Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,329
    Postimet në Bllog
    7

    Për çfarë përdorni/shikoni Youtube?

    Për çfarë shikon zakonisht Youtube? Video muzikore? Si te videot? Loja luhet? Ndoshta vetëm vlog të familjeve të tjera?

    Cili është përdorimi juaj kryesor i Youtube?

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,305

    Për: Për çfarë përdorni/shikoni Youtube?

    Pershendetje Neteorm,

    YouTube - Jukebox i koheve moderne ! No need for coins, ama.... Out of this world !

    Video muzikore, Events live, emisione te regjistruara, dokumentare, playlist, cover, podcast etc etc ....

  3. Anetarët më poshtë kanë falenderuar sirena_adria për postimin:

    Neteorm (19-04-2023)

  4. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,939

    Për: Për çfarë përdorni/shikoni Youtube?

    Shikoj dhe shkarkoj nje game te gjere kategorish ,eshte shume i dobishem, ne nje forum te specializuar me server ne veri te europes ku edhe vete jam administrator eshte pothuajse obligim perdorimi sepse shume guida jane vendosur aty Youtube per te ndihmuar anetaret e forumit atje ne forum dhe jane shume praktike per tu kuptuar dhe ndihmuar anetaret e forumit kur vendosen ne Youtube.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ATMAN : 19-04-2023 më 13:45

  5. Anetarët më poshtë kanë falenderuar ATMAN për postimin:

    Neteorm (19-04-2023)

  6. #4
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,329
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Për çfarë përdorni/shikoni Youtube?

    Me vjen mire qe po meresh me forum Atman pasi me kohen qe po jetojme sapo vjen e shuhen nga rrjetet sociale..

    Personalisht youtube eshte nje app ku gjen shume gjera me vlere qe te nevojinet e kohet e fundit prej tij kam mesuar edhe te gatuaj..

  7. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,939

    Për: Për çfarë përdorni/shikoni Youtube?

    Citim Postuar më parë nga Neteorm Lexo Postimin
    Me vjen mire qe po meresh me forum Atman pasi me kohen qe po jetojme sapo vjen e shuhen nga rrjetet sociale..

    Personalisht youtube eshte nje app ku gjen shume gjera me vlere qe te nevojinet e kohet e fundit prej tij kam mesuar edhe te gatuaj..
    Edhe rrjetet sociale kane vlerat e tyre ,por e pranoj se si cdo gje tjeter virtuale ne jete edhe forumi dhe cdo gje te tjeter ne jeten virtuale kane vlere nese perdoren ne menyre utilitare dhe pa abuzime

    p.sh. tik tok ne kine dhe versioni i tij ne usa dhe europe kane algoritme te ndryshme te vendosura nga kinezet jo pa qellime diabolike

    Versioni kinez stimulon perdoruesit e tij ne kine nepermjet algoritmeve matematikore qe te vendosi ne plan te pare gjera me vlera shkencore dhe me vlera sociale dhe edukative duke influencuar per te rritur ndjeshem koshiencen individuale dhe sociale e perdoruesve te tij ne kine

    Ndersa versioni i tij ne usa dhe europe ben te kunderten duke stimuluar me ane te ketyre algoritmeve banalitetin dhe gjera te tjera negative pa vlera dhe duke bere keshtu nje ndikim negativ te perdoruesit e tij ne usa dhe europe

    Eshte nje lloj lufte virtuale e cila behet ne menyra te holla midis superfuqive per arritjen e qellimeve te caktuara nepermjet ketyre perdorimeve okulte te virtualitetit te cilat hyjne pa frike ne fushen e magjise se zeze sepse ndikojne drejt per se drejti ne subkoshiencen e perdoruesve naive te cilet nuk e kane idene fare se ne cilin ndikim kane rene

    Ne lidhje me rretet sociale une i kam mbyllur facebook dhe te tjerat te ngjashme per shkak te banalitetit dhe per arsye te tjera te cilat nuk mund ti them ketu , por jam perdorues i perditshem i njerit rrjet social i cili per nga menyra se si eshte ndertuar eshte jo vetem i dobishem por edhe shume produktiv per perdoruesit e tij sepse me pak fjale ky rrjet social eshte ndertuar sipas thenjes se Platonit:

    Dialogu eshte celesi i progresit
    Ndryshuar për herë të fundit nga ATMAN : 19-04-2023 më 14:22

  8. #6
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    738

    Për: Për çfarë përdorni/shikoni Youtube?

    Në yotube shikoj video ASMR.
    Shikoj seriale koreane me titra anglisht.
    Apo shikoj edhe video sesi të bëj makeup apo sesi të kujdesem për flokët.

Tema të Ngjashme

  1. çfarë model ore përdorni?
    Nga Meriamun në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 09-03-2015, 13:53
  2. Si te shikoni videot +18 pa pasur nje llogari ne YouTube
    Nga sCHiZoiD-AL në forumin Trajnim & leksione
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-08-2013, 10:31
  3. Çfarë perdorni per të fotografuar?
    Nga BvizioN në forumin Albumi fotografik
    Përgjigje: 174
    Postimi i Fundit: 06-05-2011, 20:56
  4. Cfare rezolucioni te monitorit përdorni?
    Nga cunimartum në forumin Informatikë dhe Internet
    Përgjigje: 56
    Postimi i Fundit: 09-01-2009, 19:51
  5. Cfare perdorni per te perpunuar fotot ?
    Nga strange në forumin Albumi fotografik
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 19-05-2008, 19:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •