqa nga craigslist pr 750 dollar.

Nuk ka asgj t veant pr mua. Un nuk jam nj muzikant i mir, nuk jam nj person shum i mir. Kam kaluar 5 vitet e fundit duke luftuar me shndetin mendor dhe duke prdorur alkool pr ta mbytur at. M vjen keq t shoh botn n gjendjen n t ciln sht, ku t gjith luftojn me njri-tjetrin. Kam kaluar shum net duke u ndjer i pashpres, se vendi m i madh n Tok po shuhet shpejt.

Thn kjo, e urrej mnyrn se si interneti na ka ndar t gjithve. Interneti sht nj parazit, q infekton mendjet e njerzve dhe e ka rrugn me ta. Or t humbura, qllime t harruara, t dashur t ulur npr shtpi me njri-tjetrin t shprqendruar gjith ditn nga teknologjia e br nga duart e shpirtrave t tjer t varfr n dyqanet e djerss n nj tok t huaj.

Kur mjafton, mjafton? Kur do t luftojm prsri pr at q sht e drejt? MILIONA kan vdekur duke mbrojtur lirit q ne kemi. Liria e fjals sht nj dhurat kaq e muar. Asnjher n historin botrore bota nuk ka pasur lirin q ka aktualisht. Mos lejoni q t'jua heqin at.

Ashtu si ata q dikur enden n shkrettir, ne kemi humbur rrugn nga Perndia dhe kemi ln idhujt e rrem t na shprqendrojn dhe t na ndajn. sht nj turp i mallkuar.

Burimi: Facebook

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Kenga e re: "I want to go home", (Dua t shkoj n shtpi)

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

I ftuar ne podcast e Joe Rogan...

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Kenga e re "90 some chevy"

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Donald Trump kendon kete kenge

Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,111
    Postimet n Bllog
    15

Tema t Ngjashme

1. Prgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-01-2021, 00:58
  2. Gjermanis i nevoiten 3 milion puntor
    Nga Renea n forumin Problemet ndrkombtare
    Prgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 30-05-2011, 09:28
  3. Zgjimi i te krishtereve !
    Nga Explorer n forumin Toleranca fetare
    Prgjigje: 30
    Postimi i Fundit: 31-12-2010, 23:05
  4. Zgjimi pranveror i Lugins s Preshevs
    Nga Irfan n forumin shtja kombtare
    Prgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-02-2005, 10:23
  5. Zgjimi Kombtar
    Nga dodoni n forumin shtja kombtare
    Prgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 24-11-2004, 08:54

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •