Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet nė Bllog
  4

  Official World Cup 2022

  Kush eshte ekipi i zemres juaj dhe kush do ta fitoje kete boterorin ne Katar?

  Grupet e boterorit jane te paraqitur si me poshte :

  Group A: Qatar, Ecuador, Netherlands, Senegal
  Group B: England, Iran, USA, Wales
  Group C: Argentina, Saudi Arabia, Mexico, Poland
  Group D: France, Australia, Denmark, Tunisia
  Group E: Spain, New Zealand, Germany, Japan
  Group F: Belgium, Canada, Morocco, Croatia
  Group G: Brazil, Serbia, Switzerland, Cameroon
  Group H: Portugal, Ghana, Uruguay, South Korea

  Emri: 1667939894307.jpg

Shikime: 76

Madhėsia: 44.9 KB

 2. #2
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,804

  Pėr: Official World Cup 2022

  Ndeshjet eleminatore
  per 8 skuadrat me te mira.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar benseven11 pėr postimin:

  Neteorm (03-12-2022)

 4. #3
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet nė Bllog
  4

  Katar 2022/ Kush janė 16 mė tė mirėt: ja pėrplasjet deri nė finale

  Faza e grupeve ėshtė mbyllur me surpriza tė lejuara nė ditėn e fundit nga skuadrat qė e kishin siguruar kualifikimin. Tė mėdhenjtė janė kujdesur tė shmangin pėrplasjet me njėri tjetrin. Brazili ishte i fundit qė pėsoi humbje, 1-0 nga Kameruni, pa kondicionuar vendin e parė nė Grupin H. Bashkė me Selecao kalon Zvicra, e fundit qė u kualifikua. Nė fakt, Zvicra e Shaqirit e Xhakės do tė gjejnė pėrballė Cristiano Ronaldon e Portugalinė, qė bashkė me Korenė e Jugut avancuan pak orė mė parė.

  Pikėrisht kėto janė edhe skuadrat qė do tė pėrplasen sė bashku nė 1/8, me Portugalinė qė evitoi Brazilin. Pėr pak Zvicra bėri goditjen me fitoren ndaj Serbisė e kombinuar me suksesin e Kamerunit ndaj brazilianėve. Kėshtu, katėr skuadrat e ardhura nga Grupet G e H bashkohen me Holandėn, Shtetet e Bashkuara, Argjentinėn, Australinė, Francėn, Poloninė, Anglinė, Senegalin, Japoninė, Kroacinė, Marokun e Spanjėn nė 1/8 e Botėrorit.

  Kjo ėshtė panorama e 1/8 tė Katar 2022. Ndeshjet mes gjashtėmbėdhjetė tė kualifikuarve do tė fillojnė sot mė 3 dhjetor dhe do tė pėrfundojnė tė martėn mė 6 dhjetor, me dy takime nė ditė. Ndeshjet ēerekfinale janė planifikuar pėr 9 dhe 10 dhjetor, me dy ndeshje nė ditė. Ky ėshtė programi i ndeshjeve me ditėn dhe orėn.

  Emri: Screenshot_20221203_153055_OneDrive.jpg

Shikime: 17

Madhėsia: 81.6 KB


  NDESHJET E 1/8
  E shtunė 3 dhjetor
  1 – Holanda-Shtetet e Bashkuara (ora 16)
  2 – Argjentina-Australia (ora 20)

  E dielė 4 dhjetor
  3 – Francė-Poloni (ora 16)
  4 – Angli-Senegal (ora 20)

  E hėnė 5 dhjetor
  5 – Japoni-Kroaci (ora 16)
  6 – Brazil-Korea e Jugut (ora 20)

  E martė 6 dhjetor
  7 – Marok-Spanjė (ora 16)
  8 – Portugali-Zvicėr (ora 20).

  ĒEREKFINALET
  E premte 9 dhjetor
  16:00 – Fituesja 5-Fituesja 6 (Ēerekfinalistja 1)
  20:00 – Fituesja 1-Fituesja 2 (Ēerekfinalistja 2)

  E shtunė 10 dhjetor
  16:00 – Fituesja 7-Fituesja 8 (Ēerekfinalistja 3)
  20:00 – Fituesja 4-Fituesja 3 (Ēerekfinalistja 4)

  GJYSMĖFINALET
  E martė 13 dhjetor
  20:00 – Ēerekfinalistja 2-Ēerekfinlistja 1 (Gjysėmfinalistja 1)

  E mėrkurė 14 dhjetor
  20:00 – Ēerekfinalistja 4-Ēerekfinalistja 3 (Gjysėmfinalistja 2)

  FINALJA E VOGĖL
  E shtunė 17 dhjetor
  16:00 – Finale vendi i tretė e i katėrt

  FINALJA
  E dielė 18 dhjetor
  16:00 – Finalja

 5. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet nė Bllog
  4

  Katėr skuadra pėr njė kurorė nė Katar: pėr Marokun ėshtė hera e parė absolute

  Emri: Katar-1.jpg

Shikime: 14

Madhėsia: 51.8 KB

  Kanė mbetur vetėm katėr. Kroacia, Argjentina, Franca e Maroku do tė sfidohen nė gjysėmfinale pėr tė rrėmbyer Kupėn e Botės nė Katar 2022. Nėse tre prej tė kualifikuarve janė familjare me kėtė fazė tė turneut, pėr Marokun ėshtė hera e parė absolute. Madje ėshtė hera e parė e njė kombėtareje afrikane qė mbėrrin nė katėr mė tė mirat e njė Botėrori.

  Nė pėrfundim tė ēerekfinaleve nė Katar surprizat kanė qenė dy: Kroacia e Maroku. Kroatėt ishin njė befasi e madhe, sepse pėr tė mbėrritur aty kanė nxjerrė jashtė Brazilin. Nė anėn tjetėr, skuadra e Marokut, pasi la pas nė grup ballkanasit e Belgjikėn, eliminuan gjatė rrugės Spanjėn e Portugalinė. Pastaj Franca e Argjentina, sido tė kishte shkuar ndeshja, edhe nėse fitonte Anglia e Holanda, nuk mund tė quhen surpriza.

  Nga katėr gjysėmfinalistet vetėm Maroku mund tė konsiderohet outsider. Franca e ka fituar dy herė Kupėn e Botės nė 1998 dhe 2018. Argjentina ėshtė gjithashtu dy herė fituese e Botėrorit, nė 1978 dhe 1986. Ndėrsa Kroacia ėshtė vetėm nėnkampione e botės, titull tė arritur katėr vjet mė parė nė Rusi.

  GJYSMĖFINALET
  13/12/2022
  20:00 Argentina – Croatia
  14/12/2022
  20:00 France – Morocco

Tema tė Ngjashme

 1. Turizmi 2022, njė hap drejt normalitetit
  Nga Neteorm nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-01-2022, 11:26
 2. Gėzuar Vitin e Ri 2022 !
  Nga arbereshi_niko nė forumin Pėrshėndetje dhe urime
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-01-2022, 19:13
 3. Daļ - Mārrja e shqipeve ( Official Video )
  Nga hektor.m nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-02-2012, 13:45
 4. Botėrori 2018 nė Rusi, 2022 nė Katar
  Nga The.ReaL nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 18-01-2011, 19:30
 5. official vatikan site..
  Nga Mendolin nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-07-2009, 14:49

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •