Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    31,772
    Postimet nė Bllog
    20

    Albanistan: RTSH shkarkon spikeren nga puna se tha: "E dua burrin tim si Luizi"

    ”E dua burrin si Luizi”, RTSH shkarkon spikeren nė Gjirokastėr, gazetarja: Harruan vjedhjet me tendera

    Emri:  800-450-1683404061xemirjada-mucojpg-889.jpg

Shikime: 135

Madhėsia:  33.6 KB

    RTSH ka pushuar nga puna spikeren Eri Muco, e cila bėri njė deklaratė tė papritur nė mbėshtetje tė Luiz Ejllit, konkurrentit tė “BBV”, i cili ishte kthyer nė njė afeksion pėr njė pjesė tė mirė tė publikut. Nė njė video qė qarkulloi nė rrjet, gazetarja duke hapur edicionin informativ thotė: “Para se tė filloj kėtė ditar, doja t’u thoja se unė jam me Luizin. Dhe nėse do tė martohem, bashkėshorti im i ardhshėm duhet tė jetė si Luizi”. Nė njė shėnim nė rrjetet sociale gazetarja shkruan se drejtuesit u morėn me skandalin e saj dhe jo me skandalet e vėrteta siē janė vjedhjet me tendera e bindjen e verbėr ndaj politikanėve.

    Postimi i plotė

    “Nga sot zyrtarisht nuk jam mė pjesė e Televizionit Shqiptar. E them me keqardhje JO sepse nga sot jam e papunė, por se ne atė ekran dhashė gjithshka kisha, madje dhe “vlerėsimin” tim pėr fituesin e Big Brother Albania.

    Ajo ēka ndodhi mė bėri tė kuptoj dhe tė reflektoj se pas ekranit tė madh e publik tė RTSh fshihen disa njerėz tė vegjėl. Ata qė mezi pritėn “skandalin” e madh mediatik. Kam njė falenderim pėr tė gjithė ata miliona shikues qė mė kanė ndjekur dhe vlerėsuar nė kėto 19 vite karrierė, e cila u ndėrpre pėrkohėsisht nga njerėz tė cilėt nuk kanė bėrė as 19 kronika nė gjithė jetėn e tyre.

    Gjithsesi i falėnderoj kėta drejtues qė mė bėnė tė kuptoj se nė ē’batak ėshtė zhytur televizioni mė i madh nė vend. U morėn me “skandalin” tim dhe harruan SKANDALET e vėrteta siē janė Punėsimet pa asnjė kriter. Vjedhjet me tendera e karburante. Bindja e verbėr ndaj politikanėve tė mėdhenj e tė vegjėl e shumė e shumė tė tjera!

    Nė rrugėtimin tim si gazetare i kam mėshuar fort kryefjales sė kėtij profesioni “Fjalės sė lirė”, pasqyrimit real tė problematikave, kronikave nė shėrbim tė qytetarėve e cila jo pak herė mė ka penalizuar nga drejtues te Rtsh. Rrugėtimi im vazhdon, mund ti heqėsh njė gazetari punėn por jo penėn!”, shkruan gazetarja.

    Koha Jone
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 09-05-2023 mė 11:00

Tema tė Ngjashme

  1. “RTSH-ja si mu duk”
    Nga abica nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-10-2013, 23:48
  2. Festivali i RTSH-sė 2012
    Nga shigjeta nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 173
    Postimi i Fundit: 01-02-2013, 15:59
  3. Mausi me shkarkon elektricitet
    Nga EuroStar1 nė forumin Pyetni ekspertėt
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 21-12-2012, 10:33
  4. Festivali i 11-tė nė RTSH
    Nga BlueBaron nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 18-12-2011, 06:55
  5. Albanistan 2011.
    Nga Endri_ nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 25-05-2011, 23:29

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •