Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,463
    Postimet në Bllog
    17

    Rabini sionist Abraham Finkelstein: "Luciferi është zoti ynë!"

    Emri:  Screen Shot 2023-04-07 at 1.58.05 PM.jpg

Shikime: 2617

Madhësia:  19.8 KB

    Intervista e Abraham Finkelstein i Manhattan New York City, me nje pastor protestant te krishtere, dhene ne nje emsion radioje me titull: "Çifuti gënjeshtar". Si rralle here, rabini flet hapur dhe pranon disa te verteta te frikshme qe as vete judenjte nuk i njohin sa duhet. Intervista eshte ne anglisht dhe mund ta degjoni me poshte. Ajo qe e ben intervisten interesante eshte se dy kundershtare te perbetuar, jane duke diskutuar hapur me njeri-tjetrin.




    Transkripti i intervistes i perkthyer ne shqip:

    Hyrja

    Dëshiroj t'ju mirëpres në program, Gjoni 8:44. Unë Wikstrom James (James Wickstrom), një mësues i Zoti Jahve po vjen tek ju drejtpërdrejt në radion e rrjetit Turner për orën tjetër nga ora 9 deri në 22:00 Ora Lindore, duke plotësuar pastorin Bob, i cili më zëvendësoi javën e kaluar.


    Sot do të kemi një program shumë interesant. Jam i sigurt se do të pajtoheni që është kështu. Unë kam një rabin të ftuar i quajtur Abe Finkelstein. Ai është në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara, i cili do të bashkohet me mua sonte, dhe ne do të flasim për vërtetësinë e gjërave në botë.


    Rabini Abe Finkelstein, siç thashë, rabini i Bregut Lindor të Shteteve të Bashkuara. Oh, oh.

    Pyetje: A jeni me mua sonte?

    Përgjigje: Shalom, unë jam këtu.

    Pyetje: Thuaj, dëgjo, oh, oh, unë e zëvendësoj këtu pastorin Bob sonte, dhe e di që nuk jemi takuar kurrë, por kam disa pyetje shumë interesante për ju, mendoj se ka rëndësi. Unë dua t'ju jap një mundësi për t'u përgjigjur, sepse ka shumë thashetheme dhe spekulime në mbarë vendin në lidhje me popullsinë hebreje, mirë?

    Përgjigje: OK.

    Pyetje: Pra, ju shikoni, si përfaqësues i sinagogës dhe mësuesi i racës hebreje sepse, ndërsa garoni, nuk është ajo?

    Përgjigje: Epo, disa thonë se ne jemi racë, disa thonë se jemi fe.

    Pyetje: Po, por çfarë thoni?

    Përgjigje: Epo, pak nga të dyja.

    Pyetje: Haha, mund ta imagjinoj, po. Tani, unë dua një pasqyrë në temat e vështira që nga fillimi, ah, ah. Ju e dini, një person shumë i zgjuar në mesin e popullit tuaj, dhe sigurisht, ju e dini, dhe ju jeni shumë të vetëdijshëm që nuk ju duam ju dhe dhe racën tuaj, OK. Jam i sigurt që e dini këtë, apo jo?

    Përgjigje: Hej, është problemi juaj.

    Holokausti i gjashtë milionë hebrenjve

    Pyetje: E shihni, ka një temë të madhe, çfarë po ndodh në lidhje me gjashtë milionë viktimat hebreje të Holokausti, i cili ndodhi gjatë Luftës së Dytë Botërore, në Buchenwald, Aushvic dhe vende të tjera. ne ke këtu shumë informacion mbi këtë temë, rabin Finkelstein, se është e gjitha një mit, dhe kjo nuk është më shumë se një hipotezë. A mund të marr mendimin tuaj për këtë?

    Përgjigje: Epo, të gjithë e dinë se hebrenjtë nuk kanë gënjyer kurrë në historinë e botës. Megjithatë, nëse gjashtë milion e 600 mijë ose 60 mijë. Është vetëm një numër.

    Pyetje: Oh, është vetëm një numër, por, megjithatë, ajo që dua është të sjell në vëmendjen tuaj, siç e dini, në 1934 Enciklopedisë Botërore na tha se në Evropë kishte vetëm tre milionë e gjysmë hebrenj. Kështu pra tre milionë e gjysmë hebrenj u rritën në gjashtë milionë? Unë dua që ju t'i përgjigjeni kësaj pyetjeje.

    Përgjigje: Epo, sigurisht që është një pyetje e mirë, pa dyshim. Por numri i, ju e dini, vetëm një numër, çfarë mund të them. Unë nuk merrem me numrat. Por gjëja kryesore është se hebrenjtë janë persekutuar gjatë gjithë historisë së botës, dhe deri më sot.

    Edhe kur gënjejmë, flasim të vërtetën!

    Pyetje: Fakti është se arsyeja pse ata janë duke u persekutuar është sepse ata janë hajdutë, gënjeshtarë dhe vrasës, siç thuhet te Gjoni 8:44. Megjithatë, ju.

    Përgjigje: [Ndërprerja] Të gjitha këto gjëra biblike.

    Pyetje: Ti — gënjeshtari hebre, ky je. Ti - gënjeshtari çifut!

    Përgjigje: Hej, po, mund të them kështu, por edhe kur gënjejmë themi të vërtetën!

    Pyetje: Ha ha. E dini, është shumë ironike, sepse, e dini, kurrë nuk kam menduar se do të mund ta kapja dikë që do të kishte guximin të bashkohej me mua në programin tim, drejtpërdrejt në transmetim dhe, e dini, unë sapo pata në program një kolonel në pension, i cili ka marrë shumë medalje,
    ka edhe emisionin e vet në radio këtu, Rabin Finkelstein, dhe ne diskutuam aspektin e bankave dhe parasë në këtë vend. Pra, të gjithë njerëzit e shumtë që kanë studiuar bankat dhe ekonominë - ata e dinë se Rezerva Federale është një bankë private hebreje. A eshte e vertete?

    Përgjigje: Ah, mirë - po dhe jo.

    Pyetje: Epo, sa - nuk është?

    Përgjigje: Epo, ky është një institucion financiar, me siguri.

    Pyetje: E shihni, nuk më pëlqen kjo, është fakti që çifutët kurrë nuk e dinin se çfarë pune të vështirë, dhe ata kurrë nuk e dinin, dhe, përveç kësaj, ju e dini, se ky është interesant është fakti që ju hebrenjtë thjesht vrasës të Krishtit, sikur të kishte jo.

    Përgjigje: Po - është e vërtetë. E vramë, por edhe ai ishte çifut.

    Pyetje: Oh, jo, ai ishte një Zot i plotfuqishëm i mishëruar në mish dhe trup. Ky është problemi, do ta merrni.

    Përgjigje: Mirë, ne u themi të gjithë johebrenjve, se ata adhurojnë një çifut dhe ata besojnë në të, pra cili është ndryshimi?

    Goi - është bagëti

    Pyetje: Dhe tani që ju e keni ngritur çështjen e goyah, ne duhet të flasim për këtë. Me fjalë të tjera, goyah, më korrigjo nëse e kam gabim. Unë e di që ju dr. Rabin Finkelstein, goy është çdo person që nuk është hebre. Goi klasifikohet si bagëti dhe kafshë. A eshte e vertete?

    Përgjigje: Mirë, ata janë mirë - bagëti, sepse ne i zgjedhim njerëzit.

    Pyetje: E shihni, ju jeni zgjedhur si pleh. Ja çfarë keni zgjedhur. E dini, kjo është ajo që thuhej në librin e Enokut, patriarkut. Yagova edhe në mishin e trupit, për të thënë se të gjithë ju hebrenj se [3-4 fjalë të palexueshme] do të vdesë për të keqen që ke bërë në këtë botë. Ju - jeni shkatërrues dhe zjarrvënës bota, apo jo?

    Përgjigje: Oh, jam dakord.

    Pyetje: Por nëse e sheh atë për të cilën jam i shqetësuar, nuk më shqetëson aq shumë sa të humbas gjumin për shkak të njerëz si ju, është fakti që të gjitha luftërat u krijuan nga çifutët. Të gjithë u izoluan për përfitime materiale. Është kështu apo jo?

    Përgjigje: Kjo është - loja më e madhe në botë - për të bërë disa sikla [monedha izraelite].

    Xhorxh Bush - djalosh, ai është një djalë i mirë

    Pyetje: Ha ha. Tani, më lejoni t'ju pyes, e dini, kam kaq shumë gjëra për të thënë për Xhorxh Bushin dhe për Shtëpinë e bardhë. Më lejoni të marr mendimin tuaj për Xhorxh Bushin dhe Shtëpinë e Bardhë.

    Përgjigje: Ai është një djalë i mirë.

    Pyetje: Ju gjithmonë përdorni një goyim të mirë. Mirë për [ndërprerjen].

    Përgjigje: Ai është një djalë i mirë. Ai merr urdhra nga Arieli - atje, dhe ai i thotë se çfarë të bëjë, dhe ai merr si nje goje e mire.


    Masakra në Palestinë dhe Irak

    Pyetje: A jeni dakord që kur Deklarata e Balfourit u nënshkrua në Angli dhe hebrenjtë u dërguan në Palestinë, toka e Palestinës, a jeni dakord apo nuk jeni dakord që në të vërtetë kishte më shumë vrasje dhe hebrenj në Palestinë u kryen po aq masakra dhe vrasje të palestinezëve, sa në Irak, populli irakian, therur në dymbëdhjetë vitet e fundit?

    Përgjigje: Po çfarë? Kush i numëroi? Herë pas here është e nevojshme të hollohet tufa. Kur ju jeni pronar i tufës, ju duhet të zvogëloni tufën.

    Pyetje: E shoh, e shoh. Është filozofia për të fituar para dhe për të qëndruar gjallë dhe për të qëndruar përpara. A është kjo e saktë? Tani do të doja [ndërpret]

    Përgjigje: Dhe si? Merrni për shembull të gjitha këto gjëra atje në Irak. Ne kemi një goyim të bardhë që lufton me të johebrenj të tjerë, dhe ata vrasin njëri-tjetrin, dhe ne bëjmë shumë nga këto para, dhe marrim vajin dhe kemi interes - më e rëndësishmja - është interesi i shekelit, ne u japim një kredi të dy palëve.

    Pyetje: E ke fjalën për fajde?

    Përgjigje: Është. Ju e quani këtë fajde.

    Pyetje: Tani, ju e dini, ka një libër që keni lexuar, Rabini Finkelstein e quajti Talmud. Tani, Talmudi thotë për Jisuin, nëna e tij ishte një kurvë, dhe ai është një bir bastard i një ushtari romak. A nuk është kjo ajo që mësohet në sinagoga?

    Përgjigje: Epo, çdo çifut i mirë e di këtë.

    Pyetje: Por a e shihni arsyen pse doja t'ju pyesja për këtë, e dini, sapo thatë pak më parë se ai ishte hebre. Dhe tani ju thoni, çdo hebre e di se ai ishte djali i një ushtari romak dhe nëna e tij ishte një prostitutë.

    Përgjigje: Epo, kjo ishte shumë kohë më parë. Kush e di se çfarë thuhej në atë kohë.


    Rezerva Federale - sekuestrimi i makinave të parave të gatshme në SHBA

    Pyetje: Ha ha. Po, mendoj se është e drejtë, është absolutisht e saktë. Siç e dini, ne kemi një problem shumë të keq vendin tonë. Ka shumë kontraktime të vendeve të punës dhe deindustrializim të vendit. Ju e dini - shtatë familje bankare hebreje që kontrollojnë paratë në Shtetet e Bashkuara që nga viti 1913 — Rothschilds Londër, Izrael Schiff nga Italia, Gjermania, Kuhn dhe Loeb, Warburg në Hamburg, Leyman Brothers
    (Lehman Brothers) në Nju Jork, Goldman Sachs (Goldman Sax) nga New York City dhe Rokfelerët e Nju Jorkut.

    Shumë njerëz nuk e kuptojnë dhe nuk e dinë se çfarë kontrollojnë në të vërtetë ato shtatë familje hebreje paratë dhe menaxhoni paratë në këtë vend që nga viti 1913. Unë e di që ju e dini për këtë.

    Përgjigje: Sigurisht.

    Pyetje: Pra, dua të them, kjo është ajo që i bën ata një çantë mjaft të madhe, apo jo?

    Goyim [Johebrenjtë] - Slappy është të bësh të gjithë punën

    Përgjigja: Shikoni, ju e dini, ky, ky, Goi - është Schleper (schleppers) [njerëz të ngathët ose budallenj]. Shikoni, ata i bëjnë të gjitha puna. Kjo është ajo që ata duan të bëjnë. Ata gjithmonë duan punë. Kështu, ne u japim atyre punë për të punuar. Judenjtë nuk punojnë vetë.

    Mashtrimi i të mbijetuarve të Holokaustit

    Pyetje: Pra, hebrenjtë nuk punojnë, dhe ju keni absolutisht të drejtë. Unë dua të kthehem në Holokaust dhe dua të ktheheni te i mbijetuari i Holokaustit, e dini. Ky është vetëm vendi, Rabbi Finkelstein. Ka më shumë njerëzi që i mbijetuan Holokaustit dhe që merrnin para, merrnin pagesa dhe numri i tyre i hebrenjve ishte sa pretendohej se ishin vrarë gjatë Holokaustit. Nga erdhën gjithë këta njerëz?

    Përgjigje: Epo, përsëri, ju e dini, ata kanë prova, ata kanë prova se ata ishin aty në Holokausti, kështu që ata kanë të drejtë të marrin paratë.

    Pyetje: Pra, me fjalë të tjera, ju, judenjtë, thoni, gjashtë milionë të vrarë në kampet e përqendrimit, dhe ka gjashtë milionë që vazhdojnë të marrin fonde nga Gjermania dhe burime të tjera financimi, dhe tani janë dymbëdhjetë milion. Tani, si ndodhi që ishin dymbëdhjetë milionë nga tre milionë?

    Përgjigje: Shikoni përsëri numrat. Ju vazhdoni të debatoni për numrat. Përfundimi është se hebrenjtë kanë të drejta, sepse ne kemi ndjekur mijëra e mijëra e mijëra vjet dhe kemi të drejtë. Edhe njëqind vjet si sot njerëzit do të marrin para për Holokaustin. Për shkak të atyre të djalit të keq - Hitlerit
    atje. Ai ishte një djalë i keq.

    Amerika e ka përmbushur qëllimin e saj

    Pyetje: Tani, më lejoni t'ju bëj një pyetje për këtë, sepse kjo është shumë e rëndësishme. E dini, ne diskutuam për shumë gjëra shumë interesante, dhe ne do ta diskutojmë këto më shumë në të ardhmen e afërt, megjithatë, Rabbi Finkelstein, ky vend, Shtetet e Bashkuara, tani është në gjendje të vështirë financiarisht dhe sikur dua ta di atë që ju flisni për këtë me hebrenjtë e tjerë, dua të them, sepse e di që hebrenjtë nuk kanë besnikëri ndaj asgjëje përveç arit dhe argjendit, veçanërisht arit. Çfarë mësohet sot në sinagogat amerikane, se ku është ky vend duke shkuar?

    Përgjigje: Epo, kështu. Ju e dini, Amerika i ka shërbyer qëllimit të saj. Për një kohë të gjatë ne ishim duke bërë këtu, këto sikla. Kemi grumbulluar shumë interes për monedhën vendase. Por ne mund të marrim punë më të lirë në Kinë, ne mund të marrim punë më të lirë në Indi. Pse duhet t'i paguajmë para racës së bardhë goyim këtu në Amerikë, ku mund të bëjmë një marrëveshje më të mirë me to? Gjithçka ka të bëjë me NIS.

    Pyetje: E dini, unë dua të flas për monedhën vendase dhe interesin, dhe të gjitha të tjerat, dhe është shumë interesante që ju e përmendni, sepse vura re se ka shumë investim financues hebrenj në Azi, dhe pjesa më e madhe e Azisë. Unë gjithashtu e di se hebrenjtë - janë racë aziatike. A është kjo e saktë?

    Përgjigje: Kuptoni se ku jemi - e gjithë bota, por, po, mendoj se mund të themi se kemi filluar nga Azia.

    Pyetje: Po, është [e therur]

    Përgjigje: [Vazhdon, e paqartë] në të gjithë Kinën.


    Zoti ynë Lucifer

    Pyetje: Është e vërtetë. Pra, aty filloi Hibru, izraelitët nuk u nisën. Ju vërtet nuk keni çfarë të bëni me hebrenjtë apo izraelitët. Ju nuk i largoni njerëzit e humbur [fjalë të pakuptueshme si "të varfërit në"] të fiseve të Jakobit dhe [fjalë të palexueshme si "i mbiquajtur Israh"]. Në fakt, një mashtrim që keni bërë në këtë vend dhe përreth botë, për shumë vite, dhe ishte një mashtrim i mirë, ishte një lojë e mirë në mashtrim - është fakti që ju njerëz gjoja të zgjedhur.

    Përgjigje: “Hej, ne JEMI populli i zgjedhur i Zotit. Vetëm shumica e hebrenjve nuk u pëlqen ta pranojnë këtë, por Perëndia ynë është Luciferi. "

    Pyetje: Ha ha. Zoti juaj - AR!

    Përgjigje: Po, mirë, na pëlqen aq shumë ari, shumë sikla, disa karta American Express (American Express), ju e dini. Na pëlqen të shpenzojmë para dhe na pëlqen të rrimë. Ne na pëlqen të vëmë goyim të punojnë për ne, dhe kjo ne na sjell kënaqësi.

    Pyetje: Oh, me fjalë të tjera, pa ndihma të huaja, strehim falas, ushqim falas dhe ju thjesht dëshironi që të tjerët të garojnë bagëtitë e tua dhe skllevërit nga gojet. A nuk është kështu?

    Përgjigje: Kjo është ajo që ata duan, kështu që ne i lëmë ta kenë.

    Pyetje: Dhe kjo është ajo që është planifikuar dhe ndodh në këtë vend, apo jo, në Shtetet e Bashkuara.

    Shkatërrimi i SHBA

    Përgjigje: Epo, këtu në këtë vend, ne do të shkojmë në [të pakuptueshme, si "përmbledhje"] këtë vend. Ne importojmë të gjithë meksikanët dhe hispanikët përtej kufirit. Ata kryqëzohen, sidomos me shumë gra të bardha, shiksa (shikses) si i themi ne, dhe ata me ta duke kaluar. Shumë shpejt nuk do të ketë më një rracë të bardhë, do të sundojë rraca kafe.

    Pyetje: Dhe nëse flasim për racën, ju rani, rabin Finkelstein, por ndonjëherë ju [i padëgjueshëm] 57 mongolisht [i padëgjueshëm] i racës, gjaku aziatik, a është e saktë?


    Gratë i duan diamantet, ndaj ne ua japim atyre si pagesë për seks me ta

    Përgjigje: E shihni, ka hebrenj në botë, ne duhej të shumonim të gjitha gratë me pamje të bukur në çdo vend ku nuk kemi arritur. Të gjitha femrat e bukura, gjithçka që u intereson, është se kemi blerë disa diamante, jo se e meritojnë. Ne mashtrojmë çmimin e tyre në rrugë [me pakicë] shumë herë. Le të dihet se e vërteta - ne kemi aq shumë diamante saqë nëse humbasim një lloj diamanti, mund t'i blejmë me të njëjtin çmim si një duzinë hundësh.

    Por gratë që duan diamante, ato e duan personin [të pakuptueshëm]. Pra, ne u japim atyre diamantet formë [e pakuptueshme], dhe ne pranojmë të takohemi me to, dhe ne bëjmë seks me to, dhe ndonjëherë edhe martohemi me to sepse nuk ka rëndësi, sepse sapo e bëjmë, dhe duam poimeem divorc, thjesht shkojmë në një nga kolegët tanë gjykatës - hebrenjtë për të marrë një divorc. Ne kemi një avokat hebre dhe asaj do t'i duhet
    të punësojë një avokate që është gjithashtu hebre. Hej, ajo nuk mund të na marrë asnjë sikël, por mund të përpiqet.

    Rreth 11 shtatorit

    Pyetje: Më lejoni t'ju pyes. Kjo është shumë interesante. Kjo luftë në Irak, e cila u zhvillua pas sulmit të supozuar në kullë në vitin 2001, dhe në shtator 2001, kjo gjoja luftë, një shumë interesante, në këto kulla nuk ishin çifutët. Mund ta shpjegoni këtë?

    Përgjigje: Shiko, shpirtërisht në kulla kishte shumë hebrenj.

    Pyetje: Ha, ha, ha, ha, ha.

    Përgjigje: Shumë hebrenj vdiqën në kulla, shpirtërisht.

    Pyetje: Oh, e shoh, ishin 3000 hebrenj që nuk ishin në punë atë ditë në ato kulla. Sapo është krijuar përshtypja e shumë njerëzve se popullsia hebreje atje në Jew York, dua të them në Nju Jork, e dinte këtë diçka do të ndodhte dhe ata nuk erdhën në punë atë ditë.

    Përgjigje: Po, ne morëm një telefonatë nga Kehily (Kehilla) [komunitet, autoritet pothuajse shtetëror në hebrenjtë komunitetet e mesjetës] që Ariel dhe disa nga djemtë nga Mossad. Ata u bashkuan dhe i kishin bërë instalimet elektrike në këto ndërtesa [të minuara] dhe i kishin ndaluar. Ishte shumë e vështirë për ta të mbuloheshin, në çdo rast, sepse ne donim të ndërtonim një sërë strukturash të reja, dhe ndërtesat po vjetërohen, dhe është koha për të mbushni ato. Kështu, ne bëjmë disa sikla, duke shkatërruar ndërtesat. Oh, Silverman (Silverman) [i pakuptueshëm] ishte një mik i mirë. Ata kanë Larry. Ai mori dy për, mori dy për një dhe dyfishoi sigurimin, si me magji, vetëm tre muaj para se të ndodhte, dhe ai mori një përfitim të dyfishtë [?] Me të, kështu që ai bëri katër herë paratë e tij.

    Unë duhej të përfshihesha në këtë transaksion. Ai më pyeti, por unë i thashë: Oh, duhet të mendoj për këtë. Më mori edhe mua shumë kohë, kështu që unë mendoj për këtë, dhe thuhet se kanë hequr spinën dhe kanë përmbytur ndërtesat. Por në të paktën arrita në tregun [e Exchange] dhe shita, shita American Airlines, shita United Airlines, shita kompania e sigurimeve Lloyd's e Londrës, sepse për ta ishte një hit i madh, kompania e sigurimeve Alliance (Aleanca) [?] I shita edhe ato.

    Kështu bëra disa sikla.

    Pyetje: Epo, më lejoni t'ju pyes këtë. Ka shumë spekulime për këtë temë. Ju e dini, unë e di se Hebrenjtë janë hajdutë dhe gënjeshtarë të çdo shoqërie morale. Tani, dua t'ju falënderoj për atë që keni vendosur sot të flisni me mua, sepse e di se hebrenjtë nuk kanë ndërgjegje, dhe rabin Finkelstein, nuk ka rëndësi se çfarë unë them. Ajo kërcen nga ju si uji nga një rosë, apo jo?

    Përgjigje: E shihni, hebrenjtë ndihen gjithmonë në faj. Ne jemi ndjerë gjithmonë në faj. Ne kemi një ndërgjegje.

    E vetmja ndërgjegje që keni - kjo është kur nuk mund ta vidhni para, kush çdo gjë tjetër ose të bëjë atë që disa të shtetit

    Pyetje: Vetëm ti ke ndërgjegje, është kur nuk mund t'i vjedhësh të gjitha paratë nga dikush ose nga ndonjë vendi.

    Përgjigje: Po, ke goditur pak afër shtëpisë, por ke të drejtë.

    Pyetje: Tani shumë etiketa ushqimore kanë "U" dhe "K". Këto U dhe K në të gjitha etiketat, për shembull, që shiten në supermarkete etj. A eshte kjo nje takse çifute qe do tu paguhej rabinëve si ju, ne te gjithe Shtetet e Bashkuara? A nuk është kjo një formë tjetër mashtrimi për johebrenjtë dhe masat që blejnë këtë produkt?

    Ju keni të drejtë të fitoni para kudo që ata mund të bëjnë para

    Përgjigje: Epo, unë nuk kam qenë i përfshirë në këtë version, por po, janë shumë grupe të tjera rabinike. Ata oblogayut taksojnë ushqimin dhe mund ta quani taksë. E shihni, ju keni të drejtë të fitoni para për atë, për atë që mund të fitoni para. Nëse askush nuk ju ndalon, ju fitoni para.

    Po, por johebrenjtë, dua të them se janë bagëti. Raca e bardhë ku tjetër - ata janë gojim, ata janë bagëti. Dhe kështu që nëse duam të fitojmë para për të ushqyer bagëtinë tonë, kush mund të thotë se kjo nuk është e drejtë?

    Pyetje: Epo, më lejoni t'ju pyes, cila është frika juaj më e madhe nga njerëzit që keni në sindikata Gogh [e paqartë, ndoshta sinagoga], Rabini Finkelstein se për ju frika më e madhe që hebrenjtë, si të tillë, kanë Bregun Lindor?

    Përgjigje: Epo, gjëja më e keqe është nëse vazhdojmë të rrimë, ose të gjithë miqtë atje, në Rezervën Federale, Allen, Allen atje, kur ai të heqë prizën e dollarit amerikan, dhe ne duam të sigurohemi që jemi pozicionuar në franga zvicerane, euro, armi japonez, apo diçka e tillë, përpara se të ndodhë.

    Morëm një telefonatë nga Kehily (Kehilla) [komuniteti Kagan]. Do ti eliminojmë tani, pak nga pak. Disa të tjera jo Judenjtë që janë të mirë dhe që janë paguar si shabes goyim. Bill Gates, njeriu nga zyra kompjuter. Dhe Warren Buffett. Ata të dy dolën nga dollari amerikan, oh po, oh, rreth një vit apo më shumë më parë, ne i njoftuam ata, ju e dini, për ti eliminuar. Ne, megjithatë, ne jemi ende të ulur në dollar. Pra, ne kemi grumbulluar disa
    interes shtesë, sepse janë jashtë tregut. Ata vetë kanë shumë sikla.

    Pyetje: Unë shoh që ju, çifutët, më në fund kapët Shoqatën Kombëtare të Pushkës (NRA), një çifute me emrin Sandra Perelman (Sandra Perelman) [e pakuptueshme duket Foman] është aktualisht kryetare e Shoqatës Kombëtare të Pushkës.

    Përgjigje: Epo, po, por ne e kemi shtënë NRA në dorë për një kohë të gjatë. Charlton Heston (Charlton Heston), ai nuk është shumë mirë i njohur, por po, ai është një djalë i mirë hebre. I kemi dhënë për të luajtur Moisiun në film, në vitet pesëdhjetë.

    Po, por ne kemi shkelur NRA-në shumë kohë më parë. Të gjitha organizatat, pa marrë parasysh se ku ishte, një çifut, i kontrollon ato. Të gjithë e dinë këtë.

    Nëse duket se ka ndonjë kundërshtim, duhet të shtini nën kontroll opozitën

    Pyetje: E dini, kam lexuar në Talmudin tuaj, i cili thotë se nëse keni ndonjë kundërshtar, duhet ta shtini nën kontroll opozitën.

    Përgjigje: Epo, po, sigurisht. Kjo është mbajtja më e zgjuar e të dyja palëve në çdo lojë. Pra, ju e dini rezultatin. ne kemi republikanë, kemi demokraci. Kemi shumë djem të mirë hebrenj nga të dy, dhe pjesa tjetër ata janë të mirë, të blerë dhe të paguar shabes goyim, dhe ne hedhim disa sikla në fondet dhe fushatat e tyre, ne jepini atyre dhe lobin hebre në Izrael, dhe ata, ju e dini, i marrin paratë dhe bëjnë atë që ne nuk duhet, ne mund të grumbullojmë disa sikla.

    Nëse kjo nuk ndalon askënd që mund të thotë që ne nuk duhet ta bëjmë atë. Do të dëshironit ta bënit edhe ju këtë? Ju nuk bëni këtë, ne e bëjmë.

    Pyetje: Po, por ju jeni hajdutë dhe gënjeshtarë, ju e dini që jeni të gjithë hajdutë dhe gënjeshtarë, siç thotë tek Gjoni 8:44. Pore sheh, rabin Finkelstein, ti nuk më zotëron mua dhe nuk ke kontroll dhe nuk më kontrollon dot. Lëvizja e identitetit racor në këtë vend që me të vërtetë kupton, në shkallë të ndryshme, kush je në të vërtetë dhe atë që keni bërë.

    Përgjigje: Po, është e vërtetë. Ti je një nga gojimët mbi të cilët nuk kemi kontroll, por unë do t'ju tregoj pak për një një tjetër. Të gjithë ju respektojmë për atë që bëni, të paktën po flisni për racën tuaj. Por pjesa tjetër jashtë atje - ata janë të gjithë vetëm një tufë frikacakësh, të gjithë raca e bardhë goyim, të gjithë burrat.

    Shumica prej tyre - janë, kanë çanta dhe mbajnë vathë. Nuk është për t'u habitur që të gjitha vajzat e bardha na vijnë ne, të gjithë shiksa (shikses).

    Pyetje: E dini, unë pata një bisedë këtu, jo shumë kohë më parë, me një person dhe pyetja erdhi në lidhje me axhendën feministe dhe homoseksuale në Shtetet e Bashkuara, dhe u thashë atyre se unë vërtet seksist, homoseksual Axhenda në fakt u krijua dhe financoi hebrenjtë, hebrenjtë në Shtetet e Bashkuara. Epo, ju dëshironi të diskutoni këtë temë?

    Lëvizja për të drejtat e grave

    Përgjigje: Po, ne e organizuam këtë në fillim të viteve 1900. Lëvizja për të drejtat e grave ne e kemi krijuar. E shihni, ju duhet të mendosh për lojën dhe duhet të mendoni për objektivin. Ju nuk mund të shkoni vetëm për një pushim si një tank Sherman (Sherman) kalon diçka. Ju duhet të filloni me një të vogël. Dhe ne thamë, hej, si të bëni njerëzit tuaj të paguajnë për punë të barabartë. Oh, dhe ki zërin tuaj. Dhe e hëngrën. Dhe filluam me femrat sepse burrat bëhen më të vështirë. Gratë - janë seksi më i dobët, siç e dimë nga historitë tuaja të vjetra të Adamit dhe Evës.

    Por, si çdo gjë tjetër, ne bëmë gra, dhe tani shikoni të gjitha gratë. Pothuajse të gjithë rreth botës, sidomos ketu ne Amerike, kane floke te shkurtra, kane shvatser (schwatzer) djalin e tyre, kane nje shoqe femër lezbike. Ato martohen kur bëhen dyzet vjet, por nuk mund të kenë shumë fëmijë të vegjël, sepse ato kanë shkatërruar vitet në ndjekje të arit të plotfuqishëm, dollarëve, siklave, dhe ata, prandaj, do të përfundojnë me faktin se do të jenë një tufë shërbëtoresh të vjetra që nuk na hyjnë më në punë.

    Por çështja është se më të bukurën prej tyre, do ta çojmë në Hollywood, të cilin e zotërojmë dhe e bëjmë ata mendojnë [furnizimi i bilancit jo i lexueshëm].

    Pyetje: Është e qartë, mirë, rabin Finkelstein, ju e dini, ju fola për përdorimin e markës dhe ushqimit. Dhe ajo që dua të [të zbuloj], është se është një taksë speciale hebreje që paguajnë njerëzit, pa dyshuar asgjë, apo jo?

    Përgjigje: E shihni, disa e dinë dhe disa jo. Por ata duhet të paguajnë më mirë, sepse nëse nuk paguajnë, paguajnë të mos marrin mallrat dhe rabinët gjithashtu duhet të grumbullojnë pak sikla.

    Pyetje: E dini, po flisja me një burrë që shkoi në Izrael. Dhe Shtetet e Bashkuara kanë qenë gjithmonë të njohura si vendi i qumështit dhe i mjaltit. Ata thonë, ah, ah, vendi i qumështit dhe parave të Shteteve të Bashkuara. A do të dëshironit flasim për të?


    Në fund të fundit është se hebrenjtë krijuan SHBA-në

    Përgjigje: Shihni çfarë mund të them për atë që thuhet në deklaratë? Shumë njerëz këtu në Amerikë, ata ende vazhdojnë të qajnë për ata 55 djem që thuhet se kanë krijuar një kompani, shtet, disa qindra vite më parë. Por fakti është se ky vend u krijua nga hebrenjtë. Kemi ardhur këtu. 1492, ishte viti më i keq kur ne u dëbuam nga Spanja dhe Kolombi (Columbus), i cili ishte hebre [e paqartë, ndoshta - «gjeni
    Amerika» gjendet për të na çuar këtu. Ne do të vendoseshim në Rio, por më pas vendosëm të shkonim në Nju Jork, sepse moti në Nju Jork është pak më i mirë dhe jo aq shumë mushkonja. Ishte pak më mirë. Kështu u vendosëm në Nju Jork dhe fitojmë para.


    Ne kemi bërë rreth 300 miliardë në Irak

    Pyetje: Unë do t'ju pyesja, oh, kjo është një luftë në Irak, shumë para të investuara nga hebrejtë në këtë luftë, apo jo?

    Përgjigje: Siç thoni ju, ne zotërojmë të gjitha kompanitë që prodhojnë municione, ne zotërojmë të gjitha linjat ajrore, të gjitha prodhuesit e armëve të zjarrit dhe të gjitha rezervat. Oh, ne bëjmë shumë para, dhe George W. Bush - ai është një djalë i mirë. Ai i merr kreditë drejtpërdrejt nga Rezerva Federale, dhe ata duhet të tatojnë njerëzit për të paguar interesin dhe interesi është pjesa më e rëndësishme e kredisë. Ju duhet të paguani interes. Ne nuk jemi të shqetësuar për detyrën e tij. Megjithatë, interesi do të vazhdojë të paguhet.

    Dhe ne përfituam nga Iraku deri më tani. Ne kemi grumbulluar rreth 300 miliardë apo më shumë. Dhe, oh po - kjo Lufta do të vazhdojë edhe për 30 vite të tjera, tha George. Ne i thamë të heshtë, dhe, dhe, hesht, dhe u soll si një goditje e madhe. Por ai vazhdoi duke thënë kështu. Por kjo luftë do të vazhdojë edhe për 30 vjet të tjera.

    Ne do të shkojmë në ndoshta 60 apo më shumë vende. Ne do të hedhim [shkatërrojmë] të gjithë gojet këtu së shpejti. Burra, gra. Gratë gjithsesi nuk duan të ulen në shtëpi dhe të kenë familje. Ata duhet të bëjnë një karrierë. Është një gjë e mirë, emocionuese për një grua - vish një kostum të gjelbër dhe dil atje dhe qëllo njerëzit dhe që ti gjuaj. Duhet t'i emocionojë ato. Pra, ne fitojmë shumë para.

    Pyetje: E dini, është shumë interesante. Po, rabin Finkelstein, shumë interesante të flas me ty, dhe jam i sigurt që audienca këtu në rrjetin radiofonik Turner, ta dëgjojë me shumë kujdes, sepse shumë gjëra kanë qenë të zbuluara, disa më shumë se të tjerët. Por, ju e dini, të paktën, keni ardhur dhe po thoni të vërtetën.

    Dhe, ju e dini, ju thatë, ne kemi 300 miliardë dollarë të lidhura në Irak, me interes, dhe çfarë është midis 1,700 dhe 3000 kufoma në krahasim me sa para fitoni?

    Duhet ta holloni periodikisht tufën

    Përgjigje: Siç thoni ju, por duhet të holloni periodikisht tufën. Përndryshe, tufa bëhet shumë e madhe. Nëse tufa bëhet shumë e madhe, ata hanë të gjitha burimet. Prandaj, ndonjëherë është e nevojshme të holloni tufën. Ne e quajmë këtë teatër që na sjell një kënaqësi të madhe, sepse është qesharake që dy armiqtë tanë më të mëdhenj, raca e bardhë dhe raca arabe të shohin, ti shohim duke vrarë njëri-tjetrin. Dhe ne bëjmë para plot.

    Më besoni, unë kemi qeshur plot herë në sinagogë në këtë drejtim.

    Pyetje: Epo, në një minutë do të kemi një pushim, dhe ju jeni duke dëgjuar një program të Gjonit 8:44, Pastor Bob, me titull Hebrenjtë e rremë, Turner Radio Network. Unë James Wikstrom (Wickstrom) pastor dhe mësues i Zotit, dhe si të ftuar në programin Pastor Bob kemi sot Rabin Finkelstein në bregun lindor të Shteteve të Bashkuara. Ne do të kthehemi tek ju pas këtij pushimi, thjesht mbajeni karrigen tuaj dhe uluni në vendin e gjetjeve të tyre të fundit, mirë kthehu në vetëm një moment.

    Dëshiroj t'ju mirëpres përsëri në programin e sotëm të Pastor Bob të quajtur "Gjoni 8:44" në Turner radio rrjeti. Unë James Wikstrom (Wickstrom) dhe mësues i Zotit Jahve, dhe tani jam për Bobin dhe unë dua ta falënderoj për atë që më zëvendësoi javën e kaluar për të treguar "hebrenjtë e rremë".

    Me të vërtetë shumë interesant, dhe ai që kemi sot mysafir - kjo nuk është rastësi, por tani duket, dhe në të paktën tregoni të vërtetën për atë që po ndodh në vend. Ky rabin Finkelstein nga Bregu Lindor i Shtetet e Bashkuara. Rabin Finkelstein, a jeni akoma këtu?

    Përgjigja: Jam këtu dhe mbani mend: kurrë nuk ka qenë një çifut në historinë e botës, i cili do të kishte thënë ndonjëherë një gënjeshtër. Ne gjithmonë themi të vërtetën.

    Pyetje: Po, e di, e di, kjo është e vërteta juaj - çfarë keni për ju - kjo është për ne një gënjeshtër, por megjithatë, është normale.

    Revolucioni rus

    Do të doja të kuptoja situatën që ka ndodhur shumë vite më parë. E di qe je i ditur në lidhje me të. Ai u quajt revolucioni bolshevik në Rusinë e krishterë. Përshkruhej në dokumentet e Kongresi i Shteteve të Bashkuara dhe tani është në shumë vende, të cilat, në fakt, ishin hebrenjtë ata që financuan Bolshevikët - Revolucioni komunist hebre kundër mbretit. Dëshironi të komentoni?

    Përgjigje: Siç thoni ju, në fakt ishte familja Rothschild që e financoi, sepse ata i kanë të gjitha siklat. Ah, të them se kanë shumë sikla! Kur plaku vdiq në 1812, ai zotëronte gjysmën e të gjithë pasurisë së njohur në botë. Oh, Wei!

    Ne të tjerët morëm disa pjesë nga pjesa tjetër. Por, gjithsesi, ne filluam me revolucionin bolshevik, sepse është më mirë të fillojmë me shtetin më të madh në botë që ishte Rusia, dhe ne morëm ndihmë për të vrarë carin rus nga kushërinjtë e tij, Kaiser dhe Mbreti dhe Mbretëresha e Anglisë, dhe kështu ata na ndihmuan, dhe na dhanë të gjithë informacionet e brendshme që na nevojiteshin për të pushtuar vendin. Por ne e kemi zhvatur mjaft mirë vendin. Nuk ka mbetur shumë, kështu që ne ishim duke kërkuar për kullota më të gjelbra dhe po ia dalim shumë mirë këtu në Amerikë për një kohë të gjatë.

    Ne do të ndërtojmë Kinën dhe Indinë, dhe ne do heqim qafe SHBA-në që u bë shkretëtirë

    Por është koha për të bërë diçka tjetër, kështu që ne do të ndërtojmë Kinën dhe Indinë, dhe thjesht do ta lëmë Amerikën të kthehet në shkretëtirë, sepse Amerika nuk na intereson më. Kjo është, siç thoni ju, nuk ka më mundësi për të grumbulluar kaq shumë sikla, ju e dini, siç thonë ata, nuk mund të merrni gjak nga një gur. Për të shtrydhur sa më shumë gjak nga ky gur, ne do të dalim [shpejt dhe i pakuptueshëm].

    Pyetje: E dini çfarë është interesante, sepse më vjen mirë që e ngritët këtë çështje, sepse ky vend është në ngushticat e tmerrshme. Do të doja të dija se është një skemë mjaft ushlaya nga Kehily [komunitetet, Hagan], dhe burimet kryesore të pushtetit hebre, fuqia financiare dhe politike, kështu që ata janë në kontroll të plotë të shumicës agjencitë federale në Distriktin e Kolumbisë.

    Ne dimë se si ta përhapim fjalën te çdo çifut në botë brenda 45 minutash

    Përgjigje: E shihni, gjithçka është shumë e thjeshtë. E dini, Kehila - është diçka e brendshme për ne, rabinët. E dimë si ta përhapim fjalën tek çdo hebre në botë që shkon në sinagogë, brenda 45 minutash. Të gjitha të tjerat makineritë shtypëse, media, televizion, radio, revista, gjithçka na përket neve në çfarëdo mënyre, në mënyrë që të gjitha të rrjedhin poshtë. Por në kohën kur masat do ta kuptojnë - është tepër vonë për të marrë ndonjë vendim. Ne kemi tashmë marrë vendimin për ta.

    Pyetje: E dini se çfarë është interesante, me të gjitha problemet në horizont, që shkëlqejnë në Shtetet e Bashkuara, ju e dini, ka shumë njerëz të bardhë, njerëz të bardhë, pasi unë kam origjinë evropiane, të cilët nuk e dinë se çfarë është po vazhdon, dhe ka një përqindje të madhe hebrenjsh në vend, të cilët gjithashtu e dinë se çfarë po ndodh. Ata do të bëhen edhe mish për top, apo jo?

    Përgjigje: Hej, ka disa hebrenj në masë që nuk shkojnë në sinagogë, por ata, ata, ata e dinë ato që kanë dëgjuar në festa, për të cilat po diskutojmë, e dini se si do ta shkatërrojmë racën e bardhë dhe racat e tjera. Në fakt, le të vrasin njëri-tjetrin dhe të bëjmë shumë para - është shumë i zgjuar.

    Ne duam botën për veten tonë, dhe nuk ka asgjë që ndonjë nga bagëtitë Goyim mund të bënte për të na ndaluar

    E dini, ne, çifutët, jemi djem shumë të zgjuar. Unë e di që në fakt ne kemi të gjitha vendet e tjera përreth botës. Ata shkatërrojnë njëri-tjetrin. Sepse ne, hebrenjtë - jemi të veçantë. Ne jemi populli i zgjedhur. Dhe ne jemi njerëzit më inteligjentë në botë, dhe ne kemi thënë gjithmonë, me shekuj - ne duam botën për vete.

    Dhe ne e marrim atë dhe nuk ka asgjë që mund të bëjë asnjë nga bagëtitë e çuditshme për të na ndaluar. [Thirrje e padëgjueshme se dukej si "Va Jaime"]

    Çfarë roli luajnë të zinjtë në këtë foto?

    Pyetje: Pra, e shihni, e shihni, është shumë interesante që i ngrini këto pyetje, sepse si janë integruar të zinjtë në sistemin tuaj? Unë e di që ju i përdorni ato. Ata ishin pjesë e Partisë Komuniste Hebraike në Shtetet e Bashkuara, shumica e shumicës dërrmuese. Oh, çfarë do të bëhet me të gjithë ata në fund, kur e gjithë kjo të ketë mbaruar?

    Përgjigje: Epo, shvatsery (schwatzers), le të dihet e vërteta, erdhi këtu me babanë tonë, Luciferin, 75,000 vite më parë, kur humbi atë betejë. Edhe pse vetëm përkohësisht, në qiej, sepse po kthehemi. Ne - ata djemtë që kthehen, nëse ekzistojnë fare.


    Ne bëjmë shumë para duke shitur drogë

    Por prapë, oh, të gjithë shvatsery (schwatzers) - Oh, çfarë mund të thuash? E shihni, ata kanë një sens të mirë ritmi, ata janë të mirë ptër të kërcyer, disa prej tyre mund të këndojnë. Ata bëjnë skarë të mirë dhe janë të mirë për të shitur drogën, sepse të gjithë e duan drogën, kështu që ne fitojmë shumë para duke u shitur drogën atyre.

    Ju e dini se ne kontrollojmë të gjitha drogat në botë, dhe tani, që kur kagda Rothschild po ndodh në Luftërat e opiumit në Kinë, ne mund të kontrollojmë gamën e plotë të drogës [e gjithë fraza nuk është e lexueshme]. Ne duam të shohim disa prej tyre aty-këtu për të fituar ca para dhe do të arrestohen dhe do të shkojnë në burg për këtë. Por fitojmë shumë para. Ne jemi tregtarë me shumicë. Ne jemi furnizues me shumicë të të gjithëve në botë!

    Pyetje: Joe [?], Është shumë interesante që ju e ngritët këtë pyetje, sepse, e dini, Franklinit Delano Roosevelt dhe Eleanor, kushërira i tij, i cila ishte gjithashtu hebre, [vranë - «ata të dy hebrenj»], po të dy ata ishin hebrenj, dhe ky është shumë interesant është fakti se gjatë kohës që ata ishin në detyrë, hebrenjtë kishin kontrollin e tyre paratë, por ata nuk kanë kontrolluar, apo kanë pasur mbështetje të mirë në Uashington, DC, apo jo?


    Ne kishim kontrollin e Shteteve të Bashkuara që nga Lufta Civile. Rothschild mbështeti të dyja palët në Luftën Civile

    Përgjigje: Jo, ne kemi monitoruar që nga Lufta Civile. Kjo, e Rothschild, ai mbështeti të dyja anët e lufta civile, dhe kur tymi u largua, ai mori një sikel nga të dyja palët, në numër të madh, siç do të kurrë nuk mund të shlyejë borxhet e luftës. Ne vërtet kontrollojmë. Në thelb, ajo që bëmë ishte konsolidimi.

    Unë ju them diçka për vajzën Eleanor - ajo kishte një fytyrë që mund të ndalonte orën.

    Pyetje: Ha ha, trenin!

    Përgjigje: Dhe trenin gjithashtu.

    Pyetje: Pra, kur flasim për kushtet në këtë vend, rabin Finkelstein, njerëzit e dinë se standardi i jetesës tani është shkatërruar me kujdes. Është shkatërruar nga pak, siç është sot në gropa të mëdha, të tëra industritë dhe fabrikat e automobilave të mbyllura midis 1500 dhe 3000 në çdo fabrikë po humbasin mjetet e jetesës. Është thjesht çështje kohe, apo jo?

    Gjithçka që ne duam që ata ta bëjnë vetëm për të mbijetuar, dhe që ata mundën Asnjëherë mos përballoni të blini një shtëpi me paratë tuaja

    Përgjigje: Epo, sigurisht, por ata i kishin të gjitha gjërat në realitet, gjithsesi, është fakti që sapo të pushoni së punuari për vete, dhe filloni të punoni për dikë tjetër, ju jeni skllevër të njeriut. Çfarë bëni ju në fakt - po nuk ju paguani paratë, por gjithë punën tuaj të palodhur, gjithçka që bëni - i jepni atij disa të ardhura. Dhe kur jepni atij një pjesë të të ardhurave, ju po e bëni atë një djalë të pasur - dhe jo veten.

    Kështu, gjithçka që duam që ata ta bëjnë për të fituar jetesën, mezi mbijetojnë. Ata nuk mund të përballonin kurrë blerjen e një shtëpie
    me paratë e tyre. Ne duhet t'u japim atyre një plan pagese [për kredinë]. Sigurisht, ne po u bëjmë një nder atyre, ndaj mbledhim pak interes për këtë shërbim, rreth tre shtëpi për çdo shtëpi që i shesim.

    Por ju duhet të jeni në biznes për veten tuaj. Nëse nuk jeni në biznes për veten tuaj, atëherë nuk keni kurrë një mundësi për të fituar para. Do të punosh derisa të jesh blu, si skllav apo rob. Ju - është Slappy (Schlepper).

    Pyetje: Rabin Finkelstein, ju jeni shumë i gjallë sot dhe jam shumë i befasuar se sa e vërtetë është mënyra se si ju iu përgjigje pyetjeve të mia në fytyrë. Pse është e vështirë ... pse hebrenjtë ndihen, ose thjesht paranojak, skizofrenë ndjenja se çdo gjë në këtë vend po i shikon ata, diçka që duan të bëjnë dhe gjëra të tilla?

    Është më mirë të mos na shikosh shumë dhe të na fajësosh sepse ne kontrllojmë antisemitizmin dhe sistemin gjyqësor

    Përgjigje: Është më mirë të mos na shikoni shumë dhe të na fajësoni sepse është antisemitizëm dhe nëse e bëni, ne do të ju kap me antisemitizmin, ne kemi kontrollin e librit mbi kokën tuaj. Mos harroni se ne kontrollojmë gjyqësorin, të gjithë gjyqtarët - hebrenjtë, judenjtë e avokatëve, hebrenjtë prokurorë dhe ne kemi shkruar shumicën e ligjeve. Jo të sigurt që jemi, por ne paguajmë gojimin në Uashington, demokratët dhe republikanët.

    Ata ulen përreth dhe ne jemi të detyruar të shkruajmë ligjet e tyre. Ne u themi se çfarë të bëjnë dhe ata e shprehin atë në letër. Ne në fakt nuk e bëjmë vetë punën.

    Pyetje: Në fakt, dy njerëz nga anët e kundërta të planetit, ti, rabini Finkelstein, dhe i yti me të vërtetë James Wikstrom (Wickstrom). E dini, ne jemi në dy anët krejtësisht të kundërta të planetit dhe të dy kemi dy dëshira, nevoja dhe dëshira të ndryshme të njëri-tjetrit, e megjithatë, ja ku jemi ulur sot këtu në një live rrjeti radio Turner, flisni për njerëzit që argumentojnë se të qenit i sinqertë dhe i vërtetë, dhe tregoni të vërtetën për masat.

    Por ju e dini, shumë e vështirë për të besuar se çfarë çdo gjë tjetër.

    Pashka dhe sakrifica rituale e fëmijëve

    Përgjigje: Epo, ne kemi bërë një punë të shkëlqyeshme për të larë trurin e tyre gjatë shekujve, dhe veçanërisht në njëqind vjetët e fundit. Ne thjesht [tingëllon e padëgjueshme si "bastisja jonë për të dërguar"] plotësisht. Ata besojnë në gjithçka që jemi duke thënë. Dhe, hej, e dini, nëse dua të them [e padëgjueshme], ne vërtet argëtohemi gjatë Pashkëve, kur u vjedhim fëmijët.

    Dhe, hej, ju e dini, ne jemi, e di, ju e dini, sepse e kam dëgjuar në programin tuaj, dua të them se ne vjedhim nga një njëqind deri në treqind mijë fëmijë në vit vetëm në këtë vend. Dhe ne e bëjmë gjakun e tyre dhe i përziejmë atë me bukë Pashkë [matzah], dhe pastaj i hedhim trupat në thertore, që ne zotërojmë dhe i bluajmë të gjitha trupat në mbushje për salcice dhe burger. McDonald është një nga dyqanet tona të preferuara dhe njerëzit që hanë mëngjes, ata [nuk dëgjohet si «të hanë të vetët»] fëmijët për drekë dhe, ju e dini, ne hebrenjtë, ne duhet të bëjmë atë që
    ne bejme. Gjëja më e rëndësishme për të kujtuar, midis jush, Pastor Wikstrom (Wickstrom) dhe meje, Rabin Finkelstein, në Nju Jork, se ne të dy kemi dy baballarë të ndryshëm, dhe kjo është arsyeja pse ne e shohim botën në dy të mënyra të ndryshme.

    Pyetje: Dhe ne dimë për përplasjet masive që ndodhin midis këtyre dy forcave, apo jo?

    Përgjigje: E shihni, kjo është ajo që thotë libri juaj. Libri ynë thotë se ne do të pushtojmë botën!

    Pyetje: E shihni, unë ju kuptoj.

    Përgjigje: Dhe ne po bëjmë një punë mjaft të mirë tani.

    Pyetje: Po, keni bërë një punë shumë të mirë, por e dini, duke u zgjuar mjaft seriozisht, dhe babai im, i cili nuk është babai yt, ati im, Zoti, i cili nuk është ati yt, sigurisht, babai yt, siç më është thënë babai në Gjoni 8 44, i cili tha se babai yt ishte Satani dhe ti pasardhës i Kainit, i cili ishte i pari
    vrasës, dhe ju e dini se është e vërtetë, sepse kjo është ajo që ju mësoni në sinagogë.


    Ne mund të bëjmë çfarë të duam, dhe ne të gjithë mund të falemi, pastaj e bardhë - janë vetëm pantallona

    Përgjigje: Po, është e vërtetë, por nuk është për ju, goyim di. Por tani është shumë vonë. Gjithçka ka mbaruar për racën e bardhë. Dhe kështu që unë them se këtu jam kaq i sinqertë - ta bëj të hapur për ju që ta shihni ashtu siç janë gjërat.

    Ju i mësuat njerëzit shumë mirë. Por ata nuk zgjohen, apo jo? Ju nuk keni kaq shumë ndjekës, është kështu apo jo? Sepse e dini pse? Ata jemi ne, hebrenjtë kanë frikë. Sepse nuk duan të quhen anti-semite. Dhe ata besojnë se ne jemi populli i zgjedhur. Dhe kjo është arsyeja pse ne mund të bëjmë atë që duam të bëjmë, dhe ne të gjithë falim, sepse nga njerëzit - është pantallona. Dhe ne shkojmë në sinagogë gjatë gjithë kohës, dhe [4-5 fjalët e ardhshme e palexueshme, tingëllon si "ka pak njerëz dhe e shtyjnë"] dhe thoni: "Hava Nagila."

    Kemi bërë një punë shumë të mirë me sistemin shkollor publik

    Pyetje: E dini, është interesante, unë u kam thënë njerëzve me vite, jo se ju hebrenjtë fshihnit çdo gjë. Ju veproni vetëm në TV, në gazeta, në radio dhe u tregoni njerëzve saktësisht se çfarë jeni do ta bëni, edhe para se ta bëni këtë, dhe atyre u pëlqen trashja e trurit të tyre.

    Përgjigje: E shihni, ne kemi bërë një punë të mirë me sistemin shkollor publik. Ne duhet t'u japim të gjithë fëmijëve tuaj atje. Vini re se një hebre nuk mund t'i dërgojë fëmijët e tyre atje. Ata shkojnë në një Akademi Hebraike, ku ne i mësojmë gjërat e vërtetë dhe më pas shkojnë në sinagogë dhe mësojnë gjërat vërtet të rëndësishme.

    Por ne i dërgojmë fëmijët tuaj në shkollë publike. Ne ju detyrojmë madje të paguani taksa për shtëpinë tuaj, kështu që nuk do ta zotëroni kurrë shtëpitë tuaja. Prandaj, nëse nuk paguani tatimin mbi pronën tuaj, ne do t'ua marrim pronën tuaj. Të jesh i sigurt për këtë.

    Dhe ne ju themi që ta dërgoni fëmijën tuaj tek infermieret për dymbëdhjetë vjet, pasi kjo është gjithçka që po ndodh, sepse ka asgjë nuk do të mësohet, dhe në kohën kur fëmijët bëhen adoleshentë, atëherë ne u japim muzikë. Jo ajo që ne vërtet duam ta quajmë muzikë, sepse, oh, mirë nuk është muzikë. Por ata dëgjojnë atë që duan dhe bëjnë atë që duan të bëjnë, kështu që ne u shesim drogë.

    Ne bëjmë shumë para nga fëmijët tuaj. Fëmijët tuaj nga djepi në varr - gjithçka që po bëjmë është para prej tyre. Ju - jeni bagëti. Ju goyim - mazeltaf (surrat) bagëti njerëzore.

    Pyetje: E dini, është interesante, hë. Po, e di si na quani, por e di, por ju e dini, mund të na quani Unë jam një goy, por unë të quaj djall. Por ti e di, do të të quaj një emër të mirë, sepse kështu je.

    Përgjigje: Po, është e vërtetë.

    Pyetje: Tani, e shihni, rabin Finkelstein, në sinagogat tuaja, atje, në Nju Jork, ju jeni një luftë e madhe me hebrenj të tjerë, hebrenj ortodoksë dhe hebrenj të tjerë. Dua të them, atje, në Nju Jork, ka një luftë të madhe për paratë. Kam dëgjuar se tani është një luftë e madhe e brendshme midis hebrenjve.

    Përgjigje: Epo, ne po zihemi pak dhe po grindemi pak. Sigurisht, dy gjërat më të rëndësishme që ne bëjmë janë të ankohemi dhe të marrim fajin, në mënyrë që atë që bëjmë, të mos luftojmë me njëri-tjetrin sepse të dy do të fitojmë shumë para. Ka të bëjë vetëm me atë se kush do të bëjë pak më pak në marrëveshje dhe kush do të bëjë pak më shumë në këtë marrëveshje.

    Zoti krijoi johebrenjtë, sepse dikush duhet të paguajë shitjen me pakicë çmimi

    Por rezultati është se ne kemi johebrenjtë. Gojimët bëjnë të gjithë punën, gojimët bëjnë të gjitha gjërat. Ai na e shet për hiç asgjë. Ne - tregtarët me shumicë, ne - ndërmjetësit. Ne mashtrojmë çmimin e shummicës dhe ua shesim të tjerëve në shitje me pakicë anën e gojimit. Ekziston një thënie e vjetër jidish që thotë se Zoti krijoi johebrenjtë, sepse dikush duhet të paguajë çmimin e shitjes me pakicë. Dhe sigurisht që nuk do të jetë një çifut. Çifuti nuk paguan çmimin e shitjes me pakicë. Janë gojimët ata që paguajnë. Çmimi me pakicë. Ne blejmë me shumicë.

    Në hot dogët dhe hamburgerët - ju hani fëmijët tuaj

    Pyetje: Sigurisht, kjo është shumë interesante. Unë e kuptoj se. Por di edhe për gjakderdhjen, e di që për Pashkën tuaj, që nuk është e imja, të zhduken shumë fëmijë të vegjël, dhe unë e di dhe di që departamentet dhe agjencitë e policisë kanë marrë shumë njoftime. Por, ju jeni shumë të hapur për këtë duke folur shumë hapur sot. Me habit shume qe po flisni per gjakderdhje tek femijet e vegjel, ju lozhite te tyre gjak në matzah [Matso] dhe që ta hani mbi viktimën në kohën e Pashkës.

    Përgjigje: Siç thoni ju, është një goy, i cili shkroi një libër për të në vitet '30. Nuk më kujtohet emri i tij tani. Por, sido që të jetë, ai shkroi një libër, dhe njerëzit nuk e blenë librin e tij. Njerëzit nuk duan të dëgjojnë. Ne bejme këto gjëra për mijëra vjet, nga koha e Adamit.

    Kështu, ne marrim fëmijët e armiqve tanë, pra të racës së bardhë, dhe i çojmë në bodrumin e sinagogës, ku u rrjedhim gjakun e tyre nga trupi dhe shohim se si po vdesin. Kjo është e ngjashme me mënyrën se si ne i bëjmë sakrificat me therje kosher, dhe kështu e bëjmë. Dhe pastaj e përziejmë atë [gjakun] me bukën e Pashkëve, e kështu ne hamë gjakun e armiqve tanë.

    Një trup - oh - ne nuk jemi kanibalë. Pra, çfarë të bëjmë - marrim trupat, sepse mund t'i bëjmë ato a pak sikla, dhe i marrim me qira për therje, dhe na rezulton paund, paund dhe paund mish, që ne bluajmë në salsiçe dhe hamburgerë, dhe kjo është arsyeja pse ne kemi gjërat më të njohura - sallam për mëngjes, për drekë - një hamburger, dhe kështu të gjithë gojimët atje hanë fëmijët e tyre. Dhe edhe kur jemi në të djathtë dhe
    flisni për këtë me njerëzit tuaj, ju nuk e besoni atë. Pra, ky është problemi juaj.

    Pyetje: E dini, unë kam një pyetje, unë, unë, ha, po - ky është një problem. Por e shihni, unë gjithmonë kam pyetur veten — si ndodhi që ju hebrenjtë morët kontrollin e të ashtuquajturave kisha të krishtera në këtë vend? Gjithmonë më shqetëson në shkallë të ndryshme, rabin Finkelstein. E shihni, ju dhe sinagoga juaj atje, në Nju Jork, më tutje bregun lindor. Por unë pyes veten se si ju mund të merrni kontrollin e plotë të kishave të krishtera, e cili dikur u thoshte kongregacionit të saj të qëndrojbë larg jush, judenjtë? Si ndodhi kjo?

    Hymë në kishë dhe i sulmuam të parët

    Përgjigje: Epo, ju e dini, babai ynë - Luciferi, gjëja më e rëndësishme është që të gjitha organizatat që ekzistojnë në botë, ato që ne do të dëshironim të futeshim fshehurazi dhe të kapnim të parën, goyim, padyshim që do të ishin kishat. Prandaj ne i kemi sulmuar në të parat dhe i kemi sulmuar pa pushim. Dhe e kapëm Kishën Katolike të parën. Pse mendoni se papa dhe të gjithë kardinalët dhe peshkopët janë jamaki [bale,
    yarmulke - kapelë fetare hebreje]?

    Raca e Bardhë nuk ka qenë kurrë në gjendje ta kuptojë atë që shohin para syve. Dhe kështu ne kemi të gjithë librat tuaja, të cilët përmbajnë të gjitha shkrimet e shenjta dhe i dogjëm dhe pastaj i shkruam në latinisht, që ju të mos i kuptoni, por ne dinim latinisht, sepse jemi hebrenj, jemi të zgjuar dhe të arsimuar.

    Por ju johebrenj atje, ju kurrë, ju kurrë nuk mësoni vetë. Ju nuk edukoni veten. Ju jeni gjithmonë në kërkim të dikujt tjetër që do ta bëjë atë për ju. Pra, më në fund ju merrni Schleper (schleppers) për gjithë jetën. Dhe kështu, të paktën, një mijë vjet më vonë, kur një tufë race e bardhë filloi të zgjohej në Evropë, dhe ata filluan të largohen nga Kisha Katolike. Ishte një kohë e tmerrshme, sepse ne nuk bëmë aq sikla, sa përdornim. Prandaj, ne duhej t'i jepnim fund kësaj.

    Kështu, mbretërit, të cilët i kishim në xhepin e pasmë, si politikanë në Uashington DC, sot, i kemi paguar janë shpallur heretikë, që të të kryqëzojnë dhe të të vrasin.

    Plani «B» - ne krijuam jezuitët për të depërtuar në të gjitha kishat protestante

    Por ju kishit shumë, dhe Perëndimi u hap, kur hebrenjtë erdhën në Nju Jork dhe Rio, dhe të gjithë filluan të lëvizin në Perëndim, në Amerikë. Dhe kështu na u desh të dilnim me një plan "B" dhe ta zbatonim planin «B», formuam jezuitët.

    Ai ishte një djalë i mirë që nuk e dinte se si [tingëllon e padëgjueshme si "ngadalëso" ose "shtrihu në shpinë".] Përveç kësaj, ai krijoi jezuitët, dhe kështu ata vendosën të hyjnë në të gjitha kishat protestante, dhe atje jemi gjithmonë ne, çifutët, shtyheshim në majë. Pastaj ne shtypim poshtë nën linjë vetë sikla linjë parash, dhe vija më e rëndësishme - linja e jetës, ari, dhe kështu ne i morëm të gjitha për vete.

    Dhe kështu, ngadalë por me siguri, ne po stërvitim ushtrime, pak ndryshim, kështu që kontrollohet përsëri nga Kisha Katolike, kisha mëmë. Është nëna jote, por babai i kishës është një sinagogë në Izrael, Sinagoga në Nju Jork.

    Hebrenjtë etiopianë - është thjesht shvatsery - na paguajnë disa dollarë, dhe ne do t'ju mësojë se si të bëheni hebre


    Pyetje: E dini, ky është raporti më interesant, më i fundit, mirë, disa muaj më parë, këtu, Rabini Finkelstein, kishin kreun e hebrenjve etiopianë në Izrael. Këta janë hebrenj të zinj. Judenjtë në Izrael nuk i duan ata atje, dhe hebrenjtë e zinj etiopianë thanë: oh, jo, ne jemi hebrenj, ne i përkasim këtij vendi. Pra, si kjo [tingëllon e pakuptueshme «njerëz për ta»], si këta hebrenj të zinj dhe hebrenj izraelitë ata nuk pranoheshin. A nuk është ky një turp i madh?

    Përgjigje: Çfarë mund të them? Kush dëshiron një tufë shvatserov (schwatzers) në tokën e tij? Ju nuk dëshironi atje të ketë qenë shvatsery. Ka disa rabinë që udhëtuan në Etiopi (Eufori), dhe atje ata thanë, oh, ne gjithashtu duam të bëhemi hebrej. Ne qeshëm dhe thamë, mirë, na paguani disa dollarë dhe ne do t'ju mësojmë se si të bëheni çifutë.

    Pra, disa rabinë kanë fituar para atje - në Etiopi, por çdo hebre e di se shvatser nuk mund të bëhet kurrë çifut. Dhe ne nuk duam që ata të ndotin zonat tona në Izrael. Ne u japim atyre zonat pikërisht këtu në Amerikë. Ne u japim atyre një femër të bardhë për çiftëzim, për të shkatërruar të dy racat e tyre dhe [disa shprehje në tingujt jidish si «Gezi Gezel gevelt ha hai»], çfarë të them?

    Elizabeth Taylor - një shiksa e mirë, e cila dhuroi shumë para tek Sinagoga


    Pyetje: Me fjalë të tjera - është si Elizabeth Taylor tani. Ajo ishte një grua e bardhë, dhe megjithatë, ajo tha këtë ajo mori rrugën e judaizmit. Si përshtatet në këtë skemë?

    Përgjigje: E shihni, ajo ishte e martuar me një djalë të bukur hebre të quajtur Eddie Fisher, dhe ata kishin një vajzë, Kathy Fisher, kështu që ajo i dhuron shumë para sinagogës. Ajo është një goy shiksa (schiksa) e mirë dhe mendon se është çifute. Ajo mund të mendojë çfarë të dojë. Shpresohejmë se do të japë shumë para në sinagogën tonë, kur ajo të vdesi, që duhet të ndodhë së shpejti, sepse duket se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

    Pyetje: Rabin Finkelstein, na ka mbaruar koha. Por unë do të doja ta kuptoja çështjen, sepse, ju e di, ti dhe unë jemi në luftë. Lufta është në fakt mes fëmijëve të racës së bardhë - fëmijëve të Sethit [Seth, Seth] dhe bijtë e Kainit, që jeni ju, dhe ne e dimë se është shkruar në aramaisht dhe në të gjitha tekstet e lashta. Ju e dini mirë si unë, se vetëm një racë do të mbijetojë në faqen e këtij dheu, dhe ju e dini se është raca e bardhë.

    Përgjigje: E shihni, kjo është ajo që thuhet në librin tuaj. Ky libër, Talmudi thotë se ne do ta kemi tonën botë, dhe ne do të shkojmë në hapësirë, dhe do të kemi luftë me babanë tuaj, dhe do të fitojmë këtë herë.

    Kush merr - është shërbëtor i huadhënësit

    Pyetje: Epo, e gjithë kjo do të jetë më interesante, por për sa kohë që masat vazhdojnë të zgjohen në shumë mënyra në këtë vend dhe Evropën e bardhë. E dini, të gjitha bankat Rothschild të kontrolluara nga njerëz të bardhë dhe e çoroditur në [këtë] komb, por më habit se si keni mundur të depërtoni në agjencitë federale si FBI dhe Agjencia e Sigurisë Kombëtare (NSA), dhe siç i keni të gjithë këta bllokues dhe mbrojtës bërë për vete.


    Përgjigje: Kapni qeverinë - është shumë e lehtë nëse jeni bankë. Sepse qeveria duhet të marrë hua nga banka. Dhe sapo të marrin lekët, siç thuhet, edhe në librat tuaj, po ashtu edhe në tonën, i veti, ai që merr paratë si hua - është skllav i huadhënësit, si dhe një qeveri këtu në Amerikë, ka skllevër të Sistemit të Rezervës Federale, që është një bankë Rothschild. Por disa prej nesh, të tjerët nga judenjtë, gjithashtu, janë duke arkëtuar nga këto disa sikla.

    Një politikë, të cilën ne e vendosëm në krye - ata të gjithë marrin ryshfet. Të gjithë ata - janë një bandë perversësh. Ata duan të pinë dhe u pëlqen të marrin drogë, dhe duan pederastë (fagalo) dhe bëjnë biznes me pederastë. Hej, sigurisht - kjo është ajo që ata bëjnë, dhe për këtë arsye kontrolli i qeverisë është i lehtë.

    Pjesa më e vështirë ishte të hysh në kishë, sepse në të kaluarën kishte ca predikues të mirë, por, me kalimin e kohës, ne hebrenjtë - ne jemi kaq të zgjuar, ne jemi populli i zgjedhur, ne gjithmonë depërtojmë dhe rrëmbejmë këdo dhe gjithçka, dhe gjithçka që ekziston sot - na përket neve dhe nën kontrollin tonë.

    Komunizmi është çifut?


    Pyetje: Do të doja t'ju bëja këtë pyetje përpara se të largohemi nga transmetimi. Kemi rreth dy minuta. Pyetje direkte e prerë:


    Komunizmi ishte vepër e çifutëve?

    Përgjigje: Sigurisht! Karl Marks, Moisiu Mordekai Levi (Moses Mordekai Levi), i cili kishte gjyshërit nga një anë hebrenj - ishte ai që e krijoi atë, së bashku me Engelsin. Ai ishte një tjetër djalë i mirë hebre. Dhe ne e kemi organizuar dhe shpërndarë atë në Rusi. Ishte një i madh [i padëgjueshëm si «mbushje» ose «ligj», «Bill»] mallra për shitje në masë.

    Ne u themi atyre, hej, ju jeni këtu poshtë. Ju nëse dëshironi të jeni të barabartë, atëherë gjithçka ishte mirë? Ata menduan se ata do të mund të ngriheshin, por ne i kemi lënë të pasurit në nivelin e tyre dhe ua kemi marrë të gjitha paratë dhe ne kontrollojmë gjithçka, dhe të gjitha - është një bandë Schleper (schleppers).

    Dhe ne po arkëtojmë sikla, dhe ne jemi zotërinjtë e botës, dhe të gjithë johebrenjtë janë vetëm bagëti njerëzore.

    Pyetje: Ti e di, unë e di, rabin Finkelstein, e di që të gjithë ju hebrenj do të vdisni. Është shkruar nga Zoti.

    Më vjen mirë që ishe këtu dhe i tregove të vërtetën audiencës. Ju dëgjoni programin "Gjoni 8:44" në program Pasteur Bob Fox. Atë e zëvendësova unë sot.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 07-04-2023 më 17:13

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,463
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Rabini sionist Abraham Finkelstein: "Luciferi është zoti ynë!"

    Një grua hebreje tregon përfshirjen e brezave të familjes së saj hebreje në flijimin e foshnjave për zotin e tyre, djallin. Intervista eshte bere nga Oprah Winfrey 1 maj 1989 dhe eshte transmetuar ne televizionin kombetar ne SHBA. Mund ta shikoni me poshte ne anglisht episodin te plote. Intervista fillon ne minuten e 20-te te videos.

    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 11-01-2024 më 03:36

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,463
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Rabini sionist Abraham Finkelstein: "Luciferi është zoti ynë!"

    Sionistët përgatisin rindërtimin e Tempullit të tyre për t'i shtruar rrugën ardhjes së Antikrishtit


Tema të Ngjashme

  1. Cilat janë faktet se ka "zot" dhe se "zoti" është një?
    Nga alibaba në forumin Agnosticizëm dhe ateizëm
    Përgjigje: 101
    Postimi i Fundit: 21-10-2015, 17:43
  2. Nëse "zoti" është një pse ka kaq shumë fe?
    Nga land në forumin Agnosticizëm dhe ateizëm
    Përgjigje: 81
    Postimi i Fundit: 28-06-2012, 18:33
  3. Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 17-07-2010, 05:58
  4. Papa Benedikti XVI: "Zoti eshte Dashuri"
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-04-2006, 08:10
  5. A është "zoti" pervers?
    Nga Shën Albani në forumin Agnosticizëm dhe ateizëm
    Përgjigje: 73
    Postimi i Fundit: 12-09-2004, 08:34

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •