Bodybuilderi Jo Linder ndërron jetë në moshën 30-vjeçare nga aneurizmi – pretendohet se metali i rëndë i është gjetur në gjak gjatë punës së tij rutinë të gjakut pasi mori 4 goditje (VIDEO)

Emri:  jo-linder.jpg

Shikime: 114

Madhësia:  46.7 KB

Jo Lindner, një ikonë gjermane e bodybuilding dhe një influencues i dashur në YouTube, i njohur me pseudonimin e tij në internet "Joesthetics", ndërroi jetë tragjikisht. Ai ishte 30.

Jo Lindner ishte një bodybuilder i famshëm që fitoi famë globale përmes përmbajtjes së tij në internet. I njohur për fizikun e tij mbresëlënës dhe përkushtimin ndaj fitnesit, Jo grumbulloi një numër të madh ndjekësish në platformat sociale, me pothuajse një milion abonentë në YouTube dhe 8.4 milion ndjekës në Instagram .

Në një postim tronditës në Instagram, e dashura e shkatërruar e Jo, Nicha, zbuloi se Jo kishte ndërruar jetë duke e përqafuar. Kjo ngjarje tragjike ndodhi menjëherë pasi Jo i kishte dhuruar një gjerdan të bërë me porosi, një kujtim domethënës që Nicha do ta mbante me vete përgjithmonë.

Ajo e përshkroi vdekjen e tij si shumë shpejt për ta kuptuar dhe shprehu keqardhjen që nuk e kishin kuptuar seriozitetin e dhimbjes së qafës së tij derisa ishte tepër vonë.

“Dje [ai ndërroi jetë] nga aneurizmi”, shkroi Nicha në Instagramin e saj.

7 arsye për të blerë menjëherë viçin premium me ruajtje afatgjatë

"Unë isha atje me të në dhomë.. ai vuri gjerdanin në qafën time që më bëri - ne sapo ishim shtrirë të përqafuar.. duke pritur kohën për të shkuar të takojmë Noelin në palestër në orën 16.00," shtoi ajo.

“Ai ishte në krahët e mi.. se kjo po ndodh shumë shpejt.. 3 ditë më parë ai vazhdoi të thoshte se i dhimbte qafa.. ne nuk e kuptojmë vërtet… derisa është tepër vonë,” tha Nicha.

Emri:  jo-linder-with-nicha.jpg

Shikime: 46

Madhësia:  57.2 KB
Jo Linder me të dashurën Nicha (Burimi: Nicha/Instagram)

Sipas raportimeve, bodybuilderi i famshëm vdiq nga aneurizmi.

Sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës , një aneurizëm ndodh kur një pjesë e murit të një arterie dobësohet, duke e lejuar atë të dalë jashtë ose të zgjerohet në mënyrë jonormale.

Shkaqet e aneurizmave ndonjëherë janë të panjohura. Disa njerëz kanë lindur me to. Mund të jenë edhe të trashëgueshme. Sëmundja e aortës ose një dëmtim mund të shkaktojë gjithashtu një aneurizëm.

Emri:  Jo-Linder-interview-with--2048x1228.jpg

Shikime: 40

Madhësia:  35.5 KB
Intervistë e Jo Linder me Bradley Martyn (Burimi: Bradley Martyn/Youtube)

Në një zbulim tronditës të bërë vetëm tre javë para vdekjes së tij, Jo Linder pati një diskutim të thellë me gurun e njohur të fitnesit dhe influencuesin e mediave sociale, Bradley Martyn .

Të dy diskutuan abuzimin e substancave adoleshente, mendimet për Amerikën dhe industrinë e fitnesit.

Një pikë kryesore e dialogut të tyre ishte vaksinimi, me Martyn që pyeti nëse Linder e kishte marrë vaksinën. Linder u përgjigj me shaka se ai kishte marrë "dyllin", duke treguar se ishte vërtet i vaksinuar. Ai pretendoi se iu bë presion nga bashkëmoshatarët në vaks.

"Kam marrë dyllin... Edhe katër," raportoi Linder.

Linder shtjelloi më tej përvojat e tij pas vaksinimit, duke u zhytur në temën e diskutueshme të efekteve anësore të mundshme të vaksinës. Ai përmendi fluorozën plazmatike, një proces që përfshin heqjen e metaleve të rënda nga gjaku. Adhuruesi i fitnesit ishte i shqetësuar për grimcat e çuditshme që kishte vënë re në gjakun e tij pas procedurës.

“O Zot, kjo vjen në një polemikë të çuditshme, teori konspirative sepse bëra pastrim gjaku dy herë,” zbuloi Linder. “Pas gjithë kësaj, bëra një fluorozë plazmatike – duke hequr metalet e rënda dhe të gjitha ato gjëra. Unë i bëra të gjitha këto. Nuk e di nëse kjo është shumë e diskutueshme, ndoshta për ta thënë këtë.”

“Shkova te doktori dhe bëra sërish gjakun sepse e bëj gjakun gjatë gjithë kohës. Dhe pastaj ia tregoj mjekut dhe ne i shohim këto grimca dhe unë jam si, çfarë është kjo?”

"Kjo është nga kjo [vaksina]," tha Linder. "Dhe më pas ia tregoj një tjetër prej miqve të mi dhe ka të gjitha llojet e faqeve të internetit të fshehura në të cilat mund të shkoni, por është si media e errët dhe ka edhe më shumë komplote."

Martyn nuk mund ta besonte atë që sapo dëgjoi, duke thënë: “Kjo është e çmendur si fk. Sepse e di që je tipi i tipit që me siguri e ke marrë gjakun gjatë gjithë kohës, dhe më pas i thua se e ke marrë atë gjë, dhe më pas e ke marrë gjakun. Dhe atëherë ishte f-mbreti i çmendur.”

Linder zbuloi se ai iu nënshtrua fluorozës plazmatike për të pastruar gjakun e tij.

“Ata e marrin gjithë gjakun tuaj, e vendosin në këtë makinë dhe më pas e pastrojnë dhe e sjellin. Kështu që ne e bëmë këtë me pastrimin e metaleve të rënda dhe të gjitha këto gjëra, të cilat supozohet se më pastronin gjakun, "tha Linder.

Linder zbuloi gjithashtu se ai bëri D-dimer, një fragment proteine ​​nga shpërbërja e një mpiksje gjaku.

“D-dimeri im ishte ky, dhe pastaj pas gjithë kësaj [fluorozë plazmatike], ai ishte i vdekur,” tha Linde.

Ai tha se këtë program e ka bërë dy herë në një periudhë gjashtëmujore.

“Isha shumë i tronditur. Dhe doktori tha, ju duhet ta bëni këtë, njeri, nëse doni të mbijetoni pasi keni marrë këto poza.”





Burimi: TGP