PD: Nesr populli drejton protestn, jo drejtuesit-protestn

Berisha dhe Meta kan deklaruar se protesta e dits s shtun, 11 shkurt, do t jet Revolucion q do t rrzoj kryeministrin. Por m sakt Klevis Balliu i PD zbulon se si do t jet protesta.

Emri:  Capture-76.jpg

Shikime: 85

Madhsia:  60.1 KB

Ai tha pr news24″ Ska pasur kurr kaq interes qytetar m shum se sa kjo protest. E shohin jo vetm si protest, por si aksion. N momentin kur nuk funksionon m ligji e shtetit, nuk ka m institucione. Kur shteti nuk funksionin, thirret sovrani t jap verdiktin. Sovrani zbret n shesh. Korrupsioni q ka br ai me shtjen McGonigal nuk falet dhe as nuk harrohet. Kjo sht thirrje pr sakrific q qytetart t vin dhe ti dalin zot vendit t vet. Sot ska asnj shqiptar q nuk e sheh se ska asnj institucion q nuk e bn detyrn e vet. do segment opozitar do bashkohet n shesh. do qytetar do jet n shesh. E gjith Shqipria do zbarkoj n Tiran. Jemi koshient pr vshtirsit, por ka krkes t madhe pr t zbritur qytetart n shesh. Nesr dal protestoj si shqiptar n radh t par dhe jo si demokrat. T gjith nesr kshtu do dalin si shqiptar. Patjetr q nesr do ket fjalime. Mosbindja civile sht e drejt demokratike, tha ai.

Edhe deputeti i PD, Tomor Alizoti ka deklaruar se nuk duhet t jet protest normale, por rebelim ndaj pushtetit q po vjedh gjithka.

Po sot Berisha nj pyetje t gazetarve se kush do ta drejtoj protestn, pra drejtuesit apo populli, ai u prgjigj: Populli na drejton nesr!

Pra duket se nuk do kemi protest t qet nesr.

Koha Jone