Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 52
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora

  Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora

  Emri: f3-1536x1024.jpg

Shikime: 184

Madhsia: 51.5 KB

  Rreth 1200 artist popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora do t paraqesin n Gjirokastr pr nj jave vlerat m t mira t identitetit shqiptar.

  N eljen e Festivalit Kombtar t Gjirokastrs ministrja shqiptare e Kulturs, Elva Margariti tha se trashgimia shqiptare po transmetohej nga brezi n brez.

  N natn e par t festivalit u ngjitn n sken grupet popullore nga Qarku i Kuksit dhe Beratit dhe asambili i shqiptarve t Maqedonsi s Veriut.

  N Kalan e Gjirokastrs u ritkthye pas tet vitesh mbremjen e s shtuns festivali Folklorik Kombtar.

  Rreth 1200 artist popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora do t paraqesin n Gjirokastr kngt, valle, melodit, ritet dhe kostumet shumngjyrshe tradicionale shqiptare.

  Kryetari i Bashkis s Gjirokastrs Flamur Golemi zgjodhi t’i priste me grupin e polifonis qindra artdashs t muziks popullore shqiptare, mes tyre edhe shum turist t huaj.

  N eljen e Festivalit Kombtar t Gjirokastrs ministrja shqiptare e Kulturrs, Elva Margariti tha se festivali sillte vlerat m t mira t identitetit shqiptar.

  “Si thoshte e madhja Nn Tereza “jeta sht nj kng,kndoje!”. Prandaj ne sot kemin nj arsye t madhe t festojm folklorin, festojm kt zemr t madhe mbarshqiptare , festojm kto mijra fije si paraqiten n mnyre simbolike n sken q pulsojn dhe na mbajn t lidhur me njri tjetrin”, tha ajo.

  Zonja Maragriti tha se trashgimia shqiptare po transmetohej nga brezi n brez dhe po prfaqsohej denjsisht edhe n vlerat botrore q mbrohen nga UNESCO.

  N natn e par t festivalit u ngjitn n sken artistt popullor nga qarku i Kuksit me rite, melodit dhe kngt e shoqruara me ifteli dhe vallet shumngjyrshe t Tropojs.

  M pas Asambli shqiptar i Kngve dhe valleve t Maqedonis s Veriut paraqiti vlerat m t mira t kulturs s shqiptarve q jetojn n kt trev

  Nata e par e festivalit u mbyll me Qarkun e Beratit ku artist popullor solln harmonin e kengve dhe valleve prcjella n shekuj.

  Festivali i Gjirokastrs do t mbahet pr tet net n nj sken t hapur q sht qndisur me fije shmngjyrshe .

  Krahas artistve popullor nga 12 qarqe t vendit n festival do t marrin pjes grupe popullore nga Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, shqiptart e Zvicrs, Britanis s Madhe, nga Greqia dhe arbresht e Italis.

  Festivali vlersohet nga studiuesit e fushs s ngjarja m e madhe e trashgimis jomateriale shqiptare duke prfshir etnologjin ,folklorin e trevave t ndryshme , kostumet shumngjyrshe, t prcjella brez pas brezi.

  Emri: f1-1-578x420.jpg

Shikime: 96

Madhsia: 36.0 KB Emri: f2-1-630x420.jpg

Shikime: 98

Madhsia: 63.6 KB
  Emri: f3-1-630x420.jpg

Shikime: 97

Madhsia: 57.3 KB Emri: f4-630x420.jpg

Shikime: 96

Madhsia: 54.4 KB
  Emri: f5-604x420.jpg

Shikime: 96

Madhsia: 56.6 KB Emri: f6-630x420.jpg

Shikime: 95

Madhsia: 70.8 KB
  Emri: f7-630x420.jpg

Shikime: 101

Madhsia: 53.9 KB Emri: f8-630x420.jpg

Shikime: 102

Madhsia: 48.2 KB
  Emri: f9-630x420.jpg

Shikime: 99

Madhsia: 53.2 KB Emri: f10-630x420.jpg

Shikime: 108

Madhsia: 66.0 KB
  Emri: f11-630x420.jpg

Shikime: 110

Madhsia: 56.2 KB Emri: f12-640x418.jpg

Shikime: 95

Madhsia: 62.7 KB
  Emri: f13-630x420.jpg

Shikime: 95

Madhsia: 56.4 KB Emri: f16-630x420.jpg

Shikime: 93

Madhsia: 43.8 KB
  Emri: f18-630x420.jpg

Shikime: 94

Madhsia: 48.5 KB Emri: f20-630x420.jpg

Shikime: 93

Madhsia: 47.4 KB
  Emri: f21-630x420.jpg

Shikime: 90

Madhsia: 47.1 KB Emri: f22-630x420.jpg

Shikime: 89

Madhsia: 54.2 KB
  Emri: f23.jpg

Shikime: 91

Madhsia: 48.1 KB
  VOA
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 25-06-2023 m 15:24

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 14. #14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 17. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 18. #18
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 19. #19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


 20. #20
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,404
  Postimet n Bllog
  20

  Pr: Festivali i Gjirokastrs mbledh artistt popullor nga hapsira shqiptare dhe diaspora


Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 2. Festivali i par i Kngs Popullore n Athin
  Nga Albo n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-04-2013, 19:40
 3. Festivali Folklorik i Gjirokastrs 2009
  Nga shigjeta n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 29-10-2009, 23:25
 4. Artistet Shqiptare
  Nga Mirditorja n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-04-2007, 12:32
 5. Festivali Folklorik i Gjirokastrs 2004
  Nga dodoni n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-10-2004, 06:47

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •