Arnold Schwarzenegger tregohet i sinqertë për karrierën, dështimet, plakjen: "Plani im është të jetoj përgjithmonë"

Emri:  04132023_Arnold-Schwarzenegger_THR_1046-Splash-2023.jpg

Shikime: 201

Madhësia:  47.0 KB

Ikona e aksionit – e vendosur të bëjë debutimin e tij televiziv në serialin e tij në ‘FUBAR’ të Netflix – tingëllon në të ardhmen e tij ‘Terminator’ dhe ‘Conan’, politikat e identitetit dhe pse emocionet janë të mbivlerësuara: “Duhet të heqim dorë dhe të mos shqetësohemi për ndjenjat."

NGA JAMES HIBBERD

Arnold Schwarzenegger kishte një ritual.

“Lisi austriak” do të vështronte trupin e tij të zhveshur në pasqyrë sikur të ishte një vepër e gjallë arti, një figurë që do të skalitej në përsosmëri duke ngritur qindra kilogramë hekur në përsëritje të pafundme. Qëllimi i tij ishte të thyente rekordet e bodybuilding-ut dhe më pas të bëhej ylli më i madh i aksionit të Hollivudit – dhe funksionoi. Tani, dekada më vonë, kur Schwarzenegger sheh trupin e tij 75-vjeçar, çfarë i pëlqen në të? "Asgjë!" thotë Schwarzenegger, duke buzëqeshur por serioz. “Gjatë gjithë jetës sime shikoj në pasqyrë dhe shoh njeriun e ndërtuar më mirë dhe papritmas shoh një tufë gjepurash. Është e tmerrshme! Ju i keni këto rrudha poshtë syve. Ju keni rrudha poshtë gjoksit tuaj. E sheh qimedrekun e ndyrë!” qimedredha? “ Budle”, korrigjon ai. “Është austriake që të del barku jashtë. Nga dreqin erdhi kjo? Nuk është e këndshme. Por ju përballeni me të.”

Schwarzenegger thotë këtë duke pushuar në një kabane në pronën e tij prej 6 hektarësh në Brentwood me një Yorkie të quajtur Noodle në madhësinë e një palme në prehrin e tij. Noodle është një nga kafshët shtëpiake me përmasa unike të ikonave të veprimit, miqësore me Instagramin, që enden surrealisht. Ka një mini-gomar (Lulu - pak agresiv kur ushqehet me biskota), mini-kalë (Whisky - ngec) dhe një malamute gjigant Alaskan (holandisht - i lumtur dhe i përgjumur). Schwarzenegger merr një telefonatë të shpejtë në lidhje me blerjen e një derri për t'u bashkuar me menazhin e tij dhe ndihmësi i tij me bujari i thotë: "Mund të jepni lajmin për derrin".

Emri:  15cover.online.lores-2023.jpg

Shikime: 113

Madhësia:  57.1 KB
FOTOGRAFUAR NGA AUSTIN HARGRAVE

Ngritja mbi pishinën e Schwarzenegger është një kujtim tallës i së kaluarës së tij - një statujë prej bronzi 8 metra e Arnoldit në kulmin e tij të bodybuilding. Është vizioni i tij për formën ideale mashkullore, i arritur dhe i ngrirë në kohë, ndërsa vetë mashkulli plaket.

Pavarësisht viteve të tij, Schwarzenegger po arrin nivele të reja produktiviteti. Ai po bën debutimin e tij televiziv në serialin me një komedi aksion Netflix , FUBAR , që do të shfaqet premierë më 25 maj. Disa javë më vonë, Netflix publikon një dokumentar me tre pjesë, Arnold , që tregon jetën e tij. Ai ka një libër të ardhshëm për vetëndihmë, Jini të dobishëm: Shtatë Mjete për Jetën , dhe po bën promovim të pandërprerë të fitnesit ( buletini i tij i ri ditor, i vetë-botuar ka grumbulluar 432,000 abonentë) dhe aktivizmin e burrështetasit të moshuar (videoja e tij virale për luftën në Ukrainë gjeneroi 100 milionë shikime).

Më poshtë, në një diskutim të hapur dhe të gjerë, babai i pesë fëmijëve (dhe vjehrri i yllit të tij të aksionit Chris Pratt) diskuton të ardhmen e ekskluziviteteve të tij Terminator dhe Conan the Barbarian , marrëdhënien e tij me ish-gruan Maria Shriver. , përpjekjet për zgjatjen e jetës, politikat e identitetit, pse ndjenjat mbivlerësohen (“Ky vend nuk u ndërtua nga njerëzit që ndihen mirë!”) dhe rishikon disa nga hijet më të errëta të së kaluarës së tij.

Le të fillojmë duke parë prapa: Ju keni qenë ylli më i madh i arkëtarëve për një shtrirje në vitet '80 dhe '90. Është një nivel ylli që arrijnë vetëm pak aktorë. Si u ndje ajo kohë?

Nuk mund të të bëja një vlerësim të sinqertë sepse nuk e analizoj veten kështu. Nuk jam ndjerë kurrë si yll. Ndjeva se jam me fat që jam nga të paktët që jam i lumtur në jetën e tij profesionale dhe personale. Por kurrë nuk u ndjeva sikur isha në krye të botës – madje edhe në ditët e mia të bodybuilding kur po fitoja Z. Olympia. Unë kam qenë gjithmonë i uritur për të bërë më shumë dhe për të bërë më mirë.

Emri:  aenold-1-Split-EMBED-2023.jpg

Shikime: 116

Madhësia:  39.0 KB
Nga e majta: Schwarzenegger në The Terminator (1984) dhe Conan the Barbarian (1982), ekskluzivitetet që nisën karrierën e tij pjellore të aksionit. ORION PICTURES CORP/COURTESY EVERETT COLLECTION; ME MIRËSJELLJE KOLEKSIONI EVERETT

Të gjithë i dinë hitet tuaja; cili është roli juaj më i nënvlerësuar?

Heroi i fundit i veprimit . U ther para se ta shihte dikush. Ishte fjalë për fjalë një sulm politik sepse unë bëja fushatë për [ish-presidentin George HW Bush], por Bill Clinton fitoi. Last Action Hero ishte i mrekullueshëm - nuk ishte fantastik, por ishte i nënvlerësuar. Tani, gjithnjë e më shumë njerëz po e shohin atë dhe po thonë: "Më pëlqen ky film". Po marr kontrollet e mbetura, ndaj e di që është e vërtetë. Bëri para - kjo është gjithmonë një gjë e rëndësishme për mua. Sepse është biznes show , apo jo?

Ekskluziviteti i Terminator - ndihet i përfunduar tani?

Franshiza nuk është bërë. Une perfundova. E mora mesazhin me zë të lartë dhe të qartë se bota dëshiron të vazhdojë me një temë tjetër kur bëhet fjalë për Terminatorin . Dikush duhet të vijë me një ide të madhe. Terminatori ishte kryesisht përgjegjës për suksesin tim, kështu që unë gjithmonë do ta shikoja atë me shumë mall. Tre filmat e parë ishin të mrekullueshëm. Numri katër [ Shpëtimi ] Unë nuk isha brenda sepse isha guvernator. Pastaj pesë [ Genisys ] dhe gjashtë [ Fati i Errët ] nuk e mbyllën marrëveshjen për sa më përket mua. Ne e dinim këtë para kohe sepse thjesht nuk ishin shkruar mirë.

Gjëja e fundit që duan shumica e aktorëve është që të shoqërohen me fraza tërheqëse që i ndjekin. Megjithatë ju keni përqafuar tuajat. Çfarë do të thotë për ju një rresht si "Unë do të kthehem" në këtë pikë?

Mendoj se si ishte një aksident. [ Drejtori i Terminatorit ] Jim Cameron dhe unë po debatonim se si të thoshim rreshtin sepse nuk isha rehat të thosha "Unë do ta bëj". Unë thashë: "Mendoj se është më e fortë të thuash, 'do të kthehem'. Cameron tha, “A jeni ju skenaristi tani? Është vetëm një fjalë. Mos me thuaj si te shkruaj. Unë nuk ju them se si të veproni.” I thashë: “Më thuaj si të veproj çdo minutë! Për çfarë po flet?!" Kështu ai thotë: “Arnold, ti mendon se tingëllon e çuditshme. Nuk ka. Ajo që e bën të shkëlqyeshme është se tingëllon ndryshe nga unë apo Charlie atje. Kjo është ajo që e bën atë të funksionojë. Pra, thuaj vetëm 10 herë. Thuajeni në mënyra të ndryshme. Do të vazhdoj të rrotulloj kamerën. Pastaj do të zgjedhim një.” Kështu që ata e vendosën atë dhe unë them: “( Në mënyrë të prerë ) Do të kthehem ... ( i gëzuar) Do të kthehem! … ( guttural ) Unë do të beeee baaaack …” Dukej budallaqe.



Filmi del. Unë jam në Central Park. Ky djalë vjen dhe thotë: "Thuaj rreshtin!" … Tani, disa ditë më parë, isha duke bërë ski në Aspen, dhe portieri vjen duke më kërkuar të them linjën. Pra, këtu filloi dhe ku përfundoi. Është e egër. Unë jam i fundit që ndërlikohem dhe them: "Nuk dua ta krahasoj veten me filmat e mi ose të përdor një rresht nga filmat e mi". Dreqin, Clint Eastwood merr rrobat nga filmat e tij dhe vetëm kaq vesh. Pra, pse do të shqetësohesha për përdorimin e një linje?

Kohët e fundit ju jeni angazhuar më shumë në internet, duke u bërë paksa një ndikues.

Sepse ka kaq shumë negativitet atje. Biseda në internet është kaq negative. Kur u jepni njerëzve një kompliment – ​​dikush humbet 200 paund dhe ju thoni, “Urime”, ata thonë, “O Zot, ti je djali më i madh në botë”. Njerëzit e vlerësojnë këtë më shumë se kurrë. Unë gjithmonë përpiqem të gjej një mënyrë për të bërë një botë më të mirë dhe të jem i dobishëm.

Kur motivon njerëzit, gjithmonë të ka pëlqyer të jesh i hapur. A janë bërë njerëzit shumë të ndjeshëm?

Ata ndoshta kanë, por mbani mend atë që tha Nietzsche: "Për çdo sulm, ka një mbrojtje." Nëse njerëzit janë të ndjeshëm, le të kuptojmë se çfarë mund të themi. Unë them në një seminar, "Kur je i shëndoshë ..." dhe më pas dikush thotë, "Ndoshta në vend të kësaj më thotë, 'Hube peshë' ose 'Kele të tepërta'. “Nuk është e vështirë të bëhet. Ne duhet të bëjmë një përpjekje dhe të mos themi, "Kjo është e egër, tani ata duan [të ndryshojnë mënyrën se si e themi] këtë."

“Bëhu i dobishëm” ishte këshilla e babait tënd. Në videon tuaj në Ukrainë dhe në mesazhin tuaj të fundit kundër ekstremizmit të ekstremit të djathtë, ju ishit më kritik ndaj tij sesa kisha dëgjuar më parë – më parë e shmangët fjalën “nazist”. Çfarë ju bëri të vendosni të jeni më të sinqertë?

Qëllimi im ishte që njerëzit të mos shkonin në atë drejtim, kështu që do të ishte një ide e mirë të isha i drejtpërdrejtë dhe të thosha: “Shiko, brezi im i mëparshëm ishin nazist. Njerëzit me të cilët u rrita ishin nazist.” Brezat mund të jenë të ndryshëm. Nuk kam nevojë të bëj të njëjtat gjëra që bëri babai im. Nuk kam nevojë të paragjykoj. Nuk kam nevojë të jem alkoolike. Nuk kam nevojë të rrah fëmijët e mi. Mund të bëj një pushim. Kjo është arsyeja pse unë fillova bodybuilding dhe erdha këtu. Doja ta bëja të qartë se rruga tjetër humbet gjithë kohën dhe krijon mjerim; dashuria dhe përfshirja sjell lumturi.

Libri juaj u drejtohet të rinjve të pakënaqur, veçanërisht të rinjve. Disa nga këta djem e quajnë veten "meshkuj alfa". Çfarë mendoni për termin?

Unë thjesht nuk identifikoj askënd me asgjë. Sa më shumë i etiketojmë njerëzit, aq më shumë njerëz luftojnë mes njëri-tjetrit dhe aq më shumë ka negativitet. Unë gjithmonë i shoh të gjithë si një person. Vjen nga ditët e mia të bodybuilding. Të gjithë në skenë ishin të barabartë. Nuk kishte rëndësi se çfarë ngjyre apo feje ishe. Nëse je i zi dhe ke humbur 200 kilogramë ose nëse je kinez, nuk ka asnjë ndryshim të ndyrë. Kështu përpiqem të operoj - jo se jam perfekt, apo se nuk kam qenë paragjykuar apo mosrespektues. po mundohem.

Emri:  04132023_Arnold-Schwarzenegger_THR_0203-EMBED-2023.jpg

Shikime: 121

Madhësia:  32.5 KB
FOTOGRAFUAR NGA AUSTIN HARGRAVE

Ju e keni përshkruar abuzimin e babait tuaj si lëndë djegëse për vetë-përmirësim; u bëre aq i madh dhe aq i fortë sa askush nuk mund të të lëndonte më. Por ju nuk mund t'ia bëni këtë një fëmije dhe kjo të rezultojë vetëm në motivim pozitiv. Duhet të kishte një ndikim negativ edhe tek ju.

Epo, shiko vëllanë tim [Meinhard]. Ishim të kundërta. Ai ishte më i brishtë. Ai mori të njëjtin trajtim dhe u bë i alkoolizuar dhe vdiq duke vozitur në gjendje të dehur. Ajo që e rrëzoi më ndërtoi mua. Shkon tek Nietzsche: Ajo që nuk të vret të bën më të fortë - dhe ai u vra. Është si në Conankur James Earl Jones, si Thulsa Doom, thotë: “Pse dëshiron të më vrasësh? Unë të krijova ty.” Ai vrau prindërit e [Conanit], ai krijoi këtë zjarr në bark, prandaj [Conan] u bë luftëtar, u bë mbret. Ai ishte burimi i forcës sime. Kështu që unë mund ta shikoj atë në një mënyrë negative dhe të ndalem në këtë. Ose mund të shkoj, "Por gjëja e mirë është ..." Dhe e mira është se më bëri të urrej shtëpinë time aq shumë sa u largova kur isha 18 vjeç për të filluar jetën time që është ndryshe. A kishte mbetur ndonjë gjë negative? Ndoshta. Une nuk e di. Unë nuk kam ankthe për të. Nuk mund të ankohem.

Dukesh bukur Zen tani. Pra, çfarë futet nën lëkurën tuaj?

Të gjithë i dimë rregullat e jetës: Vështirësia dhe lufta të bëjnë më të fortë. Kështu që unë gjithmonë pres me padurim siklet. Pse shkoj të bëj ski në Aspen për tre ditë në lartësi të madhe që të fshin? Sepse është e vështirë për ta bërë, veçanërisht në moshën time. Të gjithë flasin për ndjenjat e tyre. Kjo është në rregull nëse kështu dëshironi të angazhoheni. Nuk ka rëndësi se si ndihem. Nuk më vjen keq për atë që ndihem. Ajo që më intereson është: Çfarë mund të bëj për ta përmirësuar atë? Ndonjëherë ngrihem nga shtrati dhe ndihem i ndyrë. Por unë hip në një biçikletë ose shkoj të ushqej kafshët dhe papritmas ndihem mirë. Ky vend nuk është ndërtuar nga njerëzit që ndihen mirë. Ky vend u ndërtua nga njerëz që i punonin gomat. Duhet të heqim dorë dhe të mos shqetësohemi për ndjenjat. Thjesht gëlltite atë. Nëse ndihesh keq, mos mendo, thjesht bëj gjëra.

Është gjithashtu e rëndësishme të kesh një mision. Nëse keni një mision, është shumë argëtuese. Nëse zgjoheni [i pasigurt], "Çfarë do të bëj sot?" Ky është një lajm i keq. Sepse atëherë mendja fillon të endet dhe nuk e di se ku do të të çojë. Nëse jeni duke menduar, "Unë duhet ta bëj këtë, kështu që le të shkojmë ..." Atëherë ju i arrini gjërat.

Bamirësia, shërbimi publik dhe përpjekjet tuaja humanitare shkojnë pas dekadash. Por kam lexuar edhe anekdota të disa sjelljeve të tmerrshme ndaj grave, për të cilat ju keni kërkuar falje gjerësisht. [Pasi aktori u akuzua për përkëdhelje ndaj grave, Schwarzenegger pranoi në vitin 2018 se kishte “kapërcyer linjën disa herë.”] Si jeni ju një person që kujdeset kaq shumë për të ndihmuar njerëzit, por gjithashtu është kujdesur kaq pak për ndjenjat e njerëzve në situata specifike ?

Unë mendoj se është shumë e lehtë për t'u kuptuar. Ne nuk jemi perfekt. Ne përpiqemi të jemi, por ka vetëm një që është i përsosur - Zoti. Goja ime është e mrekullueshme, por më fut në telashe. Truri im është i shkëlqyeshëm - ka vullnetin për të bërë një botë më të mirë - por ndonjëherë unë qij. Unë bëj gabime. U solla keq. Të gjitha ato gjëra që i kam trajtuar në të kaluarën. Ndihem keq për këtë. Por nuk mund ta kthej orën prapa. Duhet të jem i kujdesshëm dhe të jem më i mençur. Unë jam më i zgjuar. Unë jam më i ndjeshëm për ndjenjat e njerëzve të tjerë.

A kishte ndonjë – aktor, regjisor apo producent – ​​që u ngrit në këmbë dhe tha: “Hej, nuk është në rregull”. Apo ishin njerëzit shumë të frikësuar për të thënë ndonjë gjë?

Askush nuk tha asgjë. Shiko, thelbi është se edhe pse kohët kanë qenë të ndryshme, nuk ka rëndësi nëse ka qenë 100 vjet më parë apo sot. Ju duhet t'i trajtoni gratë me respekt dhe duhet t'i trajtoni njerëzit me respekt. Asnjë prej tyre nuk është një justifikim. Duhet të isha sjellë më mirë.

Kur keni filluar të ndryshoni dhe çfarë ju bëri të ndryshoni?

Thjesht mendoj se me kalimin e kohës, ju thjesht bëheni më të mençur. Ju filloni të mendoni më shumë për njerëzit e tjerë dhe jo vetëm për veten tuaj. Jo vetëm ajo që është argëtuese për ju, jo vetëm ajo që ju bën të dukeni të turbullt. … Gjithashtu — dhe kjo është e vështirë t'i shpjegohet dikujt që nuk e ka pasur kurrë këtë përvojë — por sapo të keni qenë në zyrën e guvernatorit për shtatë vjet, i shihni të gjitha problemet dhe të gjitha vështirësitë. Të kthen nga një person "unë" në një person "ne". Ju bëheni shumë më të vetëdijshëm për atë që po ndodh rreth jush. Dhe pastaj krejt papritur kur largohesh, thua: “Duhet të vazhdoj me gjërat e politikave. Duhet të luftojmë për mjedisin. Ne duhet të luftojmë për rindarjen e reformave.” Dhe për të folur hapur për luftën.

Si do ta vlerësonit Gavin Newsom si guvernator? Ai duket se po përpiqet të kandidojë për president [gjë që Schwarzenegger nuk kishte të drejtë ta bënte sepse kishte lindur në Austri].

Unë mendoj se [Newsom kandidimi për president] është një gjë pa mend. Çdo guvernator nga një shtet i madh dëshiron ta marrë këtë goditje. Çfarë mendoj unë për performancën e tij? Kur bëhesh pjesë e klubit, nuk kritikon guvernatorët – sepse e di sa e vështirë është puna. Është e pamundur t'i kënaqësh të gjithë. Para se të kandidoja për guvernator, kisha një vlerësim prej 80 për qind. Sapo e njoftova, kisha një vlerësim të miratimit prej 43 për qind. Menjëherë, gjysma e njerëzve thanë: “Qeni atë! Nuk do të shoh më filmat e tij.” Unë do t'i drejtoja gjërat ndryshe [se Newsom], por unë jam republikan, kështu që sigurisht që do t'i bëja. Unë nuk e kritikoj atë që nuk e bën atë sipas mënyrës sime.

Emri:  GettyImages-106706363-EMBED-2023.jpg

Shikime: 124

Madhësia:  35.5 KB
Schwarzenegger dha një konferencë për shtyp pasi u shpall si guvernator i zgjedhur i Kalifornisë (ai shërbeu nga 2003 deri në 2011). STEVE GRAYSON/WIREIMAGE


Po guvernatori i Floridës, Ron DeSantis?

Unë isha kundër disa gjërave që ai bëri me COVID. Por kush jam unë për të gjykuar? Kjo është për njerëzit e Floridës. Stili im është i ndryshëm; e tij është shumë konservatore për mua. Kjo nuk do të thotë se unë mendoj se ai është i tmerrshëm. Ai thjesht nuk është stili im.

Tjetra, ju keni FUBAR . Fansat kanë kërkuar prej kohësh një vazhdim të True Lies . FUBAR thuhet se është frymëzuar nga filmi, përveçse personazhi juaj super-spiun bashkohet me vajzën e tij në vend të gruas së tij. Cili është raporti mes shfaqjes dhe filmit?

[Producenti ekzekutiv] David Ellison erdhi tek unë me idenë e një shfaqje televizive. Unë thashë, “Duhet të jetë diçka ku unë mund të përdor të gjitha aspektet dhe talentet e mia. Duhet të jetë argëtuese. Ajo duhet të jetë e mbushur me veprime. Duhet të jetë e ëmbël. Dhe ne nuk duhet të përpiqemi të kalojmë moshën time - le të luajmë moshën time.” Ai doli me idenë për të bërë një gjë të tipit True Lies .

A keni pasur ndonjë bisedë me regjisorin James Cameron për këtë? Ai prodhoi shfaqjen televizive True Lies të CBS [i cili u anulua së fundmi pas një sezoni].

Trailer: https://youtu.be/f6A56zcGeWE

Ai ishte i përfshirë me [shfaqjen e Gënjeshtrave të Vërteta ] për hir të kredisë, por kaq. Ne mbajmë kontakte. Ne shkuam me motor kur ai ishte këtu për Golden Globes. Unë kurrë nuk kam takuar dikë në biznesin e filmit që ka kaq shumë talente të ndryshme. E pashë atë menjëherë në The Terminator ; ai gjithmonë e dinte saktësisht se çfarë donte. Ai kurrë nuk tha, "Le ta provojmë këtë", ishte gjithmonë, "Le ta bëjmë këtë" - pa asnjë dyshim. Tani ai më thotë se shumica e njerëzve gabimisht mendojnë se kanë nevojë për ushqim për të marrë energji. Ai thotë se ju heq energjinë. Ai thotë: "Në setet e mia, ne nuk hamë drekë sepse kjo e zvarrit performancën për dy orët e ardhshme." Ai ndonjëherë nuk ha për tre, katër ditë dhe shikoni sa energjik është në moshën e tij! Duhet të funksionojë.

Si ishte puna me kolegen tuaj Monica Barbaro [e cila shpërtheu me Top Gun: Maverick ]? Duke qenë se ky është seriali juaj i parë, mund të keni më shumë kohë të përbashkët me të në ekran se çdo aktor tjetër në karrierën tuaj.

Aktorja e pabesueshme. Kishte ditë që ishin të mjerueshme - i ftohtë i ftohtë dhe ne po punojmë natën dhe ajo duhej të kishte këtë veshje të dobët, por ajo kurrë nuk u ankua. Ajo është një lojtare serioze që do të shkojë deri në karrierën e saj, sepse është e gatshme të punojë shumë dhe beson në vetvete dhe ka këtë energji të madhe që të bën të vish në jetë – sepse aktrimi nuk është një rrugë e njëanshme. Keni nevojë për një partner i cili është me të vërtetë kundër.

[ Kur u pyet për punën me Schwarzenegger, Barbaro u përgjigj: “Kam dëgjuar histori horror dhe e di që yjet e mëdhenj mund të veprojnë në të gjitha llojet e mënyrave. Por ai ishte super profesionist dhe i mrekullueshëm. Ai mund të ishte shfaqur vonë dhe të kërkonte letra sugjeruese dhe të ishte larguar me të. Por ai ishte i vendosur dhe punoi vërtet shumë.” ]

Personazhi juaj FUBAR është i divorcuar dhe martesa e tij pjesërisht dështoi sepse ai mashtroi. A ishte kjo qëllimisht autobiografike?

Ne po qeshnim me të - duket sikur është një dokumentar. Dallimi është, në shfaqje, ai nuk e konsideron mashtrim sepse [joshja e aseteve të CIA-s] ishte pjesë e profesionit të tij. Gruaja e tij vazhdoi sepse ai nuk ishte kurrë në shtëpi, dhe tani ai e ka këtë dilemë me vajzën sepse ajo ka të njëjtën punë dhe kjo do të prishë marrëdhënien e saj gjithashtu. Por në [martesën time të jetës reale me Shriverin], ishte dreqja ime. Ishte dështimi im. Gjithashtu, në shfaqje, ai është thellësisht i dashuruar me gruan e tij.

Të mungon të jesh i martuar?

Jo. [Divorci] ishte shumë, shumë i vështirë në fillim. Më në fund, ju vazhdoni. Unë kam një të dashur të mrekullueshme, [fizioterapiste] Heather Milligan, e cila është shumë e suksesshme. Jam vërtet krenare për të dhe e dua. Në të njëjtën kohë, unë e dua gruan time. Ajo dhe unë jemi vërtet miq të mirë dhe shumë të afërt, dhe jemi shumë krenarë për mënyrën se si i kemi rritur fëmijët tanë. Edhe pse patëm këtë dramë, bëmë së bashku Pashkët, Ditën e Nënës, Krishtlindjet së bashku, të gjitha ditëlindjet - gjithçka së bashku. Nëse ka çmime Oscar për mënyrën e trajtimit të divorcit, Maria dhe unë duhet ta marrim atë për të pasur ndikimin më të vogël te fëmijët. Ëmbëlsia dhe mirësia që shihni tek ata, kjo është nga gruaja ime. Disiplina dhe etika e punës janë nga unë.

Duke parë përpara, a ka ndonjë përditësim për Triplets [një vazhdim në zhvillim e Binjakëve që kishte të bashkangjitur për të drejtuar Ivan Reitman deri në vdekjen e tij vitin e kaluar]?

Jason Reitman e dënoi atë! Jason Reitman fjalë për fjalë e ndaloi projektin kur babai i tij vdiq. Babai i tij donte ta bënte shumë keq. Doja ta bëja shumë keq. Danny DeVito donte ta bënte shumë keq. Ne kishim financimin. Kur babai i tij ndërroi jetë, Jason thotë: "Nuk më pëlqeu kurrë kjo ide" dhe e mbajti atë. Unë jam duke zhvilluar një film tjetër me Denin; ai është shumë argëtues për të punuar me të dhe kaq i talentuar.

Dhe vazhdimi në pritje i Conan Legend of Conan ?

Ka qenë në pritje për 10 vitet e fundit. [Fredrik] Malmberg zotëron të drejtat. Ai vjen tek unë dhe më thotë: "Oh, kam një marrëveshje me Netflix", dhe kur ne pyesim Netflix, ata nuk dinë asgjë për të. Është një nga ato gjëra të çmendura. Shpresoj që ai ta kuptojë. Unë mendoj se ju e bëni atë si Unforgiven , ku luani moshën. Ekziston një skenar i mrekullueshëm atje që shkroi John Milius, dhe të tjerët e kanë shkruar një. Historia është aty. Ka regjisorë që duan ta bëjnë këtë. Por ai ka të drejtat, dhe derisa të shesë të drejtat për një ose dy filma, ose për ekskluzivitetin, nuk mund të bëni asgjë për këtë.

Emri:  04132023_Arnold-Schwarzenegger_THR_0677-EMBED-2023.jpg

Shikime: 114

Madhësia:  47.5 KB
FOTOGRAFUAR NGA AUSTIN HARGRAVE

Ju jeni një tifoz i madh i Yellowstone . A do të bashkoheshit ndonjëherë me prezantuesin Taylor Sheridan siç ka shoku juaj Sylvester Stallone në Tulsa King ?

Absolutisht! Mendoj se është shumë i talentuar. Dhe aktori në [ Yellowstone ] është fenomenal. Sot shoh shumë më tepër shfaqje të të tjerëve sesa në vitet '80, kur shihja vetëm veten time. Po mendoja: “Duhet të fitoj”. Ishte një garë kundër Sly, kundër të tjerëve. "Unë duhet të jem numër një."

Ju keni thënë se "vdekja më mërzit", se është "një humbje e tillë". Disa njerëz të pasur kanë investuar në përpjekje për të zgjatur jetën. A ka ndonjë gjë që keni provuar që shkon përtej të zakonshmes?

Jo. Nuk kam bërë kurrë një operacion estetik. Unë kurrë nuk kam provuar ndonjë mashtrim. Vite më parë, unë [shkova] në UCLA, ku ata kanë ekspertë me famë botërore për plakjen. Pyeta nëse diçka është krijuar, ose që është gati të jetë e disponueshme, që e kthen mbrapsht plakjen. Ai thotë: "Absolutisht asgjë, fundi i historisë." E vetmja gjë që mund të bëni janë gjërat e modës së vjetër. Mund të fshihem më herët sepse pi duhan puro, por më pas balancohet duke ngrënë mirë dhe më pas duke ushtruar.

Kur filluat për herë të parë, kishit një vizion të tërë për karrierën tuaj, por Hollywood ishte vetëm një pjesë e tij. Nuk jeni pak i befasuar që jeni ende duke aktruar?

Asnjë nga këto nuk ka të bëjë me moshën. Unë ende stërvitem çdo ditë, ngas biçikletën time çdo ditë dhe bëj filma - biznesi i shfaqjes është një pjesë tjetër e jetës sime. Unë shtoj në jetën time, nuk zbres kurrë. Nuk kam nevojë për para. Unë marr para sepse duhet të kesh një vlerë të caktuar dhe agjentët të negociojnë. Por kam një kohë të mirë duke e bërë atë. Më pëlqen gjithçka që bëj. Nuk ka dalje në pension. Unë jam ende në këtë anë të barit, kështu që jam i lumtur. Plani im është të jetoj përgjithmonë - dhe deri tani, kaq mirë!

Emri:  343447651_182136838062362_5579539261718961575_n-EMBED-2023.jpg

Shikime: 120

Madhësia:  71.0 KB
Arnold Schwarzenegger me Noodle the Yorkie dhe derrin e tij të ri, Schnelly. SCHNELLY: @SCHWARZENEGGER/INSTAGRAM


Intervista është redaktuar për gjatësi dhe qartësi.

Kjo histori u shfaq për herë të parë në numrin e 17 majit të revistës The Hollywood Reporter.



Burimi: The HollyWood Reporter