Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,958
  Postimet n Bllog
  18

  Kombtarja e Futbollit: Ishujt Faroe - Shqipri 1 - 3

  Shqipria fiton dhe dhuron spektakl n Ishujt Faroe (VIDEO)

  Emri: goli3.jpg

Shikime: 109

Madhsia: 30.7 KB

  Shqipria vijon rrugtimin fantastik nn drejtimin e Sylvinhos duke marr fitoren e dyt radhazi, 3-1 n Ishujt Faroe. Transferta e radhs rezultoi e suksesshme pr kuqezinjt tan q krijuan pafund raste, por dhe nga ana tjetr rrezikuan t psonin m shum gola.

  N minutn e 20-t, Jasir Asani shrben nj asist perfekt pr Nedim Bajrami, i cili me nj goditje perfekte me t djathtn e drgon n rrjet. 12 minuta m pas Sokol Cikalleshi fitoi nj 11-metrsh, t cilin e mori vet prsipr. Sulmuesi kavajas do t gabonte nga pika e bardh.

  Vendasit do t ishin shum t rrezikshm, duke gjetur dhe golin e barazimit. Pas nj shprqendrimi t skuadrs son, Faero prfitoi pr t shnuar me kok, ndrkoh q Berisha e shoqroi me sy topin n rrjet.

  Shqipria do t reagonte shum shpejt, duke u rikthyer srish n avantazh. N minutn e 51-t, Kristjan Asllani ka shnuar nj eurogol t vrtet me nj goditje spektakolare nga distanca, q do t shkonte n trekndshin e ports. Nj perl e vrtet nga lojtari i Interit, q gjen golin e par me Kombtaren ton.

  N minutat shtes, Ernest Mui vulosi gjithka duke shnuar golin e tret pas nj kundrsulmi shum t bukur.

  R.Lika-Koha Jon


  Video e golave:


 2. Anetart m posht kan falenderuar Albo pr postimin:

  {A_N_G_E_L_69} (25-06-2023)

 3. #2

  Pr: Kombtarja e Futbollit: Ishujt Faroe - Shqipri 1 - 3

  Me kete kombetare kemi serish shancin e arte per te shkuar ne Europianin e ardhshem qe organizohet ktu ne Gjermani. Kemi ekip solid, trainer modern me mentalitet fituesi.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

Tema t Ngjashme

 1. Kombtarja e Futbollit: Shqipri - Moldavi 2 - 0
  Nga Albo n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-06-2023, 21:56
 2. Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 12-10-2015, 14:52
 3. Konflikt Kine - Filipine per ishujt
  Nga Qyfyre n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 24-08-2012, 09:50
 4. AK: T bashkohen kampionatet e futbollit Shqipri-Kosov
  Nga Exxon n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 07-01-2012, 00:38
 5. Kryeministri: Kombtarja e futbollit shiti flamurin
  Nga PRI-LTN n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 29-01-2008, 10:09

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •