Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Aktori Jim Caviezel: "CIA drejton rrjetin më të madh të pedofilisë në botë!"

    Jim Caviezel shpërthen mediat e lajmeve të rreme se janë një mjet i Satanait, i quan "agjencitë me tre gërma" bashkëpunëtorë në këtë të keqe të madhe shoqërore (VIDEO)

    Emri:  jim-caviezel-1-1-2048x1126.jpg

Shikime: 136

Madhësia:  32.8 KB

    Në një fjalim pasionant dhe të zjarrtë në emisionin "Dhoma e Luftës" e Steve Bannon, aktori i njohur Jim Caviezel kritikoi median, agjencitë federale dhe atë që ai beson se është një elitë e korruptuar globale.

    I njohur më së miri për rolin e tij si Jisu Krishti në 'Pasionet e Krishtit', Caviezel foli hapur me fjalët e tij dhe akuzoi mediat e lajmeve të rreme se ishin një mjet i Satanait.

    “Do të keni diçka dreq për të paguar, për atë që keni bërë. Media, nuk kam fare frikë prej teje. Ti Satana. Kjo është e drejtë”, tha Caviezel.

    Më pas ai vazhdoi të thërriste agjencitë e korruptuara të inteligjencës për të qenë bashkëpunëtorë në ligësinë shoqërore. Fjalët e tij shprehnin zhgënjimin e tij me ata që ai i sheh të ulur duarkryq përballë keqbërjeve.

    “Ju agjencitë me tre gërma që jeni bërë palë me këtë ligësi, që i keni hequr këta fëmijë nga barku i nënës sonë… Këta janë të ligjtë këtu.”

    “Por ka një grup tjetër të ligjsh, ata që qëndrojnë në mes, që nuk bëjnë asgjë që e lejojnë këtë të ndodhë. Një grua e bukur më tha që ke të miren e ke edhe të keqen, por ne mes e ke gardhin dhe djalli e ka atë gardh dhe ti je në majë të tij... Duket se nuk do një republikë më, se ju nuk dëshironi jetën dhe lirinë në kërkim të lumturisë,” shtoi Caviezel.

    Caviezel bëri një paralajmërim të zjarrtë për ndëshkimin hyjnor, duke ngjallur imazhe biblike të "zjarrit dhe squfurit". Ai sugjeroi se nëse gjendja aktuale e punëve nuk korrigjohet, zemërimi i Zotit do të godasë kombin.

    "Gjithçka do të zhduket sepse Zoti do të ngrejë një zemërim mbi këtë komb, siç nuk e keni parë kurrë," tha ai.

    “Do të ketë zjarr dhe squfur në këtë tokë siç nuk e keni parë kurrë. Ai do të duhet t'i kërkojë falje Sodomës dhe Gomorrës nëse nuk kujdeset për atë që po ndodh këtu tani. Dhe ju mund të vrisni më të pafajshmin kur ishte në ngjizje duke përdorur tremujorin e parë, tremujorin e dytë, të tretë, abortin e pjesshëm të lindjes, tani duke vrarë një fëmijë 28 ditë pasi ka lindur. Zoti im, për çfarë është kjo? Si e shpëton kjo jetën e nënës? Apo ju duhen organet e foshnjës?” ai shtoi.

    Aktori më pas nisi një diskutim rreth mbledhjes së organeve dhe përdorimit të adrenokromit nga elitat.

    “A është kjo arsyeja pse ju duhet? Apo për marrjen e organeve për të cilën nuk doni të flas? Apo adrenokromi? Ju elita. Ju liderë elitarë në këtë botë dhe e kuptoni Amerikën”, tha ai.

    “Ka liderë për të cilët as nuk i dini që po kontrollojnë gjithë këtë sistem botëror. Këta njerëz për të cilët po flas tani, Zoti dhe Shpëtimtari im po ju vjen nga pas tu kapi. Dhe unë nuk kam frikë nga ju. Dhe të gjithë ju njerëzit e tjerë të dini këtë, mos kini frikë…



    Filmi i bazuar në besim 'Sound of Freedom' i luajtur nga Caviezel, ka tejkaluar filmin e Disney-t me buxhet 300 milionë dollarësh "Indiana Jones" në arkëtime. Megjithatë, media kryesore e ekstremit të majtë, në vend që të trajtojë çështjen qendrore të filmit të trafikimit të seksit të fëmijëve, po e pikturon filmin dhe mbështetësit e tij me një komplot të gjerë të QAnon.

    Trafikimi seksual, një realitet i tmerrshëm që prek miliona fëmijë në mbarë botën çdo vit, ka qenë pika kryesore e 'Tingulli i Lirisë'. Filmi u krijua për të hedhur dritë mbi këtë krizë globale dhe për ta sjellë atë në ballë të ndërgjegjes publike.

    Megjithatë, mediat kryesore si CNN dhe Rolling stones po e minimizojnë filmin dhe po e lidhin narrativën e tij me "teoritë e konspiracionit QAnon".

    Departamenti i Drejtësisë (DD) hoqi kohët e fundit përmbajtjen kritike nga faqja e saj zyrtare e internetit mbi trafikimin seksual të fëmijëve, seksionet që theksojnë çështjen mbi shfrytëzimin e mitur vendas dhe ndërkombëtar dhe fëmijët viktima të prostitucionit.

    Gateway Pundit raportoi se rishikimi i rëndësishëm u bë në fund të majit 2023, mes kritikave në rritje ndaj politikave të Joe Biden që inkurajojnë migrimin masiv përmes kufirit të depërtueshëm jugor të Shteteve të Bashkuara - një rajon që shpesh shfrytëzohet për trafikimin e seksit të fëmijëve.

    Ky ndryshim drastik përputhet edhe me kohën e publikimit të filmit “The Sound of Freedom”, (Tingulli i Lirisë) një rrëfim i fokusuar në çështjen alarmante të trafikimit të seksit të fëmijëve.

    Faqja e internetit e DD-së, një pjesë integrale e përpjekjeve të departamentit për të informuar publikun për natyrën dhe shkallën e trafikimit seksual të fëmijëve dhe iniciativat e veta për të luftuar këtë krim të tmerrshëm, pa heqjen e tre seksioneve kryesore më 12 maj 2023. Seksionet e fshira përfshijnë “Trafikimin ndërkombëtar seksual të të miturve”, “Trafikimin seksual në familje të të miturve” dhe “Fëmijë viktima të prostitucionit”.


    Burimi: TGP

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,958
    Postimet në Bllog
    18

    Për: Aktori Jim Caviezel: "CIA drejton rrjetin më të madh të pedofilisë në botë!"

    I fortë: Jim Caviezel i përgjigjet shpifjeve të lajmeve të rreme në një intervistë me gjeneralin Michael Flynn "Unë nuk ua kam frikën fare, duhet që ju t'ia kini frikën Zotit"

    Emri:  Jim-Caviezel-Michael-Flynn-Interview-1024x479.jpg

Shikime: 33

Madhësia:  31.0 KB

    Gateway Pundit raportoi për fjalimin pasionant dhe të zjarrtë të Jim Caviezel në "Dhomën e Luftës" së Steve Bannon, ku ai kritikoi median, agjencitë federale dhe atë që ai beson se është një elitë e korruptuar globale gjatë promovimeve për filmin "Sound of Freedom" (Tingulli i Lirisë).

    Caviezel foli me gjeneralin Michale Flynn për të adresuar paralajmërimet që ai ka marrë pasi ka hedhur dritë mbi "agjencitë me tre gërma që janë bërë palë me të keqen" dhe sharjet e drejtuara ndaj tij dhe filmit, nga mediat kryesore të së majtës.



    Caviezel nuk u përmbajt.

    “Sapo e pashë këtë nga Wall Street Silver dhe ka 4.7 milionë shikime. Pra, le të fillojmë atje. Ai thotë: "Ditët e tij janë të numëruara", duke përmendur mua. “Ata do ta bëjnë të duket si një aksident. Ai ka të ngjarë të ketë të drejtë, CIA e bën këtë dhe përdoret për shantazhimin e njerëzve të tyre në pozitat e pushtetit të lartë për t'i mbajtur ata në rresht.'

    Aktori i Hollivudit Jim Caviezel thotë se CIA drejton rrjetin më të madh të pedofilëve në botë. ”

    “Epo, më lejoni t'ju shpjegoj diçka të gjithëve në botë që mendoni se unë jam një vajzë e vogël dhe kam frikë nga ju. Nuk kam aspak frike. Unë dhashë… Zoti më solli në Hollywood për t'u bërë aktor. Ai më kërkoi ta bëja këtë. Ai ishte oficeri im i inteligjencës. Zoti më i madh, i vetmi Zot, dhe ai më donte aq sa të më jepte një qëllim në jetën time...sepse unë isha më i ulëti i asaj kohe...dhe me kënaqësi do ta shkëmbeja jetën time për të shpëtuar këta të vegjël, ulërimat e shkaktuarra që dëgjova ishin aq të tmerrshme, sa nuk mund të fle natën. Në 3 të mëngjesit, pa arsye fare, i dëgjoj prapë ato ulërima.

    “Pra, ashtu si Davidi, unë e dua Zotin tim…E dua Atë aq shumë sa do të jap jetën time për Të…a e kupton këtë? Jeta ime është në rregull, veçanërisht nëse i shpëton këta të vegjëlit.”

    "Kështu që unë dua që ju të kuptoni, kur përpiqeni të bëni atë që më bëtë në filmin "Pasionet e Krishtit", të ndryshoni narrativën e botës, nuk më keni frikësuar kurrë. Nuk më tremb tani.”

    “Është gjithashtu, thjesht dua të them, unë e dua gjeneralin Flynn dhe mënyrën se si ai dha jetën e tij, dhe djem të tillë më frymëzojnë. Luftëtarët me të cilët punoj, Navy Seals me të cilët punoj… jo mediat. Po, ka media të mira, si Lara Logan, njerëz që japin jetën e tyre…që në fakt shkojnë atje, jo kontrolluesit tuaj budallenj të fakteve...dhe meqë ra fjala, a duhet të shkoni në shkollë për kontrollin e fakteve? Ku? A është kjo si një diplomë doktori, një diplomë master?”

    “Unë po u kërkoj të krishterëve, publiku ta harrojë këtë, të krishterë, zgjohuni. Mos kini frikë nga djalli më shumë se sa nga Zoti. Mos kini frikë… ndryshe nga ju, unë e di që do të vdes një ditë. Unë nuk do të vdes nga dora ime…nuk do të bëj vetëvrasje…mund të ketë ndodhur nga një aksident…dhe kjo ka ndodhur më parë, pas “Pasionit të Krishtit”…ashtu është, 2009, shikoni se datë në festën e Zojës së Malit Karmel… çfarë u përpoqët të bënit.”

    “Unë nuk kam frikë nga ju. Unë kam Nënën e Bekuar, ajo është me mua. Zoja e Guadalupes, ajo është me mua. Por Zoti ynë Jisu Krisht, të cilin e dua me gjithë zemër, nuk kam aspak frikë nga ju. Duhet ju t’ia kini frikën Zotit.”




    Burimi: TGP

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 24-05-2023, 17:26
  2. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 27-02-2023, 17:51
  3. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 18-03-2022, 16:51
  4. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 04-08-2015, 10:22
  5. Piktori i madh, "Nderi i Kombit" Kel Kodheli [1918-2006]
    Nga Albo në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 24-02-2006, 23:28

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •