Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet në Bllog
    18

    Dokumentari: "Unacknowledged", sekretetet më të mëdha rreth UFO që shteti amerikan ia fsheh publikut

    Emri:  61MBVW3AWCL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

Shikime: 138

Madhësia:  39.6 KB

    "E papranuar" fokusohet në dosjet historike të Projektit të Zbulimit dhe sesi është zbatuar në mënyrë të pamëshirshme fshehtësia e UFO-ve - dhe pse. Provat më të mira për kontaktin jashtëtokësor, që datojnë dekada më parë, paraqiten me dëshmi të drejtpërdrejta të dëshmitarëve top-sekret, dokumente dhe pamje të UFO-ve, 80% e të cilave nuk është zbuluar kurrë askund tjetër. Hulumtimi në prapaskenë dhe takimet e nivelit të lartë të thirrur nga Dr. Steven Greer do të ekspozojnë shkallën e operacioneve të paligjshme dhe të fshehta në thelb të fshehtësisë së UFO-ve. Nga informimet me Drejtorin e CIA-s , gjeneralët dhe admiralët kryesorë të Pentagonit, në konferencën e Presidentit Obama nëpërmjet këshilltarit të lartë John Podesta, kryetar i fushatës së Hillary Clinton, ne e çojmë shikuesin pas velit të fshehtësisë dhe në korridoret e pushtetit real ku qëndrojnë sekretet e UFO-ve. do të mësojë se një grusht shteti i heshtur ka ndodhur që nga vitet 1950 dhe se Kongresi, Presidenti dhe liderë të tjerë botërorë janë lënë mënjanë nga elementë kriminalë brenda kompleksit ushtarak-industrial-financiar.

    Mund ta shikoni dokumentarin të plotë në anglisht më poshtë:



    Për më shumë dokumentarë si ky, klikoni mbi #dokumentari.
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,939

    Për: Dokumentari: "Unacknowledged", sekretetet më të mëdha rreth UFO që shteti amerikan ia fsheh pub

    "Unacknowledged" është një film dokumentar nga regjisori Michael Mazzola, i bazuar në librin e Dr. Steven Greer me të njëjtin titull. Filmi përshkruan pretendimet e Dr. Greer rreth fshehjes së informacioneve mbi UFO dhe ekzistencën e inteligjencës së jashtme nga shteti amerikan.

    Dr. Steven Greer është një ish-kirurg dhe themeluesi i "Disclosure Project" (Projekti i Zbulimit), i cili synon të zbulojë informacionin rreth vizitave të inteligjencës së jashtme në Tokë dhe fshehjes së tyre nga autoritetet. Greer beson se ka prova të qarta për ekzistencën e UFO-ve dhe për kontaktet me inteligjencën e jashtme, dhe se informacioni është fshehur nga shteti amerikan për shkaqe politike dhe kontroll.

    Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se pretendimet dhe informacionet e paraqitura në "Unacknowledged" dhe nga Dr. Steven Greer janë subjekt i debatit dhe kontroversave të mëdha në komunitetin shkencor dhe të inteligjencës së jashtme. Shumica e pretendimeve nuk janë vërtetuar me prova të qarta dhe nuk janë pranuar nga konsensusi shkencor dhe autoritetet e qeverisë.

    Shteti amerikan ka pasur programet e veta të hulumtimit mbi UFO-t, siç ishte programi "Blue Book" i Forcave Ajrore Amerikane, i cili hapi dosje dhe hulumtoi raste të raportuara të UFO-ve. Por deri më tani, nuk ka pasur prova të konkluzive për ekzistencën e inteligjencës së jashtme ose për fshehjen e informacioneve nga shteti.

    Ndërsa ka pasur raste interesante dhe të pazbardhura të raportuara mbi fenomenin e UFO-ve, kërkimi i një shpjegimi shkencor dhe i vërtetë për këto ngjarje vazhdon. Shumica e studiuesve dhe shkencëtarëve kërkojnë prova të qarta dhe të verifikueshme për të konfirmuar pretendimet e tilla para se t'u japin atyre një besueshmëri të plotë.

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,960
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Dokumentari: "Unacknowledged", sekretetet më të mëdha rreth UFO që shteti amerikan ia fsheh pub

    Konferenca e National Press Club e vitit 2001 e plote:


Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-07-2023, 00:47
  2. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-06-2023, 13:33
  3. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-06-2023, 00:33
  4. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-11-2022, 15:27
  5. Molossia, shteti amerikan me himnin tonë kombëtar
    Nga AlbaneZ në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 11-06-2013, 13:35

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •